To už je tedy pro dnešní den vše, loučím se a přeji hezký zbytek nedělního večera. Na počtenou.

Střely na bránu: 2:11
Střely mimo: 7:1
Rohy: 3:3
Držení míče: 51:49%
Je dobojováno. V prvním poločase jsme sledovali vyrovnaný zápas, i druhá část nezačala pro domácí vyloženě špatně. Hýřili aktivitou, bohužel udělali až mnoho individuálních chyb a soupeř toho dokonale využil. Během tří minut vstřelil Farfánem a Meyerem dvě branky a bylo po zápase. Schalke pak ještě mohlo přidat další góly, ale Drobný vše pochytal. Na druhé straně stojí za zmínku tyč po střele Badelje. Na výsledku 0:3 to však nic nezměnilo.
90+2
Dvě minuty nad plán se hraje a diváci pískají. Samozřejmě nemohou být spokojeni s výsledkem.
90
Už se hraje nastavený čas, každou chvíli se dá čekat konec tohoto duelu.
89
Nepřesný centr poslal Zoua, brankář Fährmann má míč ve své moci a může rozehrát.
88
U míče stále hráči Schalke 04. Santana chtěl ještě vybojovat trestný kop, ale rozhodčí faul nepíská.
87
Schalke si dělá co chce a závěr si vyloženě užívá.
86
Jaroslav Drobný zachránil svůj tým od čtvrtého gólu. Na centr Farfána si naskočil Matip a posílal míč k levé tyči. Tam se však dokázal přemístit český brankář a konečky prstů vytáhl parádní zákrok.
85
Ještě je třeba odehrá pět minut, velké nastavení se očekávat nedá, stejně tak už se nebude hra přerušovat díky nějakému střídání. Ona trenéři vyčerpali své tři možnosti.
84
Na hřišti se nic moc zajímavého neděje, prořídlé tribuny už čekají na konec zápasu.
83
No a ještě málem inkasovalo. Unikl Kolasinac, přihrál na Meyera, který levačkou zamířil těsně vedle Drobného branky.
82
Je určitě sympatické, že SV chce s výsledkem ještě něco udělat, alespoň korigovat, ale nemá i potřebné štěstí.
81
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Acuto Učida, přichází Tim Hoogland.
80
Vida, málem bylo sníženo. Van der Vaart narazil míč na Badelje, který se opřel do míče ze zhruba dvaceti metrů a trefil tyč Fährmannovy brány. Brankář Schalke vůbec nestihl reagoval a hosté měli štěstí.
78
Duel se tak pouze dohrává, je jasné, kdo dnes získá tři body. Pro Hamburg to nebude lehké jaro. Bude bojovat o setrvání v soutěži a především doma by body potřeboval sbírat.
77
Rohový kop zahrával Farfán a míč poslal rovnou před bránu, kde operoval nepříjemně Matip. Hra je ale přerušena, protože si tento obránce pomohl faulem.
75
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Christian Fuchs, přichází Leon Goretzka.
74
Huntelaar už nebude trápit domácí defenzivu, má pro dnešní den odpracovanou velice dobrou šichtu. Spolu s Farfánem jednoznačně nejlepší hráči na hřišti.
73
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Klaas-Jan Huntelaar, přichází Adam Szalai.
72
Po delší době pěkná akce domácích. Diekmeier poslal přesný centr na hlavičku van der Vaarta, ale nechal svým pokusem vyniknout pouze k levé tyči letícího Fährmanna.
71
Dnešní utkání sleduje 49457 diváků.
70
Učida mohl přidat další branku. Tentokrát Drobný zasáhl výtečně a přízemní ránu dokázal nohou vyrazit.
69
Trenér Hamburgu už nemůže střídat, může tedy jen doufat, že se nepřihodí další zranění. Nic to nemění na faktu, že je výsledek 0:3 a hra domácích se totálně rozpadla.
68
Ale už je zpět a musel bránit van der Vaarta. Ten už se chystal ke střele, ale ta rána mu vůbec nesedla. Navíc tam ještě zapracoval dobře Matip. Domácí reklamují roh, ale kopa se pouze od Fährmannova pracoviště.
67
Santana se musí nechat ošetřit, v dalším ostrém souboji dostal ránu někam na hlavu.
66
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Ivo Iličević, přichází Jacques Zoua.
64
Faulem ji přerušil autor první dnešní branky, Huntelaar.
63
Chystá se střídání, ale nejprve se musí přerušit hra.
62
Další ostrý centr vyslal John a znovu musel vše podstatné řešit brankář Drobný. Bohužel druhá branka jde na jeho vrub. Za toho jistě trenér nepochválí.
61
Roh Boatenga musel vyřešit Drobný, který míč vyboxoval do bezpečí.
60
Po hodině hry tak může Schalke ještě zvýšit své vedení.
59
Farfán nemá dost, stále si dělá co chce, nyní vybojoval pro svůj tým roh.
58
Tedy s největší pravděpodobností. Nicméně pro domácí už to bude hodně těžké. Nejen že prohrávají 0:3, ale během zápasu přišli o dva muže základní sestavy.
57
Jak se zdálo, že se domácím povedlo vstup do druhého poločasu, záhy je všechno pryč. Stačily dvě hrubice a je po utkání.
56
Schalke právě vstřelilo branku!
Diváci se vydali na hromadný úprk ze stadionu, protože si v tomto chladném počasí museli vytrpět během krátké chvíle dva těžké údery hostujícího celku. A obě branky padly po fatalních chybách obrany. Znovu u toho byl Jansen, který ztratil míč, Schalke se dostalo do přečíslení tři na dva a na centr Farfána si naběhl MAX MEYER. Nemohlo to dopadnout jinak, než zakončením do Drobného branky. Asistence: Jefferson Farfán.
53
No pane jo. Tohle byl kiks jako blázen. Jaroslav Drobný udělal fatalní chybu, nedohodl se s Jansenem při malé domů. Toho využil JEFFERSON FARFÁN, který se dostal před nejistého českého brankáře, pohodlně jej obral o míč a pak už si to šinul sám na prázdnou domácí branku. Jak to mohlo jinak dopadnout, než druhou brankou v síti Hamburgu. Asistence: Felipe Santana.
53
Tohle prostě funguje. Farfán poslal do vápna velice nebezpečný centr na...hádejte koho? Samozřejmě Huntelaara, který mohl přidat svou druhou dnešní branku, leč Jaroslav Drobný prokázal své kvality a míč chytil do rukavic.
52
Na druhé straně operoval na velkém vápně výborně hrající Huntelaar. Na něm je vidět, že mu kopaná nesmírně chyběla. Už se také chystal k zakončení, praporek lajnového rozhodčího vyletěl jak šraňky na vlakovém přejezdu.
51
Ola John dlouho držel míč, šteloval si míč na levačku, ale ten vhodný moment prováhal. Pak už u něj byl jeden z beků Schalke.
50
A John trošku víc přepálil, dostal se sice za obranu protivníka, ale také byl lapen do ofsajdové pasti.
49
Druhý poločas má velice dobré tempo, stále se něco děje. Především Hamburg přidal na vyšší rychlostní stupeň.
49
Teď už ano. Iličevič ho vybojoval v souboji s Učidou.
48
Hezká akce Iličeviče, který se dostal ke střele na levé straně vápna a těsně míjí bránu, kterou hájí Fährmann. Ten si na balon možná lehce sáhl konečky prstů, roh se ale nepíská.
47
Poslední utkání tohoto kola zahájilo svůj druhý poločas. Ani jedno mužstvo nemělo vyloženě převahu, branka Huntelaara padla prakticky po chybě obrany.
46
Už se vše připravuje na začátek druhého poločasu. Zatím jsme viděli vyrovnané utkání i do počtu střel. 6:6 aktuálně.
Druhý poločas začne přibližně v 18:33.
I díky němu si Hamburg vytvořil dobré šance. Především standardka van der Vaarta a střela Jansena nebyla vůbec špatná. Fährmann však svůj tým v posledních deseti minutách prvního poločasu podržel. Stav tedy 0:1.
Prvních dvacet minut jsme toho mnoho neviděli, ale pak už to byl výborný fotbal na obou stranách. Schalke se ujalo vedení po perfektním centru Farfrána a hlavičkujícího navrátilce po zranění Huntelaara. Domácí řešili trable především díky svým marodům. Nejdřív se zranil Lasogga a poté i Lam. Hru tak oživil střídající John.
45+2
45+1
U balonu Hamburg, pod jehož taktovkou se poločas dohrává. Každou chvíli však můžeme čekat konec.
45
Budou z toho dvě minuty nad plán prvního dějství.
44
Už se hraje poslední minuta prvního poločasu, dá se očekávat nějaké nastavení. Přeci jen dvě střídání a ošetřování.
43
Farfána zastavil na poslední chvíli Badejl, je jasné, že hosté budou hrát na rychlé brejky. Při tomto výsledku se jim to pochopitelně hodí, navíc na to mají ideální hráče.
42
Střídající Ola John si dělá co chce. Nyní si pohrál s Kolasinacem, který vůbec nestíhal, naštěstí pro Schalke se do nějakého střeleckého pokusu nedostal.
41
Závěr poločasu patří Hamburgu, který se snaží s výsledkem něco udělat.
40
...ihned po rohu se k ráně dostal obránce Jansen a byla to další dobrá pumelice na Fährmannovu bránu. Tentokrát si však německý gólman hravě poradil a uprostřed své svatyně míč zachytil do náruče.
39
Tak to bychom měli dvě tutovky. Nejprve ze zmíněného trestného kopu protáhl Fährmanna pěknou střelou van der Vaart, míč letěl pěkně do šibenice, kam se ale brankář Schalke dokázal vydrápat...
38
Žlutou kartu dostává Klaas-Jan Huntelaar (FC Schalke 04).
38
První standardka se nepodařila, druhá bude následovat záhy. Huntelaar zahrál těsně před vápnem rukou a tohle bude velká šance pro domácí výběr.
37
Žlutou kartu dostává Acuto Učida (FC Schalke 04).
36
Avšak, je zde standardka pro Hamburg. Učida před vápnem poslal k zemi Johna, který mu dělá velké problémy.
35
Teď je na řadě domácí tým, který má i problémy se sestavou. Již dva hráči jsou mimo díky zranění.
34
To je návrat do sestavy. KLAAS-JAN HUNTELAAR dostal parádní centr z pravé strany a ve vápně si tento nizozemský fotbalista umí většinou poradit. Přeskočil dva obránce a zamířil naprosto přesně a nechytatelně do Drobného sítě. Asistence: Jefferson Farfán.
33
Tohle vypadalo velice dobře, kdyby to ovšem nebyl ofsajd. Farfán se dostal před Drobného, který míč vyrazil před sebe přímo na hlavičku Neustädtera, od něj se míč kutálel do sítě. V hodině dvanácté tam však zasáhl obránce Jansen. Nic platné, bylo pískáno.
32
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Zhi Gin Lam, přichází Dennis Diekmeier.
30
Těžko odhadovat co se mu stalo, ale když na vás spadne hráč, který určitě neváží málo, není to nic příjemného. Je jasné, že se bude střídat jen co se přeruší hra.
29
To nevypadá vůbec dobře. Domácí Lam se zranil v souboji s Meyerem, který na něj spadl jak pytel brambor a pro kouče Marwijka jsou zde další potíže.
28
Kolasinac následně centroval do vápna, ale tam byl připraven Jaroslav Drobný. Akce se dala řešit o něco lépe.
27
To platí i v těchto momentech. Huntelaar to udělal sice dobře, jedna klička, druhá klička a stopka v podání Westermanna hatí útočnou akci Schalke.
26
Je to takové bez tempa, chybí tomu nějaký moment překvapení. Náznaky sice jsou k vidění, ale dá už nic.
25
Kouč Marwijk musel střídat, protože se mu zranil v jednom ze soubojů Lasogga. Nedá se nic dělat, na plac musel vstoupit novic v dresu SV Ola John.
24
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Pierre-Michel Lasogga, přichází Ola John.
23
Krásná kombinace hostů, kteří zahrozili Huntelaarem. Tedy mohli zahrozit, tomu v poslední moment vystavil stopku obránce Westerman.
22
Van der Vaart poslal zajímavý centr do pokutového území, kde se chystal na hlavičku Lasogga, nakonec však míč zasáhl obránce Matip. Ten je ve vzduchu stoprocentně jistý.
21
Tentokrát ofsajd a v něm Iličevič. Nebylo o čem, správné rozhodnutí.
20
Po dvaceti minutách stále stav 0:0, diváci stále sledují bojovný fotbal v hodně chladných podmínkách. Nicméně terén je připraven na výbornou.
19
Zatím je to vyrovnané utkání, o něco blíž k brance byli domácí po zmatcích v obraně soupeře, ale jinak žádná větší tutovky brankáři řešit nemuseli.
18
Rakouský fotbalista Fuchs chtěl přejít přes van der Vaarta, ale provinil se faulem. Rozhodčí samozřejmě zadul do svého nástroje.
17
Hamburg se dočkal prvního rohové kopu. Zahrál ho na krátko a dál už se nic nestalo. Pískán ofsajd.
16
Až teď si našel prostor na hlavičku Boateng po perfektním centru Fuchse. Leč opět mířil doprostřed brány, kde musel být připraven český brankář.
15
Je takový taktický souboj o střed hřiště, oba prostory jsou hodně zahuštěné.
14
Poté mohl vzniknout brejk, ale Farfán s Boatengem si nepřihráli dobře. Každopádně tito hráči nám ještě asi ukáží své kvality. Neustále mění pozice a hledají si místo, kudy by se mohli dostat k Drobného brance.
13
Zase ale prachbídná malá domů. Fährmann si už musí myslet své po špatné přihrávce Kolasinace. Nakonec štěstí pro Schalke, u míče byl brankář dřív.
12
Nyní je to taková slabší pasáž utkání, Hamburg s rozehrávkou nijak nepospíchá.
11
Na hrotu Boateng, kterému poslal dlouhý centr Farfán. Potkal se v souboji s Jansenem a také Drobným, uspěli dva domácí hráči, kteří mu nedali mnoho prostoru na útočné rejdy.
10
Prvních deset minut za námi a u míče v zelených dresech hrající Schalke.
9
Zatím sledujeme zajímavé momenty zápasu a po více jak měsíční pauze také řadu nepřesností. Důkazem velké zmátky v obranném pásmu Schalke.
8
A Matip se rázem dostal do šance na opačné straně pažitu. Po centru Kolasinace se dostal k hlavičce, kterou však likviduje bez problémů brankář Drobný.
7
Zmatky v hostující obraně, to bylo neuvěřitelné co udělal Boateng, který slabou hlavičkou zahrál malou domů. Jenže toho využil Lasogga a trefil z bezprostřední blízkosti brankáře Fährmanna. Ani tohle však nebyl konec, míč mu vypadl před Učidu, který jej trefil do zadní části těla. Pak už si vzal míč na starost Matip a raději ho uklidil do bezpečí.
6
Že by se hrálo v rukavičkách, o tom netřeba hovořit. Souboje se dohrávají a hraje se pořádně od podlahy.
5
Jenže teď chyba rozhodčích i na druhé straně. Lasogga se správně dožadoval rohu, protože se míč odrazil od obránce Matipa, ale bude se kopat od Fährmanovy brány.
4
U míče jsou stále fotbalisté Schalke, kteří se od začátku chtějí dostat do tlaku.
3
No, tentokrát z toho mohla být šance, Neustädter šel do zajímavého přečíslení, ale praporek sudí přerušil tuto slibně se rozvíjející akci. A jak se později ukázalo, ofsajd to v žádném případě nebyl.
2
Arslan dostal v souboji co proto od zkušeného Hutelaara, který se po dlouhé době vrací do sestavy Schalke. Loket ve hře tedy byl, o tom žádná.
1
Duel odstartoval, u míče jsou hosté. Soupeř totiž vyprodukoval první faul zápasu.
1
Vážení sportovní přátelé, vše se chystá na začátek tohoto lednového utkání 18. kola Bundesligy, v bráně domácích Jaroslav Drobný, bohužel Petr Jiráček zůstává pouze na střídačce.

Hamburger SV: Drobný – Lam, Westermann, Tah, Jansen – Arslan, Badelj, Iličević, van der Vaart (C), Çalhanoğlu – Lasogga.
Náhradníci: Neuhaus – Diekmeier, Sobiech, Jiráček, Zoua, Bouy, John.

FC Schalke 04: Fährmann – Učida, Matip, Santana, Kolasinac – K-P. Boateng, Neustädter, Farfán, Meyer, Fuchs – Huntelaar (C).
Náhradníci: Hildebrand – Hoogland, Papadopoulos, Goretzka, Obasi, Szalai, Sobottka.

Rozhodčí: Sippel – Leicher, Schüller.
Poslední vzájemný zápas

Pokud jste sledovali s námi zápas v rámci podzimního kola, rozhodně jste se nemohli nudit. Utkání nabídlo fantastickou podívanou a plno branek. Nakonec se oba celky rozešly po divokém výsledku 3:3.
Hamburger SV

To domácí mají opačné starosti, potřebují se odpoutat z míst, které hrozí průšvihem. Jsou až na čtrnáctém místě a mají pouze dva body náskok od sestupových pozic. Uvidíme tedy, jak vstoupí Hamburg do druhé poloviny soutěže. Je jasné, že v tomto napínavém duelu budou potřebovat bodovat.

Když se rovněž podíváme na výsledky z přípravného období, tak se dá říct, že se dařilo. Ze čtyř zápasů můžeme registrovat tyto výsledky: S Aremou 2:2, s Vitesse 0:0, s Kairatem 3:0 a s Basilejí 4:2. Tak tedy dva nerozhodné výsledky a dvě výhry.
FC Schalke 04

Po pauze se vrací liga do starých kolejí a Schalke má v polovině soutěže rozhodně co dohánět. Jak již bylo řečeno, aktuálně je na sedmém místě a pokud budou chtít hosté bojovat o pohárové příčky, je třeba bodovat. Ztráta na třetí Gladbach není nijak propastná, "pouze" pět bodů.

Těžko odhadovat aktuální formu Schalke, které odehrálo v té neligové pasáži tři přátelská utkání. S Frankfurtem přišla výhra 3:2, v Kölnu prohra 2:1 a pokud se podíváme na poslední duel, který se hrál na půdě Rot-Weiß Oberhausenu, ten se tedy také nevydařil. Opět prohra, tentokráte 1:0.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezké nedělní odpoledne, vítám vás po více jak měsíční pauze zase u parádní soutěže, která nese název Bundesliga. V tento nedělní podvečer budeme sledovat týmy z druhé poloviny tabulky. Přesně řečeno na sedmém místě je aktuálně Schalke a na čtrnáctém místě domácí soupeř, tedy Hamburger SV. Jako vždy nás zcela jistě čeká fotbalová paráda.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.