Anglická Championship -  ONLINE PŘENOS -  Derby : Nottingham Forest - 17. prosince 2018   20:45

Derby
Derby
0:0
(0:0)
Nottingham Forest
Derby
Carson – Bogle, Keogh, Tomori, Malone – Mount (85. Holmes), Huddlestone, Bryson – Wilson, Marriott, Lawrence (74. Nugent)
Roos, Wisdom, Jozefzoon, Pearce, Evans, Holmes, Nugent
Stroud – Greenhalgh, Mainwaring
Pride Park, Derby
31 160 diváků
Pantilimon – Dariwka, Hefele, Robinson, Osborn – Yacob, Colback – Janko, Carvalho, Lolley (90+2. Cash) – Grabban (83. Murphy)
Steele, Guedioura, Watson, Murphy, Cash, Dias, Ansarifard

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 8:5. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 21:11.
Podruhé v řadě derby mezi Derby County a Nottinghamem Forest končí bez branek a Trofej Briana Clougha tak zůstává v držení Derby. Domácí Rams se v tabulce posouvají na čtvrté místo, Nottingham s tříbodovou ztrátou zůstává sedmý.
90+3'
90+3'
Darikwa působil velmi nejistě v roli posledního, nechal se obrat o míč Marriottem, únik dvou domácích hráčů na brankáře Pantilimona ale zastavil hvizd rozhodčího Strouda, jenž píská Marriottovi přísný faul.
90+2'
Střídání v týmu Nottingham Forest FC: ze hřiště odchází Lolley, přichází Cash.
90+1'
Rozhodčí Stroud oddaluje závěrečný hvizd dnešního derby o tři nastavené minuty.
90'
Na Marriottův centr si naskočil Nugent, jehož hlavičku k bližší tyči kryje brankář Pantilimon.
90'
Standardní situace pro hosty, Carvalhův vysoký centr nadvakrát zachytil brankář Carson.
89'
Křeč trápí Saidyho Janka, pomáhá mu spoluhráč Osborn.
87'
Za faul na Wilsona vidí ještě jednu žlutou kartu Jack Colback.
86'
Maloneho nákop na pravé křídlo našel Wilsona v postavení mimo hru, to neuniklo pomeznímu rozhodčímu Greenhalghovi.
85'
Střídání v týmu Derby County: ze hřiště odchází Mount, přichází Holmes.
83'
Střídání v týmu Nottingham Forest FC: ze hřiště odchází Grabban, přichází Murphy.
82'
Také Forest ukázali krásnou akci! Lolley si na pravé straně nejdříve vyměnil míč s Darikwou, poté vnikl do pokutového území po narážečce s Carvalhem a následnou ránou orazítkoval břevno domácí branky!
80'
Domácí zakládají další útočnou akci, začínat ale musejí od stoperské dvojice.
78'
Grabban se po pravém křídle pokusil vysunout Lolleyho, adresoval mu ale příliš prudkou přihrávku a Lolley už neměl šanci míč dostihnout na hrací ploše.
76'
Nejhezčí okamžik dosavadního průběhu zápasu! Do Marriottova centru z pravého křídla se parádně položil Wilson a jeho volej Pantilimon skvěle vyráží mimo dosah domácích hráčů!
75'
Dnešní East Midlands derby sleduje přímo v ochozech Pride Parku 31 160 diváků.
74'
Střídání v týmu Derby County: ze hřiště odchází Lawrence, přichází Nugent.
73'
Tom Lawrence dohrál, to už je jasné. Zraněný domácí fotbalista si sedl na trávník a je jisté, že v dnešním zápase pokračovat nebude.
71'
Lawrence se po delším ošetření vrací do boje, jeho pohyb ale vůbec není ideální.
70'
Osborn se na levém křídle nedokázal prosadit v souboji s Brysonem, míč se za branku odrazil od hostujícího obránce a rozehrávat tak může brankář Carson.
68'
Huddlestone u postranní čáry zastavil Lolleyho příhrávku zřejmě úmyslně rukou a prohlíží si žluté varování.
67'
Dariwka tvrdým zákrokem trefil Lawrence, ten se jen těžce zvedal ze země a jeho pokračování v zápase je velmi ohroženo.
67'
Lawrence kolmicí po levém křídle vysunul do volného prostoru Marriotta, jeho centr stahuje ze vzduchu brankář Pantilimon.
66'
Následný rohový kop Nottinghamu už k ohrožení branky Derby nevedl.
65'
Joe Lolley se u rohu pokutového území nadechl k zajímavé střele, která mířila pod břevno domácí branky, Scott Carson ale dokázal míč konečky prstů vyrazit mimo svoji svatyni!
64'
Darikwa podcenil souboj s Lawrencem, trestuhodně si zpracovával míč čelem k vlastní brance, čehož mohl Lawrence využít k zisku míče a rychlému průniku k pokutovému území, následně ale střílel velmi nepřesně.
62'
Grabban viditelně držel za celou ruku Huddlestona, což ale neviděli rozhodčí, Huddlestone to pak soupeři oplatil zásahem loktem a to už se píská proti domácím.
61'
Bogleho centr Wilson jen prodloužil vysoko nad hostující branku, utkání v těchto chvílích postráda potřebnou kvalitu ve finální fázi.
60'
Série střetu nad rámec pravidel pokračuje, Janka podrazil Wilson, hosté rozehrávají od postranní čáry.
58'
Huddlestona po odkopu míče atakoval Lolley, i v tomto případě rozhodčí Stroud nechal karty v kapse.
57'
Další velmi ostrý skluz předvedl Tomori, k jeho štěstí ale netrefil Carvalha a rozhodčí Stroud nijak netrestal. Štěstí měl i hostující fotbalista, neboť nechybělo moc a vezli by jej do nemocnice.
55'
Osborn velmi tvrdým skluzem trefil Harryho Wilsona, tady je udělená žlutá karta ještě mírným trestem pro hostujícího obránce.
53'
Mountův centr nevedl k ohrožení hostující branky.
52'
Na dlouhý nákop brankáře Carsona si zabíhal Marriott a v souboji s Robinsonem vybojoval rohový kop pro Rams.
50'
Janko na levém křídle prosvištěl kolem Bogla, domácí obránce jej ale dokázal vytlačit z dobré střelecké pozice a Švýcar poté branku přestřelil.
48'
Wilson od postranní čáry potáhl míč k ose hřiště, následně mu ale nesedla střela levačkou a míč proletěl daleko vedle branky Nottinghamu.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
Po prvním poločase East Midlands derby mezi Derby a Nottinghamem je stav bezbrankový, oba týmy neproměnily po jedné dobré šanci a na změnu skóre si tak musíme počkat do druhého poločasu.
45+2'
45+2'
Po následném Osbornově centru si nedovoleným zákrokem pomohl Hefele, píská se proti hostům.
45+1'
V úvodu jediné nastavené minuty Bogle loktem atakoval Osborna a mladý obránce Derby si také prohlíží žlutou kartu.
45'
Na Lolleyho výborný centr za domácí obranu si naskočil Claudio Yacob a z těsného ofsajdu hlavičkoval mimo branku, tentokrát už rozhodčím porušení pravidla o postavení mimo hru neuniklo.
45'
Dva rohové kopy Forest v rychlém sledu, oběma se domácí ubránili.
44'
První obrovská šance hostů! Grabbanovi prošel zřejmě těsný ofsajd a hostující útočník pádil do pokutového území, kde si zasekl míč kolem Lawrence, do rány mu ale stačil vpadnout Malone a patrně zachránil domácí od první inkasované branky.
42'
Velmi nepovedený moment Lolleyho, ten se pokusil vystřelit zpoza pokutového území, ovšem trefil míč tak špatně, že balón doletěl dokonce až za postranní čáru.
41'
Huddlestone ledabylým váháním ztratil míč v blízkosti vlastního pokutového území, Grabbanova střela ale neprošla skrz klubko těl na hranici "šestnáctky".
40'
Marriott u pokutového území hostů nezvládl převzetí Maloneho přihrávky a míč mu odskočil od kopačky k fotbalistům soupeře.
38'
Tentokrát už hosté standardní situaci vybojovali, Osbornův centr ale odkopává Malone.
37'
Janko se pokusil zakombinovat s Carvalhem, Portugalcova zpětná přihrávka byla příliš dlouhá a Janko si svým pádem nevymodlil ani standardní situaci.
35'
Hostující defenziva si může oddychnout až po faulu na Lolleyho.
34'
Maloneho přízemní centr před Marriottem odkopává Hefele, domácí ale zůstávají usazeni u pokutového území soupeře.
33'
Další žlutou kartu vidí Hefele po sražení Marriotta.
32'
Bogleho přetažený centr doputoval k Lawrencovi, jenž hned hledal před brankou Marriotta, ten ale musel hlavičkovat v záklonu a míč dopadl na horní síť hostující branky.
30'
V tvrdé řežbě rozhodčí Stroud už začíná tahat karty, prvním žlutě napomenutým fotbalistou je Bryson za svůj zákrok na Claudia Yacoba.
28'
Darikwu podrazil Lawrence, hosté budou rozehrávat na útočné polovině a byť se domácí trenér Lampard pořádně čílí, tak rozhodnutí sudího bylo bezpochyby správné.
26'
Carvalho na útočné polovině fauloval Huddlestona, drobnou výměnu názorů následně musí znovu řešit rozhodčí Stroud.
24'
Po následném rohovém kopu už měli domácí obrovskou příležitost! Mountův centr Keogh prodloužil ke vzdálenější tyči, kde se objevil naprosto osamocený Tom Huddlestone, rodák z Nottinghamu ale nedokázal nastavit nohu tak, aby se míč odrazil do odkryté branky!
23'
Harry Wilson svoji levačkou zakroutil míč jen do kompaktní zdí hostů.
22'
Na trávníku už to začíná vřít, Hefele u vlastního pokutového území nedovoleně atakoval Marriotta, Derby bude zahrávat velmi nebezpečnou standardní situaci.
21'
Huddlestonův nákop ke vzdálenější tyči Marriott vracel před branku, našel ale jen připraveného brankáře Pantilimona.
19'
První větší emoce po střetu v pokutovém území hostů, kde padl k zemi Lawrence při nepovedeném odkopu Darikwy, kdy zřejmě zasáhl vysokou nohou domácího útočníka, rozhodčí Stroud ale k nevoli Lawrence i publika nechal pokračovat ve hře.
17'
Malone se provinil nedovoleným zákrokem ve středu pole, rozehrávají hosté.
15'
Po Keoghově zaváhání a ztrátě míče Lewis Grabban potáhl míč po útočné polovině a zpoza pokutového území střílel, s přízemní ranou si poradil brankář Carson.
13'
Další příležitost domácích! Marriottův centr Wilson sklepl pro Mounta, jehož rána bez přípravy letí nad branku.
11'
Bogle průnikovou přihrávkou po pravém křídle našel rozběhnutého Brysona, ten přetlačil Janka a připravil pozici k centru pro Wilsona, následnému zakončení Masona Mounta scházela přesnost.
9'
S hostujícím centrem si snadno poradil domácí brankář Carson, stáhl míč ze vzduchu a hned rozehrává.
9'
Tomori u vlastního rohového praporku zválcoval Saidyho Janka, hosté dostávají možnost standardní situace v podobě tzv. zkráceného rohu.
8'
Lawrence centrem z levého křídla hledal před branku nabíhajícího Marriotta, ten ale na míč jen těsně nedosáhl.
7'
Nepřesná rozehrávka Keogha, domácí stoper se pokusil přenést hru k levé postranní čáře, ovšem překopl Maloneho a míč doletěl až do zámezí.
5'
Útočný výpad hostů, Yacob ve středu hřiště vybojoval míč pro Carvalha, po jehož kolmici byl v ofsajdu přistižen Lewis Grabban.
5'
Po Maloneho centru se do odraženého míče zpoza pokutového území opřel Jayden Bogle, napálil jej ale přímo do brankáře Pantilimona.
4'
Yacob vybojoval první standardní situaci pro Forest, Osbournův centr ale před brankou nenašel žádného z hráčů v červeném.
2'
Harry Wilson se nedokázal probít po pravém křídle kolem pozorného Robinsona, hosté vhazují.
1'
Rozehráno! Oba týmy hrají v tradičních barvách, domácí tedy v bílé, hosté z Nottinghamu v červené.
1'
Fotbalisty na zaplněném třiatřicetitisícovém Pride Parku vítá fantastická atmosféra, snad každý fanoušek Derby má v ruce domácí vlajku a na Forest tak v derby East Midlands čeká bílé peklo.

