Skokanský trenér Jakub Jiroutek povede Italy do Soči | iSport.cz
3. dubna 2012 • 12:18

Skokanský trenér Jakub Jiroutek povede Italy do Soči

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
0
Skokanský trenér Jakub Jiroutek povede Italy do Soči
TOP VIDEA
RUDEJ FANDA: Výhra Sparty? Napětí si nechte, rozhodl haluzák. Poznar nejlíp stíní
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rodinný klan Jiroutků sbírá ve Světovém poháru skokanů na lyžích trenérské úspěchy. Zatímco lídr českého týmu David Jiroutek se mohl radovat ze skvělých výkonů Romana Koudelky a Lukáše Hlavy, jeho mladší bratr Jakub byl zase oceněn za svou práci u italského týmu a v roli šéftrenéra získal kontrakt až do olympiády v Soči 2014.Jakub Jiroutek má za sebou v Itálii už tři sezony. Na jaře roku 2009 nastoupil jako rovnocenný kolega s italským koučem Roberto Ceconem, od letošní zimy ale už působil jako šéftrenér sám.

A bude to tak až do olympijských her, kterým v příštím roce předchází mistrovství světa v italském Val di Fiemme.

„Opět jsme se výsledkově posunuli směrem vzhůru,“ pochvaluje si Jakub Jiroutek.

„Jsem rád, že se italští skokané prosazují. Chybí však větší stabilita výkonů. Skokané jsou velice pracovití a mají velkou budoucnost.“

Jiroutek má k dispozici dva skokany širší špičky, pětadvacetiletého Sebastiana Colloreda a o rok mladšího Andreu Morassiho, který se v uplynulé sezoně v Lillehammeru a v Harrachově prosadil do nejlepší desítky Světového poháru. V závodě letní Grand Prix v Hinzenbachu se oba dostali mezi nejlepších patnáct.

„Dostávají se do ideálního věku, a proto budeme útočit na top umístění. Cílem je dostat jednoho skokana stabilně do top ten a na mistrovství světa v Predazzu bojovat o medaili v mixu,“ připomíná Jiroutek nový závod smíšených týmů, v kterém se budou příští rok na MS rozdělovat medaile.

Jakub Jiroutek se do Itálie vydal z pozice asistenta u českého B týmu, v Itálii ale sbírá zkušenosti s vedením závodníků ve Světovém poháru.

„Tento to rok byl pro mě obrovskou školou, neb jsem byl poprvé v roli šéftrenéra ve Světovém poháru,“ hodnotí Jiroutek.

„Musím uznat, že mám velké rezervy a musím se hodně učit. Nikdy by mě nenapadlo, jak moc náročné je vést tým ve Světovém poháru. A to jsme malý tým. Mám štěstí, že se můžu učit a obrátit o pomoc k tak velkým trenérům jako Matjaz Zupan, Alexander Stöckl nebo můj bratr David.“

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud