Favorizovanější Leverkusen nakonec získává tři body a zaslouženě vítězí. Domácí byli lepší především ve druhém poločase, kdy si vytvořili několik gólovek. Rozhodla nakonec až tak z 84. minuty, kdy se trefil Derdiyok.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek večera a zase někdy u on-line přenosů brzy na počtenou.
90+4
Velkou šanci na vyrovnání měl Cacua. Ten se opřel do balonu kousek za vápnem. Míč se ale nakonec stočil těsně vedle tyče.
90+3
Zřejmě poslední žlutou kartu uviděl domácí Derdiyok.
90+2
Domácí ale dobře brání a žádné drama nepřipouští. Stuttgartu navíc chybí nějaká zajímavá myšlenka.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty. Hosté tak ještě mohou něco vymyslet.
90
Bayern střídá. Kießling nahradí Wollscheid.
89
Závěr utkání se pomalu blíží. Stuttgart už příliš času na vyrovnání mít nebude.
88
Poslední střídání v dresu hostí. Ze hry odešel Khedira, kterého nahradil Cacau.
86
Ulreich musel hodně rychle z branky před dotírajícím Samem. Hostující brankář zvládl vše na výbornou.
85
Leitner vyrukoval s ostrým faulem a po právu dostává žlutou kartu.
84
Leverkusen právě vstřelil branku!
Favorizovaný Leverkusen se dostává šest minut před koncem do vedení! Sam našel přesným centrem volného ERENA DERDIYOKA, který svoji hlavičku poslal do sítě – 2:1.
82
Hosté už toho příliš nevymýšlí. Khedira posílá v nesnázích míč daleko od vlastní branky.
81
Leverkusen má stále více ze hry a je častěji u balonu. Do šancí se však dostává sporadicky.
80
Je před námi poslední deset minut utkání. Zatím mají oba celky ke třem bodům stejně daleko.
78
Hosté vystřídali. Traoré nahradil Wernera.
77
Castro to zkusil přímo na branku. Balon ale zastavila obranná zeď.
76
Sam po svém příchodu na hřiště nebezpečně hrozí. Tentokrát vybojoval standardní situaci na velmi zajímavém místě.
75
Domácí podruhé střídají. Utkání skončilo pro Sona, který své místo přenechal Derdiyokovi.
74
Držení míče: 62% – 38% pro Leverkusen.
73
Bender si v souboji s Rauschem pomohl nedovoleně, čehož si povšiml i hlavní rozhodčí.
72
Sam ale se svým centrem neuspěl. Nepřesný centr se stal snadnou kořistí hráčů v bílém.
71
Po krátké pauze a slovní domluvě několika hostujících hráčů se bude pokračovat.
70
Hra je přerušena. Diváci Stuttgartu, kteří mají kotel přesně u rohového praporku, kde budou domácí rozehrávat, hodili na trávník předměty, které tam určitě nepatří.
69
Khedira fauloval Sona a může být rád, že se to obešlo bez karetního potrestání.
68
Hosté se na druhé straně dostali k rohovému kopu. Maxim ale nerozehrál zrovna nejlépe.
66
Leverkusen svoji herní převahu málem přetavil v druhou branku! Hlavičku Kießling ale parádním zákrokem zlikvidoval hostující brankář.
65
Bayer se trpělivou kombinací pomalu dostává až k brance Stuttgartu. Ulreich bude muset vyhlásit nejvyšší stupeň ohrožení.
64
Spahić nepohodil s dlouhým nákopem, který poslal jen na kopačky soupeře.
63
Po krátké pauze se tak opět začalo hrát. Aktuálně drží míč domácí hráči.
62
Vypadá to, že Harnik se zranil. Jeho místo na hřišti zaujme Maxim.
61
Harnik má nějaké zdravotní problémy a zůstává ležet na trávníku.
60
Přesně po hodině hry jsme viděli první žlutou kartu. Uviděl ji domácí obránce Spahić.
59
58
Stuttgart zahrával další rohový kop. Centr Rausche ale přistál přímo v Lenových rukavicích.
57
Už to vypadalo, že Harnik získá míč pro sebe. Při svém počínání si ale počínal nedovoleným způsobem.
56
Castrova nepříjemná přízemní střela končí v boční síti! Mnozí diváci už ji viděli v brance.
55
Hosté se snad poprvé ve druhém poločase dostali před Lenovu branku. Příliš dlouho tam ale nepobyli.
54
Castro se šikovně zbavil protihráče a posléze odcentroval. Přetažený balon ale k nikomu ze spoluhráčů nedoletěl.
53
Leverkusen kombinuje na vlastní polovině a nikam nespěchá. Stuttgart vyčkává v obraném bloku.
52
Hilbertův pas doputoval jen do náruče hostujícího brankáře, který se snaží okamžitě rozehrát.
51
Kießling našel přesně osamoceného Sona, jeho zakončení už však bylo zbytečné. Přišlo už po odpískaném ofsajdu.
50
Úvod druhého poločasu nemá nikterak závratnou kvalitu. Oba týmy se spíše rozehrávají.
49
Fotbalisté v černých dresech drží míč a kombinují.
48
Bayern vstoupil do druhého poločasu aktivněji. Zatím se hraje převážně na polovině VfB.
47
Leitner se svým centrem do šestnáctky nepochodil. Centrovaná balon odvrací domácí obrana.
46
Domácí Leverkusen sáhl k prvnímu střídání. Ze šaten se nevrátil Reinartz, kterého nahradil Sam.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
