Djokovič poprvé proti „svému“ Vajdovi. Netěší se, na rozchodu něco nesedí
PŘÍMO Z PAŘÍŽE | Poprvé se potkali v roce 2006. Právě v Paříži během Roland Garros proběhly první námluvy, že by mohl Marián Vajda trénovat devatenáctiletého nadějného Srba Novaka Djokoviče. A zbytek je historie. Jeden tým tvořili s menšími přestávkami až do letoška. Djokovič s Vajdou v týmu vyhrál dvacet grandslamů a 85 ze svých celkových 87 titulů. Ve středu ale poznají zatím nepoznané – slovenský trenér bude koučovat proti muži, který ho bere jako člena rodiny.
V březnu bylo oznámeno, že se definitivně rozešli. „Marián se už jako hráč hodně nacestoval. Pak trénoval Dominika Hrbatého a další. Se mnou strávil patnáct let. Je už z cestování unavený, to je důvod našeho rozchodu,“ vysvětloval později Djokovič, jenž razí teorii, že se musí stále vyvíjet a během kariéry k Vajdovi přivedl ještě jiné kouče jako Todda Martina, Borise Beckera, Andre Agassiho a naposledy Gorana Ivaniševiče.
Na zdůvodnění rozchodu však něco nesedí, jelikož Vajda, jenž prý nechce cestovat, už v květnu přijal práci u nejlepšího slovenského tenisty Alexe Molčana. Čtyřiadvacetiletý Slovák hned po pár týdnech postoupil do finále v Lyonu, momentálně figuruje potetovaný prešovský rodák na kariérním 38. místě žebříčku. A především bude dalším soupeřem Novaka Djokoviče.
Ten ujišťuje, že je mezi ním a Vajdou vše v nejlepším pořádku. „Před pár dny jsme si psali, v Paříži jsme se i potkali,“ prozradil srbským reportérům. Když se prý podíval na pavouk Roland Garros a viděl, že může ve 2. kole na Vajdova svěřence narazit, neměl radost.
„To musím přiznat. Molčan je pro mě soupeř jako každý jiný, ale ještě nikdy jsem nehrál zápas, kdy by Marián seděl v soupeřově boxu. Vůbec se na to netěším,“ pravil obhájce titulu.
Teď má před sebou jiskřivý úkol. Musí zdolat slovenského tenistu, jenž dostane rady od muže, který ho zná líp než kdokoliv jiný.
Zprávy ze dne 22. května 2022
Uns Džabúrová, jedna ze spolufaoritek turnaje a multisportovní talent
Jak dopadly české tenistky za poslední léta, když obhajovaly finále či vítězství na grandslamu?
Petra Kvitová: 2011 Wimbledon titul......2012 Wimbledon čtvrtfinále
Petra Kvitová: 2014 Wimbledon titul......2015 Wimbledon 3. kolo
Lucie Šafářová: 2015 Roland Garros finále…..2016 Roland Garros 3. kolo
Karolína Plíšková: US Open 2016 finále…..US Open 2017 čtvrtfinále
Petra Kvitová: 2019 Australian Open finále.....2020 Australian Open čtvrtfinále
Markéta Vondroušová: Roland Garros 2019 finále…..Roland Garros 2020 1. kolo
A ještě stokrát škoda neúčasti Markéty Vondroušové, která šla na menší zákrok s levým zápěstím. Byl jsem přesvědčený, že letos měla z Češek asi největší šanci.
Celkem je v hlavní soutěži 11 českých zástupců, 3 muži a 8 žen. Holky mají třetí největší zastoupení z celého světa.
- USA 16
- Francie 13
- ČESKO 8
- Rumunsko 7
- Belgie, Čína, Španělsko 5
Na tréninku Sebastiana Kordy se včera činil i velký brácha Radek Štěpánek. Sebiho doprovází v Paříži, tak uvidíme, kolik štěstí přinese.