11. února 2023 • 15:23

Jizerská 50: přitahuje hvězdy z venku, Řezáč je fenomén. Jak závod vznikl?

Autor: TV iSport, peš
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Srbsko - Anglie 0:1. Birmančevič prohře s Albionem nezabránil
Upoutávka na rozhovor se Schickem a Součkem: Musíme být TÝM
VŠECHNA VIDEA ZDE

V neděli vygraduje program 56. ČEZ Jizerské 50. O tomto legendárním závodu vypráví redaktor deníku Sport Martin Hašek. V čem je celá akce přitažlivá nejen pro české fanoušky, ale i zahraniční lyžařské hvězdy? A jak to celé vůbec vzniklo? To se dozvíte ve VIDEU. „Zahraniční hvězdy mají Jizerskou padesátku velmi rádi. Laufy se běžně běhají v dost odlehlých oblastech, ne vždy jsou kolem tratě fanoušci. A tenhle závod se koná v blízkosti města v civilizaci a zároveň v krásných Jizerských horách. Norům, Švédům a dalším se to líbí,“ říká redaktor Sportu. 

Fenoménem závodu je mimo jiné zanedlouho padesátiletý nestor lyžování a jablonecký rodák Stanislav Řezáč, který třikrát v Bedřichově triumfoval a celkově se na start postaví po třiadvacáté. „Standa je neuvěřitelný. Na první pohled se nemění, pořád je stejně fit. Jenom věk nezastaví. Těžko může bojovat o úplně nejvyšší mety, výkonnost přesto stále má. Sám říká, že teď trénuje snad ještě víc než v dobách své největší slávy. Dobíhá většinou kolem pěti minut za vítězem, což stačí na širší špičku,“ vypráví Hašek. 

Na zlato v Bedřichově zaútočí sedmadvacetiletý Švéd Emil Persson, jenž v letošní sezoně vyhrál každý závod seriálu Ski Classics.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud