Pro tuto chvíli se loučím, díky za pozornost a u večerních zápasů se budu těšit na počtenou.
Statistiky zápasu:

Držení míče: 53:47
Střely na bránu: 3:3
Střely mimo: 7:6
Rohy: 5:2
Fauly: 16:14
Je dobojováno. Schalke 04 si odváží tři důležité body a zajistilo si tak postup do play-off Ligy mistrů. Ani Freiburg nemusí smutnit. Zahraje si kvalifikaci o Evropskou ligu, a to i tohle se musí počítat. Dnes byli hosté lepším týmem a vyhráli zaslouženě, i když trochu kostrbatě, protože k výhře pomohl nechtěně vlastním gólem Schuster. Už když bylo vyrovnáno na 1:1 Schmidem, nebylo to nic platné a o čtyři minuty později přišlo rozhodnutí.
90+4
Ještě jeden roh pro domácí celek zahrával Makiadi a je pravděpodobně hotovo.
90+3
Špatně kopnuté, velice špatně. Schmid ani nevystřelil, ani nenacentroval. Míč daleko za bránou.
90+2
Fuchs zahrál těsně před vápnem rukou a poslední možnost na vyrovnání je tady. Standardka z dobré pozice.
90
Nastavují se čtyři minuty. Freiburg kopal roh a po něm pálil vysoko nad Schmid.
90
Taktické střídání trenéra Kellera. Ze hřiště stahuje Huntelaara a na plac vstupuje na pár desítek vteřin švýcarský hráč Barnetta.
89
Makiadiho hlavička nepřesná, jako by ani nečekal, že se k němu míč dostane.
88
Kdepak, Freiburgu to vůbec nejde. V útoku je bezradné, sice si teď vynutili tlak, ale je to spíše takové házenkářské obléhání.
86
Jones se povaluje na hřišti, našetřil nějaký ten čas a hostující lékaři ho nyní ošetřují.
85
Už se toho mnoho na hřišti neděje, v tomto zápase stále Schalke vede těsně 2:1 a má duel bezpečně pod kontrolou.
84
Ještě vám dlužím jednou střídání. Ze hřiště odešel domácí smolař Schuster, nahradil jej Flum.
82
Hosté nikam nepospíchají, drží míč na kopačkách a pokud by i inkasovali, tak stále jim to na jisté čtvrté místo stačí.
80
Druhé střídání v mužstvu Schalke 0:4. Ze hřiště odešel autor první branky Draxler, zbytek zápasu dohraje Höger.
79
Schalke je v útoku hodně nebezpečné, aby také ne, soupeř už dostatečně otevřel svá okénka v obraně.
78
Nezastavitelný Kolasinac si udělal dobrý den z některých protihráčů, když prošel jako kolem branek v super obřím slalomu. Nakonec narazil až na tu poslední jménem Höhn. Ten mu zabránil na poslední chvíli zakončit takřka z puntíku do prázdné svatyně.
76
Dobrá střela Kruse, který bez nějakých rozpaků napálil míč přímo na Hildebranda a ten se musel proletěl vzduchem, aby kontroval svou levou tyč. Kolem ní míč prosvištěl jen kousíček.
74
Začíná se nám přiostřovat, domácím povolují nervy a Makiadi je dalším hřišníkem tohoto momentu. Za žlutou.
73
Střídají také hosté. Farfána nahrazuje Fuchs.
72
Žlutou kartu dostává také Matthias Ginter, což znamená, že v této bilanci máme na karty srovnáno 1:1.
71
Podruhé střídají domácí.. Ze hřiště odešel Mujdža a na jeho místo putuje Hedenstad.
70
Červení se dožadovali pokutového kopu za ruku ve vápně, ale podobně jako v prvním poločase rozhodčí Brych usoudil, že vše je v naprostém pořádku.
68
Tak domácí živili naději pouze čtyři minuty, pak si dal vlastence Schuster a znovu je tu situace, kdy tým kouče Streicha musí vstřelit minimálně dva góly.
67
Vůbec první žlutá karta tohoto zápasu. Jefferson Fafrán ze zadu fauloval Güntera a nebylo co řešit. Tohle už rozhodčí nenechal bez napomenutí.
66
Marná snaha Freiburgu o přečíslení, Makiadi v ofsajdu.
65
Dnešnímu utkání přihlíží 24 000 tisíc diváků.
64
Změna v sestavě domácích. Místo Kerka nastupuje Santini.
61
Baumann má míč v rukavicích.
60
Schalke mohlo potvrdit své vedení třetím gólem. Draxler obešel dva hráče a perfektně zakončoval na vzdálenější tyč. Baumann si na míč špičkou rukavice sáhl a vytěsnil balon kousek vedle pravé tyče. Od ní se dost možná i odrazil kulatý nesmysl do autu. Každopádně to bude roh pro tým, který vede.
58
Schalke právě vstřelilo branku!
To jsou věci, to jsou věci. Radost domácím nevydržela příliš dlouho a inkasuje dosti lacinou branku. JULIAN SCHUSTER se stal nešťastníkem dne. Z levé strany vypálil Jones a domácí hráč si míč smolně srazil do branky. Chtěl ho prostě a jednoduše odkopnout, jenže se mu to povedlo tak šikovně, že se zatřepetala síť.
55
Šok pro hosty, kteří doposud neudělali jedinou chybu a paradoxně bránili. Přišel jejich útok a poté smrtící brejk Freiburgu.
54
Freiburg právě vstřelil branku!
Tak nakonec vyrovnáno a paradoxně po brejku, na které spoléhalo právě Schalke. To si v těchto minutách dělalo co chtělo, mělo útok, ale pak co předvedla obrana, to bylo trestuhodné. Do výpadu nechala projít dvojici hráčů a nejprve pálil do Hildebranda Rosenthal, ten ještě na hostujícího gólmana nevyzrál, leč odražený míč si zpracoval na kopačky JONATHAN SCHMID a svým jedenáctým gólem sezóny rozburácel své fanoušky.
53
Navíc zahrozili střelou Farfána, byla však sražena na roh. Po něm míč zmizel mimo bránu.
52
Je jisté, že budou muset hráči Freiburgu něco změnit. Vůbec se jim nedaří přechod do útoku a uvolnění hosté jsou v naprosté pohodě.
51
Červení hrají do plných a nemají to vůbec jednoduché se prosadit přes dobře se pohybující zónovou obranu.
50
Schalke hraje opět to stejné. Bezpečně v obraně, žádný stres, však se nějaký ten brejk postupem času objeví.
48
Domácí se tlačí důrazně do pokutového území. Rosenthal narazil tvrdě do Höwedese a ten se skácel k zemi. Možná i trošku tomu pádu přidal. Tak či tak, sudí Brych píská přestupek proti pravidlům.
47
Pokud chce Freiburg poskočit na čtvrté místo, musí utkání překlopit na svou stranu. Času má mnoho, celý druhý poločas. Určitě se trenér Streich rozhodne pro nějaké změny a posílení útoku. Do této chvíle se hraje na obou stranách ve stejných jedenáctkách.

