Kvitová porazila Jovanovskou, pokračuje i Nadal nebo Kirilenková

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

SOUHRN VÝSLEDKŮ | Tenistka Petra Kvitová postoupila rychle do třetího kola grandslamového US Open. Sedmá nasazená dnes v New Yorku porazila bez problémů Srbku Bojanu Jovanovskou 6:2, 6:4 a ve dvouhře žen je tradičně poslední Češkou v soutěži. S turnajem se předtím rozloučila Lucie Šafářová. V soutěži pokračují i favorité Rafael Nadal, Caroline Wozniacká a Viktorie Azarenková.

Třiadvacetiletá Kvitová v duelu s Jovanovskou z prvních osmi výměn vyhrála jen dvě, ale pak se rozjela. Srbku suverénně přehrávala a za 47 minut vedla 6:2 a 5:1. Pak sice ztratila tři hry v řadě, ale set ani zápas už nepustila.

O osmifinále, které je jejím maximem ve Flushing Meadows, bude hrát Kvitová s Alison Riskeovou z USA nebo s Monou Barthelovou z Německa. "Ráda bych buď své maximum vyrovnala, nebo ještě lépe došla dál," řekla před turnajem.

Šafářová prohrála ve 2. kole s nasazenou desítkou Robertou Vinciovou 6:4, 1:6 a 2:6. Proti Italce si zpočátku věřila, v úvodním dějství proměnila jeden z deseti brejkbolů a soupeřce nepovolila ani jeden. Od druhé sady se ale obraz hry změnil. Italka se výrazně zlepšila a česká tenistka začala příliš chybovat.

Šafářová prohrála za hodinu a 40 minut a nezopakuje v New Yorku postup do třetího kola, do kterého se dostala loni i předloni.

Favorité bez problémů pokračují

Světová dvojka v ženském tenise, Běloruska Viktoria Azarenková si na grandslamovém US Open během 68 minut snadno poradila s Kanaďankou Alexandrou Wozniakovou 6:3 a 6:1 a postoupila do třetího kola. V něm se utká s Francouzkou Alizé Cornetovou, momentálně 26. hráčkou světového žebříčku.

Azarenková ve svém úterním prvém zápase nadělila soupeřce z 99. příčky "kanára": Němku Dinah Pfizenmaierovou smetla z kurtu 6:0 a 6:0 během hodiny a pěti minut. Loni se běloruská tenistka probojovala až do finále turnaje, které však nakonec vyhrála Serena Williamsová, nynější světová jednička.

Spokojený Nadal po vyřazení Dutra Silvy.Foto Reuters

Brazilec Rogerio Dutra Silva, 134. hráč na světovém žebříčku, odešel z duelu se světovou dvojkou, Rafaelem Nadalem poražen a i s "kanárem" v poslední sadě: 2:6, 1:6 a 0:6. Sedmadvacetiletý Španěl si v této sezóně připsal už 55. vítězství a okusil jen tři porážky. Ve třetím kole se utká s Chorvatem Ivanem Dodigem.

Do třetího kola postoupila i bývalá světová jednička Caroline Wozniacká, která porazila Jihoafričanku Chanelle Schepersovou 6:1 a 6:2. "Opravdu se těším z toho, jak jsem se pohybovala a přecházela z obrany do útoku," pochvalovala si třiadvacetiletá Dánka, kterou loni ve Flushing Meadows zpomalilo zranění pravého kolene a ztroskotala hned v prvém kole.

F. López (23-Šp.) - Klahn (USA) 6:4, 7:6 (7:4), 4:6, 7:5,
Dodig (Chorv.) - Davyděnko (Rus.) 6:1, 6:4, 6:4.

Čtyřhra - 1. kolo:

Levinský, Veselý (ČR) - Istomin, Skupski (Uzb./Brit.) 6:3, 6:3.
Dlouhý, Bracciali (ČR/It.) - Lorenzi, Seppi (It.) 7:5, 7:5,
Štěpánek, Paes (4-ČR/Indie) - Nieminen, Tursunov (Fin./Rus.) 6:4, 7:6 (7:4).

Giorgiová (It.) - Hsieh Su-Wei (Tchaj-wan) 6:4, 7:6 (10:8),
Glushková (Izr.) - Vickeryová (USA) 7:5, 6:3.

Pavljučenkovová (11-Rus.), Šafářová (11-Rus./ČR) - Cibulková, Niculescuová (SR/Rum.) 6:2, 6:1,
Peschkeová, Grönefeldová (6-ČR/Něm.) - Hao-Ching Chan, Yung-Jan Chan (Tchaj-wan.) 3:6, 6:2, 6:3,
Záhlavová-Strýcová, Görgesová (12-ČR/Něm.) - Govorcovová, Minellaová (Běl./Luc.) 6:2, 3:6, 6:1,
Mladenovicová, Voskobojevová (14-Fr./Kaz.) - Birnerová, Vögeleová (ČR/Švýc.) 6:2, 7:5.