Freiburg nakonec dokázal vstřelil v druhém poločase jedinou branku, která ale nakonec stačí. Autorem přesné trefy byl Schmid, který rozhodl o konečném výsledku. Hamburg dnes neměl svůj den a stoprocentní šanci si vytvořit nedokázal.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera a zase někdy u dalších on-line přenosů napočtenou.
90+2
Ještě poslední střídání dnešního utkání. Odchází jediní autor branky Schmid, který přenechá své místo Guedému.
90+1
Kombinace Hamburku se odehrává až příliš daleko branky Baumanna.
90
Hlavní rozhodčí Brych nastaví sto dvacet sekund nad rámec řádné hrací doby.
90
Hosté vyrukovali s taktickým střídáním. Přišel Santini, který nahradil Kruseho.
89
Domácí naposledy střídají. Z hrací plochy odešel Aogo a závěrečné sekundy si zahraje Rajkovič.
88
Domácí trápí v závěrečných minutách nepřesná kombinace a hlavně finální přihrávka.
87
Westermannovu hlavičku pokryl svým výskokem hostující gólman a rychle rozehrál dopředu.
86
Kruse pálil hodně nepříjemně, ale také nepřesně. Balon končí dobrý metr od levé tyče Adlerovy branky.
85
Son se pustil do křížku hned se třemi protivníky. Podle toho také celá akce Hamburk skončila.
84
Hlavní rozhodčí s odpískáním trochu váhal. Faul na Rudnevse ale nakonec posoudil jako nedovolený.
83
Centr Mancienna byl pro Baumanna snadné sousto.
82
Jansen byl znovu v roli faulujícího. Tentokrát to odnesl Caligiuri. Hosté se svoji rozehrávkou nikam spěchat nebudou.
80
Je před námi posledních deset minut utkání. Zatím mají ke třem bodům blíže hráči Freiburgu, kteří mají náskok jediné branky.
79
Hosté poprvé střídají. Hřiště opustil Rosenthal a místo něj přišel Makiadi.
78
Hamburg dlouho obléhal pokutové území Freiburg. Nakonec se neujala ani střela Sona ani následný pokus Aoga.
77
Fotbalisté SV jen marně hledají vhodnou cestu za záda Baumanna. Hosté spolehlivě brání a svého soupeře zatím nikam nepouští.
75
Min Son se do zakončení nedostal. Ještě předtím mu byl odpískán ofsajd.
74
Hosté zahrávali rohový kop. Centrující Ginter ale nikoho v čeném dresu nenašel.
73
Wetermann neuvěřitelně chyboval a poslal Rosenthala do brejku. Ten volil jako své zakončení lob, který ovšem branku o kousek minul.
70
Domácí znovu míchají sestavou. Odpracováno má dnes Arslan, který přepustí své místo Badeljovi.
69
Freiburg právě vstřelil branku!

Hosté se nakonec dočkali a první branka je na světě. Obránce Mujdža přesně našel ve vápně volného JONATHANA SCHMIDA, který i s trochou štěstí překonal Adlera – 0:1.
68
Hamburg poprvé střídá. Ze hry odešel Skjelbred a místo něj přišel Kačar.
67
Skjelbred našel přesně nabíhajícího Sona. Jeho dorážka takřka z malého vápna byla ale zblokována.
66
Fotbalisté Freiburgu dobře napadají domácí rozehrávku. Van der Vaart měl velké problémy míč udržet.
65
Zatím sledujeme hodně vyrovnané utkání. Pokud budou oba týmy v nastoleném trendu pokračovat, vypadá to, že se dočkáme jen dělby bodů.
64
Son se vracel z ofsajdu až příliš pomalu. Do dění na hřišti se tak nemohl zapojit.
63
Rudnevs už se na hranici vápna chystal vystřelil. Krmaš ho ale včas zablokoval.
62
Držení míče: 58% – 42% pro Hamburger SV.
61
Kruse se probíjel přes Westermanna marně. Domácí stoper posléze volil malou domů.
Dnešní utkání sleduje 52 000 diváků.
60
Skjelbred hledal Rudnevse. Útočník Hamburku se ale stejně nacházel za obrannou linií soupeře.
59
Domácí si tentokrát počínali ve středu hřiště čistě. Son tak mohl s balonem postupovat dále, Schuster ho ale hned vzápětí zastavil.
58
Diekmeier nedovolil Caligiurimu odcentrovat. Freiburg tak bude pouze vhazovat.
57
Fauly: 13 – 7 pro Hamburger SV.
56
Van der Vaart i v obtížné pozici dokázal přihrát i za pomoci patičky. Rudnevs už ale s přihrávkou nepočítal.
55
Domácí měli sice balon ve své moci. Jansen ale předvedl zbytečný útočný faul a Hamburg a příležitost připravil.
54
Kruse se hezky zbavil protihráče a poté vystřelil. Technická rána ale končí hodně mimo.
53
Korejec Son dostává následně žlutou kartu za slovní protesty.
52
Parádní akce domácích nekončí gólem! Míč se po ose Rudnevs – Skjelbred dostal až k Sonovi, ten ale branku Baumanna trestuhodně minul.
50
Hráči v bílém se snaží uklidnit hru a trpělivě kombinovat. Balon si vyměňuje Mancienne a Westermann.
49
Obrana SV pozapomněla na zadní tyči na Rosenthala, který měl na kopačce úvodní branku. Z úhlu ale trefuje pouze boční síť.
48
Rosenthal sice získal balon, ještě předtím si však ale počínal nedovoleným způsobem.
47
Domácí hned v úvodu zahrávali standardní situaci z hodně slibné pozice. Van de Vaart ale trefil pouze prostředek branky.
46
Oba celky vstoupily do druhého poločasu beze změn. Hamburg se ujal rozehrávku a zahájil druhou pětačtyřicetiminutovku.
46
Oba týmy už se pomalu trousí z útrob stadionu. Druhý poločas co nevidět začne.
Hlavní rozhodčí Brych ukončil první poločas a poslal oba týmy do šaten. V první pětačtyřicetiminutovce jsme branku neviděli. Blíže k ní měli hráči Freiburgu. Avšak Rosenthal hlavičkoval pouze do břevna a Ginter zase orazítkoval tyč.

Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
45
Aogo centruje nepřesně. Balon přeletěl branku a končí v zámezí.
44
Schmid si pohlídal náběh Jansena. Domácí levý bek posléze ještě fauloval.
43
Poslední minutky první půle už se budou zřejmě pouze dohrávat. Vypadá to, že oba celky odejdou do kabin za nerozhodnutého stavu.
42
Hra mezitím pokračovala. Kruse se dostal až do zakončení. Z hranice vápna ale nemířil přesně.
41
Arslan se pokoušel zastavit jednoho z protihráčů, přitom se ale sám lehce zranil. Hlavní rozhodčí přerušil hru.
40
Je před námi posledních pět minut prvního poločasu. Zatím je k vidění hodně vyrovnaná podívaná.
39
Jansen fauloval Schmida. Hamburg tak musí míč odevzdat soupeři a stáhnout se zpět.
37
Caligiuri se dopustil prohřešku proti pravidlům, čemuž se sám hodně divý. Sudí Brych byl ale neoblomný.
36
Van der Vaart rychle rozehrál dopředu na Rudnevse. Lotyšský útočník byl ale u balonu později než hostující brankář.
35
Skjebred se dostal do úzkých. Podle toho také vypadala přihrávka na Diekmeiera.
34
Domácí se dostali do přečíslení 5 na 4. Aogo ale volil individuální přístup. Střela zpoza vápna však trefila pouze Krmaše.
33
Centrující Aogo sice našel přesně hlavu Mancienna. Jeho hlavička byla ale zablokována obránci soupeře.
32
Westermann se vydal na útočný výlet. Hráči v bílých dresech budou zahrávat další roh.
31
Rosenthal přistižen v ofsajdu.
30
Je za námi první půlhodina hry. Zatím sledujeme hodně vyrovnanou bitvu, ve které nemá ani jeden z týmů očividnou převahu.
29
Rohové kopy: 5 – 0 pro Hamburger SV.
28
Sonova dalekonosná rána vypadala zajímavě. Každopádně Baumann si s ní dokázal poradit.
27
Van der Vaartovi rohy ale zatím hrozbou pro hosty příliš nejsou. Schmid v poklidu odvracel hlavou do bezpečí.
26
Domácí se své první větší šance dočkali až nyní. Son už přihrával volnému Rudnevsovi. Na poslední chvíli však zakročil Krmaš a míč odpálil na roh.
25
Freiburg se po dvou úvodních šancí dostává před branku Hamburgu jen sporadicky. Rosenthal se středem hřiště probíjel marně.
23
Roh v podání domácího celku opět doletěl pouze do míst, kde číhal gólman Baumann. Aogo se následně do zakončení nedostal.
22
21
Arslan ošklivě zajel do jednoho z protihráčů a vidí první žlutou kartu utkání.
21
Jansen se dostal hned vzápětí až ke střeleckému pokusu. Ten byl ale dost nepřesný a skončil vysoko na tribuně.
20
Jediný český zástupce na hrací ploše v čas zablokoval domácího Rudnevse. Jansen ale bude vhazovat.
19
Ani Freiburg nepředvádí zrovna ukázkovou rozehrávku. V úvodu utkání je zatím vidět hodně nepřesností.
18
Domácí se snaží uklidnit hru a trpělivě kombinovat. Zatím se to ale hráčům v bílém příliš nedaří.
17
Dlouhý nákop Sorga si v poklidu pohlídali hamburští zadáci.
16
Rosenthal se ocitl sám před Adlerem. Domácí gólman byl ale včas na zemi a případnou ránu rychle zblokoval.
15
Rudnevs se s několika násobnou přesilou přetahoval marně. Stoper Diagne byl úspěšnější.
14
Rychlé přečíslení domácích táhl Arslan. Při první příležitosti ale chyboval a balon už zpět získat nedokázal.
13
Ani druhý pokus od rohového praporku nebyl lepší. Tentokrát končí v rukavicích Baumanna.
12
Hamburg zahrával svůj vůbec první rohový kop. Centrující van der Vaart ale nikoho v bílém dresu nenašel.
11
Hráči v bílých dresech si už dávají na Rosenthala pozor. Další zakončení se zatím odkládá na neurčito.
10
Jansenova nepřesná přihrávka končí až v místech, kde operuje hostující brankář Baumann.
9
Mancienne si počínal v souboji Schusterem proti fotbalovým pravidlům. Freiburg bude rozehrávat takřka na polovině hrací plochy.
8
Adlerovi musí zvonit v uších! Nejdříve Rosenthal hlavičkoval do břevna a poté z následné dorážky trefil Ginter pouze tyč.
7
Westermann měl trochu problémy s rozehrávkou. Hostující Rosenthal ale trable domácího obránce vyřešil útočným faulem.
6
Další útočnou akci domácích zastavuje praporek pomezního rozhodčího.
5
Arslan rohový kop pro SV nezískal. Mujdža si počínal zkušeně a nenechal se nastřelit.
4
Fotbalisté Hamburku jsou v úvodu mírně aktivnější. Zatím jejich snahu ale haní nepřesná kombinace.
3
Adlerova dlouhá rozehrávka přesná nebyla. Jansen už balon na hrací ploše nezastihl.
2
Aogo si nepohlídal obrannou linii soupeře a byl mu odmáván a posléze i odpískán ofsajd.
1
Hosté vyhráli los a zvolili rozehrávku. Jako první se balonu dotkl Kruse a uvedl jej do hry.
1
-1
Oba celky již vstupují za doprovodu trojice rozhodčích na hrací plochu. Domácí oblékli tradiční bílé dresy, hosté naopak navlékli černé.

Hamburger SV: Arslan – Diekmeier, Mancienne, Westermann, Jansen – Skjelbred, Arslan, Aogo – Van der Vaart – Son, Rudnevs.

SC Freiburg: Baumann – Mujdza, Krmaš, Diagne, Sorg – Schmid, Ginter, Schuster, Caligiuri – Kruse, Rosenthal.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Achmüller.
Vzájemná bilance z posledních sezón je v celku vyrovnaná. V minulém ligovém ročníku dokázaly oba týmy jednou zvítězit. Podzimní duel hraný ve Freiburg zase nepoznal vítěze, když utkání skončilo po devadesáti minutách 0:0.
V utkání mezi oběma soupeři půjde o hodně. Domácí hráči SV vstoupí do zápasu jako devátý tým tabulky, se ztrátou pouhého jednoho bodu na pohárové příčky. SC Freiburg je na tom ještě o malinko lépe, když má o bod více, tedy 39 a od šestého místa jej dělí pouze horší skóre.
Hezké odpoledně všem fanouškům německé Bundesligy. Před námi je 28. kolo v něm se mimo jiné střetne i Hamburger SV, který přivítá v Imtech aréně SC Freiburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.