Skeletonistka Fernstädtová zazářila. Ve SP v Königssee skončila druhá | iSport.cz
22. ledna 2021 • 12:28

Skeletonistka Fernstädtová zazářila. Ve SP v Königssee skončila druhá

Autor: ČTK, apr
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Sparta - Kometa: Rousek bleskově dorazil za Vejmelku střelu Řepíka, 1:0
Třinec - Mladá Boleslav: To je neuvěřitelné! Freibergs netrefil prázdnou branku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Skeletonistka Anna Fernstädtová skončila druhá v německém Königssee a vytvořila nové osobní i české maximum ve Světovém poháru. Předčila ji pouze domácí závodnice Jacqueline Löllingová.Čtyřiadvacetiletá Fernstädtová vylepšila o dvě příčky nejlepší český výsledek, který sama zajela na úvod této sezony v Siguldě. Jejím maximem v seriálu SP bylo třetí místo, které obsadila dvakrát ještě v barvách Německa.

„Mám velkou radost. Povedlo se mi to tady v Königssee a je to první medaile za Česko, takže úplně skvělý,“ radovala se v nahrávce pro média. V ledovém korytu v Königssee se skeletonem začínala poté, co se s rodinou přestěhovala ze Stuttgartu do Berchtesgadenu. Proto považuje dráhu za svoji domácí. „Znamená to pro mě hodně, protože tady jsem se naučila jezdit. Proto je to hodně hezký,“ řekla.

Po první jízdě figurovala Fernstädtová na páté pozici. Druhou zajela prakticky stejně dobře, o setinu rychleji, a v součtu dvou kol vedla. Vše nasvědčovalo tomu, že skončí pátá, stupně vítězů nečekala. „Musím říct, že ani ne, ale tím líp, že to ještě vyšlo,“ uvedla Fernstädtová.

Vzápětí totiž chybovala vedoucí žena SP Janine Flocková z Rakouska, která skončila za Češkou. Jen Löllingová porazila pražskou rodačku, a to o 47 setin. Druhou jízdy pak překvapivě nezvládly ani dvě nejrychlejší závodnice z prvního kola. Mistryně Evropy Ruska Jelena Nikitinová málem vyletěla ze saní a skončila pátá. Úřadující mistryně světa Tina Hermannová z Německa měla podobně namále a klesla z prvního místa až na desáté.

„Všechny jsme udělaly stejnou chybu, po Kreiselu jsme vpravo trošku ťukly. Mně to jen tak tak vyšlo, jim ne. Nic se jim nestalo, to je dobrý. Byl to tentokrát Kreisel,“ jmenovala Fernstädtová kritické místo, kterým je zatáčka o 320 stupňů.

Trojnásobná juniorská mistryně světa, která za Česko jezdí od sezony 2018/19, se posunula na čtvrté místo v průběžném hodnocení Světového poháru. Seriál vyvrcholí za týden v Innsbrucku. „Čtvrtý místo je super a bylo by fajn to udržet, ale uvidíme, jak to vyjde po Innsbrucku, kde to je pro mě těžší,“ podotkla.

V únoru vyvrcholí sezona mistrovstvím světa v německém Altenbergu, kam byl šampionát přesunut kvůli koronaviru z Lake Placid.

SP v jízdě na skeletonu v Königssee (Německo):

1. Löllingová (Něm.) 1:42,30 (51,23+51,07), 2. Fernstädtová (ČR) -0,47 (51,39+51,38), 3. Flocková (Rak.) -0,63 (51,25+51,68) a Channellová (Kan.) -0,63 (51,69+51,24).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 8 závodů): 1. Flocková 1485 b., 2. Hermannová (Něm.) 1339, 3. Löllingová 1321, 4. Fernstädtová 1186.

Vstoupit do diskuse
2
Články odjinud


Články odjinud