Dortmund - Hamburger | ONLINE | 14.9.2013 18:30 | Bundesliga 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Sudí Tobias Welz nakonec nechtěl trápení Hamburgu prodlužovat a hned po uplynutí devadesáté minuty zadul do píšťalky. Dortmund měl skvělý vstup do zápasu, když se během tří minut dostal do dvoubrankového vedení. Hamburg ale chvíli na to srovnal a postavil tak základ srovnání Westermanna z úvodu první půle. Poté se ale zbytečně zatáhl, začal dělat chyby a v brance čarujícího Adlera se čtyřikrát objevil míč z kopačky domácího fotbalisty. Borussia Dortmund tak zůstává v čele, nad Hamburgem je ještě větší šero. Já vám děkuji za pozornost a zvu vás ke dvěma zítřejším přenosům, kterými bude páté bundesligové kolo završeno. Na shledanou
90+1
Konec zápasu.
90
Lam podskočil centr a Aubameyang vybojoval rohový kop.
89
Jediné, na co se v tuto chvíli vyplatí čekat, je údaj o minutách navíc.
87
Hamburg odevzdal míč Dortmundu, jenž se jej snažil dostat co nejvíce pod tlak.
86
Po Diekmeierově malé domů se Adler odvážil k odkopu, který zamířil jen za postranní čáru.
85
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Rafael van der Vaart, přichází Pierre-Michel Lasogga.
85
Hummels si z pozice stopera dovolil vyvézt míč a pak ještě divným kopem nártem minout o metr levou Adlerovu tyč.
84
Na hrotu už zůstal pouze osamocený Zoua.
83
Tehdy dostala devět branek od budoucího mistra a není vůbec vyloučeno, že i dnes inkasovala pořádný příděl od následujícího německého šampiona. Až na pár minut po Westermannově vyrovnání hraje Borussia doslova mistrovsky.
82
Hamburg už bude chtít utkání dohrát se ctí a tak, aby nedostal třeba devítku, jako loni v Allianz Areně proti Bayernu.
81
Dortmund právě vstřelil branku!
Borussia sice hraje na krásu, přesto jí to stačí. Nikým neatakovaný Şahin odcentroval k malému vápnu, kde se před Adlerem zjevil ROBERT LEWANDOWSKI a pohodlně hlavou vstřelil svou druhou branku v utkání. Asistence: Nuri Şahin.
79
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marcel Schmelzer, přichází Eric Durm.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Jonas Hofmann.
79
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marcel Schmelzer, přichází Eric Durm.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Jonas Hofmann.
79
Po nepovedeném rohovém kopu dojde na ona dvě střídání.
78
Ještě předtím se na šestnáctce dostal k odraženému míči van der Vaart a jen nešťastnou náhodou díky obráncům BVB, kteří míč srazili, neskóroval!
78
Jürgen Klopp připravil dvě střídání.
77
Borussia si teď dovoluje, co by si normálně dovolit nemohla a její fanoušci to kvitují. Je jasné, že Schwarzgelben i po pátém kole zůstanou v čele Bundesligy.
76
Lewandowski si dovolil zasobčit a potáhl míč až k šestnáctce, odkud trefil pouze padajícího Westermanna.
74
Dortmund právě vstřelil branku!
Borussia definitivně láme odpor Hamburgu a opět to dělá dvěma góly v krátkém časovém intervalu. Westermann prvně nedokázal odkopnout míč, to stejné se přihodilo i Diekmeierovi, jenž přitom podklouzl a musel tak rychle na nohy, aby se postavil MARCU REUSOVI. Ten se tím však nenechal rozhodit, Diekmeierovi nasadil jesle a ještě překonal znovu k levé tyči Adlera.
73
Dortmund právě vstřelil branku!
Reus ale vše napravil perfektním pasem na Aubameyanga, jenž mu chtěl míč v šestnáctce vrátit, Reus jej však perfektně přenechal ROBERTU LEWANDOWSKÉMU a ten si s klidem připravil čtvrtý gól v síti nešťastného Adlera. Asistence: Pierre-Emerick Aubameyang.
72
Reus opět neodhadl ofsajdovou hranu a nemohl tak jít sám na Adlera. Za následné zakopnutí míče by si rozhodně zasloužil žlutou kartu.
72
Mchitarjan se vrátil do hry.
71
Rohový kop nebyl tolik kvalitní a Dortmund se musel spokojit s opětovným centrem, po němž Lewandowski hlavičkoval nad branku.
71
Zřejmě za zákrok na Mchitarjana si žlutou kartu vysloužil Zhi Gin Lam.
70
Na trávníku ale zůstal ležet Mchitarjan a to by mohla být pro BVB velká komplikace.
70
Zoua si nevymodlil faul na útočné polovině a Dortmund tak podnikl další akci, při níž si Aubameyang nevěřil na další šťastnou branku a ještě hledal Lewandowského, jenž trochu sprint vypustil a nechal Djouroua zasáhnout na rohový kop.
69
Mchitarjan se tentokrát hlavou pokoušel do šance poslat Aubameyanga, míč se k němu odrazil zpátky a Armén tak okamžitě vystřelil, bohužel pro něj vedle.
68
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Tomás Rincón, přichází Hakan Çalhanoğlu.
67
A pro Dortmund to molo být ještě veselejší. To by ale Reus nesměl proti Adlerovi vyběhnout z ofsajdové pozice a ještě netrefit branku.
66
Nutno ovšem podotknout, že gól dlouho visel ve vzduchu. Pro Hamburg je obrovská škoda, že se po vyrovnání opět zatáhl dozadu.
65
Dortmund právě vstřelil branku!
Teď už to ale Hamburg neustál. Mchitarjan prokázal neskutečný cit pro hru a míč, počkal s přihrávkou a PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG se díky tomu dostal za obranu HSV, odkud podruhé v utkání trochu šťastně prostřelil Adlera, pro nějž je tento gól opravdu velmi smutný. Asistence: Henrich Mchitarjan.
64
Rohový kop se Borussii tolik nepovedl, tento tlak ale rozhodně volá po gólu.
63
Adler čaruje! Dortmund dokázal domácí obranu přečíslit a brankář Hamburgu se měl co ohánět. Nejprve skvěle zakročil proti střele Reuse a následně vytáhl na rohový kop i dorážku Mchitarjana směřující pod břevno.
62
Großkreutz si nabíhal za pas za obranu, ze strany ale do něj vrazil Lam a podle sudího Welze jej v souladu s pravidly rozhodil.
61
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Neven Subotić, přichází Sokratis Papastathopulos.
61
Lewandowski v souboji s Djourouem zahrál rukou a bude se kopat proti jeho brance.
60
Jürgen Klopp připravil první střídání ve své sestavě.
59
Mchitarjan místo střely ještě roztáhl hru doprava na Großkreutze, jehož přihrávku na malé vápno těsně před Aubameyangem vykopl Adler! Tady to už hodně hořelo.
59
Reus měl hlavičku na přední tyči velmi jednoduchou a se svými spoluhráči se nemusel obávat ani následné střely Rincóna z velké dálky.
58
Jiráček nevzdal boj o míč a z prakticky bezvýchodné situace vybojoval rohový kop.
57
Van der Vaart tentokrát našel přesně Weidenfellerovy rukavice.
57
Beister si vymodlil další faul na Subotićovi. Prakticky totožná situace jako před čtvrtou brankou, jen z druhé strany.
56
Dortmund ustál řadu soubojů jeden na jednoho a snažil se usadit před šestnáctkou, vytěžil z toho však jen Lewandowského ránu do prvního hráče před ním.
55
Na rohový kop si na přední tyči naskočil Subotić, jenomže nebyl v zrovna smrtící pozici a tak jen míč posunul nad břevno.
55
Reus si na levé straně výborně poradil se dvěma protihráči a pak skvělou střelou zamířil pod břevno, odkud míč nádherně na rohový kop vytáhl Adler! Opravdu nádherný okamžik.
54
Ve středu pole se volný prostor otevřel před Schmelzerem, jenž příliš dlouho držel míč, ztratil pak tak možnost někomu přihrát a musel vystřelit do Djouroua.
53
Hamburgu se teď podařilo naprosto odříznout ofenzivní hráče Dortmundu od hry.
52
Jiráček si v souboji s Großkreutzem pomohl loktem a akce HSV na útočné polovině skončila.
51
Dennis Diekmeier zezadu stáhl Reuse a právem dostal žlutou kartu.
50
Tento gól jde zcela jasně na vrub Nevena Subotiće. Prvně poměrně zbytečně fauloval a pak nezvládl své obranné povinnosti.
49
Hamburg právě vstřelil branku!
To, co se ve dvaadvacáté minutě zdálo jako nemožné, je tu. Subotić po van der Vaartově centru neuhlídal HEIKA WESTERMANNA a ten hlavičkou z bezprostřední blízkosti překonal již bezmocného Weidenfellera. Asistence: Rafael van der Vaart.
