Slovinci obhajili zlato v letech na lyžích, mezi jednotlivci vládne Kraft

0
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Nejdojemnější rozhovor. Šampion Adámek propukl v pláč: Mně se splnila všechna přání

Slovinští skokani obhájili zlato na mistrovství světa v letech na lyžích. I bez zraněného lídra Anžeho Lanišeka vyhráli Lovro Kos, Peter a Domen Prevcovi a Timi Zajc před Rakušany a Němci. Titul získali Slovinci s náskokem 26,5 bodu před Rakouskem v čele se sobotním šampionem Stefanem Kraftem. Češi na můstku Kulm nestartovali.

Lanišek, jemuž patří v sezoně Světového poháru šesté místo, má poraněné vazy v koleně a šampionát musel oželet. Před dvěma lety s bratry Prevcovými i Zajcem získali týmové zlato v historii MS poprvé.

Na rakouském stříbru se s Kraftem podíleli Michael Hayböck, Manuel Fettner a Jan Hörl. Závod v podstatě prohráli se Slovinci po prvním kole, po němž měli ztrátu bezmála 32 bodů. S pěti tituly nejúspěšnější země Norsko skončilo čtvrté.

Rakušan Kraft získal ve zkráceném závodu titul mistra světa v letech na lyžích

Rakouský skokan Stefan Kraft získal titul mistra světa v letech na lyžích. Domácí favorit zvítězil na můstku Kulm v závodě zkráceném kvůli větru na tři kola o 2,2 bodu před Andreasem Wellingerem z Německa. Slovinec Timi Zajc, jenž vedl po pátečních úvodních dvou kolech, skončil třetí.

Kraft se na první místo posunul ze druhé příčky díky sobotnímu pokusu dlouhému 228 metrů. Wellingera, jenž byl po pátku čtvrtý, k medaili vynesl nejdelší skok dne 229 metrů. Zajc naopak doletěl jen na 209,5 metru, medaili ale uhájil.

Počasí komplikovalo šampionát už od čtvrtka, kdy se skokani na můstky nedostali vůbec a pořadatelé zrušili kvalifikaci. V pátek se podle plánu odskákala dvě kola, v sobotu se po dvou hodinách odkladů podařilo zvládnout jen jedno.

Mistrovství světa v letech na lyžích v Tauplitzu/Bad Mitterndorfu (Rakousko) - konečné pořadí po třech kolech:

1. Kraft (Rak.) 647,4 (225,5+219+228 m), 2. Wellinger (Něm.) 645,2 (222+218,5+229), 3. Zajc (Slovin.) 642,7 (228,5+227+209,5), 4. Forfang (Nor.) 629,3 (219,5+220+217), 5. Kos (Slovin.) 628,6 (222+210+221), 6. Žyla (Pol.) 626,4 (218+220,5+225).

Mistrovství světa v letech na lyžích v Tauplitzu/Bad Mitterndorfu (Rakousko) - družstva:

1. Slovinsko (Kos, P. Prevc, D. Prevc, Zajc) 1615,4 b., 2. Rakousko (Hayböck, Fettner, Hörl, Kraft) 1588,9, 3. Německo (Paschke, Geiger, Leyhe, Wellinger) 1549,9, 4. Norsko 1502,9, 5. Japonsko 1493,0, 6. Švýcarsko 1389,3