Bauer dal přednost laufu a skončil 14., Řezáč bude bránit celkový bronz

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Lyžař Lukáš Bauer doběhl v dálkovém závodu Birkebeinerrennet v Norsku na trati 54 kilometrů klasicky na 14. místo. Na trase z Reny do Lillehammeru zaostal o téměř pět minut za svým jediným přemožitelem z lednové Jizerské padesátky Andersem Auklandem.

Norský lyžař zvítězil před krajanem Eldarem Rönningem a Espenem Haraldem Bjerkem a upevnil si vedení v hodnocení seriálu Ski Classics.

Čtyřnásobný vítěz populárního závodu Stanislav Řezáč obsadil 16. místo a udržel průběžnou třetí pozici ve Ski Classics. Před závěrečným Asrefjällsloppetem se na něj však bodově dotáhl Švéd Jörgen Brink. Bauer, jenž dal Birkebeinerrennetu přednost před závodem Světového poháru na 50 km v Oslu, je v pořadí seriálu dálkových běhů patnáctý.

Aukland si vypracoval stobodový náskok před bratrem Jörgenem, který vyhrál nedávný Vasův běh a lednovou Marcialongu.

Birkebeinerrennet, závod Ski Classics v dálkovém lyžování v Lillehammeru (Norsko) - 54 km klasicky:

Muži: 1. A. Aukland 2:42:38,0, 2. Rönning -12,4, 3. Bjerke -23,3, 4. J. Aukland (všichni Nor.) -51,8, 5. Brink (Švéd.) -54,5, 6. Pedersen (Nor.) -1:10,0, ...14. Bauer -4:53,1, 16. Řezáč (oba ČR) -6:57,4.

Průběžné pořadí Ski Classics (po 5 z 6 závodů): 1. A. Aukland 760 b., 2. J. Aukland 660, 3. Řezáč a Brink oba 408, ...15. Bauer 196, 19. Novák (ČR) 104.