Smíšené družstvo skokanů skončilo poslední, vyhráli Japonci | iSport.cz
24. února 2013 • 19:00

Smíšené družstvo skokanů skončilo poslední, vyhráli Japonci

Autor: ČTK
Ani Jan Matura nepomohl českému smíšenému týmu k lepšímu umístění
TOP VIDEA
Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo Vítejte ve Vémolandu! Karlos s Lelou ukázali svoje luxusní sídlo
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
VŠECHNA VIDEA ZDE

Japonská čtveřice ve složení Juki Itová, Daiki Ito, Sara Takanašiová a Taku Takeuči vyhráli premiéru soutěže smíšených družstev skokanů na lyžích na mistrovství světa. Ve Val di Fiemme porazili na středním můstku Rakousko a třetí Německo. Český tým Michaela Doleželová, Jakub Janda, Vladěna Pustková a Jan Matura obsadil poslední desáté místo a nepostoupilo do druhého kola.Češi si dali za cíl postup do druhého kola, nicméně od prvního skoku Doleželové 87,5 m uzavírali výsledkovou listinu. Naději na posun vzhůru dal veterán Janda (94,5), jenž měl do závodu velkou chuť, ale třetí členka týmu Pustková skokem 77,5 m šance na postup téměř definitivně vzala.

"Uspěchal jsem odraz a tím ztratil tři čtyři metry. Ale v téhle situaci to stejně nic neřešilo," hodnotil se Janda. Pustková měla podobný problém. "Urvala jsem to moc brzy, vyletěla do výšky a brzy spadla. Udělala jsem přesně to, co nesmím," uvedla skokanka, jejíž výkon byl jasně nejhorším v celém průběhu dne.

S velkým odstupem už nemohl nic udělat ani dvanáctý muž z individuálního závodu Matura a po jeho skoku 97,5 m zůstali Češi desátí. Na osmé Italy ztratili 33 bodů, spolu s nimi nepostoupilo Rusko. "Na víc jsme v tuhle chvíli neměli," řekl na webu lyžařského svazu Jaroslav Šimek, trenér ženského týmu.

Japonci vedli už po prvním kole, své vedení bez problémů udrželi a vyhráli suverénním rozdílem 25 bodů. Rakušané Chiara Hölzlová, Thomas Morgenstern, Jacqueline Seifriedsbergerová, Gregor Schlierenzauer a Němci Urlike Grässlerová, Richar Freitag, Carina Vogtová, Severin Freund si v druhém kole pořadí prohodili, nakonec tyto dva týmy dělilo 1,8 bodu.

Mistrovství světa v klasickém lyžování ve Val di Fiemme:
Skoky na lyžích - smíšená družstva: 1. Japonsko (Itová, Ito, Takanašiová, Takeuči) 1011,0 b., 2. Rakousko (Hölzlová, Morgenstern, Seifriedsbergerová, Schlierenzauer) 986,7, 3. Německo (Grässlerová, Freitag, Vogtová, Freund) 984,9, 4. Norsko 969,3, 5. Francie 941,2, 6. USA 938,4, 7. Itálie 923,1, 8. Slovinsko 920,0, vyřazeni v prvním kole - 9. Rusko 427,7, 10. ČR (Doleželová, Janda, Pustková, Matura) 417,1.

 
Články odjinud


Články odjinud