Vítězkou Tour de Ski se stala Polka Kowalczyková

0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Celkovou vítězkou Tour de Ski v běhu na lyžích se stala Polka Justyna Kowalczyková. V závěrečné etapě předstihla Slovinku Petru Majdičovou, která vedla před dnešním stoupáním na sjezdovku Alpe Cermis o více než půl minuty.

Pro bronz si doběhla Italka Arianna Follisová. Nejlepší Češkou byla jednadvacátá Kamila Rajdlová.Svou startovní pozici udržela po devítikilometrovém výšlapu také třiadvacátá Eva Nývltová. O sedm míst si dokonce polepšila Ivana Janečková, jež skončila pětadvacátá.

Kowalczyková dokázala stáhnout půlminutové manko dva kilometry před vrcholem a zanedlouho Majdičové nastoupila. Ta jejímu tempu nestačila a se ztrátou 19,6 sekundy doběhla druhá. Pořadí na dalších místech se výrazně nepromíchalo, ztratila pouze Ruska Aljona Sidková, která se propadla z páté na devátou příčku.

V letošním ročníku se vůbec nedařilo obhájkyni titulu Virpi Kuitunenové, která odstoupila už po sprintu v Oberhofu.Kowalczyková se díky prvenství posunula před Majdičovou do čela celkové klasifikace SP, ve které obhajuje triumf z minulé sezony.