31. prosince 2017 • 15:35

Do druhého závodu Turné v Ga-Pa prošli Koudelka, Štursa a Kožíšek

Českým skokanům na lyžích se v aktuální sezoně nedaří, hluboko pod svým standardem je i Roman Koudelka
Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně
Liberec - Slavia: Červená pro Pulkraba! Zbytečně zajel do Bořila a oslabil svůj tým Liberec - Slavia: Červená pro Pulkraba! Zbytečně zajel do Bořila a oslabil svůj tým

Do druhého závodu Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu se stejně jako v Oberstdorfu kvalifikovalo trio českých skokanů na lyžích Roman Koudelka, Vojtěch Štursa a Čestmír Kožíšek. Opět neuspěl Viktor Polášek, jehož od postupové padesátky dělily necelé dva body.

České trio skončilo v dnešní kvalifikaci v páté desítce a pro první kolo novoročního závodu, jež se tradičně skáče k.o. systémem, bude mít hodně silné soupeře. Jednačtyřicátý Koudelka, který v Oberstdorfu jako jediný z Čechů díky 30. místu bodoval, se utká s vítězem Turné z roku 2016 Peterem Prevcem ze Slovinska.

Třiačtyřicátý Štursa se střetne s dalším Slovincem Jernejem Damjanem, sobotním soupeřem Koudelky. Kožíšek bude ve dvojici s třetím mužem kvalifikace a pátým z Oberstdorfu Stefanem Hulou z Dánska. Polášek byl třetí pod čarou.

Kvalifikaci vyhrál a šek na 2000 eur získal Nor Johann Andre Forfang díky nejdelšímu skoku 140,5 metru. Druhý byl Polák Dawid Kubacki. Německý favorit Richard Freitag byl čtvrtý, vítěz z Oberstdorfu Kamil Stoch z Polska šestý.

První kolo závodu startuje na Nový rok ve 14:00.

Kvalifikace na závod SP a Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):

1. Forfang (Nor.) 143,8 b. (140,5 m), 2. Kubacki 136,2 (135,5), 3. Hula (oba Pol.) 135,8 (135,5), 4. Freitag (Něm.) 134,8 (135), 5. D. Kobajaši (Jap.) 134,4 (136), 6. Stoch (Pol.) 132,5 (131,5), ... 41. Koudelka 109,0 (119,5), 43. Štursa 104,6 (121), 48. Kožíšek 102,5 (118,5), 53. Polášek (všichni ČR) 99,5 (119).

Dvojice pro 1. kolo závodu: Koudelka - P. Prevc (Slovin.), Štursa - Damjan (Slovin.), Kožíšek - Hula.

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko