Jednoznačné utkání má očekávaného vítěze. Nürnberg sice mohl v patnácté minutě jít do vedení, Tomáš Pekhart ale ve své velké šanci selhal. Dortmund pak udeřil dvakrát díky Jakubu Blaszczykowskému, jehož úsilí korunoval třetí brankou v zápase další Polák Robert Lewandowski. Borussia Dortmund tak ani ve druhém utkání na jaře neinkasovala, naopak v druhé polovině sezony vstřelila již osm branek a minimálně do zítřka, kdy Leverkusen hraje od 18:30 ve Freiburgu, se posunula na druhé místo tabulky. Pro dnešek je to z německé nejvyšší fotbalové soutěže vše, děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+2
90+2
Na závěr ještě Sahin našel hlavu Lewandowského, Schäfer ale neměl sebemenších problémů se zastavením této hlavičky.
90+1
Polter naprosto zbytečně dohrál Hummelse, kterého musel dopad na trávník hodně bolet. Vše se ale obešlo bez potyčky, oba hráči se usmířili a vyčkávají závěrečný hvizd.
90+1
Sudí Weiner nad rámec devadesáti minut přidá ještě šedesát vteřin.
90
Začala poslední řádná hrací minuta utkání.
89
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Ilkay Gündogan, přichází Moritz Leitner.
88
Dortmund právě vstřelil branku!
Je tu definitivní pojistka. Santana dlouhým pasem dopředu oslovil Reuse, jenž elegantně předhodil míč ROBERTU LEWANDOWSKIHO, který krásně utáhl střelu pod břevno a nedal Schäferovi šanci.
88
Avšak čest všem, kteří dnes do Signal Iduna Parku dorazili. Je jich tu přesně 80100, pozadu nezaostávají ani věrní fanoušci z Nürnbergu.
87
I druhý krajní bek Dortmund se mohl gólově zapsat do zápisu o utkání, Schmelzer na levé straně ale nedokázal adekvátně zpracovat míč.
86
Götzeho krásný pas za obranu našel Piszczeka, ten se ale místo hlavičky přímo na branku snažil ještě najít nabíhající spoluhráče a to se ukázalo jako špatné řešení.
85
Lépe řečeno dvě jména - jeden hráč musí nahoru a druhý dolů. Dortmund má na lavičce ještě druhého brankáře Langeraka a do pole Kircha, Großkreutze, Leitnera a Schiebera.
84
Ne, toto utkání nás už asi ničím nepřekvapí. Jediné, co zůstává nerozluštěno, je jméno posledního střídajícího.
82
Dortmund opět natlačen před Schäferem. Nürnberg s ohledem na průběh utkání ještě může být rád.
81
Zbývá posledních deset minut a ve Vestfálsku o vítězi není pochyb. I když, nikdy by se nemělo říkat nikdy.
80
Krátce poté si Sahin připal první faul po návratu do Signal Iduna Parku.
80
Gündogan se tentokrát rozhodl necentrovat a vystřelil z velké dálky, Schäfer jeho ránu jen vyrazil, Reus ale neměl dostatek sil na to, aby se otočil na patě a hnal se za dorážkou.
78
Střídání v týmu 1. FC Nürnberg: ze hřiště odchází Timo Gebhart, přichází Mike Frantz.
Střídání v týmu 1. FC Nürnberg: ze hřiště odchází Tomáš Pekhart, přichází Sebastian Polter.
78
77
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jakub Blaszczykowski, přichází Nuri Sahin.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Sebastian Kehl, přichází Sven Bender.
77
76
Dortmund se chystá na velký návrat Nuriho Sahina.
75
Lewandowski pak po dalším centru hlavičkoval mimo prostor tří tyčí.
74
Lewandowski nedosáhl na další Reusův centr, následně ale ještě mohli zakončovat Gündogan s Blaszczykowskim, ani jednomu z nich ale nebylo přáno.
73
Nepřehlednou situaci v dortmundské šestnáctce k nevoli domácích, kteří mohli jít do rychlého protiútoku, přerušil sudí Weiner pro Pekhartův útočný faul.
72
Nürnberg získal rohový kop.
72
Gündogan nadále své spoluhráče zásobuje skvělými centry do šestnáctky, jeden z nich teď zády k brance posunul nad břevno Lewandowski.
71
Blaszczykowski se zjevil netradičně na levé straně a podle toho to dopadlo - musel centrovat levou nohou.
71
Götze svůj obligátní centr od koncové čáry poslal jen za ni.
70
Dortmund je jen něco málo přes dvacet minut od další výhry bez inkasované branky.
69
Mak při své první akci utkání adresoval centr do šestnáctky na Gebharta, ten se ale odmítl vložit do něj rybičkou a zahodil tak šanci na snížení stavu.
67
Reus si zaběhl za obranu hostí, přijal míč od Kehla, krásně si jej první dotekem zpracoval, podíval se, kde stojí Schäfer a pokusil se jej překonat na zadní tyč, tu ale o půl metru minul!
66
Střídání v týmu 1. FC Nürnberg: ze hřiště odchází Markus Feulner, přichází Róbert Mak.
65
Uběhlo dvacet minut druhého poločasu a Nürnberg se až na pár výjimečných okamžiků nedostal k dortmundské brance.
63
Blaszczykowského problémy ale nebyly tak vážné, kapitán polské reprezentace ihned v další akci Dortmundu přebral míč od Lewandowského a ukvapil se s střelou, která přeletěla branku Nürnbergu. O míč si přitom na druhé straně říkal naprosto volný Götze.
62
Na trávníku zůstal ležet Blaszczykowski, Nürnberg po chvíli sportovně zakopl míč.
61
Nás jako fanoušky českého fotbalu může těšit alespoň to, že Tomáš Pekhart po nehezky vypadajícím střetu s Reusem nadále hraje bez jakýchkoliv známek zranění.
60
Lewandowskému dnes není přáno! Polský útočník se opět vřítil do šestnáctky, místo prvního zakončení na zadní tyči našel Götzeho, ten mu ale znovu vrátil míč, s nímž už Lewandowski nepohrdl, v jasné šanci ale nastřelil jen Schäferovu hruď!
59
Teď se hosté natlačili před domácí šestnáctku, ale opět to byla jen taková kratší návštěvička, z níž nebylo vůbec nic.
58
Nový trenér FCN Michael Wiesinger by možná mohl zvážit střídání. Hra jeho týmu sice není tak špatná, jako v prvním poločase, rozhodně ale potřebuje oživení.
57
Český útočník je naštěstí již v pořádku a může pokračovat.
57
Reus se nepříjemně potkal s Pekhartem, jenž inkasoval velmi tvrdý úder do oblasti pravého kolene.
56
Hummels si společně s Piszczekem naběhl zpět do šestnáctky, druhý jmenovaný si naskočil na míč, avšak jej jen hlavou posunul za koncovou čáru.
56
Nürnberg na přední tyči při bránění opět úspěšný.
55
Reus zamotal hlavu hned čtyřem hráčům Nürnbergu a ještě vybojoval rohový kop.
54
Gündogan fantastickým pasem za obranu hostí oslovil Götzeho, ten by ale pro lepší zpracování potřeboval pár centimetrů navíc a o další nebezpečnou akci Dortmundu se tak nejednalo. Gündoganův pas bych se ale vůbec nebál označit za libový.
53
Nürnbergu se nakonec přeci jen povedlo akci zakončit, Pekhartova hlavička ale pro Schäfera nemohla být nebezpečná.
53
Kiyotake zachytil hrozivou rozehrávku Piszczeka, nemohl ji ale okamžitě potrestat, protože se kolem něho hned objevila převaha žlutých dresů a on sám neměl komu přihrát.
52
Kiyotake si ale na levé straně nevyhověl s Gebhartem a akce FCN tak skončila daleko před dortmundskou brankou.
51
A může také zkusit brejk.
51
Reusův roh nabral zajímavý směr, Nürnberg si s ním nakonec na chvíli poradil.
50
Götzeho centr na rohový kop srazil Nilsson.
49
Dortmund opět začíná se svou tradiční hrou, Nürnberg se raději prozíravě vrací v mnohem větším počtu hráčů, než v jakém se vracel v předchozí polovině.
48
Reus dobře namazal do běhu Götzemu, jeho přihrávka pod sebe se zamotala mezi velké množství hráčů v šestnáctce Nürnbergu a nakonec skončila mimo dosah domácích fotbalistů.
48
Nakonec to nebylo tak horké, od své branky bude odkopávat Schäfer.
47
Dopředu uhání Blaszczykowski a Nürnberg okamžitě vyhlašuje stav nejvyšší pohotovosti.
46
Nakonec se nehrálo ani minutu navíc. Borussia Dortmund tak díky dvěma slepeným gólům Jakuba Blaszczykowského, z nichž jeden byl z pokutového kopu, zvládla první poločas a do kabin jde za vedení 2:0. Nürnberg se příliš do hry nedostal, i když mohl jako první jít do vedení, to by ovšem Pekhart nesměl ve vyložené šanci hlavičkovat do skvělého Weidenfellera. Druhá půle by měla začít cca ve 21:33 a já vás na ni srdečně zvu.
45+1
45
Nürnberg se také nepokouší o žádné napadání a vypadá to, že první poločas dohrajeme za současného stavu.
44
Dortmund si na závěr prvního poločase nechce znepříjemňovat žití a drží míč ve své obranné řadě.
43
Piszczekův centr se opět otřel o Schäferovu síť a opět to bylo z opačné strany, než by si domácí zadák přál.
42
Lewandowski se sice dočkal své první branky v utkání, ta mu je ale neuznána kvůli postavení mimo hru. Už Blaszczykowski totiž mohl zakončovat přes Schäfera, zřejmě mu ale bylo líto peněz, které by musel dát do klubové pokladničky a tak pouze přihrál svému krajanovi, jenž o otočky vstřelil neregulérní gól.
41
Gündogan si na levé straně všiml rozběhnutého Schmelzera, jeho pas k němu ale neprošel. Borussia přesto zůstává na útočné polovině.
40
Borussia se opět mazlí s míčem na kopačkách, Nürnberg jen bezmocně stínuje. Kurz na jeho výhru byl opravdu oprávněný a postaven na pevných základech.
38
Nürnberg však zůstal v okolí dortmundské šestnáctky, Gebhartův centr byl sražen k Feulnerovi, ten ale kousek od malého vápna napřáhl ke střele mimo branku.
38
Dortmund si tentokrát poradil na přední tyč.
37
Kiyotakeho centr podle všeho na rohový kop srazil sám Schmelzer.
37
Schmelzer Chandlerův centr u postranní čáry sklepl do země rukou. Šanci dostává pro změnu Nürnberg.
36
Schmelzer ale přestřelil branku.
35
Klose zastavil unikajícího Reuse pět metrů před šestnáctkou hostí. Další nebezpečná situace pro Schäfera, jenž si už rovná zeď.
34
Dortmund teď trochu upustil od své nátlakové hry, Nürnberg je ale nadále na svůj a většinu situací řeší pod velkým tlakem.
33
Götze vlétl neohroženě do souboje s Klosem a naložil mu pořádně od cesty. Vše se obešlo bez žluté karty.
32
Nürnberg samozřejmě nemůže nic zabalit a většinou je v momentě, kdy se dostane před Weidenfellerovu šestnáctku, velmi nebezpečný.
31
Pro Jakuba Blaszczykowského to je potřetí v bundesligové kariéře, kdy v jednom utkání vstřelil dvě branky. Loni se mu to povedlo proti Hamburgu a Freiburgu.
30
Kiyotake dokázal udělat kličku Gündoganovi, jeho následná střela zpoza šestnáctky ale trefila jen Hummelse.
29
Další nebezpečný míč do šestnáctky směřoval na hlavu dalšího Poláka, Lewandowski ale svým pohybem Schäfera neoklamal, ten zůstal stát na brankové čáře a udělal dobře, protože v ošemetné situaci zachoval hlavu a Lewandowského líznutí míče jej nezaskočilo!
28
Hned poté ale přichází rohový kop domácích.
28
Mohlo být definitivně po utkání! Nürnberg naprosto zapomněl na Piszczeka, který se zjevil na hrotu útoku, nepovedlo se mu však přehodit Schäfera a zápas tak zůstává ještě trochu otevřený.
27
Nürnberg se prozatím ubránil, Reusův centr žádného z domácích fotbalistů ke gólové hlavičce nenasměroval.
26
Borussia Dortmund dostala k dispozici další standardní situaci.
25
Chandler směřoval svůj centr z pravé strany k Pekhartovi, Dortmund se ale opět skvěle vrátil a nedovolil Nürnbergu ve své šestnáctce případné nepokoje, jaké se děly v patnácté minutě.
23
Dortmund hraje ve velké pohodě. Aby ne, vede o dvě branky a Nürnberg je dopředu hodně bezradný. To bude chtít rychlé probuzení der Clubu.
21
Nürnberg se ale dlouho neubránil. Chvíli poté přišel Götzeho přízemní centr z pravé strany, který prošel celým pokutovým územím až na značku pokutového kopu, kde JAKUB BLASZCZYKOWSKI podruhé překonal nazlobeného Schäfera.
20
Nürnberg si se Schmelzerovým centrem na několikrát poradil.
20
Nürnberg navíc čelí další standardní situaci Dortmundu. Rozhodčí jsou na hosty zatím hodně přísní a ti to těžce nesou.
19
Nürnberg tak na vlastní kůži pocítil známé nedáš dostaneš. Pekhartova šance jej může mrzet o to více.
18
Sám faulovaný JAKUB BLASZCZYKOWSKI si počkal na Schäferův pohyb a pak na opačnou stranu vstřelil první branku utkání.
17
Gebhart v šestnáctce zavadil o Blaszczykowského a je z toho penalta pro Dortmund! Hodně přísná, na druhé straně se stalo něco podobného před chvílí a nepískalo se.
16
Rohový kop frankského týmu už nebyl tak nebezpečný.
15
Dortmund přežil nepřežitelné! Nejprve se před Weidenfellerem zjevil osamocený Pekhart, jenomže v jasné šanci hlavičkoval jen do domácího brankáře. Následnou dorážku Feulnera ještě vyrazil Weidenfeller nad břevno. Skvělý moment od Nürnbergu.
14
Santanův nákop ze středu hřiště skončil jen u Schäfera, který již ve čtrnácté minutě šetří vteřinky k dobru.
13
Dobrý centr Blaszczykowského se snesl na hlavu Lewandowského, jenž se krásně zavěsil do vzduchu, pak ale míč poslal přesně do míst, kde byl Schäfer.
12
Pekhart si chtěl narazit s Gebhartem, nedal mu ale dostatečně kvalitní přihrávku dopředu. Nürnbergu každopádně poprvé vystrčil růžky.
12
Pinola se pokusil narazit si s Kiyotakem, ten ale jeho úmysl ne zcela pochopil.
11
Teď ale byl domácí útok zastaven a Chandler může vyvést míč.
10
Obraz prvních deseti minut je stále stejný - Borussia kombinuje a FCN čeká, s čím přijde.
9
Nürnberg se pokusil o ojedinělý útok, ten byl ale ihned odražen zpátky.
8
Nürnberg na stadionu BVB nevyhrál od roku 1990 a dle prvních minut to nevypadá na to, že by se to dnes mělo změnit. Borussia dle očekávání aktivnější a der Club pod tlakem.
7
Ohromný problém zatím Nürnbergu dělá hlavně pohyb Dortmundu.
6
Jak se dalo čekat. Toto utkání bude velmi těžké pro Tomáše Pekharta, jenž se dosud nezapojil do hry. Pod novým koučem tak Nürnberg zatím příliš viditelnou změnou neprošel.
5
Obrovská šance Dortmundu, jenomže Lewandowski po úniku a souhře s Blasczykowskim ve skluzu minul branku! První přečíslení Nürnbergu a ihned takové problémy.
3
Nakonec hlavičkoval Kehl, nebyl ale v příliš dobré pozici a Schäfer mohl pro tento okamžik zůstat v klidu.
2
Nürnberg si stále prakticky nesáhl na míč, navíc Feulner fauloval na levé straně Reuse. Zajímavá standardka pro Schmelzera.
1
Míč si od úvodních minut hýčká Dortmund.
1
Výkop bude patřit Borussii.
Aktéři dnešního utkání za velkého ohlasu přicházejí na hřiště.

Borussia Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Santana, Hummels, Schmelzer - Gündogan, Kehl - Blaszczykowski, Götze, Reus - Lewandowski.

1. FC Nürnberg: Schäfer - Chandler, Nilsson, Klose, Pinola - Balitsch, Simons - Feulner, Kiyotake, Gebhart - Pekhart.

Rozhodčí: Weiner - Grudzinski, Henschel.
Pro předehrávku svého devatenáctého kola si Bundesliga připravila souboj dvou týmů z opačných pólů tabulky. Zatímco Borussia Dortmund usiluje o navázání kontaktu s vedoucím Bayernem, Nürnberg se snaží zachránit si prvoligovou příslušnost.

Borussia Dortmund do jarní bundesligové části vstoupila ničivým vítězstvím 5:0 v Brémách a vypadá to, že má ideální šanci, jak ve své nemilosrdné honbě za stáhnutím náskoku pokračovat. V posledních pěti zápasech, ve kterých der Club přijel do Vestfálska, totiž vždy platilo, že nevstřelil jediný gól. Tato bilance je navíc podpořena o to, že Borussia s frankským soupeřem neprohrála v osmnácti z posledních dvaceti utkání.

Pro úřadujícího mistra hovoří mimo jiné také to, že trenér Jürgen Klopp bude mít k dispozici prakticky celý kádr. Nastoupit nebudou moci jen Subotić, jehož v Brémách skvěle zastoupil Santana, Bittencourt a Owomoyela. Příjemný problém pak bude Klopp řešit také na pozici ve středu zálohy vedle Gündogana, o jejímž obsazení se rozhodne pravděpodobně až před utkáním. Kandidáti na tuto pozici jsou hned tři - Kehl, Bender a navrátivší se Sahin. K jedné změně ale dojde určitě - Großkreutze zpátky na lavičku posadí vracející se Blaszczykowski.

Nürnberg do jarní části sezony vstoupil s novým koučem Michaelem Wiesingerem, jemuž se premiéra povedla tak na půl. Čtvrthodiny před koncem sice jeho týmu zařídil alespoň bod Pekhart, stále to ale bylo málo. Nürnberg totiž vyhrál jen dva z posledních osmi utkání a nutně potřebuje body, aby co nejrychleji utekl od sestupového pásma. Sice na něj momentálně má osmibodový náskok, stejně jako v minulých sezonách se ale v Německu dá tradičně očekávat, že jeden z posledních tří týmů nasadí na jaře k srdcervoucímu záchranářskému tažení.

Hostím, kteří venku v lize nevyhráli už sedm utkání, každopádně bude chybět trio Marcos Antonio, Stephan a Hloušek, jenž se ještě zcela nezotavil ze svého zranění.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.