Přenos se aktualizuje automaticky

Hlavní sudí Schmidt nenastavoval ani minutu, a tak tu máme konec předposledního zápasu 8. kola Bundesligy. Hamburk vítězí na Grundig Stadionu 5:0 a nutno podotknout, že absolutně zaslouženě. Skvěle takticky připravené HSV se v prvním poločase radovalo z branky jenom v jednom případě, ale trefa to byla výstavní. Centr Westermanna proměnil v krásnou fotbalový moment van der Vaart, jenž trefil míč ve výskoku ''koníčkem'' levou nohou. Norimberk zahrozil jenom jednou, ale po přihrávce Chandlera pálil Pekhart ramenem mimo. Do druhého poločasu se domácí celek snažil vstoupit aktivně, ale přes skvěle organizovanou defenzívu Hamburku se mu nevedlo. Naopak v 60. minutě skóroval Lasogga a bylo prakticky rozhodnuto. Když se ten samý hráč navíc trefil v rozmezí pěti minut ještě dvakrát, tak už byl na světě debakl. Ten ještě přibarvil poslední trefou utkání ze zhruba dvaadvaceti metrů Tolgay Arslan.
Konec zápasu.
90
Kapitán hostů van der Vaart se nádherně zbavil protihráčů a vysunul na levé křídlo Jansena, jehož centr musel Schäfer krotit až nadvakrát.
89
Plattenhardtův centr z poloviny hřiště zkoušel poslat za svá záda chytře patičkou Tomáš Pekhart, jenže té chyběla razance, a tak Adler nemá s chycením míče problém.
88
Beister posunul z pravého křídla na Çalhanoğla, jehož centr našel za obranou Rudņevse. Lotyš pálil mimo branku, jenže i kdyby se mu povedlo skórovat, tak by branka neplatil. Útočník HSV totiž stál v ofsajdu.
87
Stark hledal centrem za obranou Pekharta, jenže toho k míči nepustil dobrým výskokem a hlavičkou sedmnáctiletý talent Jonathan Tah.
86
Chandlera sice na pravém křídle nepustil k míči Marcel Jansen, ale jen za cenu rohového kopu.
84
Arťjom Rudņevs je posledním novicem v dresu HSV, který se při dnešním utkání dostane na hřiště. Na trávníku nahrazuje dnes střelecky potentního Pierra-Michela Lasoggu.
83
Jiráček-Beister-Lasogga. Tato formulka málem hostům přichystala šestou branku. Beister našel po nahrávce na pravé křídlo na penaltě Lasoggu, ale ten hlavou míří jen do rukavic Schäfera.
82
Hloušek posunul na levé křídlo pro Plattenhardta, jenže ten neměl pohyb a ani nabídku od spoluhráčů, a tak otáčí na spoluhráče v zadních řadách.
81
A následně bude HSV podruhé střídat. Tolgaye Arslana nahradí k naší radosti Petr Jiráček.
80
Rychlý brejk hostí nakonec Beister po nahrávce od Westermanna nezakončil, a tak vedoucí celek dnešního utkání pouze kombinuje na útočné polovině.
78
Kombinace hostů z Hamburku na pravé straně nevyšla, když Westermannovo vysunutí Beister posílá patičkou pouze na Hlouška.
76
Míru frustrace domácích hráčů ukázal svým ostrým skluzem Pogatetz, který ve středu hřiště doslova přejel Beistera. Bude tak prvním hráčem, který dnes uvidí žlutou kartu.
74
Hamburg právě vstřelil branku!
Brankový ohňostroj v podání hostujících hráčů pokračuje! Tah hledal z vlastní poloviny dlouhým centrem Lasoggu, před kterým byl sice dřív u míče brankář Schäfer, jenže ten ke své smůle nahrál přesně na kopačku TOLGAYE ARSLANA, který asi ze třiceti metrů náramně uklidil míč do odkryté branky, 0:5!
73
Střídání domácího celku s číslem dvě. Niklas Stark nahrazuje na trávníku dnes bohužel pro Norimberk nevýrazného dirigenta hry Hirošiho Kijotakeho.
72
Pekhart sice prodloužil aut do pokutového území za sebe, jenže tam se nikdo o balon v červeném dresu nepral. Ten se tak dostal na Çalhanoğla, jehož musí pod hrozbou brejku faulovat Feulner.
70
Hloušek se dobře vrátil a skvělým způsobem vybojoval míč pro domácí. Ti se ale v útoku nemohou dostat k ohrožení branky.
69
Feulner se na pravé straně snažil o centr, ale skvěle bojující dělník zálohy Badelj odvrátil míč na rohový kop.
67
Hamburg právě vstřelil branku!
PIERRE-MICHEL LASOGGA si připisuje za neuvěřitelným sedm (!) minut hattrick! Fatální minelu předvedl v rozehrávce Per Nilsson, který sice nebyl absolutně pod žádným tlakem, ale i tak nahrál na kopačku Lasoggy. Ten se s ničím nepáral, posunul si míč a přízemním pokusem ze zhruba dvaceti metrů střelou o levou tyč zvyšuje už na propastných 0:4!
66
Střídání domácích s číslem jedna. Feulner nahrazuje ve středu zálohy Frantze.
65
Pískot z tribun Grundig Stadionu domácí k lepšímu výkonu nežene. Míč mají na kopačkách hráči z přístavního města, kteří jdou skálopevným krokem ke třem bodům.
62
Hamburg právě vstřelil branku!
Rohový kop hostů z pravé strany znamená třetí branku v síti brankáře Schäfera! Centr z pravé strany z kopačky van der Vaarta našel na malém vápně trestuhodně neobsazeného PIERRA-MICHELA LASOGGU a máme to 0:3! Nádherný míč od hostujícího kapitána van der Vaarta, který si po brance v prvním poločase připisuje dvě asistence a potvrzuje tak to, že mu to dnes opravdu hraje.
61
Hostující výběr následně poprvé v utkání střídá. Odchází Zoua a na jeho místo přijde Maximilian Beister.
60
Hamburg právě vstřelil branku!
Svěřenci Berta van Marwijka jdou do dvoubrankového vedení! Zoua posunul na vlastní polovině míč pro van der Vaarta, který ze středu hřiště našel na pravém křídle PIERRA-MICHELA LASOGGU, jenž si míč ve vápně posunul a pravačkou ranou na zadní tyč rozvlnil síť.
59
Hasebeho dlouhý pas hledal na pravé straně Drmiće, proti kterému odvážně vyběhl Adler, jenže ten mohl být jen a jen rád, že míč odpravil do zámezí. Josip Drmić poté sice upadl, jenže faul se nepíská.
58
Hamburk dnes zatím brání na jedničku. Domácí hráče nepustí prakticky k žádnému odraženému míči, a tak ani teď pro jemném faulu na Frantze nedokázal dorazit Hasebe.
56
Plattenhardtův centr z pravého křídla nadzvedl Badelj jen pro vyskakujícího René Adlera, a tak z toho nebezpečí nebylo.
56
Arslan fauluje na pravé straně hřiště Frantze, a tak tu bude přímý kop domácích z nadějné pozice.
55
Jansena nepustil do zakončení Chandler, který odkopl brejk hostů na rohový kop, který rozehrál Çalhanoğlu. Centr z levé strany našel duo Lasogga-Westermann, které skákalo osamoceno, jenže prvně jmenovaný z této dvojice míří mimo.
53
No a po rohovém kopu Rafaela van der Vaarta tu byla slušná příležitost Hamburku. Kapitán hostí našel na první tyči hlavičku Marcela Jansena, která jde zhruba jen metr nad horní tyč.
52
Kijotake nebyl příliš důrazný a nechal Westermanna odcentrovat. Ve vápně našel obránce HSV svého parťáka Lasoggu, který s přispěním Nilssona pálí nad.
51
Norimberk měl další příležitost k nadějnému brejku, avšak znovu nezakončí. Tentokrát chyboval Adam Hloušek a Kijotake jeho chybu napravit a přetavit v zakončení nedokázal.
49
Chybnou nahrávku Drmiće dokázal Hamburk přetavit v zakončení. Jansen pláchl po levém křídle a centrem na první tyč našel Lasoggu. Ten dokázal vypálit bez přípravy, ale Schäfer u pravé tyče chytré zakončení lapil.
48
Na druhé straně pálil van der Vaart, ale po nahrávce od Zoui pálí kapitán HSV na dlouhou nohu slabě. Schäfer nemá problém a chytá.
47
Po dobré práci Tomáše Pekharta se k dalšímu zakončení dostal Frantz, ale možná by bylo lepší, kdyby ještě nahrával na volného Kijotakeho. Takhle si s jeho střelou Adler poradil.
46
Hloušek se v těsném obležení dokázal propracovat k nahrávce na Plattenhardta, jehož centr proletěl vápnem až na Chandlera, jehož ráně chyběla razance.
46
Začal druhý poločas.
Úvod utkání moc vzruchu nepřinesl a k vidění bylo především množství nepřesných nahrávek na obou stranách. V 16. minutě však z čista jasna udeřil Hamburk. Centr z pravé strany nádherně trefil z výskoku levačkou van der Vaart a bylo to 1:0. Domácí celek si vyloženou šanci nevypracoval a když ani po centru Chandlera netrefil ramenem branku Pekhart, zůstal stav v prvním poločase nezměněn. Druhý poločas začne na Grundig Stadionu v 16:32.
První poločas skončil.
44
Hloušek našel díru v hostující obraně a nahrál na levé křídlo pro Josipa Drmiće. Jeho centr blokuje Tolgay Arslan na rohový kop.
43
Ten ale bohužel pro družinu Berta van Marwijka neměl dlouhého trvání a jen ruka Arslana zastavuje domácí hráče, kteří se snažili o podobný kontr.
42
Kijotake hledal průnikovou přihrávkou na pravé straně se rozbíhajícího Drmiće, jenže jeho záměr přečetl Jansen a HSV jde do postupného útoku.
40
Dobrou příležitost teď měl domácí celek po úniku Kijotakeho. Ten však svou nahrávku do pravé strany na Drmiće trošku protáhl a druhý jmenovaný tak nemohl pálit. Nahrál tak pod sebe na Pekharta, jehož dělovka končí bohužel pro domácí na Tahovi.
38
Chandler odvrátil centr na levou stranu nešťastně pro Çalhanoğla, jehož však včasným a hlavně skvěle zahraným zákrokem obral o míč před pokutovým územím Frantz.
36
O pár vteřin později už se Kijotake prezentoval větší fotbalovostí. Japonec hledal přízemní nahrávkou v pokutovém území Tomáše Pekharta, jenže před ním skvěle zahrál do bezpečí z pohledu hostí Johan Djourou.
34
Hasebe vysunul do levého křídla svého krajana Kijotakeho, který prudký balon sice na hřišti zastavil, avšak centrem nikoho ze spoluhráčů nenašel. Od své branky tak rozehraje René Adler.
33
Na druhé straně po příhře Hlouška na Kijotakeho druhý jmenovaný hledal z brankové čáry spoluhráče, jenže nepřesně. Hostující tým se snažil rychle odvrátit a s trochou štěstí se mu to i povedlo.
32
Çalhanoğlu si po nahrávce z levé strany chytře obhodil Hasebeho, jenže vysunutí na pravé křídlo pro Zouu nevyšlo. Z nadějné akce tak zakončení nakonec není.
30
Další rychlá akce HSV po pravém křídle. Kapitán van der Vaart po nahrávce od Lasoggy vysunul Çalhanoğla, jehož střílený centr končí jen zhruba asi dva metry od branky domácího celku.
30
Chorvat Badelj posunul míč na levou stranu pro Jansena. Levý bek HSV tentokrát nešel do kličky, ale rovnou vypálil, jenže nepříliš důrazně, a tak si Schäfer bez potíží poradil.
28
Pravačkou rozehrál přímý kop přímo na Schäfera Çalhanoğlu, jenže domácí brankář si s prudkou ranou poradil a vyráží do bezpečí.
27
Westermannův centr z pravé strany se odrazil pro Jansena, který sice měl nabito na levačku, jenže ještě chtěl jít do kličky a neudělal špatně. K zemi jej totiž srazil trošku naivně Frantz, a tak tu bude přímý kop HSV z dobré pozice před pokutovým územím.
26
Přímý kop domácích po faulu van der Vaarta na Hlouška rychle rozehrál Hasebe, jenže nikoho dlouhým pasem do vápna nenašel.
25
Zatím asi nejlepší hráč domácích Chandler dobře odcentroval do pokutového území, odkud hlavičkou vracel míč pro Drmiće Pekhart. Drmić se ale k vrácenému balonu nevrátil, jelikož dobře zahrál Tah.
