31. prosince 2022 • 16:00

Turné čtyř můstků: Koudelka jistě postoupil, vyzve dalšího Nora

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ortel za derby. Bořil dostal stopku na čtyři zápasy, Slavia se odvolá. Co Krejčí?
Když se stadion změní ve válečnou zónu: divoké scény z tribun!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Roman Koudelka se kvalifikoval do druhého závodu skokanského Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu z 35. pozice. Na Nový rok v prvním kole svede jediný český účastník souboj s Norem Robertem Johanssonem.Třiatřicetiletý Koudelka zvládl silvestrovskou kvalifikaci suverénněji než v Oberstdorfu, kde byl v páté desítce v kvalifikaci i v závodě. V Ga-Pa předvedl skok 120 metrů a znovu ho v k.o. duelu čeká norský soupeř.

Ve čtvrtek byl Koudelkovým protivníkem Nor Daniel-André Tande, jenž nečekaně v kvalifikaci neuspěl. Turnovský rodák bude v neděli usilovat o první české body v sezoně.

Kvalifikaci vyhrál lídr Světového poháru a třetí z Oberstdorfu Dawid Kubacki. Polák zaznamenal nejdelší skok dne 140,5 metru a nechal za sebou Slovince Anžeho Laniška a Timiho Zajce. Norský vítěz úvodního dílu Turné Halvor Egner Granerud skončil šestý.

Před začátkem kvalifikace se držela minuta ticha za emeritního papeže Benedikta XVI, jenž zemřel ve věku 95 let. Německý rodák, občanským jménem Joseph Ratzinger, pocházel z Horního Bavorska, kde leží i Ga-Pa.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud