Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Jihoafrická republika : Maroko - 1. července 2019   18:00

Jihoafrická republika
0:1
(0:0)
Maroko
Maroko
90' Busufa
Williams – Mkhize, Hlanti, Mkhwanazi, Hlatshwayo (C) – Mokotjo – Serero, Tau, Zungu (80. Kekana) – Mothiba (73. Veldwijk), Zwane (76. Vilakazi).
Ndala – Kabene, Amaldine
Al Salam Stadium (Káhira)
Maroko
Munír – Mazraoui (75. Dirár), Hakimí, Saïss, M. da Costa – Busufa (C), El Ahmádí (54. Aït Binnásir) – Zijach (89. Fadr), Bilhanda, N. Amrabat – Nasjrí.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 0:3. Střely mimo: 2:6. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 21:12.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Maroka, které svého soupeře porazilo poměrem 1:0. I druhý poločas nepatřil k těm nejatraktivnějším, sledovali jsme totiž vyrovnanou podívanou, která se především odehrávala ve středu hrací plochy. I přesto bylo o něco aktivnější Maroko, které to většinu času zkoušelo prostřednictvím centrů, přičemž se jeden z nich přeci jenom ujal. Jediná branka tohoto zápasu přišla v poslední minutě řádné hrací doby, postarla se o ní Busufa.
90+3'
90+2'
U postranní čáry to nakonec zvládl Serero, který ihned zkoušel u pokutového území najít své spoluhráče, včas ale vystoupil pozorný Hakimí.
90+1'
Jihoafrická republika to bude mít v závěru utkání hodně složité, prohrává totiž o jednu branku, přičemž do konce zápasu nezbývá moc času.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Maroko právě vstřelilo branku!
Tak přeci jenom tady máme úvodní branku tohoto zápasu! Maročané totiž zahrávali standardní situaci z levé strany, přičemž se v pokutovém území nejlépe zorientoval marocký kapitán MUBÁRAK BUSUFA, jenž nártem zamířil přesně pod břevno.
89'
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Hakím Zijach, přichází Fajsal Fadr.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Na světelné tabuli stále svítí dvě nuly, změní to ještě nastavený čas?
88'
Maročané raději přenášeli hru na pravou stranu, kde se nacházel Dirar. Po jeho přihrávce jsme sledovali přenesení hry, které dokázal vystihnout Hlatshwayo.
87'
Zijach to vůbec poprvé v dnešním utkání zkoušel přímo na bránu, jeho zakončení z přímého kopu zastavila až zeď. Další rána nebyla přesná.
83'
Dalekonosný pas měl směřovat na Amrabata, který si ho ale nedokázal zpracovat. Budeme sledovat odkop od branky, o který se postará brankář Williams.
82'
O provedení autového vhazování se postaral Hakimí, který nakonec zkoušel najít Bilhandu, jenž udržel míč. Maroko se tak dostává na druhou stranu.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Stále to nevypadá, že bychom se měli dočkat první trefy, avšak ještě zbývá několik minutek.
80'
Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Bongani Zungu, přichází Hlompho Kekana.
79'
Dirar se vůbec poprvé po svém příchodu na hrací plochu dostal k míči, avšak svým centrem našel nohu soupeře. Mokotjo i tak neudržel balón na kopačce.
78'
Nasjrí si seběhl hluboko k půlící čáře, kde ještě zachraňoval míč na hrací ploše. To se povedlo, následně Maroko raději uklidnilo hru v blízkosti středového kruhu.
77'
Jihoafrická republika rozehrávala z vlastní poloviny, přičemž si o přihrávku řekl osamocený Mkhize, jehož centr pouze proletěl kompletně celou šestnáctkou.
76'
Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Themba Zwane, přichází Sibusiso Vilakazi.
76'
Následně se na útočnou polovinu nastěhoval Mkhize, který po kontaktu s protihráčem upadl na zem. Hlavní sudí i tentokráte odpískal nedovolený zákrok.
75'
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Noussair Mazraoui, přichází Nabíl Dirár.
74'
Po delší době si zákrok připsal brankář Williams, přičemž to hlavičkovým pokusem zkoušel aktivní Nasjrí, jenž hlavičkou mířil doprostřed branky.
73'
Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Lebogang Mothiba, přichází Lars Veldwijk.
73'
Už to vypadalo, že se Mothiba dostane do šance, avšak jeho manévr dokázal přečíst Saiss, který zasáhl špičkou kopačky. V tuto chvíli je hra přerušena.
72'
Hlanti to pochopitelně zkoušel centrovanou nabídkou, která mířila k hranici pokutového území, kde rybičkou zasahoval Bilhada, který našel Zungua.
71'
Napadající Zijach si tak dlouho pomáhal rukama, až hlavní sudí odpískal nedovolený zákrok. Jihoafrická republika se konečně dostane k šestnáctce.
70'
U postranní čáry se nacházel Tau, který si dokázal narazit s Hlantim, avšak poté důrazným způsobem zasáhl da Costa, který doslova odhodil soupeře od míče.
69'
Nasjrí se přeci jenom dostal k prudké přihrávce, posléze se mu podařilo obejít brankáře Williamse, avšak ve velkém úhlu zamířil daleko vedle branky.
64'
Co scházelo! Hakimí si seběhl před pokutové území, odkud to zkoušel pravou nohou, jenomže jeho rána skončila pouze na horní konstrukci.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na první branku stále čekáme. Maroko je nyní aktivnější, naopak soupeř se nemůže vymanit ze sevření.
63'
Zijach operoval u pokutového území, kde ještě zkoušel přihrávat pod sebe na Bilhandu, avšak přihrávka byla nepřesná. JAR se zmohl na odklizení míče.
62'
Po delší době si s míčem zahrál také Munír, který na druhé straně hrací plochy hledal Amrabata, před kterým se podařilo zasáhnout Hlatshwayovi.
61'
Dalekonosné přenesení hry skončilo pouze u Taua, jenž ještě konstruktivně přihrál vedle sebe na Mokotja, který bohužel pro svůj celek chyboval v rozehrávce.
60'
Hakimí si hodil míč na pravou nohu a poté v pokutovém území zkoušel najít Nasjrího, což se také podařilo. Druhý jmenovaný mířil několik metrů vedle.
59'
Jihoafrická republika se opět zatáhla hluboko na vlastní polovinu, přičemž Mkhwanazi dokázal odrazit centr od Bilhany, posléze neuspěl ani Nasjrí.
58'
Bilhanda ještě zachytil míč před postranní čárou, v následném přehuštěném prostoru úspěšně zasáhl Hlanti, jenž přihrával až na nohu Williamse.
57'
I tak se Maroko zdrželo na útoční polovině, avšak Mazraouiho centr nebyl zrovna povedený. Balón vystoupal vysoko nad branku, Williams bude vykopávat.
56'
Dalekonosný pas dokázal na kopačku zachytit Zijach, který ihned zkoušel roztáhnout hru na Amrabata, jenž nedokázal odcentrovat přes protihráče.
55'
Na pořadu dne byl další rohový kop, o který se z levé strany postaral ofenzivně laděný Tau. Jeho centr nakonec našel Amrabata, který míč odhlavičkoval.
54'
Střídání v týmu Maroko: ze hřiště odchází Karím El Ahmádí, přichází Júsuf Aït Binnásir.
53'
El Ahmádí nakonec musel ven z hrací plochy, jeho celek tak bude chvíli hrát v početní nevýhodě. Mezitím se o autové vhazování postaral Mkhize.
52'
Momentálně se nehraje, na zemi totiž zůstal ležet středopolař El Ahmádí, ke kterému přispěchal lékařský personál. Uvidíme, zda se bude poprvé střídat.
51'
Hodně pohotovým způsobem to zkoušel Mkhize, jehož rána pravou nohou prosvištěla pár čísel vedle branky. Munír by i tak byl u své konstrukce včas.
50'
K míči se dostal také brankář Williams, který před napadajícím soupeřem odkopával na levou stranu hrací plochy, kde úspěšně zasahoval Busufa.
49'
Mothiba se dostával do volnějšího prostoru, avšak včas k němu přistoupil pozorný Saiss, který čistě zasahoval. Maroko tak bude moci opět vhazovat.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se k autovému vhazování postavil Mazraoui, který u pokutového území zkoušel najít Nasjrího, jenž se daleko nedostal.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hráči Jihoafrické republiky, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který rozhodně nebyl zrovna ataktivní. Diváci se totiž nedočkali žádné branky, stav je i nadále bezbrankový. O něco aktivnější byli hráči Maroka, avšak o největší příležitost uplynulého dějství se postaral Tau, jenž mířil kousek vedle zadní tyče. Místo vyložených šancí je k vidění celá řada nedovolených zákroků, sudí hned dvakrát musel tasit žlutou kartu.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem tří minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
42'
Z vlastní poloviny rozehrával standardní situaci záložník Serero, který to zkoušel dalekonosným pasem do šestnáctky, kde se podařilo zasáhnout Saissovi.
41'
Maročané se nyní starali o rozehrávku na vlastní polovině, přičemž si obránce Saiss hned několikrát vyměnil míč s da Costou, který přihrával nepřesně.
40'
Williams to zkoušel dalekonosným výhozem až ke středovému kruhu, kde si agresivním způsobem počínal El Ahmádí, jenž tvrdě zajel do Zungua.
36'
Na opačné straně se k ráně z velké vzdálenosti dostal Bilhanda, jenž mířil pouze doprostřed branky. Navíc před malým momentem moc nechybělo Nasjrímu.
35'
Hrací předmět se posunul podél autové čáry, kde se k němu postavil Mkhize, po jehož přihrávce nebezpečně zakončoval Tau, jenž o kousek minul tyč.
34'
K míči se postavil kapitán Busufa, jenž to zkoušel centrem k zadní tyči, kde se nacházel pouze Mothiba, který odvracel do bezpečnějšího prostoru.
33'
Po dalším nedovoleném zákroku skončil na zemi Amrabat, který byl skolen zápasnickým chvatem. Obrana Jihoafrické republiky se tak bude muset bránit.
32'
Hodně riskantně nyní rozehrával brankář Munír, který málem našel napadajícího Mothibu. Místo toho jsme sledovali úspěšné přenesení vlevo.
31'
Žlutou kartu dostává Bongani Zungu (Jihoafrická republika).
31'
Munír si tak vyzkoušel dalekonosný odkop od své branky, který posílal ke středovému kruhu. Tam zasahoval Zungu, jenž našel pouze kopačku Zijacha.
30'
O rozehrávku volného kopu se tak postaral obránce Hlanti, jehož vysoká nabídka nakonec přinesla hlavičkový pokus Hlatshwaya, jenž roh nevybojoval.
29'
Zwane zkoušel chytrým způsobem prodloužit za svá záda, načež si nedovoleně pomohl obránce Mazraoui. Ani v tomto případě se žlutit nebude.
28'
Hakimí dokázal u postranní čáry čistým způsobem odstavit od míče Taua, což vyvolalo ovace poloprázdného stadionu. Munír tak bude rozehrávat od branky.
27'
Opět se píská nedovolený zákrok, v tomto případě se na zemi ocitl obránce Mkhwanazi. Provinil se napadající Nasjrí, jenž byl v souboji o míč příliš pozdě.
26'
Třetí ofsajd tohoto zápasu, i tentokráte se v něm zjevil marocký forvard Nasjrí. V tomto případě se jednalo o správný verdikt sudí, JAR je zpět u míče.
25'
Nasjrí se málem díky dobrému napadání dostal k míči, avšak včas dokázal reagovat také Hlanti, který díky Williamsovi poslal hrací předmět do bezpečí.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, jenž zatím nabízí celkem nezáživnou podívanou. O něco nebezpečnějším celkem jsou hráči Maroka.
20'
Po standardní situaci se do zakončení dostal Bilhanda, jehož složitá rána pravou nohou vystoupala nad branku. Williams se za míčem pouze ohlédl.
19'
Hrací předmět doskákal ven z hrací plochy, což přineslo autové vhazování pro Mazraouiho. Po následné akci se na zemi ocitl nenápadný záložník Busufa.
18'
Žlutou kartu dostává Themba Zwane (Jihoafrická republika).
18'
Z vlastní poloviny opět rozehrával stoper Mkhwanazi, který přihrával na vedle stojícího Hlantiho, jenž pro změnu do kombinace zapojil také Williamse.
17'
Hlavní sudí nyní raději přerušil hru, hodně nešťastným způsobem na zem dopadl Tau. Mnohem hůř to vypadalo s El Ahmádím, který pokračuje ve hře.
16'
Serero chtěl šikovným způsobem vracet na kopačku Taua, avšak tento záměr dokázal přečíst také Saiss. JAR bude zahrávat druhý rohový kop zápasu.
15'
Zpětná přihrávka od Hakimího nebyla ideálně dlouhá, čehož mohl využít dotírající Serero, jenž trefil pouze druhého z protihráčů. Maroko je opět u balónu.
14'
Autové vhazování se ještě jednou opakovalo, krátce po něm si nedovoleným způsobem pomáhal Zwane, který držel za dres Mazraouiho.
13'
Sám na sebe to zkoušel vzít Mothiba, který se neprodral kolem El Ahmádího. Druhý jmenovaný zasahoval skluzem, Jihoafrická republika bude vhazovat.
12'
Amrabat si dokázal zpracovat padající míč, který ihned poslal do tandemu na Hakimího, jenž si ho ukopl od nohy. Následovat bude pouze odkop od branky.
11'
Vracející se Saiss dokázal ukopnout míč před dotírající smečkou protihráčů. Následně po souboji skončil na zemi Nasjrí, který vybojoval standardku.
10'
Dalekonosný pas měl směřovat na Nasjrího, avšak i tentokráte se forvard Maroka nacházel v ofsajdu. I tak se jako první dostal k míči brankář Williams.
9'
Busufa to zkoušel podél pravé postranní čáry, kde byl celkem dlouho tahán za dres. Sudímu to nikterak nevadilo, naopak se nerozhodl přerušit hru – pokračuje se.
8'
Přenesení hry mělo u postranní čáry najít Hakimího, který na prudkou přihrávku neměl šanci dosáhnout. Místo toho bude moci vhazovat Mkhize.
7'
Kolmice za obranu směřovala na Nasjrího, avšak marocký forvard si nepohlídal ofsajd. To signalizoval pomezní sudí, nicméně opakovaný záběr tuto skutečnost nepotvrdil.
6'
Následně si s míčem zahrál také brankář Williams, který ihned z jedničky odkopával na druhou stranu, kde pozorný Hakimí raději oslovil brankáře Muníra.
5'
Na pořadu dne byl vůbec první rohový kop, o který se postaral Tau. Jeho rozehrávka cvičeným signálem přinesla pouze útočný faul v podání Hlatshwaya.
4'
O provedení autového vhazování se postaral Mkhize, který zkoušel najít Mothibu, jenž se k míči vůbec nedostal. Jihoafrická republika bude opět vhazovat.
3'
Hned v úvodu se o rozehrávku ze své poloviny postarla zadák Saiss, který na druhé straně hrací plochy chtěl najít Nasjrího, před kterým číhal Hlanti.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hráči Maroka, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Jihoafrická republika: Williams – Mkhize, Hlanti, Mkhwanazi, Hlatshwayo (C) – Mokotjo – Serero, Tau, Zungu – Mothiba, Zwane.
Náhradníci: Bvuma, Keet – Cardoso, Maela, Mphahlele, Furman, Kekana, Mabunda, Vilakazi, Lorch, Maboe, Veldwijk.

Maroko: Munír – Mazraoui, Hakimí, Saïss, M. da Costa – Busufa (C), El Ahmádí – Zijach, Bilhanda, N. Amrabat – Nasjrí.
Náhradníci: Bunú, Tadnautí – Abdulhamíd, Bádí, Benatia, Aït Binnásir, Boufal, Bourabia, Fadr, Butaíb, Idrissi, Dirár.

Rozhodčí: Ndala – Kabene, Amaldine.
Maroko

Na opačné straně stojí Maroko, které si již zajistilo postup do vyřazovacích bojů. Maročané totiž dokázali zvládnout oba odehrané zápasy, navíc neinkasovali ani jednu branku. Maroko si v prvním duelu dokázalo poradit s Namibii, přičemž tento duel nakonec rozhodla vlastní branka minutu před koncem řádné hrací doby. Jediná branka byla k vidění také v souboji s Pobřežími Slonoviny, přičemž Maroko nakonec vykřesalo zisk plného počtu bodů. Maroko tak má jistotu postupu, avšak před tímto zápasem by určitě chtělo uhájit první pozici, na kterou se v případě vítězství může dostat také JAR.

Fotbalisté Jihoafrické republiky mají po dvou odehraných zápasech na svém kontě tři body, což prozatím stačí na třetí pozici, což by i tak zajistilo postup do vyřazovacích bojů, a to díky dobrému skóre. Jihoafrická republika hned v úvodu skupinových bojů nestačila na favorizované Pobřeží Slonoviny, které díky jediné branky dokázaly zvítězit poměrem 1:0. Hodně nudný duel byl na pořadu dne proti Namibii, přičemž se diváci opět dočkali pouze jedné branky, avšak tentokráte jí obstarala Jihoafrická republika, která by v tomto utkání jistě chtěla bodovat za plný počet bodů.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Africký pohár národů má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Jihoafrickou republikou a Marokem.