23
Přímý kop HSV z pravé strany sice rozehrával van der Vaart skoro z půlky hřiště, jenže míč nacentroval do vápna slušně. Blízko k němu měl Zoua, ale ten nakonec končí až u Schäfera.
23
Chandlerův aut z pravé strany sice Pekhart dobře prodloužil za sebe, jenže tam nikdo v červeném dresu domácích nestál. Hamburk přesto jen odkop na Plattenhardta, jenže ten banální nahrávku na Hlouška nezvládal, a tak hrají hosté.
21
Hloušek po chybném zpracování jednoho z hostů zkoušel prchnout podél levé postranní čáry, jenže Westermann byl připravený a útok odráží do zámezí.
20
Předešlý příspěvek potvrdil svým nákopem na hrot Nilsson, jenže míč pohodlně sbírá obranná formace Hamburku.
19
Norimberk je z první branky utkání notně otřesen a i když drží míč na svých kopačkách, tak kombinuje pouze na vlastní polovině hřiště.
17
Hamburg právě vstřelil branku!
Krásná trefa RAFAELA VAN DER VAARTA posílá hostující celek z přístavního místa do vedení 1:0! Heiko Westermann dostal na pravém křídle hodně prostoru, a tak odcentroval do pokutového území. Tam si míč našel Van der Vaart, který ''koníčkem'' levačkou parádně prostřeluje Schäfera. Brankář domácích si na míč šáhl, ale ke své smůle jej pouze vyrazil do sítě!
16
Zouovi vrátil míč nezištně patičkou van der Vaart, ale před dobíhajícím prvně jmenovaným odvrátilo duo Schäfer-Pogatetz. Bývalý hráč Basileje se tak k zakončení nedostal.
15
Drmić přeběhl z pravého křídla do středu hřiště a nahrávkou za obranu hledal rozeběhnutého Kijotakeho. Japonec ale úmysl svého spoluhráče nepochopil, a tak míč končí u Adlera.
14
Badelj se vrátil do hry po lehčím ošetření a ihned zkusil vypálit na branku. Strážce domácího brankoviště neměl s lehkou střelou ze střední vzdálenosti potíže a chytá.
13
Před Lasoggou uklidil na rohový kop Pogatetz, ale jeho následná exekuce v podání van der Vaarta ohrožení branky Schäfera nepřineslo.
11
Skvělý centr z pravé strany vyprodukoval Chandler, který hledal na první tyči si nabíhajícího Tomáše Pekharta. Ten sice byl v těžké pozici hlídán Tahem, ale i tak dokázal prapodivně ramenem zakončit. Naštěstí pro hosty míří mimo.
10
Stoper Norimberka Pogatetz dnes snad již potřetí hledal dlouhým pasem na levé straně spoluhráče, ale úspěšnost jeho míčů není vysoká. I teď to bylo nepřesné, a tak hraje HSV.
8
Až v osmé minutě vidíme první zajímavý moment dnešního utkání. Badelj ve středu hřiště posunul na van der Vaarta, který našel mezi stopery domácích Lasoggu. Bývalý hráč Herty Berlín stál z ničeho nic sám před Schäferem, ale bohužel pro hosty pálí z levé strany v pokutovém území pouze do jeho rukavic!
7
Úvod utkání zatím zdobí velké množství individuálních chyb a hodně opatrná hra na obou stranách hřiště. Toto tvrzení potvrdil nepřesným centrem z levé strany Adam Hloušek.
5
Domácí Pogatetz hledal dlouhým centrem na levém křídle Hlouška, jenže ten neměl ideální zpracování, a tak mu míč utíká za postranní čáru.
4
HSV volilo útok postupného charakteru, jenže ani ten ohrožení branky nepřinesl. Mezihru zkoušel zrychlit nahrávkou podél levé postranní čáry Marcel Jansen, avšak míří pouze do zámezí.
2
První útok domácích šel po levé straně. Pěknou narážečku odcentroval z levé strany do pokutového území Adam Hloušek, ale spoluhráče nenašel. Hlavičkou totiž dobře odvrátil Djourou.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