Derby County: Carson – Bogle, Keogh, Tomori, Malone – Mount, Huddlestone, Bryson – Wilson, Marriott, Lawrence
Náhradníci: Roos, Wisdom, Jozefzoon, Pearce, Evans, Holmes, Nugent

Nottingham Forest FC: Pantilimon – Dariwka, Hefele, Robinson, Osborn – Yacob, Colback – Janko, Carvalho, Lolley – Grabban
Náhradníci: Steele, Guedioura, Watson, Murphy, Cash, Dias, Ansarifard

Rozhodčí: Stroud – Greenhalgh, Mainwaring.
Trofej Briana Clougha

Dnes se odehraje nesmírně prestižní derby týmů z měst, která jsou od sebe vzdálena necelých pětadvacet kilometrů!

Od roku 2007 se ve vzájemných duelech hraje o Trofej Briana Clougha.

Brian Clough je bývalý slavný trenér, který vedl oba nesmiřitelné rivaly a s Nottinghamem dokonce dvakrát vyhrál Pohár mistrů evropských zemí, předchůdce Ligy mistrů a během svého osmnáctiletého působení na lavičce Forest (1975-1993) mezi roky 1978 a 1980 z Nottinghamu udělal nejlepší tým Evropy!

Trofej Briana Clougha drží vždy poslední vítěz vzájemného měření sil. Tedy v případě remízy zůstává trofej v držení týmu, který vyhrál předchozí derby a od března 2016 jej má nepřetržitě v držení Derby County, což se Forest budou snažít dnes změnit.

Nottingham Forest FC

Hostující celek se o body dělil už v deseti zápasech. V těch zbylých posbíral osm výher a jen třikrát prohrál, což je společně s vedoucím Leedsem nejlepší bilance v celé soutěži. Poslední porážka Nottinghamu se uskutečnila minulý týden, když na domácím hřišti nestačil 0:1 na Preston a přišel tím o sedmizápasovou sérii bez prohry. Svěřenci Aitora Karanky se po víkendových duelech nachází na sedmém místě, ovšem v případě dnešního vítězství se bodově dotáhnou na čtvrtý Sheffield United. O 14 z 32 branek Nottinghamu se postaral nejlepší střelec celé ligy Lewis Grabban.
Derby County

Domácí tým je dnes mírným favoritem. Od začátku sezóny nebodoval jen v šesti zápasech a před touto dohrávkou mu patří páté místo se ztrátou pouhých dvou bodů na třetí West Bromwich. V předchozím kole se Derby představilo na hřišti Wiganu, jenž hrál od 15. minuty v deseti. O chvíli později vstřelil jediný gól Jack Marriott a rozhodl o výhře svěřenců Franka Lamparda 1:0. Po jednadvaceti kolech má Derby skóre 31:24, nejlepším střelcem je sedmigólový waleský útočník Harry Wilson.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z dohrávky dvaadvacátého kola druhé nejvyšší anglické soutěže. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Derby County a Nottinghamem Forest!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.