15. února 2023 • 09:07

Odskočil si z práce a porazil bývalého hráče TOP 10: Šéf mě pustil dřív

Autor: ČTK, adl
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Olomouc - Pardubice: Sedlák u hrazení dohrál Orsavu a byl poslán pod sprchu
Olomouc, Pardubice i Třebíč. Díry v ledu ohrožují hokejové play off
VŠECHNA VIDEA ZDE

Matija Pecotič se na turnaji v Delray Beach postaral o jedno z největších překvapení dosavadního průběhu tenisové sezony. Třiatřicetiletý Chorvat, jenž pracuje na plný úvazek ve finančním sektoru, porazil při debutu v hlavní soutěži turnaje ATP Tour 4:6, 6:2, 6:2 bývalého osmého tenistu světového žebříčku Jacka Socka z USA.Pecotič před dvěma týdny uhrál jen tři gamy v úvodním kole challengeru v Clevelandu, na Floridě ale zvládl dvě kola kvalifikace a poté překvapivě i první zápas v samotném turnaji. Životní vítězství aktuálně 784. hráče světa sledoval z hlediště i šéf jeho firmy, jenž je dlouholetým přítelem jeho slovenského kouče Dominika Hrbatého.

„Odešel jsem dnes brzy z práce. Šéf mě pustil, musel jsem napsat e-mail celému svému týmu. Budu ale muset požádat o další volný den na zítřek,“ uvedl s úsměvem Pecotič.

Rodák z Bělehradu dosáhl v roce 2015 na své žebříčkové maximum 206. místo. Následně kvůli komplikacím po operaci břicha dočasně tenisu nechal a začal studovat na Harvard Business School, kde znovu objevil lásku ke hře. Minulý měsíc Pecotič reprezentoval Chorvatsko na premiérovém ročníku United Cupu a nyní si poprvé zahrál na turnaji ATP Tour.

„Rozhodně jsem nečekal, že vyhraju, na druhou stranu jsem do zápasu nešel s tím, že určitě prohraju. Díval jsem se na to realisticky. Hrajete proti bývalému členovi Top 10 s množstvím tenisových zkušeností a skvělým servisem. Ale věděl jsem, že pokud dodržím ty dva tři herní systémy, které jsem si připravil, tak budu mít šanci,“ uvedl Pecotič, jehož v druhém kole čeká čtvrtý americký soupeř za sebou Marcos Giron.

Vstoupit do diskuse
0

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud