3. února 2013 • 12:04

VIDEO: Drsný pád! Tepeš v Harrachově neustál rekordní let

Autor: nit
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Gudasova proměna: Z průšviháře do kliďase. Už si nic nedokazuje, líčí Salfický
SESTŘIH: Česko - Rakousko 4:0. Nula pro Mrázka a jisté čtvrtfinále
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z té scény se tajil dech. Slovinský skokan na lyžích v Harrachově v dnešním dopoledním závodě na mamutím můstku v prvním kole doletěl skoro až na rovinu. Na hranici 220 metrů se z výšky tří metrů snesl na dopad a skok neustál. Po krátké jízdě po sněhu se ale zvedl a radostně obrátil ruce k nebi.„Byl to báječný skok. Měl jsem skvělé podmínky. Hned jsem věděl, že poletím daleko,“ řekl Tepeš webu iSport.cz. „Spadl jsem, ale všichni věděli, že bych mohl doletět dál než na 220. Ale 220 je limit.“

Dopolední závod na harrachovském mamutím můstku nahradil odložený závod ze sobotního odpoledne. Kvůli větru se sice občas muselo čekat, ale závody proběhly bez větších komplikací.

V prvním kole Tepešovi vítr pomohl k velkému zážitku. Téměř dvoumetrový protivítr ho donesl daleko za rekord můstku. S pádem se však rekordy nepočítají. Proto v Harrachově stále platí výkon Rakušana Thomase Morgensterna 214,5 metru z roku 2008.

„Jsem rád, že se ten skok povedl, bylo to skvělé a bláznivé,“ říkal Tepeš. „Jen jsem chtěl letět daleko, to mám v hlavě pořád. Bylo báječné se takhle proletět. Hned jsem věděl, že upadnu. Ale je to dobrý. Nic se mi nestalo, jsem rád.“

Tepeš byl navzdory pádu po prvním kole devátý. Druhé kolo se mu ale moc nepovedlo a první závod zakončil patnáctým místem.

Domácí závodník Roman Koudelka
Domácí závodník Roman Koudelka

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud