Jana Novotná zemřela! Tenisová legenda podlehla rakovině | iSport.cz
20. listopadu 2017 • 09:52

Rána pro český tenis! Zemřela vítězka Wimbledonu Jana Novotná (†49)

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
TOP 5 motorsport filmů: Rallye smrti, ale i Rivalové či Ford vs. Ferrari
Nejlepší fotbalista v lize: Koho zvolili redaktoři Sportu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Smutná zpráva jako blesk z čistého nebe zasáhla nejen český tenis. V neděli po těžké nemoci zemřela legendární tenistka Jana Novotná, wimbledonské vítězce z roku 1998 bylo pouhých 49 let. Podle serveru WTA Novotná dlouho bojovala s rakovinou a "zemřela pokojně obklopená svými nejbližšími".Brněnská rodačka Novotná vyhrála na okruhu WTA 24 turnajů ve dvouhře a 76 ve čtyřhře. Jednou slavila triumf ve Fed Cupu. Vedle jednoho grandslamového vavřínu z dvouhry získala dalších dvanáct ve čtyřhře a čtyři ve smíšené čtyřhře.

Byla bronzovou olympijskou medailistkou z dvouhry v Atlantě 1996, kde přidala stříbro ve čtyřhře s Helenou Sukovou, s kterou byly druhé i v Soulu 1988.

Poslední rozhovor s legendou Novotnou (†49): o triumfu i slavné prohře ve finále a slzách »

Jana Novotná byla na své trofeje velmi pyšná
Jana Novotná byla na své trofeje velmi pyšná

Předloni ve Wimbledonu říkala, jak hluboce tenis milovala. "Tenis mi dává úplně všechno a i po těch letech mě naplňuje," vyznala se v Londýně. Právě tam prožila dva své nejslavnější okamžiky.

Ve finále v roce 1993 měla na lopatě Steffi Grafovou, ale nadějně rozjetý zápas nedotáhla do konce. Při slavnostním ceremoniálu se rozplakala na rameni vévodkyně z Kentu a dotkla se tak srdcí milionů fanoušků po celém světě.

Když pak o pět let a ještě jedno prohrané finále později opravdu zvedla vytoužený talíř pro vítězku, nebyl snad nikdo, kdo by to zrovna jí nepřál. "Dotáhnout to pak po dalších pěti letech do konce, už v pozdějším věku, to byl krásný finiš," připustila na jaře v rozhovoru pro Blesk.

VIDEO | Podívejte se na poslední rozhovor s Janou Novotnou

Zemřela tenistka Jana Novotná (†49): V posledním rozhovoru vzpomínala na vrchol!

"Jana byla inspirací pro každého, kdo se s ní znal, na kurtu i mimo něj. Její hvězda bude v historii WTA navždy zářit," řekl šéf ženského okruhu Steve Simon. Jak reaguje tenisový svět? Čtěte ZDE>>>

Kariéru jedna z posledních hráček vyznávajících útočný styl servis - volej s výtečným čopem ukončila v roce 1999. O šest let později byla uvedena do tenisové Síně slávy. Dlouho žila na Floridě, odkud se před sedmi lety vrátila do Brna, kde žila se svou přítelkyní (více čtěte ZDE »).

Krátce trénovala Francouzku Marion Bartoliovou a od roku 2014 spolupracovala dva roky s českou hráčkou Barborou Krejčíkovou.

VIDEO | Podívejte se na památné wimbledonské okamžiky Jany Novotné

Jana Novotná byla na své trofeje velmi pyšná
Jana Novotná byla na své trofeje velmi pyšná

Sportovci o Novotné: Strašná zpráva, odešla velká osobnost

Tenisový svět truchlí! Co všechno dokázala Jana Novotná (†49)?

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud