Pavel Novotný
1. ledna 2018 • 21:30

Murrayho trápení: Světová jednička? Snad porazím hráče kolem 40. místa

Reklama
TOP VIDEA
Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1! Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1!
SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Wimbledonské čtvrtfinále. To byl poslední zápas, kdy se Andy Murray v ostrém klání ukázal fanouškům.  Od té doby se snažil vyléčit bolavý bok, střihl si jen listopadový "přátelák" v Glasgow s Federerem a exhibiční set v Abú Zabí s Andersonem. Jeho dalším zápasem bude utkání druhého kola turnaje v Brisbane. Že by však byl trojnásobný grandslamový vítěz v pořádku, to se rozhodně říct nedá. "Chci být hlavně schopný na kurtu bojovat," přiznal.


REKLAMA
digi tv

Není jako Federer. Aby mohl třicetiletý tenista podávat výkony jako v druhé polovině sezony 2016, kdy si na kurtech dělal bez přehánění, co ho napadlo, potřebuje hrát maximální počet zápasů. "Je to jediná možnost, jak se dostat do formy a zjistit, jak na tom moje tělo opravdu je," říkala na tiskové konferenci před kláním v Brisbane bývalá světová jednička.

Rodák ze skotského Glasgow dobře ví, že jeho zdravotní stav stoprocentní není. O tom, že Murray stále bojuje se zraněným bokem, psala britská média už po jeho listopadové exhibici v Glasgow s Federerem, kdy Brit mezi některými výměnami navzdory přátelskému utkání kulhal.

Murray se rozhodl své problémy s bokem léčit alternativní léčbou, navzdory více jak půlroční pauze však stále není v pořádku.  "Bude to můj první soutěžní zápas po dlouhé době. Doufám, že to bude v dobrý. Pokud se něco zásadního v následující době nestane, věřím, že můj bok nebude překážkou k tomu, abych nastoupil," říkal současný šestnáctý hráč světa.

Andy Murray se chystá na návrat na kurty

Jak však Murray sám přiznává, více než o vítězství půjde o test jeho zdravotního stavu. "Musím to vyzkoušet v zápasech. Jen tak poznám, kde přesně je problém. Zatím je to bok a to je taky jediná část mého těla, která mi dělá starosti.“

O návratu na pozice nejvyšší však zatím neuvažuje. „Bylo by krásné být zase světovou jedničkou a hrát na nejvyšší možné úrovni, ale právě teď chci, abych byl schopen vůbec na kurtu bojovat naplno," přiznal dvojnásobný wimbledonský vítěz.

A ani se svými dosavadními výkony v tréninku není Murray spokojen. "Moc se na tenis těším, ale vím, že nehraju dobře, moje hra postrádá kvalitu. Doufám, že budu aspoň tak dobrý, abych porážel hráče kolem 30. či 40. místa na světě. Už tak to pro mě bude těžký úkol," říká bývalý svěřenec Ivana Lendla.

Murrayho, který měl v prvním kole turnaje v Brisbane volný los, čeká ve druhém  47. hráč světa Američan Ryan Harrison. Jejich jediný vzájemný souboj vyhrál v roce 2012 v prvním kole Australian Open Murray.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze