Schalke - Wolfsburg | ONLINE | 6.10.2012 15:30 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Felix Magath mizí do útrob stadionu, Huub Stevens děkuje fanouškům a společně se svými kolegy oslavuje vítězství. Wolfsburg dnes v Gelsenkirchenu napsal další řádky do kapitoly defenzivních chyb, prakticky věnoval Schalke všechny tři branky a právem odjíždí bez bodu. Schalke si v závěru zahrálo fotbálek a před reprezentační přestávkou, po níž se utká s Dortmundem a Arsenalem, se mu bude dýchat lépe. Naopak Wolfsburg nutně musí něco změnit, neboť po sedmém kole zůstane na předposledním místě. Z německé Bundesligy to je pro dnešek vše, evropský fotbalový program na Onlajnech ale nekončí. Děkujeme za pozornost.
90+1
Konec zápasu.
90+1
Höger se nakonec zvedl z trávníku sám a Wolfsburg zuří.
90
Vlci došli až po šestnáctku, pak je ale přerušil hvizd sudího Sippela.
90
Höger zůstává ležet na trávníku, Wolfsburg pokračuje v akci.
89
Fanoušci Schalke děkují svému týmu za předvedený výkon. Část děkovačky ale letí také do Wolfsburgu, který tu dnes nechal ležet tři body.
88
Diego si všiml volného Lakiće, naservíroval mu ideální přihrávku, útočník Wolfsburgu ale tváří v tvář ztroskotal na výborném Unnerstallovi, jenž vyběhl z branky, zmenšil střelecký úhel a nechal Lakiće, aby do něj nastřelil balon!
87
Poslední střídání utkání. Tranquillo Barnetta si zahraje poslední minuty místo pravděpodobně nejlepšího hráče utkání Lewise Holtbyho.
85
Diego pak nezvládl přihrávku na Oliće. Schalke hraje na půl plynu, Wolfsburg se přesto nadále trápí.
85
Huntelaar se pokoušel vyšperkovat celou akci přihrávkou Holtbymu ke střele do prázdné branky, Benaglio ale jeho záměr přečetl a míč uzmul před domácím záložníkem.
85
Wolfsburg doma přivítá Freiburg.
84
Schalke se minimálně do zítřka posune na třetí místo před Borussii Dortmund, s níž ji v dalším bundesligovém kole čeká derby.
83
Pro Diegovu pohlednou ránu si krásně doplachtil sám Unnerstall.
82
Diego si na Neustädterovi vymodlil faul. Následuje volný kop Wolfsburgu pět metrů před Unnerstallovou šestnáctku.
81
Hodně v pohybu je momentálně Benaglio, jenž teď dvakrát za sebou pokryl centry do své šestnáctky.
80
V dobrém světle se mohl předvést Olić, ten se ale neprotlačil přes Höwedese a Unnerstall si tak pro míč v pohodě vyběhl.
79
Wolfsburg má jediné štěstí, že Fürth doma prohrává s Hamburgem a nehrozí mu tak sešup na poslední místo.
78
Zachytal si také Unnerstall, nouzová Diegova střela mu ale nemohla nadělat potíže.
77
Wolfsburg ale nedokázal podržet míč a po akci Holtbyho a jeho centru na zadní tyči zakončoval do Benagliova protipohybu právě Farfán, Benaglio ale dokázal svou pravou nohu nechat nastavenou a zabránil tak čtvrtému gólu ve své síti.
77
Farfán opět svým centrem do šestnáctky hledal Huntelaara, na toho to ale bylo moc dlouhé.
76
Sead Kolasinac vystřídal právě Christiana Fuchse.
76
Na trávníku momentálně sedí Fuchs.
75
Huntelaar mohl do smrtícího útoku poslat Holtbyho, nakonec se ale zasukoval s míčem a šikovný střední záložník se své gólové šance nedostal.
74
Farfán pouze na přední tyč. Míč se k němu záhy dostal zpátky, střelec úvodní branky utkání se ale nacházel v postavení mimo hru.
74
Obasiho sražená rána končí rohovým kopem.
73
Střídá také Schalke. Své působení na trávníku ukončil Ibrahim Afellay, místo nějž přišel Chinedu Obasi.
71
Je tu poslední střídání Wolfsburgu: Felipe nahradil Vieirinhu.
70
Z kterého Holtby našel jen Benagliovy rukavice.
70
Tentokrát Farfán při další akci dal míč příliš pod sebe a Holtby s Huntelaarem tak nemohli zakončit. Fagner míč poslal jen na rohový kop.
69
Rohový kop nakrátko a následný centr Afellaye na zadní tyč se s úspěchem nesetkaly.
68
Knoche při kličce Uchidovi podklouzl, japonský bek pak vyslal do čisté šance Huntelaara, ten ale možnost zakončení prováhal a díky Naldovu skluzu se bude kopat další rohový kop!
67
Afellay se ve středu pole nadechl k velkému sólu, nakonec jej ale zakončil brzkou střelou, na což doplatily i jeho nohy, které mírně utrpěly po srážce s Rodríguezem.
66
Farfán se unáhlil se svým centrem a Afellay tak díky Naldově zásahu nemohl zakončit skoro do prázdné branky.
65
Tentokrát jej Wolfsburg odvrátil bez možnosti dorážet.
65
Uchida vybojoval rohový kop.
65
Wolfsburg se ze svých chyb nepoučil a mohl inkasovat počtvrté - to by si ale Huntelaar nesměl posunout míč příliš do strany a následně trefit levou tyč Benagliovy svatyně!
64
Farfán si těsně před Benagliem posunul míč ke koncové čáře a následně upadl po kontaktu s brankářem hostí, k údivu všech se ale penalta nepískala.
63
Toto byla snad první střela Wolfsburgu ve druhém poločase.
62
Unnerstall si v pohodě poradil s protekční střelou Hasaniho z hranice šestnáctky.
62
Afellay ale po dlouhém výkopu svého brankáře nedokázal obejít Fagnera, navíc byl tím posledním, kdo se dotkl míče předtím, než přešel za postranní čáru.
61
Olićovi uzmul míč z hlavy Unnerstall a ihned založil rychlý útok.
60
Standardní situace pro Wolfsburg z uctivé vzdálenosti.
59
Felix Magath na lavičce Wolfsburgu pomalu upadá do mdlob. Jeho kdysi neotřesitelná pozice už tak neotřesitelná není a po tomto kole se dost možná v autostadtu začnou dít věci.
58
Schalke právě vstřelilo branku!
Naldo sice vyhlavičkoval rohový kop Farfána před šestnáctku, tam jej ale zpátky do ohně vrátil Afellay, jenž díky Huntelaarově teči dostal míč k úplně volnému ROMANU NEUSTÄDTEROVI, který sám před Benagliem nezaváhal. Hráči Schalke byli hned ve třech sami před švýcarským brankářem a všichni mohli pokračovat ve hře, neboť vzadu se katastrofálně zapomněl Fagner.
57
Farfán se nakonec dostal ještě k jednomu centru, tentokrát po něm hlavičkoval Höwedes, míč za koncovou čáru ale šel od Nalda a roh se tak bude po krátké chvilce opakovat.
57
I tento rohový kop z produkce Farfána byl odvrácen.
56
Schalke vybojovalo rohový kop.
56
Mohlo být ještě lépe, Holtby ale po průniku Afellaye před Benagliem na míč jen těsně nedosáhl!
55
Schalke po druhé vstřelené brance zatím nemá problém a v poklidu kontroluje hru.
54
První žlutou kartu utkání obdržel Ibrahim Afellay za zajetí do nového muže na trávníku Hasaniho.
53
Na Pogatetzovo místo ve stoperské dvojici s Naldem se postavil Knoche.
52
Felix Magath nic neponechává náhodě: Emanuela Pogatetze a Marcela Schäfera nahradili Ivica Olić s Ferhanem Hasanim.
52
Felix Magath nic neponechává náhodě: Emanuela Pogatetze a Marcela Schäfera nahradili Ivica Olić s Ferhanem Hasanim.
51
Wolfsburg se nakonec přeci jen osmělil, dvakrát po sobě mu ale v šestnáctce utekl míč.
50
Takovou roli měl dost možná plnit Diego, ten je ale v posledních letech spíše stínem toho Diega, kterého jsme byli zvyklí vídávat v dresu brémského Werderu.
49
Wolfsburg tak nadále doplácí na nesehranost v obraně a absenci muže, který by vše dokázal v takových situacích vzít na sebe.
48
Nadále to tak vypadá na prodloužení dlouhotrvající mizérie Wolfsburgu. Po poslední venkovní prohře v Allianz Areně poslal Magath své svěřence na dlouhý výběh do lesa a vylil jim většinu flašek s vodou, aby prý stmelil kolektiv. Po dnešku se trochu obávám, aby hráči Wolfsburgu měli vůbec co jíst.
47
Vše, co Felix Magath v kabině řekl svým svěřencům, prakticky ztratilo na významu ani ne po šedesáti sekundách.
46
Schalke právě vstřelilo branku!
Naldo propadl v souboji s Holtbym, rozhozená obrana Wolfsburgu pak nedokázala zareagovat na náběh IBRAHIMA AFELLAYE, jenž od Holtbyho dostal ideální míč do běhu a na zadní tyč překonal bezmocného Benaglia.
46
Začal druhý poločas.
V nepříliš pohledném utkání zatím Wolfsburg v Gelsenkirchenu hraje druhé housle. Často chybuje v defenzivní činnosti, dopředu chodí v nedostatečném počtu lidí a je tak menším zázrakem, že prohrává pouze 1:0. Ani Schalke totiž nehraje kdovíjak skvělý zápas, na Vlky to ale zatím díky gólu Farfána stačí. Druhá půle začne cca v 16:33.
45+2
První poločas skončil.
45+2
Rodríguez ale svým centrem nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
45+1
Fagner byl faulován Fuchsem u postranní čáry, poslední šance Wolfsburgu v první půli.
45
První poločas bude prodloužen o jednu minutu.
45
Farfán je zpátky na hřišti, byť jeho pohyb není zrovna standardní.
45
Fuchs ale odcentroval jen na Lakićovu hlavu.
44
Kromě Holtbyho podklouzl i Farfán, u něj to ale vypadá na zranění většího rozsahu. Střelec jediné branky utkání tak teď svému týmu bude při rohovém kopu chybět.
43
Další chyba Wolfsburgu v obraně došla tak daleko, že Holtby šel sám na branku, Benaglio jej vyběhnutím ven ze šestnáctky nezastavil a jen díky Holtbyho smůle vše skončilo rohovým kopem. Holtby si dal při kličce na Benaglia míč příliš daleko od nohy a pak přes Fagnera nedokázal ani vystřelit a ani odcentrovat.
42
Wolfsburg následně mohl podniknout rychlé přečíslení, Vieirinha ale celou akci vzal na sebe a ztratil míč.
42
Matip se tlačil k hlavičce, Wolfsburg se nakonec ubránil.
41
Farfán chtěl projít mezi Schäferem a Rodríguezem, levý bek Wolfsburgu mu ale nastavil loket a peruánského záložníka tak fauloval deset metrů od vlčí šestnáctky.
40
Překvapivá a pohledná kombinace Schalke opět mohla skončit katastrofou pro Wolfsburg, jenž opět zapomněl na Farfána, ten se ale do míče po Holtbyho zpětném centru netrefil.
39
Uchida svou špatnou přihrávkou založil útok Wolfsburgu, dopředu ale šel jen Schäfer s Lakićem. Prvně jmenovaný pak odcentroval jen do Unnerstallových rukavic.
38
Farfán tentokrát nikoho z kádru Königsblauen nenašel.
38
Uchida měl dostatek spoluhráčů v šestnáctce, nakonec si ale dal míč daleko od nohy a může být vděčný alespoň za získaný rohový kop.
37
Wolfsburg velmi pomalu rozehrál standardní situaci, Rodríguez nakonec z levé strany odcentroval velmi nepřesně.
36
Farfán našel Neustädtera, jehož hlavičku Benaglio udržel před brankovou čárou. Bývalý záložník Mönchengladbachu si tak na první gól v novém působišti ještě musí počkat.
36
Naldo srazil Farfánův centr na rohový kop.
35
Wolfsburg nadále pokračuje v matném výkonu.
34
Při gólu bylo krásně vidět, jaký že strach má obrana z Wolfsburgu z Huntelaara, u nějž se shlukli hned tři Vlci a ani jeden z nich nevěnoval pozornost Farfánovi.
33
Schalke právě vstřelilo branku!
Fuchs se na levé straně konečně dostal ke svému typickému centru, obrana Wolfsburgu předvedla školáckou chybu a ponechala naprosto volného JEFFERSONA FARFÁNA, jenž pro něj netradičně hlavičkou na protější tyč překonal bezmocného Benaglia.
32
Uchidův centr po zrychlené kombinaci Schalke byl na Huntelaara moc dlouhý. Domácímu útočníkovi scházel krok a půl.
31
Největší problémy prozatím Wolfsburgu dělá Holtby, kterého je plné hřiště a je často faulován.
30
Huntelaar svým lobem za obranu vybídl k úniku Afellaye, ten ale měl k míči nakonec dál než Benaglio a tak nemohl zakončit.
29
Fanoušci Schalke na rozdíl od jejich oblíbenců od prvních minut předvádějí soustředěný výkon a vydatně podporují svůj tým.
28
Rychlé přenesení hry na Holtbyho dávalo Schalke možnost po delší odmlce se opět dostat do Benagliovy šestnáctky, domácímu záložníkovi se ale vůbec nepovedl centr.
27
Byl zahrán na přední tyč, i tak ale měl Unnerstall značné problémy a míč raději vyboxoval ven.
26
Nedorozumění mezi Höwedesem a Unnerstallem mohlo mít fatální důsledky, domácí kapitán si totiž Knocheho centr od postranní čáry skoro srazil do vlastní sítě. Roh Wolfsburgu.
25
Farfán ale nikoho svým centrem nenašel.
24
Dlouhý míč za obranu dostal Holtby, mírně ale při zpracování podklouzl a jeho následný střet s Josuém se jako penaltový rozhodně posoudit nedal. Schalke ale míč udrželo a získalo volný kop.
23
Ve Veltins Areně zatím nesledujeme kdovíjaké utkání a spíše čekáme, kdy se probudí útočná hrozba Schalke či Wolfsburgu.
21
Rodríguezův míč na poslední chvíli nikdo nezasáhl a dopadl tak jen do Unnerstallovy náruče.
20
Diego si dokázal poradit proti třem protihráčům, pak jej ale k zemi poslal Matip. Standardní situace pro Wolfsburg cca třicet metrů od Unnerstallovy branky.
19
Lakić využil nedorozumění mezi Matipem a Fuchsem, nakonec přihrávkou pod sebe našel na malém vápně Diega, ten si ale míč nezpracoval ideálně a následně proti přesile zahrál rukou.
18
Wolfsburgské obraně vypomohl Lakić a vyhlavičkoval míč pryč ze šestnáctky svého týmu.
18
Höger ustál souboj s Rodríguezem a dostal se do ideální střelecké pozice, v ní ale nastřelil jen padajícího Nalda, od nějž se míč odrazil na rohový kop.
16
Na nervy teď domácím příznivcům zabrnkal také Unnerstall, když si malou domů pustil až na brankovou čáru. Nakonec vše zvládl.
16
Na poslední chvíli zachránil Wolfsburg Naldo, jenž Farfánův centr směřující k naprosto volnému Huntelaarovi srazil na Benaglia. K překvapení domácích fanoušků se o ofsajd nejednalo.
15
Tentokrát Afellaye v dalším pokračování zastavila hra rukou.
14
Šachy na šestnáctce nakonec skončily pádem Afellaye, o faul se ale rozhodně nejednalo. Záložník Schalke měl zřejmě zkusit potáhnout míč k rohovému praporku a ne vydat se do houštiny těl na velkém vápně Wolfsburgu.
13
Schalke opět trpělivě drží míč. Wolfsburg zatím příliš velkou aktivitu v napadání nevyvíjí.
12
Wolfsburg nechal Schalke až příliš prostoru, nedokázal se zajistit a tak mohl od levé postranní lajny odcentrovat Fuchs. Centr se ale tomuto krajnímu obránci domácího celku nepovedl a zahnat vzniklé nebezpečí tak pohodlně mohl Pogatetz.
10
V prvních deseti minutách hry byl vidět jeden podstatný rozdíl ve hře obou týmů: zatímco Schalke trpělivě vyčkává s míčem před šestnáctkou Wolfsburgu, on sám se snaží co nejrychleji dostat míč dopředu. Jeho akce tak většinou končí nepřesnou přihrávkou.
9
Höger velmi šikovně patičkou prostrčil míč za sebe na Huntelaara, ten byl ale velmi překvapený a za míčem se tak nevydal. Velká škoda pro Schalke, nizozemský útočník by totiž šel naprosto sám na Benaglia, neboť obrana Wolfsburgu si nepohlídala ofsajdovou hranu.
8
Začíná se přiostřovat, tentokrát to s důrazem přehnal Pogatetz. Opět ve středovém kruhu, takže z toho žádné přímé nebezpečí nehrozí.
7
Pro dlouhý nákop si nakonec vyběhl Unnerstall.
6
Höger nevypustil souboj s Diegem ve středu pole a vysloužil si důraznou domluvu. Diego měl velké štěstí, že jej středopolař Schalke razantněji nezasáhl do kotníku.
5
Překopávaná mezi oběma týmy nakonec skončila územním postupem hostů, kteří se dostali k autovému vhazování na domácí polovině.
4
Teď se ale k první střele dostal Wolfsburg, po pěkné akci Knocheho přiklepl Vieirinha míč Diegovi, ten ale nastřelil Matipa.
3
Schalke má ze začátku utkání míč častěji na svých kopačkách.
2
Fuchsův centr ale skončil na prvním bránícím hráči Wolfsburgu.
2
Schalke po Josuého hře rukou dostane k dispozici první standardní situaci ze třiceti metrů.
1
Utkání právě začalo.
Výkop bude patřit Wolfsburgu.
Sudí Sippel společně se svými kolegy vyvedl hráče z útrob Veltins Areny na její trávník.
Úvodní sestavy:

FC Schalke 04: Unnerstall - Uchida, Höwedes, Matip, Fuchs - Höger, Neustädter - Farfán, Holtby, Afellay - Huntelaar.

VfL Wolfsburg: Benaglio - Fagner, Naldo, Pogatetz, Rodríguez - Knoche, Josué, Schäfer - Vieirinha, Diego - Lakić.

Rozhodčí: Sippel - Leicher, Schüller.
Podstatně hůře na tom je Wolfsburg. Z prvních šesti utkání získal jen pět bodů, navíc naposledy doma podlehl tehdy ještě hůře postavenému Mainzu. Kromě toho Vlci v tomto bundesligovém ročníku vstřelili jen dvě branky a budou tak muset vyladit ofenzivu. K tomu by jim mohl dopomoci návrat Srdjana Lakiće. V tomto utkání by se po dlouhé době mohl objevit také český záložník Jan Polák, jenž již vyléčil své zranění. Společně se svými spoluhráči tak bude moci vykročit k navázání skvělé série svého týmu proti dnešnímu soupeři - Schalke vyhrálo z jedenácti utkání jen dva a to ještě k tomu na domácí půdě.
Schalke se v posledních zápasech ke své škodě proměnilo v rozdavače bodů. Nejprve v Bundeslize nezvládlo druhý poločas v Düsseldorfu a i přesto, že do 48. minuty vedlo, odvezlo si nakonec jen bod. Podobný osud jej pak potkal také v Lize mistrů, kde až gólem v devadesáté minutě ztratilo vítězství s Montpellierem. Zejména poslední utkání zřejmě Königsblauen na dlouhou dobu zůstane ležet v žalůdku. V příštím ligovém kole je totiž čeká derby v Dortmundu a pouze čtyři dny nato těžké utkání na stadionu Arsenalu. To vše se ale odehraje až po reprezentační přestávce, kterou prakticky celý tým uvítal. Zřejmě největší ztrátou domácích pro toto utkání je ale absence řeckého obránce Kyriakose Papadopoulose, jenž díky virovému onemocnění bude dva týdny bez fotbalu.
Dobrý den. Program sedmého bundesligového kola v sobotu nabídne pouze utkání v půl čtvrté. V jednom z nich se v Gelsenkirchenu utkají týmy z opačných pólů tabulky - 4. Schalke a 16. Wolfsburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 26 4 4 100:32 82
2. Dortmund 34 21 6 7 84:41 69
3. Lipsko 34 18 12 4 81:37 66
4. Mgladbach 34 20 5 9 66:40 65
5. Leverkusen 34 19 6 9 61:44 63
6. Hoffenheim 34 15 7 12 53:53 52
7. Wolfsburg 34 13 10 11 48:46 49
8. Freiburg 34 13 9 12 48:47 48
9. Frankfurt 34 13 6 15 59:60 45
10. Hertha Berlin 34 11 8 15 48:59 41
11. Union Berlin 34 12 5 17 41:58 41
12. Schalke 34 9 12 13 38:58 39
13. Mainz 34 11 4 19 44:65 37
14. Köln 34 10 6 18 51:69 36
15. Augsburg 34 9 9 16 45:63 36
16. Werder 34 8 7 19 42:69 31
17. Düsseldorf 34 6 12 16 36:67 30
18. Paderborn 34 4 8 22 37:74 20
Články odjinud