Kowalczyková je počtvrté za sebou královnou Tour de Ski

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Polská běžkyně na lyžích Justyna Kowalczyková vyhrála počtvrté za sebou etapový seriál Tour de Ski. V závěrečném devítikilometrovém stoupání na sjezdovce Alpe Cermis uhájila velký náskok.

Druhá skončila Therese Johaugová před další Norkou Kristin Steiraovou. Eva Vrabcová-Nývltová obsadila 26. místo.

Kowalczyková, mistryně světa i olympijská vítězka, se dostala do čela pořadí po druhé ze sedmi etap, kdy suverénně vyhrála v Oberhofu stíhací závod na 9 km klasicky. Od té doby nedala soupeřkám šanci a do dnešního finále vybíhala s náskokem více než dvou minut. Johaugová po heroickém výkonu stáhla v cíli ztrátu na 28 sekund.

Kowalczyková zároveň zvýšila svůj náskok v čele Světového poháru, který bude pokračovat za týden v Liberci. Tam už by se měla představit i trojnásobná vítězka SP Norka Marit Björgenová, jež vynechala Tour de Ski kvůli srdeční arytmii.

Ve 14:50 se vydají na poslední etapou Tour muži, Lukáš Bauer vyběhne z šestého místa. Vedení bude hájit celkový vítěz z předchozích dvou let Švýcar Dario Cologna. Bauer na něj ztrácí dvě minuty a dvě vteřiny.