Výtečná Erbanová! Na SP v Berlíně byla druhá na pětistovce | iSport.cz
27. ledna 2017 • 15:49

Výtečná Erbanová! Na SP v Berlíně byla druhá na pětistovce

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Bulharsko - Česko 1:0. Nepovedený závěr kvalifikace, gól z ofsajdového postavení Bulharsko - Česko 1:0. Nepovedený závěr kvalifikace, gól z ofsajdového postavení
Olomouc - Kladno: Na stadionu nefungoval mikrofon, fanoušci si hymnu zazpívali sami Olomouc - Kladno: Na stadionu nefungoval mikrofon, fanoušci si hymnu zazpívali sami
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rychlobruslařka Karolína Erbanová obsadila na Světovém poháru v Berlíně druhé místo v závodu na 500 metrů. Rychlejší než čerstvá sprinterská mistryně Evropy byla jen Japonka Nao Kodairaová, která se díky vítězství posunula do čela průběžného pořadí disciplíny. Na kilometrové trati pak Erbanová skončila šestá.Čtyřiadvacetiletá česká reprezentantka nastoupila v závodu na 500 metrů v páté z deseti rozjížděk a časem 38,12 se dostala do vedení. Z prvního místa ji nakonec odsunula až Kodairaová, která se v závěrečné jízdě jako jediná dostala pod hranici 38 sekund. Zajela čas 37,43 sekundy a Erbanovou porazila o 69 setin. Třetí skončila Olga Fatkulinová z Ruska (38,36).

V průběžném pořadí SP se Erbanová, která úvod seriálu vynechala ze zdravotních důvodů, posunula na 12. místo. Ve Světovém poháru se na medailové pozice prosadila posedmé.

Kilometr vyhrála Heather Bergsmaová z USA před Kodairaovou. Erbanová zajela čas 1:15,90 a s vítězkou prohrála o 48 setin sekundy. Na bronz ztratila 28 setin a stejně jako na poloviční trati zaznamenala nejlepší umístění v sezoně.

V divizi B na kilometru obsadila Martina Sáblíková páté místo. Trojnásobná olympijská vítězka se na trati, na které běžně nestartuje, představila v rámci přípravy na sobotní patnáctistovku a zejména nedělní závod na 3000 metrů. V něm si může s předstihem zajistit celkový triumf v seriálu na dlouhých tratích.

Sáblíková zajela čas 1:19,11 a za nejrychlejší Naděždou Asajevovou z Ruska zaostala o 44 setin sekundy. Do průběžného pořadí disciplíny si připsala osm bodů, celkově jich má na kontě v sezoně 28. V "béčku" se představila i Nikola Zdráhalová, jež s časem 1:19,25 skončila osmá a získala dva body.

V B divizi na 1500 metrů skončil Sebastian Druszkiewicz na 21. místě.

 
Články odjinud


Články odjinud