Fürth vítězí na hřišti Stuttgartu 2:0, výsledek je velkým překvapením. Domácí byli v první poločase jasně lepší, měli územní převahu i šance, gól ale nepřišel. Do druhé půle vstoupili hosté výrazně lépe, vlastním gólem Sakaie se dostali do vedení. To už Fürth udržel i díky přesile, vyloučen byl totiž Rüdiger. Vyhrává o něco šťastnější tým. Pro dnešek je to vše, příště se budu těšit třeba znovu u fotbalu na shledanou.
90+1
Sudí Winkmann nastavuje 2 minuty.
89
Fürth právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto. Hosté se prokombinovali za obranu Stuttgartu, hosté šli poté dva sami na nešťastného Ulreicha, kterého střelou do prázdné překonal ILIR AZEMI.
88
Dlouhý centr došel až k Harnikovi, který svou střelu z voleje vyslal výrazně nad branku soupeře.
88
Domácí se vrhají do závěrečného náporu, Fürth se nyní už jen brání. Proti oslabenému soupeři ale stále drží nejtěsnější vedení.
85
Lopes hlavičkuje centr z přímého kopu jen o centimetry nad branku!
84
Obrana Stuttgartu situaci zvládla, domácí se musí ale i nadále bránit.
83
Hosté budou zahrávat přímý kop z pravé strany útočné půle.
80
Gotoku Sakai dostává žlutou kartu a v příštím zápase si nezahraje.
78
Střídání. Ze hřiště odchází Arthur Boka, místo něj příjde Raphael Holzhauser.
76
Ulreich ale tento pokutový kop vyráží! Domácí gólman šel ze svého pohledu doleva dolů a jelikož si Nehrig vybral přesně toto umístění pro střelu, skóre se nemění.
75
Pokutový kop pro domácí tým!
75
Tak to je hodně nečekané, Rüdiger za zákrok ve vápně dostává červenou kartu, hosté budou navíc kopat pokutový kop.
71
Djurdjic utíkal sám na branku, Ulreichovi v brance udělal kličku. Jeho zakončení v pádu a ze značného úhlu končí na tyči, teď měli domácí štěstí.
69
Po rohu hostů hlavičkuje Djurdjic, míč jde vedle pravé tyče.
67
Jediného útočníka domácích – Okazakiho, nahrazuje bývalý útočník Manchesteru Unite – Macheda.
65
A hned z rychlého brejku vysílá tvrdou přízemní střelu centimetry vedle pravé tyče Klaus! Šance se rychle vystřídaly na obou stranách.
64
Po přímém kopu domácích míč lehce tečuje hlavou Harnik, Hesl drží míč na brankové čáře!
63
Fürstner dostává žlutou kartu za ostrý skluz zezadu.
62
Domácí rychle zakombinovali, přihrávka na Okazakiho za obranu byla ale moc dlouhá.
59
Statistická zajímavost – pokud letos Fürth vedl 1:0 tak nikdy neprohrál!
56
Střela Gentnera nepřesná.
55
Hra přerušena, ošetřuje se Traore.
51
Tak to je velká smůla pro domácí fotbalisty. Stuttgart byl dnes lepším týmem, první gól ale střílí soupeř. A hodně šťastně. Vlastní gól si totiž po nešťastné teči dává GOTOKU SAKAI.
54
Petsos potrestán žlutou kartou.
51
Hráči Fürthu se ve druhé půli snaží forčekovat ve větším množství hráčů, domácí zatím defenzivní činnost zvládají.
50
Gentner zřejmě zahrál rukou v pokutovém území, domácí tak ztrácí slušně rozjetou útočnou akci.
48
Boka se dostal k dobré střele, ta jde ale nakonec jen vedle tyče.
46
Ze hřiště odešel Johannes Geis a nahradil ho Thanos Petsos.
46
Na první poločas nebyla nastavena ani minuta, ten druhý začne cca v 16:32. Domácí byli jasně lepší, v gól ale svou převahu proměnit nedokázali. Fürth se soustředil na bezchybnou defenzivu, v ofenzivě ale zatím tápe.
44
Fürth se usilovně brání, přes obrannou půli se ale hosté dostat nedokáží. Alespoň zatím...
41
Harnik hlavičkuje v pokutovém území, do míče ale nedal potřebnou razanci a míč kryje Hesl.
39
Hesl vyráží střelu z úhlu. Domácí pokračují v usilovném útoku.
37
Sudí odpískal k nevoli domácích fotbalistů rohový kop pro hosty. Ten je ubráněn pozornou obranou Stuttgartu.
34
Maxim se dostal ke střele z voleje z hranice vápna, Hesl fantasticky vyráží!
31
Domácí si dokáží vybojovat velké množství rohových kopů, teď měli k dispozici další. I tento ale odvrací stoper Mavraj, který míč odhlavičkoval do bezpečí.
27
Roh domácích nebezpečí nepřinesl, Stuttgart ale i nadále pokračuje v tlaku.
25
Domácí nikam nespěchají, tempo hry malinko opadlo. Je tu navíc další útočný faul.
23
Rohový kop domácích hosté ubránili, navíc je tu útočný faul Stuttgartu.
21
Stuttgart pokračuje v sebevědomém výkonu, domácí kladou důraz na přízemní rychlou kombinaci z první.
18
Okazaki se dostal k hlavičce, míč jde nad břevno.
17
Střelu Fustnera zblokovala pozorná obrana, dopředu míří domácí.
14
Domácí mají velkou územní převahu, Fürth se zatím jen brání. Na větší šance zatím ale čekáme.
11
Přetažený centr Harnika, míč mají hosté.
8
Od své branky rozehrává Ulreich.
6
Fürth zatím spíše brání a soustředí se na to, aby nedělal chyby.
3
Domácí tým zatím v poklidu rozehrává.
1
Pro podrobný průběh utkání sledujte onlajn reportáž, ta začíná v 15:30.
To forma Furthu je horší. Čtyři prohry z posledních pěti ligových kol. Naposledy Furth prohrál doma s Hannoverem 2:3, poslední výhra se datuje na 21. duben – 1:0 v Norimberku. Furth je beznadějně poslední v německé nejvyšší soutěži, po jejím skončení s nejvyšší pravděpodobností sestoupí.
Stuttgart se zatím nachází na dvanácté pozici německé Bundesligy, po jednatřiceti zápasech má tým na kontě devětatřicet bodů. To vše při skóre 33:50. Z posledních pěti ligových kol tým dvakrát vyhrál, dvakrát odešel poražen a jednou si připsal bod za remízu. Naposledy hrál Stuttgart v Augsburgu, kde prohrál jasně 0:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.