1. FC Nürnberg: Schäfer (C) – Chandler, Nilsson, Pogatetz, Plattenhardt – Kijotake, Drmić, Hasebe, Frantz, Hloušek – Pekhart.

Náhradníci: Rakovsky – Angha, Dabanlı, Pinola, Feulner, Stark, Esswein.

Hamburger SV: Adler – Westermann, Tah, Djourou, Jansen – Zoua, Arslan, van der Vaart (C), Badelj, Çalhanoğlu – Lasogga.

Náhradníci: Neuhaus – Mancienne, Sobiech, Jiráček, Rudņevs, Beister.

Rozhodčí: Schmidt – Walz, Voss.
Vzájemné zápasy

Z posledních šesti vzájemných utkání má lepší bilanci domácí 1. FCN. Ten ze šesti duelů dvakrát vyhrál, třikrát remizoval a prohrál jen v jednom případě. Hamburger SV naposledy porazil svého dnešního soka 4. prosince 2011. Dost pravděpodobně se dnes na Grundig-Stadionu dočkáme dvou branek, když hned posledních pět zápasů ze šesti tak dopadlo.
1. FC Nürnberg

Domácí tým v úvodu sezony herně až tak moc nehoří, jenže patnácté místo v tabulce je zatím zoufale málo. Svěřenci Michaela Wiesingera mají na svém kontě ze sedmi utkání hned pět (!) remíz a dvě prohry. Minulý týden se Norimberku podařilo bodovat na půdě Brém, kde se v krásném utkání zrodila remíza 3:3. Nepříznivý dvoubrankový deficit snížil do přestávky Hiroshi Kiyotake, aby Josip Drmić v 53. minutě srovnal po krásném centru Tomáše Pekharta. Elia sice následně znovu poslal Werder do vedení, jenže konečné slovo měl po nahrávce Kiyotakeho Adam Hloušek. FCN dnes nemůže počítat s Marcosem Antoniem, Ginczekem, Gebhartem a Balitschem, který byl převelen do rezervy.
Hamburger SV

Tradiční bundesligový klub zatím neprožívá povedený start do sezony. Šest nepovedených kol (pouhé čtyři body) znamenaly pro trenéra Thorstena Finka padáka, a tak se kormidla ujal o něco zkušenější bard. Zkušený, jednašedesátiletý Bert van Marwijk má za úkol dostat celek z přístavního města rychle mimo nebezpečí sestupu. Svoji misi nezačal rodák z nizozemského Deventeru marně, když se HSV podařilo odvést bod za remízu 2:2 z Frankfurtu. Vyrovnávací trefu si připravil v 86. minutě Marcell Jansen. Dnes hosté nemohou počítat s Drobným, Diekmeierem, Lamem, Rajkovićem, Iličevićem, Kačarem, Rinconem a Robertem Teschem.
Nedělní odpoledne si pro nás nachystá dva duely, nás bude především zajímat střet patnáctého 1. FC Nürnberg proti šestnáctému Hamburgeru SV.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 24 5 5 97:37 77
2. Dortmund 34 22 3 9 85:52 69
3. Leverkusen 34 19 7 8 80:47 64
4. Lipsko 34 17 7 10 72:37 58
5. Union Berlin 34 16 9 9 50:44 57
6. Freiburg 34 15 10 9 58:46 55
7. Köln 34 14 10 10 52:49 52
8. Mainz 34 13 7 14 50:45 46
9. Hoffenheim 34 13 7 14 58:60 46
10. Frankfurt 34 10 12 12 45:49 42
11. Mönchengladbach 33 11 9 13 52:61 42
12. Wolfsburg 34 12 6 16 43:54 42
13. Bochum 33 12 6 15 38:50 42
14. Augsburg 34 10 8 16 39:56 38
15. Stuttgart 34 7 12 15 41:59 33
16. Hertha Berlin 34 9 6 19 37:71 33
17. Bielefeld 34 5 13 16 27:53 28
18. Fürth 34 3 9 22 28:82 18
Články odjinud