Já děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. Příště napočtenou.
Stejným výsledkem jako první poločas končí i ten druhý. Domácí se dvacet minut před koncem dostali do dvoubrankového vedení, ovšem hostům po úspěšné penaltě svitla naděje na bodový zisk. Všem nadějím však byl konec po druhé nádherné brance Kiyotakeho, který se tak stal hrdinou dnešního večera.
90+2
Zakroucený míč zaletěl přímo do náruče domácího brankáře.
90+1
Pekhart ještě mohl možná přidat jeden gól, ale to se už nedozvíme. Jeho akci zastavil ofsajd.
90
Dvě minuty se budou ještě nastavovat.
90
Ještě se bude žlutit a znovu na straně hostů. Tentokrát je potrestaným Beck.
87
Dnešní hrdina Kiyotake dohrál, na posledních pár minut ještě přenechává místo na trávníku Makovi.
86
Nürnberg právě vstřelil branku!
Tak tohle byl určitě nejkrásnější gól tohoto zápasu. HIROSHI KIYOTAKE si míč narazil se svým spoluhráčem, dostal se před pokutové území, asi tak 15 - 20 metrů od branky, a krásným obloučkem přehodil hostujícího brankáře. Míč se odrazil od levé tyče do branky.
85
Pekhart přihrál radši svému gólmanovi, aby trochu zklidnil hru. Schäfer okamžitě odkopl co nejdál od své branky.
83
Centrovaný míč se v šestnáctce dostal k Compperovi, ale ten byl tísněn a poslal jej vysoko nad branku.
83
Další dobrá možnost se naskýtá hostům. Penalta to sice není, ale je tady přímý kop těsně před pokutovým územím.
81
Hoffenheim právě vstřelil branku!
SEJAD SALIHOVIČ pokutový kop bezpečně proměňuje střelou k tyči a dává svému týmu ještě naději na bodový zisk. Stále ještě čas je.
81
Byla nařízena penalta. Nilsson zahrál v pokutovém území rukou.
80
Hosté mají míč na kopačkách, ovšem na své polovině, a přemýšlí, kudy vést útok. Moc času už nezbývá.
79
Podobná situace se děje i na druhé straně, také zakroucený míč našel nesprávný cíl.
78
Gebhart zakroutil po standardní situaci centrovaný míč hezky do pokutového území, ovšem tam našel jen hlavičku jednoho z protihráčů.
76
Joselu znovu v akci, tentokrát se dostal až ke střele, ovšem té scházela přesnost a míč zaplachtil do zámezí. Schäfer s odkopem nijak nespěchá.
75
Joselu se sice hodně zlobí, ale není mu to nic platné. Jeho útočnou snahu zastavuje ofsajd.
74
Špatně načasovaná přihrávka a míč končí opět i Casteelse.
73
Cohen pálil z velké vzdálenosti a míč poslal mimo tři tyče.
72
A střelec třetí branky domácího týmu vzápětí přenechává své místo na hřišti českému fotbalistovi Tomáši Pekhartovi.
70
SEBASTIAN POLTER dokázal v souboji o míč přetlačit hostujícího kapitána, poté udělat kličku brankáři a do prázdné brány zakončit. Domácí jsou tak dvacet minut před koncem hodně blízko vítězství.
69
Poslední změna v sestavě hostí v tomto zápase. Odešel Firmino a zahraje si Derdivok.
68
Hosté se na polovině soupeře provinili faulem a domácí mohou ušetřit další cenné vteřiny.
67
Hra se přelévá ze strany na stranu, ale střelba trochu ochabla.
65
Čtvrtá žlutá v zápase a třetí na straně Hoffenheimu. Potrestaným je Rudy.
63
Kiyotake postupoval po pravé straně v podstatě sám na brankáře, finální ránu však zamířil vedle branky.
62
Domácí zahrávali rohový kop, ale Casteels si vyběhl a pohotově míč lapil.
60
Rudy se dostával do nadějné pozice, ale jeho snazu zastavil odmávaný a odpískaný ofsajd.
58
A poprvé střídá i domácí trenér. Cohen nahradí Chandlera.
57
Druhé střídání hostů. Joselu střídá Schipplocka.
55
Po standardní situaci se k hlavičce v pokutovém území dostal Klose, ale zamířil kousek vedle pravé tyče.
53
Svého spoluhráče napodobil Rudy, ale jeho pokus letěl hodně vysoko nad branku.
52
Volland to znovu zkusil z poměrně velké vzdálenosti a tentokrát o kousek minul levou tyč.
51
Hosté se při velké útočné aktivitě provinili faulem a domácí tak na chvíli mohou vydechnout. Od začátku druhé půle jsou totiž u míče častěji hráči Hoffenheimu.
49
Schäfer se musel mít hodně na pozoru a připsal si dva úspěšné zásahy. Nejprve vyzkoušel jeho pozornost Volland střelou z dálky, ale domácí brankář míč vyrazil, o chviličku později zkusil oblkoučkem překonat gólmana soupeře Schipplock, ale Schäfer míč vyrazil na roh.
48
Dlouhý míč končí v zámezí a Casteels bude odkopávat od své branky.
46
46
Jedna změna v sestavě hostí se udála před začátkem druhé půle. Odešel Delpierre a zahraje si Usami.
Myslím si, že zatím sledujeme pohledný fotbal. Domácí se dostali na začátku zápasu do vedení, které mohli poté ještě navýšit, ovšem nepovedlo se. Hosté jednu ze zmařených šancí soupeře využili k vyrovnání, avšak hráči Nürnbergu mohou přeci jen odcházet do kabin spokojenější, neboť dvě minuty před koncem první půle vrátili vedení na svoji stranu.
45
Ještě jedna šance domácího mužstva, ale Frantz branku netrefil.
43
Tak to byla nádhera. Gebhart nejprve točeným míčem přinutil Casteelse k vynikajícímu zákroku - hostující gólman míč konečky prstů vyrazil na břevno - ovšem od něj se následně balón odrazil zpátky na hrací plochu a nikým nehlídaný PER NILSSON jej hlavičkou poslal do prázdné brány. Casteels nestihl tak rychle vstát.
42
Domácí budou zahrávat přímý kop.
41
Salihovič se sice dostával do zajímavé šance, ale dříve, než stačil cokoliv udělat, byl máván a pískán ofsajd.
39
Frantz mohl vrátit vedení na stranu Nürnbergu. Domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu, ovšem rozhodčí nechal hru pokračovat a k odraženému míči se snad dva metry od hostující branky dostal Frantz, avšak míč netrefil ideálně a kulatá věc se odrazila od země nad branku Hoffenheimu.
38
Polter v souboji s Compperem, který byl posledním obráncem před svým gólmanem, neuspěl. Compper stačil míč odkopnout do zámezí.
37
Z něj hosté nezahrozili. Míč má ve své moci Schäfer.
36
Střelec vyrovnávací branky je při chuti, nyní doběhl rychlým sprintem hodně prudkou přihrávku, kdy míč už mířil do zámezí, poté se snažil udělat kličku Nilssonovi, který se rychle vrátil, ovšem neuspěl. Bude to roh.
33
Nedáš - dostaneš. Obrana domácích je prolomena. Volland hezky odcentroval z levé strany do pokutového území, kde domácí zadáci nechali zcela volného SVENA SCHIPPLOCKA, který hlavou uklidil míč k bližší tyči a nedal brankáři soupeře nejmenší šanci.
32
Gebhart v obrovské šanci. Dostal přihrávku do pokutového území z pravé strany od Chandlera, skluzem poslal míč na branku, ovšem vynikajícím zákrokem se prezentoval Casteels, který míč vyrazil. Krásná akce i brankářský zákrok.
30
Dlouhý nákop končí až u gólmana Schäfera. Ten s rozehrávkou nespěchá.
29
Znovu se hosté snažili o kombinaci až před branku, ale na hranici pokutového území získali míč protihráči. Hosté si následně v souboji o míč počínali nedovoleně.
27
Frantz se už už dostával sám před brankáře, ale na poslední chvíli o míč přišel.
25
Schipplock se přes pevnou obrannou zeď soupeře nedostal a míč nakonec končí u domácího brankáře.
24
Prvním potrestaným domácím fotbalistou žlutou kartou je Klose.
23
Casteels si popošel z branky a centrovaný míč chytil do rukavic.
22
A stejný hráč zkusil nyní střelu z dobrých pětadvaceti metrů, ale mířil hodně nepřesně.
20
Firmino si vyskočil na centr, ovšem hlavou poslal míč vedle pravé tyče.
18
Podruhé se žlutí na straně hostů, tentokrát je potrestaným Delpierre.
17
Kiyotake mohl přidat druhou branku, běžel v přečíslení se svým spoluhráčem, dostal přihrávku, ovšem do jeho rány na poslední chvíli vložil nohu jeden z protihráčů. Bude to roh, ale už to mohlo být 2:0.
16
Frantz si při útočné snaze počínal moc směle a domácí tak o míč přichází, zároveň se musí stáhnout na svou polovinu.
14
Je tady první žlutá karta a jejím držitelem je Firmino.
11
Compper měl dobrou možnost ke skórování, ale z bezprostřední blízkosti branku minul.
9
Jeho spoluhráč Polter si o chvíli později nepohlídal své postavení a chytil se do ofsajdové pasti.
8
Pokus z velké dálky vyslal na branku Simons, ale míč se mezi tři tyče nevešel.
7
Po standardní situaci se míč snesl do pokutového území, kde si nejvýš vyskočil HIROSHI KIYOTAKE a hlavou poslal míč ke vzálenější tyči. Casteels se natahoval marně.
6
První vážnější příležitost a v ní Volland, který z poměrně blízké vzdálenosti hlavičkoval vedle.
4
Zatím je to spíš přetahovaná o míč, střelu na branku jsme ještě neviděli.
1

1. FC Nürnberg: Schäfer - Chandler, Nilsson, Klose, Pinola - Simons - Kiyotake, Balitsch, Frantz, Gebhart - Polter.

TSG 1899 Hoffenheim: Casteels - Beck, Delpierre, Compper, Johnson - Rudy, Williams - Firmino, Rudy - Volland, Salihovič, Firmino - Schipplock.

Rozhodčí: Jochen Drees.
1.FC Nürnberg

Domácí mají na svém kontě po třinácti zápasech třináct bodů a nachází se na patnáctém místě tabulky. V této sezoně dokázal Norimberk zatím pouze třikrát vyhrát. 1. FC Norimberk je německý fotbalový klub sídlící ve stejnojmenném městě. Za tento tým nastupovali i čeští hráči – Jaromír Blažek, Tomáš Galásek, Roman Hogen, David Jarolím, Jan Koller, Luboš Kubík, Pavel Kuka, Marek Nikl, Jan Polák a Daniel Šmejkal.

Norimberk vyhrál devětkrát Bundesligu, naposledy to ale bylo v roce 1968.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

V loňské sezoně se z výhry vždy radoval hostující celek. První utkání v Norimberku vyhrál Hoffenheim 2:0 a odvetu zvládl lépe zase Norimberk, který vyhrál 3:2.
Přeji krásný večer všem fanouškům dobrého fotbalu. Bundesliga má na programu 14. kolo a my budeme sledovat zápas mezi Norimberkem a Hoffenheimem. Mírným favoritem tohoto duelu je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.