Ode mě je to pro dnešek vše, loučím se s vámi, přeji dobrou noc.
Rozhodčí ukončuje zápas s koncem 90. minuty, což bylo za tohoto stavu určitě rozumné. Düsseldorf na svém stadionu poráží dosud pátý Frankfurt jednoznačně poměrem 4:0, když domácí přidali v druhém poločase ještě dvě branky, a to zásluhou Rafaela a Bellinghausena. Fortuna Düsseldorf si tak po remíze s Dortmundem připisuje další cenný skalp soupeře z horní části tabulky.
90
Běží poslední minuta zákldní hrací doby, uvidíme kolik hlavní sudí Weiner nastaví.
88
Utkání se už víceméně dohrává.
87
Eintracht už ani nemá chuť hrát, jako pátý celek tabulky zajížděl na půdu čtrnáctého Düsseldorf jako jasný favorit a tvrdým direktem jsou hosté značně zaskočeni.
85
Düsseldorf právě vstřelil branku!
Ještě jeden hřebíček do rakve Frankfurtu! AXEL BELLINGHAUSEN se trefuje tvrdou ranou na zadní tyč a dává výsledku novou podobu - 4:0.
83
V téže minutě mění tváře naposledy i domácí Fortuna. Střelce první a dost možná vítězné branky Stefan Reisinger, přenechává místo na hřišti Ronnymu Garbuschewskimu.
83
Poslední střídání hostů. Sebastian Rode dolů, Benjamin Köhler nahoru.
82
Vysoký míč z kopačky Junga se snesl až k Kouemahovi, teď ale v tísni jednoho z obránců Fortuny míč ani nezpracoval.
80
Sebastian Rode zůstal po jednom ze soubojl chvíli ležet na trávníku, snad to ale nebude nic vážného a hráč Frankfurtu bude moci pokračovat.
79
Novic na trávníku Du-Ri Cha posílal vysoký míč do vápna hostů, dke hleal Schahina. Jeho pokus si ale do rukavic stáhnul pouze brankář Trapp.
78
Druhá půle je o poznání méně zajímavější než ta první. Domácí Fortuna Düsseldorf má pohodlný náskok a nemá se kam hnát. Frankfurt navíc vypadá hodně odevzdaně.
76
Oliver Fink pálil z prostoru penaltového puntíku mimo hostující branku.
74
Ze hřiště odchází Leon Balogun, nahradí ho Du-Ri Cha.
73
Žlutou kartu dostává Stefano Celozzi (FRN)
72
Nálseduje i střídání Frankfurtu. Takashi Inui přenechává místo na hřišti Dorge Kouemahovi.
71
První střídání Fortuny. Střelce třetí domácí branky Nanda Rafaela nahrazuje Dani Schahin.
70
A právě Alexander Meier (FRN) dostává žlutou kartu za zákrok na Ilsa.
68
Frankfurtu zatím nepomáhá ani devítinásobný střelec v letočšní sezóně Alexander Meier, nutno podotknout, že sám to má v útoku dost těžké.
67
Hlasivky domácího publika znovu braly na síle, když se Bellinghausen hnal po levé straně. Po chvíli ale zazněla píšťalka, která signalizovala ofsajd.
66
Do konce nám zbývá sice ještě dost času, hosté ale v ofenzívě působí dosti bezradným způsobem.
65
Lajnoví arbitři se dnes nenudí, tentokrát ofsajd na druhé straně.
64
Rafael v postavení mimo hru.
63
Dá se říct, že na hřišti není k vidění nic nového. Düsseldorf má zápas jednoznačně ve svých rukách a nevím co by se muselo stát, aby si nechali tento luxusní náskok sebrat.
62
Leon Balogun (DSF) zatáhnul prchajícího Meiera, za což vyfasoval žlutý kartónek.
61
Aignera si pohlídal Juanan, bude se tak odkopávat od branky domácích.
59
Pokračuje galakoncert v podání domácího Düsseldorfu! Balogun z levé strany centroval na Finka, tomu se však nepodařilo hlavičkovat, přesto se míč odrazil k NANDU RAFAELOVI, který střelou s odrazem o zem pokořil už potřetí brankáře hostů.
58
Do brejku se hnali hosté, byli však okamžitě zastaveni - ofsajd.
57
Van den Bergh adresoval přihrávku na rozběhnutého Rafaela, k tomu se ale míč na poslední chvíli nedostal, když včas zasáhli obránci Frankfurtu.
56
Oliver Fink (DSF) dostává žlutou kartu.
55
Kapitánovi Eintrechtu Alexanderu Meierovi se na tváři objevila krev, a tak musel být ošetřen za postanní čárou.
54
Za hosty však mohl snížít Stefan Aigner! Jeho důrazná hlavička ale zamířila jen o pár centimetrů vedle levé tyčky Trappovy svatyně.
53
Fink chtěl na druhé straně napodobit svůj gólový moment z první půle, tentokrát jeho pokusel měl ke gólu hodně daleko.
52
Teď ale byli zastaveni praporkem postranního sudího.
51
Frankfurt ukazuje, že se ale jen tak nevzdá a dvougólový deficit bude chtít za každou cenu vynulovat. Nyní si hostí na pár vteřin podmanili polovinu soupeře.
50
Španělský stoper Juanan se teď obětavým skluzem vrhnul pod nohy Rodemu, kterého obral o míč.
49
Před dotírajícími útočníky hostů byl nucen brankář Düsseldorfu zahrát míč pouze do zámezí.
48
Van den Berghův centr odvrácen do bezpečí jedním z hostujících beků.
47
Nando Rafael v těsném ofsajdovém postavení.
47
I začátek druhého poločasu jako by nasvědčoval tomu, že domácí nebudou chtít svému soupeři míč půjčovat moc často.
46
Před začátkem druhé půle sáhli hosté ke střídání, když Martina Laniga nhradí Stefano Celozzi.
Utkání mezi Düsseldorfem a Frankfurtem je jasným důkazem toho, že zápasy německé Bundesligy mohou být atraktivní i tehdy, když na hrací ploše nevidíme hráče Dortmundu či Bayernu.
První zásadní moment prvního střetnutí 15. kola první neměcké souteže se udál v 34. minutě, když hostující útočník Matmour musel po dvou žlutých do šaten. Düsseldorf dokázal tento prohřešek potrestat zatím dvěma brankami a jednou hezčí než druhou. Poprvé se radoval Stefan Reisinger, na kterého návázal krásnou ranou Oliver Fink. Můžeme se těšit, co nám přinese druhá půle.
46
Bude nastavena jedna minuta.
45
Hostující fotbalista ale našel pouze rukavice brankáře Giefera.
45
HOsté budou mít ještě před koncem prvního poločasu možnost alespoň zahrozit. Oczipka pošle míč do pokutového území domácích.
43
Nutno podotknout, že Düsseldorf výhody jednoho může v poli zatím využil nad míru dobře.
42
2:0! Další oku lahodící moment! OLIVER FINK se před hranicí vápna zbavil jednoho z bránících hráčů a fantastickou ranou do šibenice posílá svůj celek už do dvoubrankového vedení.
40
Domácí Fortuně jako by první branka přidala ještě více vítru do plachet, Frankfurtší se mají co otáčet.
38
Düsseldorf jde zaslouženě do vedení. STEFAN REISINGER se blýsknul skvělou individuální akcí, když se před vápnem hostí chopil míče, prohnal se kolem dvou bránících beků a podél levé ruky brankáře Trappa otevírá gólový účet zápasu.
37
Prostrčení na Meiera chyběl jen kousek, na poslední chvíli domácí obránci pohromě zabránili.
36
Lambertz pálil vysoko nad Trappovu branku.
34
Červená karta pro klíčového hráče Frankfurtu útočníka Karima Matmoura (FRN)! Zbytečně teď fauloval Reisingera, který se hnal do protiútokou a za druhou žlutou zaslouženě odchází do sprch.
33
Rafael měl k balónu příliš daleko, bude se pouze odkopávat od klece Eintrechtu.
32
Balogun se zhostil exekuce rohového kopu, jenže míč proletěl celým vápnem hostujícího celku a nenašel nikoho v červeném.
31
Meier se taktéž dostal k hlavičce, která už tak nebezpečná jako ta Matmouriho už nebyla.
30
Karim Matmour se dostal k nebezpečné hlavičce a donutil brankáře Giefera k zákroku. Domácí brankář ale drží bezbrankový stav.
29
Frankfurt ale domácí obranu nepokořil.
28
Nyní se ale Matmour ocitl v opačnéí situaci, když byl přidržen hned dvěma fotbalisty Düsseldorfu, a poskytnul tak svému celku možnost standartní situace.
27
Karim Matmour (FRN) dohrál odkopávajícího Bodzeka a jako první hráč dnešního střetnutí dostane žlutou kartu.
25
Jeden z hostujících hráčů uklidnil hru přihrávkou až na brankáře Trappa. Po několika strhujících šancích je tu nudnější pasáž hry. Snad nebude trvat moc dlouho.
24
Hostům se zatím rozehrávka nedaří a nepotvrzují roli favorita.
23
Nando Rafael při útočném napadání fauloval, a tak se míče ujmou hráči Eintrachtu.
21
Tak teď se mohl brankář Frankfurtu Kevin Trapp jen otočit. Leon Balogun potáhnul míč po pravé straně, následně ho poslal do pokutového území, kde našel ideálně postaveného Andrease Lambertze, kterému střelu příliš nesedla, přesto se zdálo, že míč zapadne ke vzdálenější tyčce. Nakonec se tak ale nestalo a míč jen o pár centimetů minul brankovou konstrukci.
20
Po chvíli se hosté vymanili z domácího zajetí a odkopávají daleko od branky.
19
Tentokrát si domácí z rohu šanci vybojovali. Adam Bodzek se ale dostal do úhlu a nemohl zakončit podle představ.
18
Rafael vybojoval na Bastianu Oczipkovi rohový kop pro své mužstvo.
17
Více ofenzivnějšími jsou zatím domácí, kteří aktivně napadají hosty hned v rozehrávce a sami se tlačí do zakončení. Brankář Frankfurtu Trapp zatím ale nemusel řešit nějakou zapeklitější situaci.
16
Japonský záložník Takashi Inui ve službách Eintrachtu Frankfurt se nachytal do ofsajdové pasti domácího družstva.
15
Nando Rafael byl na půlící čáře faulován Vadim Demidov, míč tak zůstane v držení domácích barev.
14
Ve hře se však po pár chvílích zase pokračuje.
13
Hostující fanoušci používají pyrotechniku a rozhodčí tak byl nucen hru na chvíli zastavit. Jeden kout hřiště je totiž zahalen dýmem.
12
V ofsajdu domácí útočník Ilso.
10
Branku jsme však mohli vidět na druhé straně, když za dlouhým míčem utíkal Nando Rafael a postupoval prakticky sám na hostujícího brankáře. Mohutným sprintem ho však dohnal Marc-Oliver Kempf a ukázkovým skluzem ho zbavil míče.
9
Sebastian Jung byl na útočné steči a dokonce se mu podařilo ohrozit domácí svatyni, když využil domácí chyby a dalekonosnou střelou prověřil Giefera.
7
Takashi Inui kopal míč směrem od rohového praporku, stejně jako před pár okamžiky ale hosté z této situace nevytěžili zhola nic.
6
Obránce domácí fortuny Reisinger si musel v pokutovém území svého týmu dávat velký pozor, abyse nedopustil nějaké chyby.
5
V podobné situaci se ocitl také hostující forvard Karim Matmour, který alespoň vybojoval roh pro své mužstvo. Ten následně Eintrecht rozehrál po vzoru Barcelony, stejně efektivní jako v podání Katalánců ale rozhodně nebyl.
4
Domácí bek Johannes van den Bergh úháněl po levé lajně až nakonec odcentroval směrem do pokutového území, tam se ale díky pozorným obráncům hostí ani míč nedostal.
3
Domácí mě vzali za slovo a do hry zapojili dvakrát v krátkém časovém sledu do hry i brankáře Fabiana Giefera.
2
jde vidět, že se oba celky teprve oťukávají a seznamují. Ani jeden z týmů se nechce dopustit zbytečné chyby, a tak raději dává míč na jistotu.
1
S míčem si po úvodním hvizdu hrají na své polovině hřiště hostující hráči z Frankfurtu.
1
Oba týmy už nastupují na hrací plochu, za chvíli můžeme začít.
Utkání se o chvíli zpozdí ...

Fortuna Düsseldorf: Giefer - van den Bergh, Juanan, Bodzek, Balogun – Bellinghausen, Lambertz, Fink, Reisinger – Kruse, Ilso.

Eintracht Frankfurt: Trapp - Oczipka, Kempf, Demidov, Jung – Inui, Rode, Lanig, Aigner – Meier, Matmour.

Rozhodčí: Weiner – Grudzinski, Assmuth, (Kampka).
Utkání bude jako hlavní sudí pískat pan Michael Weiner. Na postranních čarách mu pak budou pomáhat pánové Grudzinski a Assmuth. Jako čtvrtý sudí je připraven pan Kampka.
Přeji příjemný fotbalový zážitek u německé Bundesligy. Prvním zápasem 15. kola bude souboj nováčků soutěže mezi Fortunou Düsseldorf celkem Eintracht Frankfurt, utkání startuje v 20:30.
Düsseldorf: Nováček první německé soutěže, který minulý rok skončil v 2. Bundeslize na třetím místě, si zatím plní své hlavní přecevzetí, a to udržovat se mimo sestupové vody. Düsseldorfu se to zatím docela daří, když z 14 zápasů vytěžil 15 bodů, avšak na první sestupovou pozici se ze 14. příčky dívá jen s tříbodovým náskokem. Fortuna si zatím připsala tři výhry, šest remíz a pět proher. V posledním ligovém utkání, které se hrálo v úterý, dokázal Düsseldorf získat cenný bod za remízu 1:1 na půdě úřadujícího mistra Borussie Dortmund.

Bezesporu nejznámější osobností týmu Fortuny je Ukrajinec Andrej Voronin, který v Düsseldorfu hostuje z celku Dynama Kyjev. Zkušený matador se ale v Německu spíše trápí. V lize odehrál zatím 9 utkání, v nichž nedal ani jednu branku a je jedním z důvodů, proč Düsseldorf vstřelil jen 14 branek. Proto se množí spekulace o tom, že v zimě Voronin odejde.„Zjevně do Fortuny Düsseldorf nezapadám," poznamenal sám 33letý fotbalista.

Poslední tři utkání:
Werder Brémy – Fortuna Düsseldorf 2:1
Fortuna Düsseldorf – Hamburger SV 2:0
Borussia Dortmund – Fortuna Düsseldorf 1:1
Frankfurt: Na rozdíl od Düsseldorfu může Eintracht přemýšlet úplně jinak. Nováček soutěže dost překvapuje a aktuálně se s 24 body usadil na páté pozici, která zajišťuje účast v pohárové Evropě. Ba co víc, Frankfurt ztrácí jen dva body na druhý Bayern Leverkusen. Eintracht si v letošní sezóně zatím připsal sedm výher, tři remízy a čtyři porážky. V posledním kole však Frankfurt zklamal, když doma nestačil na sedmou Mohuč a prohrál s ní 1:3.

O největší gólový příděl se zatím stará 29letý německý útočník Alexander Meier, který ze 14 utkání vstřelil 9 branek, což ho společně s útočníkem Bayernu Mnichov Mariem Mandzukičem vyneslo na první příčku mezi všemi bundesligovými kanonýry.

Eintracht Frankfurt – FC Augsburg 4:2
Schalke 04 – Eintracht Frankfurt 1:1
Eintracht Frankfurt – 1. FSV Mohuč 05 1:3
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.