3. února 2013 • 18:17

Kraus se dočkal! Po čtyřech letech vyhrál závod SP ve skikrosu

Autor:
Český skikrosař Tomáš Kraus se po téměř čtyřech letech dočkal vítězství v závodu Světového poháru. Jubilejní patnáctý triumf si osmatřicetiletý lyžař připsal v německém Grasgehrenu
TOP VIDEA
SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek
Kladno definitivně končí v bojích o extraligu. Je potřeba dívat se dopředu a příští sezonu být lepší, velí Jágr Kladno definitivně končí v bojích o extraligu. Je potřeba dívat se dopředu a příští sezonu být lepší, velí Jágr
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO | Český skikrosař Tomáš Kraus se po téměř čtyřech letech dočkal vítězství v závodu Světového poháru. Jubilejní patnáctý triumf si osmatřicetiletý lyžař připsal dnes v německém Grasgehrenu a posunul se na třetí místo průběžného pořadí seriálu.Bývalý mistr světa a vítěz SP Kraus usiloval o výhru marně od března 2009, kdy stanul na nejvyšším stupni v La Plagne. Před třemi týdny díky třetímu místu v Les Contamines ukončil děčínský rodák téměř dvouleté čekání na umístění na pódiu a dnes už nenašel žádného přemožitele.

"Startoval jsem výborně až do finále. Jely mi lyže, spojilo se to dohromady. Je to super," radoval se Kraus.

V Grasgehrenu sice Kraus obsadil 27. místo v kvalifikaci, ale ve vyřazovacích jízdách byl až na jednu výjimku suverénní.

"Strašně sněžilo, nebylo to projeté. Byl jsem rád, že jsem se kvalifikoval," řekl v rozhovoru pro ČTK.

V nevlídném větrném a sněhovém počasí vyhrál osmifinále a čtvrtfinále a z druhého místa se dostal do finále, v němž triumfoval svým typickým způsobem start-cíl.

V závěru musel odolávat především atakům Kanaďana Tristana Tafela a třetího Victora Öhlinga-Norberga ze Švédska, ale vítězství si od o 16 let mladších soupeřů vzít nenechal.

"Oni to tak neberou. Vědí, že se mnou mají problém, že se rozhodne na trati. Ale je to potvrzení, že jsem dobře připraven, že to funguje," prohlásil. "Už několik let od nich poslouchám, jestli už nebudu končit, tak nebudu," usmíval se Kraus.

První závod se měl jet v Grasgehrenu v sobotu, kvůli novému sněhu byl však zrušen. "Bylo tady strašné počasí. Dva dny sněžilo, foukalo, pršelo, nedostali jsme se na kopec," řekl Kraus. "Vypadalo to, že se to vůbec neodjede, ale nakonec jeden závod udělali."

Do vyřazovacích bojů se dostal také Jakub Kopřiva, který po postupu do čtvrtfinále obsadil svou životní 16. pozici.

Mezi ženami byla Nikol Kučerová třiadvacátá, Tereza Chárová osm míst za ní. První závod se měl jet v Grasgehrenu v sobotu, kvůli novému sněhu byl však zrušen. Světový pohár pokračuje za dva týdny olympijskou generálkou v Soči, víkend nato se pojede v Harrachově.

Světový pohár ve skikrosu v Grasgehrenu (Německo):
Muži: 1. Kraus (ČR), 2. Tafel (Kan.), 3. Öhling-Norberg (Švéd.), 4. Niederer (Švýc.), ...16. Kopřiva, 59. Čech (oba ČR).
Průběžné pořadí SP (po 8 z 12 závodů): 1. Fiva (Švýc.) 424 b., 2. Niederer 423, 3. Kraus 322, ...46. Kopřiva 15.
Ženy: 1. Davidová (Fr.), 2. Manhardová (Něm.), 3. Bergerová-Sabbatelová (Fr.), 4. Simmerlingová (Kan.), ...23. Kučerová, 31. Chárová (obě ČR).
Průněžné pořadí SP (po 8 z 12 závodů): 1. Smithová (Švýc.) 416, 2. Davidová 371, 3. Serwaová (Kan.) 301, ...35. Kučerová 23, 38. Chárová 19.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze