Ačkoliv Freiburg po první půli díky parádní standardce od Jonathana Schmida vedl, Werder góly Josepha Akpaly a Aarona Hunta dokázal stav utkání otočit. Ve vypjatém druhém poločase, jenž byl přece jen o něco fotbalovější než ten první, měl Freiburg dost šancí na srovnání. Na jeho straně ale nebylo štěstí, které si zřejmě vybral před týdnem právě na Mage Solar Stadion pro Hoffenheimu. Pro dnešek je to vše, já vám děkuji za pozornost a přeji ničím nerušenou noc
90+4
90+4
Žlutou za zdržování viděl také Sebastian Mielitz.
90+3
Schmid stříleným centrem na zadní tyč branku netrefil.
90+3
Marko Arnautović za zdržování ještě dostal žlutou kartu.
90+3
Rozehrát ji nemůže nikdo jiný než Schmid.
90+2
Arnautović na hranici šestnáctky fauloval, poslední nadějná standardní situace pro Freiburg.
90+2
Míč byl na zadní tyči prodloužen dozadu.
90+2
Freis se řítil do zcela jasné šance, míč mu ale byl ukopnut a Freiburg získal další rohový kop.
90+2
Zakončovat mohl Ginter v nadějné pozici, ke střele se ale nedostal.
90+1
Kruse výborně udržel míč, zapomněl ale přihrát a tak z velké dálky vystřelil. Mielitz nemohl mít problém a navíc ještě o něco déle přidržel míč.
90+1
Jeho výkop dopadl do zámezí na druhé straně hřiště a Freiburg rozehrává.
90+1
Mielitz na začátku nastavení sebral míč ze vzduchu.
90
Přidáváme tři minuty.
89
Kruse předvedl, proč je tak silný také na levém křídle a svým centrem na hranici pokutového kopu našel Mujdžu, jemuž míč sedl přesně na hlavu, kterou ale bohužel pro Freiburg branku přestřelil!
89
Freiburg začíná střádat poslední zbytky sil na vyrovnávací branku. V záloze má také ještě jedno střídání.
88
Následný Ekiciho centr do malého vápna ale byl odvrácen.
88
Mujdža téměř u rohového praporku skolil Ekiciho.
87
Arnautović dostal možnost zatáhnout míč po pravém křídle, příliš dlouho ale čekal s centrem a nakonec jím nenašel nikoho.
86
Freiburg ale naprosto předpisově ukazuje, jak by měla vypadat hra týmu, který v závěru prohrává jen o jednu branku.
85
Caligiuri si výborně vyměnil míč a potom šel sám středem obrany, kde chyběl Sokratis, prošel až před Mielitze, obhodil i jej, ale jeho střelu zastavila levá tyč brémské branky!
85
Sokratis konečně odešel za koncovou čáru a bude se moct pokračovat ve hře.
84
Sokratis to má blízko za koncovou čáru, moc se mu tam ale nechce, což se vůbec nelíbí domácím fanouškům. Sudí Kinhöfer za to pochopitelně přidá potřebné scházející vteřiny.
83
Po závaru v šestnáctce ale zůstal ležet právě Sokratis a zřejmě i jeho zranění si vyžádá ošetření.
83
Schmidův zatočený míč proletěl až na zadní tyč, kde jej se štěstím vykopl Sokratis.
82
Ten je ale po střetu s Ekicim ošetřován přímo na trávníku.
82
Freiburg nerozehrál zrovna standardně, za chvíli byl ale ještě v lepší pozici faulován Schuster.
81
Poslední střídání Werderu znamanená odchod Eljera Eliy a příchod Mehmeta Ekiciho.
81
Arnautovićovi došly nervy a u postranní čáry hloupě srazil Sorga.
80
Kruse to u koncové čáry přehnal s důrazem na Sokratise a byl mu odpískán faul.
79
Po následném zisku míče to Caligiuri zkusil na sebe a přestřelil branku. Snaha se tomuto záložníkovi ale rozhodně upřít nedá.
79
Schuster si dnes s míčem evidentně nerozumí, teď mohl Caligiuriho poslat na zteč, jenomže jeho pokus o přihrávku se zastavil na prvním bránícím protihráči.
78
Rozehrávka se ale domácím vůbec nepodařila, ztratili míč a odkopávat tak bude od své branky Mielitz.
77
Schusterův centr po rozehrávce nakrátko odpravil na rohový kop před Ginterem Petersen.
77
Standardní situace pro Freiburg po faulu Bargfredeho na Gintera. Opět to ale bude jen na centr do šestnáctky.
76
Freiburg ale začíná hodně přitápět pod kotlem.
76
Několikrát tečovaná rána Schustera nakonec před branku neprošla. Domácí kapitán se nedočkal ani odpískání hry rukou.
75
Domácí obecenstvo momentálně předvádí skvělý výkon.
75
Další chybu Freiburgu v kombinaci se pokusil okamžitou střelou potrestat Hunt, branku ale vysoko přestřelil.
74
Fritz se po chybě Freiburgu v rozehrávce zmocnil míče, tím to ale haslo - centr se mu totiž nepovedl.
73
Petersen se mohl natlačit do další pro Baumanna nepříjemné situace, nakonec znervóznil všechny, kteří drží palce Freiburgu, avšak jeho snažení bylo zbytečné, neboť za ním Sorga fauloval Arnautović.
72
Ginterova hlavička ale pro Mielitze nebyla jakkoliv nebezpečná.
72
Freiburg bude zahrávat rohový kop.
71
Běží poslední dvacetiminutovka, což je čas pro Jonathana Schmida. V posledním utkání na tomto stadionu totiž srovnal na 2:2 přesně dvacet minut před koncem.
71
Kruse se po vystrčení od Makiadiho dostal ke střele přes nohu, Mielitz neměl potíže.
70
Petersen teď poprvé otestoval Baumannovu fyzickou připravenost, po jeho chybě se totiž dostal k centru Elia a nový hrot Werderu při snaze zakončit domácímu brankáři mírně prošlápl prsty, za což byl odměněn odpískáním útočného faulu.
69
Karimu Guédému se dnes příliš nedařilo a tak na jeho místo přišel Sebastian Freis.
68
Po rohovém kopu se míč dostal do branky od Diagneho hrudi. Gól ale nebyl uznán kvůli předchozímu přistrčení domácího stopera od Prödla.
68
Rohový kop Werderu.
67
Chvíli poté dostal žlutou kartu Daniel Caligiuri.
67
Dvojí střídání Werderu: Josepha Akpalu nahradil Nils Petersen a Zlatka Junuzoviće Philipp Bargfrede.
67
66
Joseph Akpala navíc dodatečně za šlápnutí na Baumanna dostal žlutou kartu.
65
Hra prozatím pokračuje bez Akpaly. Werder tedy o devíti lidech v poli.
64
Johannes Flum nahradil Cédrica Makiadiho.
63
Schuster dnes rozhodně nehraje dobrý zápas a již poněkolikáté dal domů naprosto katastrofální přihrávku, kterou musel vyběhnutím řešit Baumann. Ten to před Akpalou stihl, pak ale útočníka Werderu zasáhl tak, že se mu teď nechce z trávníku. To se domácímu brankáři nelíbilo, soupeře seřval a dostal důrazné varování od rozhodčího Kinhöfera.
62
Chvíli poté se Sorg pokusil odcentrovat od postranní čáry, míč ale pro Schmida nebyl ideální a střelec jediné branky Freiburgu v utkání jej ani nezpracoval.
62
Caligiuri nevyužil náběhu svých spoluhráčů do šestnáctky, zasekl míč a teprve až pak jej poslal do šestnáctky, kde našel jen Schmitze.
61
Schmid našel hlavu Makiadiho, ten ale míč nedokázal nasměrovat na branku.
60
Guédé byl faulován Prödlem v blízkosti pokutového území. Bude to však spíše na centr, neboť odtud by s případnou střelou Mielitz neměl mít potíže.
59
Werder právě vstřelil branku!
Tentokrát už se hosté po zaútočení do rozhozené domácí obrany mohou radovat. De Bruyne od postranní čáry vytáhl míč do středu pole, odkud ideálně uvolnil AARONA HUNTA, jenž zakončil svůj samostatný únik třetí brankou v sezoně.
59
Dnešní utkání sleduje 23000 diváků.
58
Makiadiho myšlenka přenesení hry na Mujdžu byla dobrá, realizace ovšem značně pokulhávala. To je pro Freiburg velká škoda - Makiadi už takových překvapivých a chytrých momentů měl hodně, málokdy je ale dokázal provézt.
57
Werder nakonec celou akci dovedl do ztracena, tedy za koncovou čáru.
57
V naprosto čisté šanci se ocitl Elia, mohl si míč dokonce ještě popotáhnout k brance, místo toho se začal chystat ke střele a nakonec nastřelil Gintera! Nizozemec zatím v novém působišti rozhodně není ve své kůži.
55
Schuster si měl co vysvětlovat se Zlatkem Junuzoviće, jenž přejel Makiadiho a dostal po zsáluze žlutou kartu.
54
Werder zatím kromě gólu ve druhém poločase nepředvedl zhola nic a utkání se tak vrátilo do starých kolejí.
53
Celou akci zakončil Caligiuri, jenž těsně minul pravou tyč Mielitzovy branky.
52
Skvělé Makiadiho přenesení hry na Sorga skončilo nouzovým centrem domácího beka před branku, kde míč mírně podcenil Mielitz, naneštěstí pro domácí se ale k hlavičce nedostal Guédé.
50
De Bruyneho nákop dopředu hledal Hunta, ten ale měl na zádech Gintera a tak si míč v šestnáctce ani nezpracoval a ani jej nerozdal dál.
49
Werder je jako politý živou vodou a snaží se co nejrychleji přidat i druhý gól.
48
Druhý poločas začal velmi svižně. Stačí jen, aby nastolené tempo vydrželo a na první poločas bude zapomenuto.
47
Nedáš - dostaneš. Přetažený Eliův centr na zadní tyč ještě do hry vrátil Arnautović, jenž našel nedůsledně bráněného JOSEPHA AKPALU, jenž z bezprostřední blízkosti překonal překvapeného Baumanna.
47
Rozehrávka nakrátko se nevyplatila, následný Caligiuriho centr zaplul jen do Mielitzových rukavic.
46
Míč se v šestnáctce odrazil ke Krusemu, jenž si jej výborně zpracoval a krásnou ránou donutil Mielitze k ještě lepšímu zákroku na roh!
46
Sudí Kinhöfer nakonec nad rámec základní hrací doby prvního poločasu nepřidal ani jednu celou minutu, což je poměrně záslužná činnost. Fotbal na Mage Solar Stadion nás totiž zatím příliš nebaví, je plný nepřesností a faulů. Je mírným zázrakem, že jsme viděli alespoň jednu branku. Zato pořádnou - Jonathan Schmid se ve třicáté šesté minutě trefil z přímého kopu. Druhá půle by měla začít cca ve 21:01.
45+1
45
V ofsajdu se vystřídali Guédé s Arnautovićem.
44
Schmid si udělal ve středu pole místo a dva metry před šestnáctkou se odhodlal ke střele, do níž se vložil Prödl a znemožnil jí cestu na branku.
44
Na druhou stranu, Fritz také nemá zrovna na růžích ustláno - teď jej pořádně dohrál Caligiuri.
43
Chvíli poté byl odpískán faul i Guédému. To už se domácím vůbec nelíbí a zběsile protestují kompletně od hráčů, přes lavičku až po fanoušky.
42
Sorg se po zákroku Fritze jen těžko sbíral z trávníku, kapitán hostí přesto žlutou kartu nedostal. Styl řízení utkání od sudího Kinhöfera je poměrně podivný.
41
Huntův centr od postranní čáry sice mířil na Akpalu, před ním jej ale přizdvihl Ginter a celou situaci uhasil. Následný nákop na Guédého skončil faulem domácího fotbalisty, jenž dal poměrně ostře loktem do tváře Fritze.
40
Caligiuri se prorval do šestnáctky, kde jej hraničním zákrokem poslal k zemi Fritz. Sudí Kinhöfer ale záložníkovi Freiburgu naznačil, aby okamžitě vstal.
39
Werder ještě více vypadl ze hry a momentálně hledá cestu zpět. Jeho hra je nadále pomalá a bez překvapení.
38
Další standardní situace po Kruseho centru od postranní čáry mohla skončit druhým gólem v Mielitzově síti, v ofsajdu hrající Diagne ale na míč nedosáhl a brankář hostí navíc míč ještě před brankovou čárou zkrotil.
37
Gól samozřejmě okamžitě nabudil domácí fanoušky, kteří o sobě dávají hodně nahlas slyšet.
36
Freiburg právě vstřelil branku!
JONATHAN SCHMID se stává specialistou na Werder. Vstřelil svůj druhý bundesligový gól a opět do sítě severoněmeckého celku. Tentokrát si suverénně stoupl k přímému kopu, obstřelil zeď a překonal marně plachtícího Mielitze.
35
Fritzova chyba byla zárodkem následného postupu Kruseho a Guédého, při němž byl prvně jmenovaný faulován zhruba deset metrů před šestnáctkou.
33
Na hřišti se momentálně ocitli dva míče. Snad nejvíce vzrušivý moment posledních minut utkání.
32
Schmitzův centr do domácí šestnáctky nikoho nenašel a Elia následně fauloval Makiadiho.
31
Věřím, že v poločase nebudu jediný, koho bude zajímat úspěšnost přihrávek.
30
Sokratis teď odvedl výtečnou práci při bránění Kruseho. Ten si již popostrkával míč k cestě na Mielitze, řecký stoper na něj ale zezadu vytvořil dostatečný tlak a domácí útočník si nakonec ukopl míč.
29
Caligiuri se ukvapil a střelou ze třiceti metrů vůbec netrefil branku. Ilustroval tak jen uspěchanou hru tohoto zápasu.
28
Po osmadvaceti minutách hry je Mage Solar Stadion jediný, kde ještě nepadl gól. Upřímně řečeno, určitě jsme čekali více nápaditosti a méně alibismu.
27
Junuzović krásným lobem překonal obranu Freiburgu, míč na Arnautoviće do šestnáctky ale byl přece jen příliš dlouhý. Rakouské křídlo by jinak šlo samo na Baumanna nebo by mohlo nártem tvrdě vypálit.
26
Hunt díky další zbytečné ztrátě Freiburgu mohl odcentrovat do šestnáctky, kde Akpala s Arnautovićovým jištěním fauloval Baumanna.
25
Schmid se naprosto zbytečně pustil do pěti protihráčů, míč se ale nakonec náhodně odrazil k Sorgovi, jenž přetáhl celé hřiště a našel Caligiuriho, jenž zpoza šestnáctky vysoko přestřelil branku.
24
Ginter nadále ctí tradici a předložil naprosto katastrofální přihrávku přes osu hřiště. Měl pak obrovské štěstí, že Hunt ideálně nezpracoval a nerozvinul tak případný útok hostí.
23
Naprosto nepovedený centr předvedl Schuster a Werder tak získání míče při tlaku Freiburgu skoro nic nestálo.
22
Kruse se poprvé v utkání dostal k centru do šestnáctky soupeře a hned to zavánělo průšvihem - hráči Freiburgu ale při svém náběhu míč přeběhli.
22
Rohový kop Freiburgu.
21
Zatím to vypadá, že ve Freiburgu závidí Bavorům jejich Oktoberfest a udělali si vlastní festival - nepřesností, chyb a ukopnutí.
20
Guédé podruhé v utkání v ofsajdu. Stačilo jen maličko si pohlídat ofsajdovou hranu a naturalizovaný Slovák by šel sám na Mielitze.
19
Je zároveň vidět, že Akpala prostě není Petersenem a Werder si na nového muže v útoku musí tvrdě zvykat.
18
Momentálně sledujeme hluchou pasáž hry, při níž drží míč spíše Werder.
16
Oba týmy zatím jen velmi sporadicky zapojují do hry křídla a ke slovu se prakticky ještě vůbec nedostal nejnebezpečnější muž domácích Kruse.
15
Pohlednou a hlavně přesnou kombinaci Freiburgu Makiadi zakončil nepovedenou střelou, díky níž si opět zahrál Mielitz.
14
Na druhé straně v minimálním ofsajdu Guédé. Jak je vidět z úvodních minut, dnes to žádná taktická bitva nebude.
14
De Bruyne uviděl skvěle naběhnutého Arnautoviće, jenž nakonec dostal míč do jasné šance, od zakončení jej ale zastavilo odpískání ofsajdu.
12
Rohový kop skončil na přední tyči.
12
Caligiuri se prohnal po levém křídle a jeho pokus o střelu na rohový kop srazil Prödl.
11
Akpala celou následující standardní situaci pokazil a dopustil se útočného faulu.
10
Akpala hlavou přiťukl míč dopředu Arnautovićovi, toho ale předtím povalil Fallou Diagne a vyfasoval za to první žlutou kartu utkání.
10
Freiburg se momentálně pokouší zklidnit hru, která v prvních minutách byla od obou týmů příliš zbrklá.
8
V tom se naopak nenalézal Schmid, jenomže si musel zpracovat míč zády a ze slibné pozice na hranici velkého vápna nakonec byla jen střela z otočky do připraveného Mielitze.
8
Pas na Akpalu byl od De Bruyneho téměř ideální, směřoval ale do ofsajdu.
7
Freiburg zatím hraje velmi agresivně v osobních soubojích a vyplácí se mu to. Werder se mu v tomto ohledu rovnat nemůže.
7
Eliův centr směrem na Akpalu skončil jen v Baumannových rukavicích.
5
Caligiuri mohl potáhnout další akci, volil ale příliš individuální řešení a zapříčinil tak, že Sorg takticky fauloval Junuzoviće u půlící čáry.
4
Freiburg se poprvé v utkání natlačil na soupeřovu polovinu, Caligiuri si ale u koncové čáry zpracoval míč rukou a musel tak odevzdat míč soupeři.
4
Domácí brankář již je na nohou a pokračuje ve hře.
3
Teď musel Baumann rychle z branky a dokonce i ze šestnáctky, aby ukopl míč před Akpalou, což se mu nakonec povedlo, avšak inkasoval nepříjemný šlapák od útočníka hostí.
3
Freiburg se proti rohovému kopu s problémy ubránil.
2
Hunt to zkusil přímo na branku, Baumann s velkými problémy vyrazil na roh!
2
Pak ale přišla hloupá ztráta míče, Arnautović okamžitě vyslal Akpalu, kterého před šestnáctkou fauloval Schuster.
1
Po dlouhém nákopu se míče zmocnil Frieburg.
1
Na Mage Solar Stadion je již vše připraveno k začátku utkání.
Jak jste si jistě všimli, v obranné řadě Werderu dnes chybí Theo Gebre Selassie. Jeho místo zaujmul kapitán Fritz, který tak místo na levém kraji obrany přepustil Schmitzovi. Pro diváky, kteří Bundesligu až tak pozorně nesledují, bude jistým překvapením také Karim Guédé v útoku Freiburgu. V něm stejně jako při posledním utkání v Düsseldorfu nastoupí s Maxem Krusem, jenž je pro dnešek mým tajným tipem na hráče utkání. Posuďte sami - Kruse před přestupem do Frieburgu hrával převážně na pozici středního záložníka, trenér Streich jej ale přesunul na levé křídlo či hrot a výsledek byl interesantní - Kruse se podílel na pěti ze šeti letošních gólů svého týmu.

SC Freiburg: Baumann - Mujdža, Ginter, Diagne, Sorg - Schmid, Makiadi, Schuster, Caligiuri - Guédé, Kruse,

Werder Bremen: Mielitz - Fritz, Sokratis, Prödl, Schmitz - Junuzović - Arnautović, De Bruyne, Hunt, Elia - Akpala,

Rozhodčí: Kinhöfer - Scheppe, Fischer.
Werder Bremen neprožívá příliš dobrý vstup do sezony. Vyhrál jen v Nordderby s Hamburgem a převážně se trápí. Naposledy doma remizoval 2:2 se Stuttgartem i přesto, že po prvním poločase naprosto zaslouženě 2:0 vedl. V druhé pětačtyřicetiminutovce ale přišel útlum, Šváby nastartoval šťastný gól a prakticky byl konec nadějím na plnohodnotý bodový zisk. Utkání tak mělo podobný nádech jako to poslední ve Freiburgu, které rovněž skončilo 2:2. Velmi hořkou pilulkou bylo pro Werder to, že dvacet minut před koncem srovnal naprostý sváteční střelec Jonathan Schmid, pro nějž to byla doposud jediná branka v nejvyšší německé soutěži.
SC Freiburg sice o předminulém víkendu proti Hoffenheimu prohrával již od druhé minuty, žádnou komplikaci to ale pro něj neznamenalo. Před svými fanoušky totiž rozjel ofenzivní koncert, na jehož konci bylo pět gólů v síti hostů. O to více pak tým z Breisgau může mrzet, že na skvělé vítězství nenavázal o týden později v Düsseldorfu, kde s gólově frigidní Fortunou uhrál jen bezbrankovou remízu. Jednoduché to ale nebude ani proti Werderu. Poslední vítězství Freiburgu s tímto soupeřem je staré jedenáct let, z posledních jedenácti utkání navíc vítěžil jen dva body!
Přeji příjemný středeční večer. Freiburg nedávno na svém hřišti zaznamenal první výhru v novém bundesligovém ročníku a rád by na ni navázal i vítězstvím proti brémskému Werderu. Ten ale bude potřebovat konečně zabrat, aby neztratil kontakt s týmy na evropských pohárech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.