Fauly: 9:9
Schalke může být po prvním poločase spokoneno. Od 21. minuty vede po gólu Draxlera. Sice nemělo mnoho gólových šancí, spíše čeká na brejky a chyby soupeře. Stačí to. I přesto, že jsou domácí herní lepší, také si vyloženou tutovku nepřipsali. Spíše to jsou takové náznaky, nikoliv přímé ohrožení Hildebranda. To by byl první poločas, který prozatím zajištujě Gelsenkirchenu účast v kvalifikaci o LM. Druhá půle začne v cca 16:31.
45
Už se zřejmě nic nestane, rozhodčí nastavovat čas pravděpodobně nebudou.
45
Farfánuv štiplavý centr do šestnáctky na poslední chvíli odkopává obránce Ginter.
44
Makiadi faulován Jonesem a možná se mohlo žlutit. Sudí je zatím docela benevolentní. Ovšem zatím píská naprosto přesně a tvrdší hru nechává hrát. Nu, proč ne. Není to balet.
43
...tak nakonec poslal centr do vápna Kruse a obrana hostů měla plné ruce a nohy práce před dotírajícím Rosenthalem. Toho bylo složité bránit. Byl jako útržený vagón, nakonec se do míče netrefil. Kdyby tak udělal, zřejmě už se stav v závěru poločasu měnil. To je to fotbalové klišé, kdyby.
42
Naopak je zde standardka pro Sebastiana Kerka z týmu červených...
41
Huntelaar chtěl vybojoval faul, rozhazoval pořádně rukama, ovšem rozhodčí si žádného přestupku nevšiml.
40
Hraje se ve velkém tempu, utkání má patřičnou atraktivitu a člověk by se až podivil, že směřujeme do cíle prvního poločasu. Ještě pět minut a Schalke stále vede po brance Draxlera z 20. minuty 1:0.
40
Frankfurt snížil na 1:2, což už tolik radosti v ochozech neudělalo.
39
Vzápětí hrozí Schalke. Dvakrát v řadě pronikal do vápna Draxler, poprvé střelou napálil pouze stehno Mujdži a poté zamířil solidní kus od levé Baumannovy tyče.
37
Fanoušci jsou úžasní, neustále povzbuzují svůj tým a nyní se museli zvednout ze sedaček. Domácí Kerk měl dostatek prostoru před Hildebrandem, akorát to zakončení bylo horší. Střela šla vysoko nad.
35
Gelsenkirchen se začal hodně soustředit na obranu. Brání prakticky ve všech lidech a na hrotu je pouze zmíněný Huntelaar, který čeká na nějaký rychlý brejk.
34
Huntelaar je dost utopený v útočném snažení. Zatím nedostává nějaké přesnější centry a spoluhráči mu nedávají míče, který by tento ostrostřelec potřeboval.
32
Hosté zase na nějakou dobu polevili a Freiburg se začal cpát před Hildebranda, na další ohrožení však stále čekáme.
30
Nenápadná akce mohla skončit vyrovnáním. Obrana Schalke zapomněla na Rosenthala, který obalamutil především Kolasinace a útočník Freiburgu z bezprostřední blískosti trefil pouze prostředek brány, kde byl Hildebrand. Pohledná akce obou aktérů, ze kterého však vyšel vítězně gólman Schalke.
29
Tohle by také šlo. Proč to nezkusit, když není nikdo nikde. Draxler neviděl jiné řešení, než to prostě zkusit na Baumanna. Rána to tedy byla utěšená, ale chyběl ji metr.
28
Střílel Kerk a všichni hráči a trenér Streich reklamují ruku ve vápně, kterou možná zahrál jeden z hráčů Schalke. Penalta se nepíská, sudí jsou proti.
27
Což teď dělal Kruse, když si dvacet metrů před vápnem došel pro nedovolený zákrok. Matip ho složil k zemi a velice dobrá možnost na vyrovnání je tu.
26
Domácí budou muset opět přidat, ne že by hráli nějak pasivně, právě naopak, jen v útočné fázi budou muset přidat pár polínek pod kotel.
24
Draxler to udělal u vedoucí branky výborně, ta pumelice ještě poněkud záhadně poskočila před Baumannem, ten by tak či tak neměl šanci něco s tím udělat. Schalke tedy vede, sice nebylo nikterak aktivní, ale na to se historie neptá.
23
Netřeba připomínat, že tento výsledek nahrává do karet Schalke, kterému by stačil i bod k vytouženému čtvrtému místu.
21
Skóre se mění i tady. A to byla skutečně paráda. JULIAN DRAXLER si pohrál před vápnem s dvěma obránci, udělal si prostor na zakončení a rovnou vypálil. Sice se zdálo, že bude spíše centrovat a hledat spoluhráče, ale celou situaci vzal nakonec na sebe, napálil přízemní ránu na Baumanna a ten už neměl šanci zasáhnout na bombu mířeno k levé tyči.
20
Wolfsburg vede už 0:2 a diváci samozřejmě reagují.
19
Jefferson Farfán to zkusil sám a místo střely volil centr, bohužel pro hosty hodně přepálil.
18
Dlouhý míč mířil na Farfána a podívejme se na to. Peruánec vybojoval hodně dobrou standardku.
17
Freiburg je stále u míče a tvoří hru. Zkouší to vzduchem, jako Kruse na Kerka, který po sklepnutí od Schmida mohl pálit z první, netrefil míč zcela ideálně.
16
Hosté samozřejmě ví o průběhu zápasu mezi Frankfurtem a Wolfsburgem. Nemuselo by se vyplatil hrát takto ležérně a vyčkávat, co udělá soupeř.
15
Do balonu se opřel Schuster, leč trefil pouze připravenou zeď.
14
Höwedes to přehnal s tvrdostí, domácí tým bude moci zahrávat standardku z poměrně slušné vzdálenosti.
12
Kvalita utkání stále víc a víc stoupá. Stejně jako atmosféra v hledišti, která v podstatě nese parametry play-off. Kdy vyhraje, kvalifikuje se do předkola Ligy mistrů.
11
Tento výsledek nahrává především hostům, ale musí se bránit. Matip na poslední chvíli zastavil skluzem Rosethala. U míče byl pak zavčas vyběhnuvší Hildebrand. Každopádně jsou hráči v červených dresech aktivnějším a hladovějším mužstvem.
10
V hledišti to zahučelo radostí, když se diváci dozvěděli, že Jan Polák otevřel skóre utkání Frankfurt – Wolfsburg 0:1.
9
Freiburg opět vystaven do ofsajdu, konkrétně tam byl až příliš rychlý Schmid, který v prvním vzájemném mači v podstatě rozhodl duel, když dávál na 1:2. Nakonec jeho tým vyhrál 1:3 na půdě Schalke.
8
Dá se očekávat, že to bude hodně útočné utkání, o šance nebude doufejme nouze.
7
No a i Schalke vyslalo pozdrav na Baumanna. Farfán vypálil z hranice pokutového území a domácí strážce svatyně musel boxovat. míč do bezpečného území.
5
Slušná šance domácího výběru. Z pravé strany centroval do vápna Schuster a míč nakonec propadl na zadní tyč, kde dobíhal Kruse. Dostal se bohužel pro Freiburg z dobré palebné pozice a jeho rána z úhlu proto šla mimo tři tyče. Nicméně registrujeme první varování ze strany SC. Soupeř musí být ve střehu.
4
Velice dobře zapracoval na obraně Höwedes, jenž zastavil naprosto čistě Makiadiho. Už se pomalu cpal před hostující bránu, ale zkušený obránce Schalke prokázal své kvality.
3
Pískán ofsajd, ve kterém byl Rosenthal. Sám ani neprostestuje a gestem na sudího ukazuje, že měl naprostou pravdu.
2
Míč si poprvé osahal také hostující brankář Hildebrand, ke kterému došel míč po nepodařeném centru Schmida.
1
Do prvního útoku šli hosté, kteří odstartovali tento hodně důležitý šlágr akcí Draxlera. Ten hledal na pravé straně Huntelaara, který ale na těžký míč nedosáhl.
1
Hráči jsou na hřišti, můžeme jít na to.

SC Freiburg: Baumann – Mujdža, Ginter, Höhn, Sorg – Schuster, Makiadi, Schmid, Kerk – Kruse, Rosenthal. Trenér: Christian Streich.

FC Schalke 04: Hildebrand – Uchida, Höwedes, Matip, Kolasinac – Neustädter, Jones, Farfán, Raffael, Draxler – Huntelaar. Trenér: Jens Keller.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Achmüller.
Náhradníci SC Freiburg:

Schwolow – Diagne, Hadenstad, Santini, Flum, Günter, Freis.

Náhradníci FC Schalke 04:

Fährmann – Marica, Bastos, Höger, Pukki, Fuchs, Barnetta.
První vzájemný duel:

Do prvního poločasu vstoupil lépe domácí celek, který se zásluhou Farfána dostal do vedení. Jenže pak začali dominovat hosté z Freiburgu, kteří dvěma góly otočili stav utkání. Ve druhém poločasu se hra přelévala ze strany na stranu, ale brankově udeřili opět hosté, když se trefil Rosenthal, který tak rozhodl o výhře Freiburgu 3:1.

Schalke 0:4 – Freiburg 1:3 (1:2)

Branky: 20. Farfán – 26. Rosenthal, 33. Schmid, 62. Rosenthal

ŽK: 28. Holtby (SCH), 78. Huntelaar (SCH) – 81. Rosenthal (FRE) ČK: 83. Huntelaar (SCH) – 82. Rosenthal (FRE).
SC Freiburg: V podstatě to samé platí i o domácím týmu. V případě výhry postupuje do kvalifikace o LM. Karty jsou proto rozdány jasně a jen plný počet bodů z toho utkání zajistí možnost zahrát si o nejlepší soutěž světa. Netřeba říkat, že to bude zápas na ostří nože a je velice dobré, že i v posledním kole ještě o něco půjde. Mnohdy už to nemusí platit.
FC Schalke 04: Aktuálně nejlepší pozici pro kvalifikaci o Ligu mistrů mají právě dnešní hosté. Jenže bod jim stačit nemusí. Výhra je jistojistě a automaticky posunuje do třetího předkola. Naopak prohra by znamenala účast "pouze" v Evropské lize.
Je jisté, že oba týmy budou sledovat na dálku ještě Frankfurt, který také může ještě zaútočit na čtvrté místo, ale lehké to už mít nebude. Doposud je šestý a na Schalke má ztrátu dvou bodů. V posledním kole sezóny se zřejmě rozhodne právě mezi touto dvojicí. Eintracht musí porazit už o nic nehrající Wolfsburg a čekat, zda se Freiburg se Schalke rozejdou nerozhodným výsledkem. To by jim hrálo do karet. Mají totiž lepší vzájemný zápas jak se Schalke, tak i s Freiburgem.

Minitabulka:

4. Schalke 04 – 52 bodů
5. Freiburg – 51 bodů
6. Frankfurt – 50 bodů
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Dnešní odpolední duel ponese punc jako opravdový šlágr kola. Mistr a přímo postupivší do Ligy mistrů jsou už známi, nicméně ještě jedno místečko do této elitní soutěže je. Byť přes třetí předkolo. Ve hře je také přímý postup do Evropské ligy, ale každý by raději zcela jistě volil tu první variantu. Ano, tento mač nabídne obrovskou bitvu o poháry a máme se rozhodně na co těšit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.