49
Subotić kousek od šetsnáctky stáhl Beistera a HSV může zadarmo srovnat po standardní situaci.
48
Po rozehrávce nakrátko a Schmelzerově centru si Borussia dlouho hledala střeleckou pozici, až se za šestnáctkou znovu dostal k míči Schmelzer a technickým pokusem naprosto minul Adlerovu branku.
47
Jiráček se na hřišti poprvé ukázal nedovoleným zákrokem na Lewandowského v jeho středu.
47
Mchitarjan po propadnutí HSV ve středu pole zachytil míč a všiml si Reuse, jenž se snažil vycouvat z ofsajdového postavení, což se mu nakonec nepovedlo a přišel tak o šanci jít sám na Adlera.
46
Vypadalo to, že domácí rozeberou hosty na atomy, nakonec museli zpomalit akci a Aubameyang tak jen nepřesně zakončoval vedle.
46
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Lasse Sobiech, přichází Petr Jiráček.
46
Začal druhý poločas.
V prvním poločase jsme mohli vidět tři branky a rozhodně bychom se nemohli divit, kdyby všechny padly do sítě Reného Adlera. Ten kapituloval dvakrát v rozmezí tří minut, HSV ale do utkání vrátila pěkná Lamova trefa.
45+1
První poločas skončil.
45+1
Reus prošel ke koncové čáře, odkud pod sebe hledal spoluhráče a div, že si Djourou jeho centr nesrazil do vlastní branky.
45+1
Navíc se přidává jen jedna minuta.
45
V poslední minutě řádného hracího času první půle to vypadá, že se skóre již měnit nebude.
44
Pozor si odteď za nepěkný faul zezadu na Bendera bude muset dávat Rafale van der Vaart.
44
Adler musel daleko ze své branky, aby odhlavičkoval míč před dotírajícím Lewandowskim. Role libera, kterou moderní fotbal požaduje, mu rozhodně není cizí.
43
Mchitarjan v šestnáctce už klidně mohl střílet, místo toho volil ještě přihrávku před branku Lewandowskému a nezískal ani rohový kop.
42
BVB se zatím při rohových kopech spíše trápí a tento nebyl výjimkou.
41
Diekmeier se položil do dalšího centru a následuje rohový kop. Adler nebyl schopen míč zastavit včas.
39
Po sraženém rohovém kopu se technicky pokoušel Adlera obstřelit Şahin, avšak zamířil mimo jeho tři tyče.
38
HSV mělo obrovské štěstí! Reus se najednou zjevil sám na šestnáctce a jeho střelu s vypětím všech sil a za pomoci břevna vyrazil na rohový kop Adler.
38
Po dalším van der Vaartově centru z klidu do šestnáctky se pískal faul HSV.
37
Bojovně laděné utkání pokračuje a fanouškům se to z části přestává líbit.
36
Adler plně nedosáhl na centr do malého vápna a mohl být rád, že po jeho vyboxování neinkasoval od Aubameyanga, jenž byl s Reusem přichycen v ofsajdu.
36
Adler si byl jist, že na další z centrů nemá šanci stoprocentně dosáhnout a tak jej jen vyboxoval, což se mu při troše předvídavosti hráčů Dortmundu mohlo vymstít. Aubameyangovi s Reusem bylo samotným před branou odpískáno postavení mimo hru.
35
Po následné rozehrávce podnikl další inspekční cestu po levé straně Schmelzer, jenomže jeho přihrávku nedokázal Lewandowski využít.
35
Na hřišti se teď více bojuje, než hraje. Nelibě to nese i Aubameyang, jemuž k zemi pomohl Arslan.
34
Následovalo autové vhazování, po němž se HSV k žádnému zakončení nedostalo.
33
Weidenfeller s mírnými problémy vyboxoval van der Vaartův centr, zranění přitom utrpěli Westermann s Benderem.
32
Podobnou šanci bude mít i HSV.
32
Podobnou šanci bude mít i HSV.
31
Subotić si naskočil na centrovaný míč, avšak sestřelil jen Adlera, jenž už v té době pevně držel míč ve své náruči.
31
Djourou pak ještě Lewandowskému i za cenu faulu domluvil deset metrů od půlky.
31
Zdálo se, že Lewandowski se dostane do dalšího ze smrtících úniků. Realita byla taková, že se dostal až příliš daleko ke koncové čáře a pak nedokázal nic vymyslet.
30
Po půlhodině hry se rozhodně nedá říct, že bychom se nudili. Po Lamově brance je navíc znovu o co hrát.
29
Nedůraz mohl Hamburg opět přijít draho! Hned čtyři hráči byli kolem Lewandowského, ten se přesto dostal k zakončení a Adler měl co dělat, aby míč vyrazil alespoň do vzduchu. Reus následně hlavičkoval z postavení mimo hru do břevna.
28
Žlutou kartu za faul v okolí půlící čáry obdržel Tomás Rincón.
26
Hamburg právě vstřelil branku!
To je perfektní vzpruha pro hosty! Zoua posunul míč na ZHI GIN LAMA, jenž si hodil míč kolem Subotiće, Bendera, Şahina a pak zpoza šestnáctky obstřelil Weidenfellera přesně na zadní tyč. Přesně toto HSV potřeboval. Asistence: Jacques Zoua.
25
Dortmund se ovšem ani za tohoto stavu nehodlá stáhnout a nadále presuje velmi vysoko. Napadání by měl každou chvílí zvýšit i Hamburg, jenž už teď jednoduše musí hrát s odkrytým kartami.
24
Dortmund ztratil pozici, když Reus zastavil svůj postup a Schmelzerovi se nepodařil nákop. Za takového stavu je ale vše odpuštěno a zapomenuto.
23
Thorsten Fink svým svěřencům jistě před zápasem kladl na srdce, aby soupeři nedávali příliš prostoru. V této vražedné tříminutovce jsme viděli toho naprostý opak.
22
Dortmund právě vstřelil branku!
Reus poslal přihrávku Lewandowskému, jenž zády k brance vytušil patičkou pohyb HENRICHA MCHITARJANA, jemuž vůbec nestačil Djourou a arménský záložník tak s klidem zakončil k pravé tyči, kam se Adler natahoval marně. Asistence: Robert Lewandowski.
21
Taková chvilka jako minule to ale dnes nebude, Hamburg opět raději drží míč u své šestnáctky a čeká na chybu BVB.
20
Posledně trvala Hamburgu odpověď na inkasovanou branku jen chvíli.
19
Dortmund právě vstřelil branku!
Tomu se říká gól z ničeho. Van der Vaart prvně ukvapeně rozehrál a daroval tak míč Dortmundu. Schmelzer pak poslal skvělý pas, jenž doběhl PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG, přetlačil svého strážce Westermanna a také šťastně prostřelil Adlera. Asistence: Marcel Schmelzer.
18
Zoua si prvně před Subotićem poradil s míčem, pak si jej dal daleko od nohy a fauloval Schmelzera. Příliš šancí na prosazení dnes útočníci Hamburgu mít nebudou.
17
Westermann tak zahrál míč do zámezí a po následném autovém vhazování i s trochou štěstí zařídil přes Şahinovi nohy odkop od branky.
17
Westermann na jedničku zvládl nelehkou situaci, při níž musel najít prostor mezi dvěma protihráči a pak ještě odstavit Aubameyanga.
16
Lam svým precizním pasem dopředu oslovil Beistera, ten si poté proti Schmelzerovi poradil vysokou nohou a nemohl tak ve svém snažení pokračovat.
15
Před Reusem se otevřel volný prostor, jenomže domácí fotbalista musel svůj pohyb zastavit kvůli odmávanému ofsajdu.
14
Aubameyang je momentálně hojně využíván svými spoluhráči, tentokrát dostal přihrávku do běhu a kvůli tlaku od Westermanna musel vystřelit nad.
13
Reusův perfektní centr našel Hummelsovu hlavu, od níž míč putoval do břevna! Aubameyang se následně nedostal k dorážce.
12
Po dalším z lehčích útoků HSV musel do vzduchu Weidenfeller, jenž zachytil míč a okamžitě jej rozehrál, z čehož následně pramenila Djourouova ruka.
12
K Subotićovi se nadvakrát odrazil míč ve středu pole, čehož chtěl srbský stoper napodruhé využít k založení útoku Aubameyanga, na letní posilu BVB však byl tento pas příliš velké sousto.
11
Tomu se Hamburg bez větších potíží ubránil.
10
To vše bylo příčinou rychlého protiútoku, po němž Reus přiťukl míč Lewandowskému a ten pořádně protáhl Adlera, jenž musel u své pravé tyče zasáhnout na rohový kop.
10
Van der Vaart při svém centru podklouzl a obrana Borussie měla jednoduchou úlohu.
9
HSV zatím nechce nijak divočit. Je jasné, že i přes předchozí úspěchy, by bod odtud byl úspěch.
