Anna Fernstädtová má třetí zlato z MS juniorů, druhé jako Češka | iSport.cz
9. února 2020 • 12:10

Unikátní úspěch Fernstädtové! Má třetí zlato z MS juniorů, druhé za Česko

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Kladno - Sparta: Jágr si vzal puk za bránou a dostal ho za Machovského, 3:2
KARLOS SHOW: O hokejových b(p)itkách a síle mysli. Kouč Jelínek vs. nevěřící Vémola
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skeletonistka Anna Fernstädtová získala potřetí za sebou titul juniorské mistryně světa. Na dráze ve Winterbergu obhájila zlato z Königssee, kde vloni po změně občanství triumfovala poprvé v českých barvách. Premiérový titul vybojovala v roce 2018 ještě za Německo.Třiadvacetiletá pražská rodačka dnes po prvním kole figurovala na třetím místě, ve druhé jízdě ale předvedla suverénně nejrychlejší čas. Domácí reprezentantku Susanne Kreherovou porazila v součtu obou kol o 44 setin, třetí skončila další Němka Hannah Neiseová.

"Byl to těžký závod, napínavý až do konce. První jízda se mi úplně nepovedla, ale ztrácela jsem jen šest setin, takže jsem byla v klidu. Vyvarovala jsem se chyb, povedla se mi skoro perfektní jízda a v součtu to stačilo na první místo. Mám opravdu velkou radost," uvedla vítězka v tiskové zprávě.

Jako juniorská šampionka si navíc Fernstädtová opět zajistila právo startu na seniorském mistrovství světa. To bude hostit na přelomu února a března další německé středisko Altenberg. Vloni v kanadském Whistleru vybojovala pro Českou republiku historické čtvrté místo.

Česká skeletonistka Anna Fernstädt
Česká skeletonistka Anna Fernstädt

Tři zlaté medaile za sebou v kategorii juniorů, v níž letos závodí naposledy, získala Fernstädtová jako první v historii. Z roku 2016 má navíc bronz.

"Chtěla jsem udělat rekord, protože třikrát v řadě nikdo juniorské mistrovství světa nevyhrál. Povedlo se, paráda! Navíc v můj prospěch hrály oproti jiným holkám zkušenosti. Tohle byl můj pátý juniorský šampionát, takže mě to nerozhodilo. Jsem moc ráda, že jsem své juniorské roky ukončila jako vítězka, navíc na dráze ve Winterbergu, kterou nemám moc ráda," dodala Fernstädtová.

Mezi seniory debutovala na MS v roce 2017, kdy s německým smíšeným týmem vybojovala třetí místo, v individuálním závodu byla stejně jako vloni čtvrtá. Na OH v Pchjongčchangu 2018 skončila šestá.

V této sezoně znovu závodí i ve Světovém poháru a v průběžném pořadí je devátá. Po změně občanství musela minulou sezonu vynechat a jezdila Interkontinentální pohár, aby vyjela účast v elitním seriálu pro Česko.

Třetí juniorský titul označila za velké povzbuzení před dalšími vrcholy sezony. "Navíc se už víc sžívám s novými saněmi, zvykám si na ně, takže do Siguldy na mistrovství Evropy, ale i pak na mistrovství světa do Altenbergu pojedu v pohodě. V Siguldě jsem hodně trénovala před sezonou, bude tam se mnou Jeff (trenér Pain), tak snad něco vymyslíme, abych to dolů sjela co nejrychleji," doplnila česká skeletonistka.

Mistrovství světa juniorů v jízdě na skeletonu ve Winterbergu (Německo):
Juniorky: 1. Fernstädtová (ČR) 1:59,41 (1:00,04+59,37), 2. Kreherová -0,44 (59,98+59,87), 3. Neiseová (obě Něm.) -0,48 (1:00,2+59,87).

Junioři: 1. Keisinger (Něm.) 1:52,40 (56,36+56,04).

 
Články odjinud


Články odjinud