14. března 2010 • 16:14

Hájek skončil v Oslu osmý, kraloval Ammann

Autor:
Antonín Hájek
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Královec odpískal penaltu správně, chyby byly v Olomouci ZLATÁ PÍŠŤALKA: Královec odpískal penaltu správně, chyby byly v Olomouci
Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test! Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skokan na lyžích Antonín Hájek zakončil Světový pohár osmým místem v Oslu. Z vítězství se radoval suverén sezony Simon Ammann ze Švýcarska, který nepoznal přemožitele od konce ledna. Bodoval i Jakub Janda, jenž si polepšil na 13. příčku.Oba čeští skokani využili aktuálních příznivých podmínek a v druhém kole shodně předvedli 133,5 metru. Hájek si díky tomu polepšil o sedm příček a popáté v sezoně skončil v elitní desítce.Již v prvním kole skončily naděje Lukáše Hlavy (32.) i Jana Matury (38.).

Osmadvacetiletý Ammann je v posledních týdnech k neporažení. Vedle dvou olympijských soutěží vyhrál i posledních pět závodů SP. V celkovém hodnocení seriálu tak zvítězil o 281 bodů před loňským králem Rakušanem Gregorem Schlierenzauerem.

V dnešním závodě přitom Švýcar ani v jednom z kol nepředvedl nejdelší skok. V tom prvním ale dostal oproti Andreasi Koflerovi bonifikaci za nižší nájezd, v tom druhém řadu jeho soupeřů sfoukl vítr.

Na druhé místo se dostal Adam Malysz za skok dlouhý 136,5 metru, což bylo o 12 metrů více než Ammann. Na bronzový stupínek tak odsunul Koflera.Skokanskou sezonu završí světový šampionát v letech, který je na programu příští týden v Planici.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, skoky, Hájek, oslo, ammann
 Klasická verze
Mobilní verze