V Ga-Pa vládl Lanišek, vedení v Turné uhájil Wellinger. Koudelka bez bodů

Autor: ČTK, adl
0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Slovinský skokan na lyžích Anže Lanišek vyhrál druhý závod Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu. Vedení v seriálu těsně uhájil díky třetímu místu domácí Andreas Wellinger. Před Rjojem Kobajašim z Japonska, který na Nový rok v Německu skončil druhý, už ale vede jen o 1,8 bodu.

Jediný český reprezentant v soutěži Roman Koudelka v Ga-Pa další body do Světového poháru nezískal. Čtyřiatřicetiletý skokan, jenž minulý týden obsadil 26. místo v Oberstdorfu, prohrál v prvním vyřazovacím kole se Stephanem Leyhem z Německa o 12 metrů a skončil na 35. příčce.

Lanišek ovládl tradiční novoroční závod v Ga-Pa, který podle pořadatelů sledovalo pod můstkem rekordních 21.000 diváků, po útoku ze třetího místa a se skoky 136 a 137 metrů si připsal premiérový triumf v seriálu. Dvojnásobný vítěz Turné Kobajaši neudržel vedení z prvního kola a prohrál o 3,2 bodu. O 1,1 bodu ale porazil vítěze z Oberstdorfu Wellingera. Osmadvacetiletý olympijský šampion se na stupně vítězů posunul ze 4. příčky po 1. kole.

Vedení v průběžném hodnocení SP dál drží Rakušan Stefan Kraft. Suverén úvodu sezony v pondělí obsadil šesté místo. V trápení naopak pokračuje obhájce prvenství na Turné i ve Světovém poháru Halvor Egner Granerud. Norský skokan stejně jako v Oberstdorfu vypadl v prvním kole, ve kterém obsadil první nepostupové 31. místo.

Turné bude pokračovat zbývajícími dvěma díly na rakouských můstcích. Hned v úterý skokany čeká kvalifikace v Innsbrucku, závod na Bergiselu je na programu ve středu. Soutěž pak uzavřou 6. ledna v Bischofshofenu.

SP a Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):

1. Lanišek (Slovin.) 295,8 b. (136+137 m), 2. R. Kobajaši (Jap.) 292,6 (137+135,5), 3. Wellinger (Něm.) 291,4 (138+137,5), 4. Fettner 288,7 (136+138), 5. Hörl 281,5 (140+128,5), 6. Kraft (všichni Rak.) 276,6 (133,5+132), ...35. Koudelka (ČR) 117,3 (126).

Průběžné pořadí Turné (po 2 závodech): 1. Wellinger 600,7, 2. R. Kobajaši 598,9, 3. Kraft 575,5, 4. Fettner 568,1, 5. Hörl 566,5, 6. Lanišek 562,5, ...27. Koudelka 372,3.

Průběžné pořadí SP (po 10 z 32 závodů): 1. Kraft 769, 2. Wellinger 607, 3. Paschke 493, 4. Geiger (oba Něm.) 465, 5. R. Kobajaši 431, 6. Hörl 411, ...46. Koudelka 5.