13. července 2017 • 04:20

Murray i Djokovič trpěli v bolestech. Po konci museli přiznat, že je to vážné

Autor:
TOP VIDEA
Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu
14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích 14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dva tenisoví velikáni, prakticky ten samý osud. V případě vystoupení světové jedničky Andyho Murrayho a dvanáctinásobného granslamového vítěze Novaka Djokoviče na letošním Wimbledonu to platí. Oba nedokázali prolézt přes čtvrtfinálové síto, zásadní podíl na tom mělo jejich zdraví.


REKLAMA
digi tv

Murray odpadl v posledních dvou setech proti Američanu Samu Querreymu, které prohrál shodně 1:6. Djokovič vzdal na začátku druhého setu nepříznivě se vyvíjející bitvu s Tomášem Berdychem. Spojuje je i to, že jejich zdravotní handicap je dlouhodobějšího rázu a nebude lehké ho vyléčit.

Něco je v nepořádku. Už při výměně stran při tie-breaku na konci prvního setu požádal Djokovič hlavního rozhodčího, aby mu zavolal fyzioterapeuta. Srbský velikán nechal promasírovat loket. Pak prohrál dvě hry druhého setu, zakroutil hlavou a šel Berdychovi podat ruku.

"Loket mě bolí asi rok a půl," promluvil o svém problému. "Snažil jsem se hrát, až doteď to šlo, ale bohužel to dnes byl nejhorší den. Šlo vydržet třicet minut, pak už ne," řekl Djokovič.

Současně uznal, že léčba jeho problému je ve slepé uličce. Specialisté mu v uplynulých měsících doporučovali několik řešení. "Někteří hovořili o operaci, další o jiných řešeních. Ale nikdo neměl jasno, co by se mělo udělat."

Andy Murray předvedl řadu bolestivých grimas
Andy Murray předvedl řadu bolestivých grimas

Situace se po něj stává čím dál víc nesnesitelnější. "Když to přicházelo a odcházelo, bylo to fajn. Ale když tomu stále přidáváte, už to tak skvělé není," zalitoval. "Čím víc hrajete, tím je to horší. Delší přestávka je něco, co budu nyní velmi vážně zvažovat," nastínil další plány.

Murray byl pod drobnohledem od prvního tréninku před Wimbledonem. Fotografové zachycovali jeho bolestivé projevy až příliš často. Problémy s kyčlí trápí čerstvého třicátníka, který po Djokovičově skreči udrží pozici jedničky i po Wimbledonu, posledních osm let.

Poslední týdny před turnajem cítil větší bolest, dvakrát denně si musel dát ledovou lázeň a pak se dvacet minut věnovat speciálním cvikům. Sám Murray hovořil o tom, že šlo jen o dočasné řešení. Odmítl však popsat konkrétní charakter svých potíží a stejně jako Djokovič nevyloučil delší pauzu. "US Open je za sedm týdnů. Teď se musím poradit. Jestli nejlepší řešení je odpočinek, odpočinu si. Jestli je to trénink a správná rehabilitace, budu to dělat takhle."

Je také smířený s tím, že nejspíš ztratí pozici světové jedničky. "Letos nehraju tak dobře, abych si tam zasloužil být o něco déle. Když o první místo nepřijdu teď, po US Open určitě," přiznal.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze