Africký pohár národů -  ONLINE PŘENOS -  Mali : Mauritánie - 24. června 2019   22:00

Mali
Mali
38' Diaby  • 44' Marega  • 55' Adama Traoré II  • 74' Adama Traoré I
4:1
(2:0)
Mauritánie
Mauritánie
72' El Hacen
Mali
D. Diarra – H. Traoré, Y. Koné, Fofana, Wagué – K. Coulibaly, Samassékou – Diaby (87. Haidara), Adama Traoré II (61. Adama Traoré I), Djenepo (61. Doumbia) – Marega.
Mauritánie
Souleymane – Demba (53. M. Diaw), N'Diaye, Adama Ba, Abeid – El Hacen, Camara (82. Gaye), Yali, I. Coulibaly (46. Bessam) – Diakité, Abdoul Ba.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a dobrou noc.

Fauly: 15:14
Utkání skončilo, Mali potvrdilo roli favorita a porazilo Mauritánii 4:1. Mauritánie byla na začátku utkání sympaticky aktivní, ale Mali se postupně začalo dostávat do hry a už po poločase vedlo 2:0, když se nejprve krásnou střelou z dálky prosadil Abdoulay Diaby a poté ještě z penalty Moussa Marega. Deset minut po přestávce pak zvýšil na 3:0 další krásnou střelou Adama Traoré II a zdálo se, že je rozhodnuto. Jenomže Mali v obraně lehce polevilo, čehož hned využila Mauritánie a získala pro sebe penaltu, kterou proměnil bezpečně Moctar Sidi El Hacen. Jenže drama se nekonalo, protože o dvě minuty později na konečných 4:1 zvýšil Adama Traoré I.
90+4'
90+2'
K zakončení se po rohu dostal Moussa Doumbia a Brahim Souleymane dokázal konečky prstů míč vyrazit.
90+1'
Rohový kop Mauritánie odvrátila, ale ještě má Mali další.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Mamadou Fofana byl ve vzduchu nejvýš, ale trochu se při pádu na zem zranil. Mauritánie bude kopat roh.
87'
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Abdoulay Diaby, přichází Amadou Haidara.
86'
Naopak Mauritánie to ještě zkouší, i když se před obranu Mali prosazuje jen těžce.
85'
Mali rozehrává z útočné poloviny po faulu, ale zatím se dopředu rozhodně nežene.
84'
Žlutou kartu dostává Moustapha Diaw (Mauritánie).
82'
Střídání v týmu Mauritánie: ze hřiště odchází Khassa Camara, přichází Silèye Gaye.
80'
Moussa Doumbia to zkoušel skrz zeď, která se opravdu rozestoupila, ale na branku míč nesměřoval.
79'
Mali se ubránilo a pak rychle vyrazilo dopředu. Brahim Souleymane vyběhl hodně daleko a fauloval Moussu Maregu. Dostává žlutou kartu.
78'
Mauritánie si vybojovala kopat rohový kop z pravé strany.
77'
Stále se nehraje, Diadie Samassékou už je ale odnášen na nosítkách ze hřiště.
76'
Na trávníku skončil Diadie Samassékou a bude potřebovat ošetření.
74'
Mali právě vstřelilo branku!
Tak drama se nakonec přeci jen zřejmě konat nebude, protože Malijci se okamžitě vrací do tříbrankového vedení. Pěknou technickou střelou se dokázal prosadit ADAMA TRAORÉ.
72'
Mauretánie právě vstřelila branku!
Je sníženo na 1:3 a možná tak ještě přeci jen v závěru budeme sledovat drama! MOCTAR SIDI EL HACEN si vybral střelu ze svého pohledu doprava po zemi a brankáře Diarru poslal opačným směrem.
71'
Penaltu dostává možnost kopat také Mauritánie po faulu na Ismaëla Diakitého. Žlutou kartu dostává Mamadou Fofana.
70'
Ke střele se nyní málem dostal z hranice vápna Bessam. Mali trochu polevilo v koncentraci.
69'
Mauritánie měla doslova dokonalou šanci na skórování, když Abdoul Ba už obešel brankáře Diarru. Ale skvělý obranný skluz předvedl Molla Wagué.
67'
Mauritánie se přeci jen trochu probudila a tentokrát svou akci vedla po levé straně. Ale vše opět vyřešil brankář Mali.
65'
Ismaël Diakité se sice z pravé strany dostal k centru, ale míč pouze odevzdal do rukavic brankáře Diarry.
63'
Abdoulay Diaby se stal obětí bolestivého nedovoleného zákroku, provinil se Moctar Sidi El Hacen.
61'
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Moussa Djenepo, přichází Moussa Doumbia.
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Adama Traoré II, přichází Adama Traoré I.
60'
Mauritánie je na tom v posledních minutách hodně špatně, vůbec se jí nedaří něco vymyslet směrem dopředu.
58'
Moussa Djenepo už se řítil do další šance, ale tentokrát ho zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
55'
Mali krátce po poločasové přestávce přidává branku a 3:0 a o osudu utkání už je zřejmě rozhodnuto. Malijci zastavili pokus Mauritánie o rychlý kontr, míče se zmocnil ADAMA TRAORÉ a poslal ho razantně přesně k tyči.
53'
Střídání v týmu Mauritánie: ze hřiště odchází Harouna Abou Demba, přichází Moustapha Diaw.
50'
Malijci se zatím na začátku druhého poločasu nikam neženou, spíše čekají, s čím přijde soupeř.
46'
Střídání v týmu Mauritánie: ze hřiště odchází Ibréhima Coulibaly, přichází Bessam.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 23:03.
První poločas je za námi a favorizované Mali vede nad Mauritánií zatím 2:0. Mauritánie měla povedený vstup do zápasu a byla aktivní, ale postupně přebíralo otěže utkání Mali a začalo si tvořit šance. Skóre zápasu otevřel krásnou střelou z dálky Abdoulay Diaby a na 2:0 pak ke konci poločasu zvýšil z penalty Moussa Marega.
45+2'
44'
MOUSSA MAREGA penaltu proměňuje a posílá Mali do vedení 2:0! Vybral si přesně pravý dolní kout branky a Soleymanemu bylo k ničemu, že si vybral ten správný směr.
44'
Mali má šanci na navýšení svého náskoku, bude kopat penaltu!
41'
Z rohového kopu se Mali neprosadilo.
40'
Mali je při chuti a Brahim Souleymane musel znovu do akce. Tentokrát svůj zákrok zvládl.
38'
Máme tu první gól utkání a rovnou přímo skvostný! ABDOULAY DIABY vypálil nečekaně z dálky a jeho rána zapadla přesně k tyči branky Mauritánie.
35'
Brankář Mauritánie potřebuje ošetření.
34'
Brahim Souleymane předvedl výborný zákrok a obličejem vyrazil míč na rohový kop. Vychytal Moussu Maregu.
31'
Žlutou kartu dostává Moussa Djenepo (Mali).
27'
V posledních minutách opadlo tempo hry a děj se odehrává především ve středu pole.
25'
Hra se nám v posledních minutách hodně kouskuje, tentokrát se faulem provinil Malijec Diadie Samassékou.
24'
Ibréhima Coulibaly se dopustil nedovoleného zákroku, takže z vlastní poloviny budou rozehrávat Malijci.
23'
Adama Traoré se dostal trochu se štěstím k míči a zpoza vápna vypálil, branku však netrefil.
21'
Rohový kop byl konečně rozehrán, ale k žádnému nebezpečí pro branku Mauritánie nedošlo.
20'
Rozhodčí stále uklidňuje situaci ve vápně a čeká se na rozehrávku rohového kopu.
19'
Ještě předtím je tu ale první žlutá karta, a to pro Mohameda Yaliho za úder do obličeje v pokutovém území.
18'
Mali bude zahrávat rohový kop z pravé strany.
16'
Brahim Souleymane pouze zkontroloval situaci u své levé tyče, míč prolétl po střele Traorého vedle.
15'
Bakary N'Diaye se vložil do kombinace Mali, ale akci jen přibrzdil, Malijci totiž budou vhazovat.
14'
Teď jsou to zase Malijci, kteří praktikují dosti pomalou a rozvážnou rozehrávku na své polovině.
13'
Po faulu ve středu pole se k míči dostávají hráči Mali.
12'
Mauritánie drží míč na svých kopačkách, ale byla donucena až ke zpětné přihrávce k brankáři.
10'
Mali zůstává v tlaku na útočné polovině a dál dobývá pokutové území soupeře.
9'
Malijci se poprvé dostali na delší dobu na polovinu soupeře a dokonce i do vápna. Střílel Abdoulay Diaby, ale nemířil přesně.
8'
Mauritánie zahrávala rohový kop, ale ani z něj k ohrožení branky nedošlo.
7'
Molla Wagué předvedl čistý zákrok a stihl zastavit akci Mauritánie po levé straně.
6'
Mali je v úvodu zápasu překvapivě zatím pasivnějším týmem a dopředu se moc nežene.
3'
Další akce Mauritánii nevyšla a hrát tak mohou hráči Mali.
2'
Mauritánci měli možnost zahrávat volný přímý kop, ale z něj branku neohrozili.
1'
Za námi už jsou hymny obou zemí a hráči obou týmů už se připravují na zahájení zápasu.

Mali: D. Diarra – H. Traoré, Y. Koné, Fofana, Wagué – K. Coulibaly, Samassékou – Diaby, Adama Traoré II, Djenepo – Marega.
Náhradníci: Kéïta, Mounkoro – L. Coulibaly, Doucouré, Doumbia, Haidara, Haidara, S. Koïta, Kouyaté, Niane, Sacko, Adama Traoré I.

Mauritánie: Souleymane – Demba, N'Diaye, Adama Ba, Abeid – El Hacen, Camara, Yali, I. Coulibaly – Diakité, Abdoul Ba.
Náhradníci: N. Diaw, Diop – Anne, Diarra, M. Diaw, Diop, Guidileye, Bessam, Sarr, Tanjy, Thiam, Gaye..
Mauritánie

Na opačné straně stojí Mauritánie, která se možná trochu překvapivě dostala na tento turnaj. Mauritánie totiž ve své kvalifikační skupině nasbírala dvanáct bodů, přičemž stejný počet měla také první Angola, která ale měla lepší vzájemnou bilanci. Mauritánii nemusela vadit ani porážka z posledního zápasu, náskok na druhou Burkinu Faso nakonec činil pouze dva body. Mauritánie ze šesti zápasů dokázala vyhrát hned ve čtyřech případech, navíc dva zápasy přinesly porážku. Mauritánie měla až třetí nejlepší ofenzívu své skupiny, na druhou stranu se celkem dobrým dojmem jevila také obranná linie.
Mali

Fotbalisté Mali si v kvalifikaci počínali celkem pohodlným způsobem, umístili se totiž na první pozici, přičemž se jim podařilo nasbírat čtrnáct bodů. Mali dohromady odehrálo šest zápasů, ve kterých ani jednou neucítilo hořkost porážky. Hned čtyřikrát se mu totiž podařilo zvítězit, další dva zápasy logicky přinesly nerozhodný výsledek. Obě remízy se uskutečnily v souboji proti druhému Burundi, přičemž první zápas skončil bezbrankovou remízou, naopak ten druhý nabídl branku na obou stranách. Mali se v kvalifikaci opíralo o velice dobrou obranu, ta totiž ze šesti zápasů inkasovala pouze ve dvou případech.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Africký pohár národů má na programu první zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Mali a Mautiánií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.