8
Středopolař Hamburgu je již v pořádku a Borussia sportovně vrátila míč k Adlerovi.
8
Hamburg poslal míč za postranní čáru, neboť v souboji s Benderem utrpěl lehčí zranění Rincón.
7
Lewandowski sice prohrál souboj s Djourouem, pak se ale díky práci Reuse dostal ještě jednou k míči, avšak tentokrát jej přejímal již v ofsajdové pozici.
7
Tentokrát si ovšem domácí v prostoru před šestnáctkou hostí neporozuměli a v klidu odkopnout tak může Adler.
6
Großkreutz se rozběhl za dlouhým pasem přes obranu HSV, Adler to ale měl k míči podstatně blíž a podle toho to celé dopadlo.
5
Mchitarjan na nic nečekal a odražený míč po zpracování poslal přímo na Adlera, jenž jej vyrazil před sebe, kde Lewandowski přenechal míč na střelu Şahinovi. Tomu se však pokus nepovedl a Adler si připsal o poznání jednodušší zákrok.
4
Míč se po řadě odrazů v šestnáctce dostal k Aubameyangovi, jeho střela na Adlera neprošla. Dortmund každopádně při této akci skvěle doplnil Lewandowského, což by tříčlenné obraně HSV mohlo dělat potíže.
3
Aubameyang se neprosadil proti Lamovi a nakonec nevybojoval ani rohový kop.
2
Hamburg to má zatím poměrně složité u postranní čáry, teď se mu poprvé v utkání daří držet míč alespoň u své šestnáctky.
1
Oba týmy vstoupily do utkání s velkým odhodláním, dnes se rozhodně nebude hrát v rukavičkách.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Borussia Dortmund: Weidenfeller (C) – Großkreutz, Subotić, Hummels, Schmelzer – Aubameyang, Şahin, Mchitarjan, S. Bender, Reus – Lewandowski.
Náhradníci: Langerak – Kirch, Papastathopulos, Durm, Kehl, Hofmann, Schieber.

Hamburger SV: Adler – Sobiech, Djourou, Westermann – Diekmeier, Arslan, Rincón, Lam – Beister, van der Vaart (C), Zoua.
Náhradníci: Drobný – Jansen, Tah, Çalhanoğlu, Jiráček, Demirbay, Lasogga.

Rozhodčí: Welz – Foltyn, Thomsen.
Více než pět let platilo, že pokud přijede Hamburg do Dortmundu, body si neodváží. Vše se změnilo loni. Utkání, v němž sice domácí šli v sedmnácté minutě do vedení díky Lewandowskému, ovšem potom čtyřikrát inkasovali, ukázalo, kterak dokáže být Bundesliga záludná.

O tom se ostatně může Borussia přesvědčit znovu. V současné době sice díky bezchybnému záznamu vede o dva body ligu před Bayernem, počínaje dnešním zápasem je ale před ní těžký los a také start Ligy mistrů.

O takové situaci si Hamburg může nechat jenom zdát. První vítězství nabral až na hřišti bezmocného nováčka Braunschweigu a hlasy, volající po navázání na dvě předchozí výhry s BVB, v současnosti zní jako hudba z Marsu. V Signal Iduna Parku to opět nebude nic jednoduchého, neboť domácí hráči i fanoušci jsou pořádně nabuzeni na odplatu.

Vzhledem k problémům Milana Badelje se stehenním svalem se v sestavě otevřelo místo i pro Petra Jiráčka, jenž si tak zřejmě bude chtít spravit chuť po zpackané reprezentační přestávce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
23. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Bayern 23 15 4 4 65:26 49
2. Lipsko 22 13 6 3 56:25 45
3. Dortmund 22 12 6 4 63:32 42
4. Mgladbach 21 13 3 5 42:24 42
5. Leverkusen 22 12 4 6 38:29 40
6. Schalke 22 9 9 4 32:27 36
7. Freiburg 22 9 6 7 31:31 33
8. Hoffenheim 22 10 3 9 33:35 33
9. Wolfsburg 22 8 7 7 28:28 31
10. Frankfurt 22 8 4 10 37:35 28
11. Augsburg 22 7 6 9 34:45 27
12. Union Berlin 22 8 2 12 27:35 26
13. Hertha Berlin 22 7 5 10 27:38 26
14. Köln 21 7 2 12 28:42 23
15. Mainz 22 7 1 14 31:48 22
16. Düsseldorf 22 4 5 13 21:46 17
17. Werder 22 4 5 13 25:51 17
18. Paderborn 23 4 4 15 29:50 16
Články odjinud