Nestárnoucí Svindal vyhrál další sjezd a zvýšil náskok v čele bodování

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Sjezd Světového poháru v americkém Beaver Creeku vyhrál norský lyžař Aksel Lund Svindal a zvýšil náskok v čele průběžného pořadí seriálu. Druhý skončil se ztrátou sedmnácti setin Rakušan Hannes Reichelt, třetí místo obsadil italský závodník Peter Fill, který zaostal o další tři setiny.

Třicetiletý dvojnásobný celkový vítěz SP z let 2007 a 2009 Svindal, který obhajuje zisk malého Křišťálového glóbu za sjezd a super-G, zaznamenal v chladných podmínkách kolem minus 20 stupňů Celsia třiadvacáté vítězství v kariéře. Navázal jím na nedělní triumf ze superobřího slalomu v Lake Louise.

Sjezd vyhrál Svindal naposledy loni v listopadu v Lake Louise, v Beaver Creeku byl před rokem druhý. Druhý je ve Světovém poháru Rakušan Marcel Hirscher, specialista slalomář, na třetí místo se posunul Reichelt.