Hrozivý pád amerického skokana: Fairallovi operovali páteř | iSport.cz
6. ledna 2015 • 10:55

Hrozivý pád amerického skokana: Fairallovi operovali páteř

Autor: nit
Nicholas Fairall má za sebou hodně smolný okamžik
TOP VIDEA
Bucha, Jeřábek, Hašek. Kdo další se vyváže z profesionální smlouvy?
Bizarní posily Plzně: Troublemaker Kace, ale i Poznar nebo Ivanschitz
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RAKOUSKA | Americký skokan na lyžích Nicholas Fairall utrpěl při pondělní kvalifikaci závodu Turné čtyř můstků v Bischofshofenu při pádu zranění páteře, která mu byla následně operována v blízké nemocnici. Podle vyjádření amerického týmu se Fairall probral z bezvědomí.Fairall měl v pondělí hrozivý pád na můstku Paula Ausserleitnera v Bischofshofenu, kde neustál dopad, nekontrolovaně přepadl na hlavu a po několika kotrmelcích zůstal ležet v bezvědomí.

„Příjemné to není. Každý si je vědom, že ho to může postihnout. Mně to postihlo v Engelbergu, každý na sebe to riziko bereme,“ komentoval Fairallův pád reprezentant Jan Matura.

VIDEO: Smolný pád amerického skokana

„Jak napadl nový sníh, je to tupé, nemá to skluz. Když si to člověk nepohlídá, dostane se lehce dopředu, z toho jsou ty pády. Chce to pořádně se zapřít o přední nohu. Ale ono se to líp říká, než se to v těch sto dvaceti kilometrech v hodině dělá,“ dodal Matura.

Fairall byl transportován do blízké nemocnice ve Schwarzachu, kde podle vyjádření amerického týmu následně podstoupil „rozsáhlou pohotovostní operaci páteře“.

Fairall je dvojnásobný americký šampion a má za sebou dvacet startů ve Světovém poháru. Zranění z Bischofshofenu pro něj zřejmě znamená konec sezony.

„Nick je po operaci a v dobré náladě. Kouč Bine Norčič a týmový kolega Nick Alexander jsou s ním v nemocnici,“ uvedl šéf Rady amerických skoků na lyžích Rex Bell. „Nick je jeden z nejkamarádštějších sportovců v americkém týmu. Je vždy po ruce, aby pomohl ostatním. Vím, že mluvím za celý americký tým skokanů na lyžích a severské kombinace, když Nickovi přeju rychlé a úplné zotavení z jeho zranění.“

Při pondělní kvalifikaci v Bischofshofenu měl vážný pád i rekordman zdejšího můstku, Japonec Daiki Ito. Na dopadu se mu rozjely lyže a pak na prudkém svahu válel sudy. Vstal však po svých.

 
Články odjinud


Články odjinud