Novinář popsal schůzku s pozitivním Djokovičem: roušku (ne)sundal

Představte si to pozdvižení, kdyby vyšlo najevo, že nakažení francouzští novináři dělali rozhovor s Novakem Djokovičem a neřekli mu o tom. Srbsko by bylo vzhůru nohama. Situace je však obrácená. To světová jednička šla 18. prosince na domluvené interview s vědomím, že má covid. Neinformovala žurnalisty a ohrozila jejich zdraví.
Francouzský sportovní deník L´Equipe vyhlásil Djokoviče za sezonu 2021 svým sportovcem roku a měl dlouho dopředu domluvené focení a rozhovor. Tenista už šel na schůzku ve svém tenisovém centru v Bělehradu s vědomím, že je nakažený, i když neměl žádné příznaky a cítil se dobře.
„Cítil jsem závazek udělat interview pro L´Equipe, abych nezklamal novináře. Ale dbal jsem na to, abych při něm dodržoval rozestupy, a kromě focení jsem měl roušku. Během toho, co jsem mířil domů na předepsanou dobu izolace, uvědomil jsem si, že jsem udělal chybu v úsudku a měl jsem interview odložit,“ uvedl čtyřiatřicetiletý Srb v posledním prohlášení.

Jak celá půlhodinová schůzka probíhala, popsali sami novináři L´Equipu. Franck Ramella vylíčil, že byl instruovaný neptat se na otázky ohledně očkování a Djokovičových plánů hrát či nehrát Australian Open. „Beze všech pochybností to pro něj bylo velmi citlivé téma,“ napsal novinář v článku s tím, že se Djokoviče neptali, zda byl v poslední době a s jakým výsledkem testován.
O tenistově pozitivním testu z té doby se dozvěděli až o tři týdny později, když začala australská kauza.
Při focení Djokovič pózoval a s převzatou trofejí si i zakřičel. Během rozhovoru však měl roušku. A když ho fotograf poprosil, aby si ji sundal a on mohl udělat detaily tváře z rozhovoru, hráč odmítl.
S velkou pravděpodobností nedošli novináři žádné úhony. „Dělal jsem si test před odletem do Austrálie a byl jsem negativní,“ napsal Ramella.
Zprávy ze dne 17. ledna 2022
Vstupenky na zimní olympiádu v Pekingu, která začne 4. února, budou distribuovány "vybraným" skupinám lidí a nebudou kvůli covidu-19 prodávány běžné veřejnosti. S odvoláním na organizační výbor o tom dnes informovala agentura Reuters. Organizátoři ZOH už oznámili, že na hry nebudou moci přijet žádní zahraniční diváci. Jde o další z kroků, kterými se Čína snaží zabránit během olympiády šíření koronaviru.
Novak Djokovič může bez vakcíny na COVID-19 přijít i o start na Roland Garros. Francouzské úřady nechtějí udělovat neočkovaným tenistům žádné výjimky. Více čtěte ZDE>>>

Kvalifikace mistrovství světa florbalistů se kvůli hrozbě šíření varianty koronaviru omikron na začátku února hrát nebude a byla přeložena na pozdější termín. Česká reprezentace se měla od 2. do 6. února představit na turnaji v italském městě Lignano Sabbiadoro poprvé pod vedením nového trenéra Jaroslava Berky. Mezinárodní florbalová unie odložila i další část evropské kvalifikace naplánovanou na stejný termín do polského Lóchowa a severoamerickou, která se měla hrát ve Fort Worth v USA od 25. a 26. února.
Zápas 43. kola hokejové extraligy mezi Českými Budějovicemi a Vítkovicemi se v úterý neuskuteční. Jihočechům sice v neděli oficiálně skončila karanténa, kterou Motoru nařídila krajská hygienická stanice z důvodu nákazy několika hráčů covidem-19, podle klubového webu však není stav hráčů takový, aby mohli odehrát utkání. „Díky vstřícnosti soupeře byl zápas odložen,“ uvedli zástupci Českých Budějovic. Oba kluby se zároveň už domluvily na náhradním termínu, utkání se uskuteční v úterý 8. února.
Zprávy ze dne 16. ledna 2022
Hokejisté Zlína jdou kvůli nákaze několika hráčů koronavirem do karantény a nebudou hrát v úterý ve 43. kole extraligy v Plzni. Poslední tým tabulky to oznámil v tiskové zprávě. „Extraligový tým PSG Berani Zlín jde z důvodu nákazy onemocněním COVID-19 u několika hráčů do karantény. Zápas 43. kola Tipsport extraligy 2021/22 s HC Škoda Plzeň (úterý 18. ledna na ledě soupeře) je odložen a budeme jednat o náhradním termínu,“ uvedl Zlín, jenž se má v pátek střetnout s pražskou Spartou.