První poločas mezi Leverkusenem a Stuttgartem je minulostí. Domácí zatím mají mírně navrch, do vedení se však po krásném zakončení dostali hosté. Bayern ale dokázal zásluhou Kießling vyrovnat.
45+1
45+1
Castro v krkolomné pozici zakončuje jen vysoko na tribunu. Víc už toho zřejmě neuvidíme.
45
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
44
Poslední minuty první pětačtyřicetiminutovky patří jasně hráčům v černých dresech.
43
Leverkusen trpělivě kombinuje a snaží se dostat do zakončení. Castro ale nedokázal přejít přes Wernera.
42
Stuttgart ale zodpovědně brání a soupeře před vlastní branku nepouští.
41
Bayern začíná přidávat na obrátkách a snaží se ještě před koncem prvního poločasu dostat do vedení.
40
Domácí spálili další velkou příležitost! Son se objevil před Ulreichem, pokořit ho však nedokázal. Brankář hostí včas balon vyrazil.
38
Další roh VfB nic zajímavého nepřinesl. Bayer se osvobozuje dlouhým odkopem.
37
Závěr druhého poločasu se neodkladně blíží. Zatím na ukazateli skóre svítí zasloužený výsledek.
36
Castro si nepohlídal obranou linii a byl mu odmáván a posléze i odpískán ofsajd.
35
Domácí fotbalisté mají v posledních minutách navrch. Stuttgart většinu akcí přeruší jen za cenu faulu.
34
Držení míče: 63% – 37% pro Leverkusen.
33
Leverkusen už mohl vést! Korejec Son ale svoji dělovku opřel pouze do horní konstrukce Ulreichovy branky.
32
Na druhé straně pro změnu uvízl Abdellaoue v očividném ofsajdu.
31
Toprak rozehrál přímý volný kop. Nikoho ze svých spoluhráčů však najít nedokázal.
30
Je za námi půlhodina hry, ve které viděli diváci dvě branky. Zatím tam mohou být určitě spokojeni.
29
Abdellaoue fauloval jednoho z protihráčů. Sám se tomu ale dosti podivuje.
28
Hráči v tmavých dresech kontrolují hru a úspěšně kombinují na vlastní polovině.
27
Leverkusen je vyrovnávací branku pochopitelně povzbuzen. Další nebezpečnou akci se snažil vymyslet Son, avšak bezvýsledně.
26
Domácí se po velmi pohledné akci dočkávají vyrovnání! Rolfes ideální přihrávkou vysunul STEFANA KIESLINGA, který poté poslal míč přesně k tyči – 1:1.
24
Bayern však nebyl u "kulatého nesmyslu" příliš dlouho. Castra zradilo zpracování.
23
Bedner dobře napadal rozehrávku soupeře a balon získal na svoji stranu.
22
Ani hosté však nechtějí zůstat pozadu. Hra se pomalu stěhuje na polovinu Leverkusenu.
21
Ibiševič si snažil vymodlit faul kousek za hranicí šestnáctky. Hlavní sudí Zwaer byl však jiného názoru a přání hostujícího kapitána nevyslyšel.
20
Fotbalisté v černých dresech drží míč a snaží se něco kloudného vymyslet. Zatím však bezvýsledně. Hosté zodpovědně brání.
18
Nepřesná rozehrávka Reinartze končí až u rohového praporku, kde bude hra pokračovat.
17
Brankář VfB si teď vybral slabší chvilku, když svůj dlouhý odkop poslal pouze do autu.
16
15
Hosté zahrávali další roh. Tentokrát to ale ke gólu nevedlo. Obrana Bayernu byla pozorná.
14
Leverkusen se snaží dostat před branku Ulreicha. Ten ale zatím může být v klidu. Samotné dění se odehrává převážně ve středu hřiště.
13
Domácí mohli bleskově odpovědět. Proti byl však obránce Sakaj, který na poslední chvíli zasáhl.
12
Stuttgart právě vstřelil branku!
Hosté zahrávali rohový kop, po kterém otevírají skóre! Leno vyrazil míč pouze na hranici velkého vápna, kde stál připravený MORITZ LEITNER, který parádní, technickou střelou posílá Stuttgart do vedení – 0:1.
11
Rausch rozehrál standardní situaci z úctyhodné dálky. Hilbert odvrací jen na rohový kop.
10
Je za námi úvodní desetiminutovka, která toho moc nenabídla. Na první vážnější šanci stále čekáme.
9
Centr z pravé strany doplachtil až do míst, kde stál připravený brankář Stuttgartu.
8
Kießling se pustil do křížku hned s dvojnásobnou přesilou. Nakonec upadl v pokutovém území, o penaltě však nemůže být ani řeč.
7
Fotbalisté VfB měli k dispozici první rohový kop. Centrující Rausch ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
6
Hosté jsou u balonu a snaží se hru uklidnit. Leverkusen zatím trpělivě vyčkává na vlastní polovině.
5
V úvodu střetnutí je k vidění řada nepřesností. Ani jeden z týmů si teď nedokázal přesně zakombinovat.
4
Stuttgart se poprvé dostal před branku soupeře. Nepřesná přihrávka Wernera ale k nikomu v bílém dresu nedoputovala.
3
Dlouhý nákop Ulreicha končí až na druhé straně hřiště, kde si zahraje také brankář Bayernu Leno.
2
Hráči v tmavých dresech začali hodně aktivně. Khedira se navíc dopustil faulu na Castra.
1
Domácí Leverkusen se ujal rozehrávky. Jako první se balonu dotkl Kießling a uvedl jej do hry.
1
Oba celky již nastupují na hrací plochu. Domácí Leverkusen se představí v černých dresech. Hosté ze Stuttgartu naopak v bílých.

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Toprak, Spahić, Can – L. Bender, Rolfes, Reinartz – Castro, Son – Kießling.

Náhradníci: Lomb – Stafylidis, Wollscheid, Donati, Hegeler, Sam, Derdiyok.

VfB Stuttgart: Ulreich – Sakaj, Schwaab, Rüdiger, Rausch – Harnik, Leitner, Khedira, Werner – Ibišević, Abdellaoue.

Náhradníci: Kirschbaum – Niedermeier, Boka, Traoré, Yalcin, Maxim, Cacau.

Rozhodčí: Zwayer – Steuer, Pelgrim.
Dlouhodobá vzájemná bilance hovoří pro domácí. Leverkusen vyhrál z posledních pěti utkání hned třikrát. Dvakrát se zrodil nerozhodný výsledek.
Aktuální forma obou celků není nijak oslnivá. Oba shodně prohráli poslední tři utkání. Bayer minulý týden nestačil na Freiburg a prohrál 2:3. Vfb zase svedlo marný boj s gigantem soutěže mnichovským Bayernem, který dokázal otočit na konečných 1:2.
Favoritem utkání je domácí celek, který se pohybuje v horních patrech tabulky. Leverkusenu aktuálně patří druhé místo a na svém kontě má 37 bodů. Oproti tomu Stuttgart dokázal posbírat bodů pouze 19, což stačí jen na dvanáctou příčku.
Hezké odpoledne všem fanynkám a fanouškům německého fotbalu. Před námi je utkání 19. kola Bundesligy, ve kterém se představí domácí Bayer Leverkuusen, který vyzve VfB Stuttgart.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.