Mainz si v průběhu zápasu vypracoval až tříbrankový náskok, ale hostům stačilo pět minut na jeho téměř úplné smazání. Snížení na 2:3 však přišlo již příliš pozdě a v nastaveném čase si už hosté vítězství s přehledem pohlídali.

Mainz tak bere z utkání všechny tři body a může tak být s výsledkem nadmíru spokojen.

Já Vám děkuji za pozornost a budu se těšit opět u dalších sportovních přenosů.
90+3
Po nepřesné střele bude Karius odkopávat od své branky, Brémy již zřejmě vyrovnat nestihnou.
90+2
Také druhá minuta nastavení se již blíží ke svému konci a Brémy se nemohou dostat k tolik touženému tlaku.
90+1
Nastavují se tři minuty a první z nich již plyne, hraje se však ve středu hřiště.
90
Werder právě vstřelil branku!
Tak přece jen je tu ještě snížení! Centr na zadní tyči dopadl přesně na hlavu FRANCA DI SANTA a ten dokázal z blízka překonat Kariuse. Nastavený čas tak bude mít ještě pořádné napětí.
89
Přízemní centr z levé strany nenašel adresáta a tak to již vypadá, že se Brémy případné zdramatizování zápasu nedočkají.
88
Rohový kop měli k dispozici také domácí, zde však také nedošlo k žádnému ohrožení branky.
87
Hosté se nyní jistě budou snažit držet míč co nejdále od vlastní svatyně, výsledkem je zatím rohový kop, který jim rozhodně do karet hraje.
86
Poslední střídání Brém v utkání proběhlo v 86. mintuě. Ze hřiště odešel Makiadi a nahradil ho Trybull.
85
Nakonec se přece jen příznivci domácího týmu zakřičí gól. Nejprve sice Karius dobře vyrazil střelu z hranice šestnáctky, no následně míč přilétl na malé brankoviště a tam neměl problém zakončit přesně ELJERO ELIA.
84
Snaha Brém alespoň o kosmetickou úpravu skóre je momentálně hodně bez myšlenky.
83
Domácí kouč alespoň střídá, že hřiště poslal Selkeho a naopak na posledních pár minut si zahraje Yıldırım.
81
Hosté mají snahu dohrát celé utkání na útočné polovině, pak si to však jakoby z ničeho rozmyslel jeden z nich a dalekonosnou střelou vyzkoušel štěstěnu, mířil však vysoko nad.
79
Ekici (BRM) se povalil na protihráče a tak mohou hosté rozehrávat přímý kop. Již to vypadá, že se Brémy dnes k bodovému zisku nedostanou.
76
Vysoký míč na zadní tyč zbytečně tečoval jeden z hostujících hráčů, čímž daroval Werderu roh.
75
Müller (MAI) se mohl omlouvat jak chtěl, ale za skluz mu žlutá karta náleží.
75
První centr odhlavičkovala obrana Mainzu, ten následný do šestnáctky ani nedolétl.
73
Okazaki se dostal ke střele, ale ta až k bráně neprošla.
72
Brémy jsou po inkasované brance evidentně zaskočeni a nyní budou navíc čelit rohovému kopu soupeře.
70
Mainz právě vstřelil branku!
Následně se už Mainz k protiútoku dostal a ten je také využit ke vstřelení třetího gólu. Stačila jedna dobře načasována přihrávka před branku, kde neměl problém míč poslat do sítě SHINJI OKAZAKI a svým druhým gólem v zápase zřejmě definitivně rozhoduje utkání ve prospěch 1. FSV.
69
V první moment to vypadalo na ofsajd, no hosté nakonec mohli hrát a div se z bleskového protiútoku nedostali do šance.
68
Hosté moc dlouho míč nepodrželi, již jsou opět jako jeden muž na své půlce a snaží se narušovat rozehrávku Brém.
67
Mohlo být sníženo, ale Karius fantastickou robinzonádou na brankové čáře vyboxoval skvělou střelu.
66
V podstatě se již hraje jen na jednu branku, hosté jsou všichni natlačeni na své polovině a brání zuby nehty svůj výsledek.
65
Malou domů vyřešili domácí problém s rozehrávkou a nyní se již mohou plně soustředit na útočné choutky.
62
Již třetí střídání hostů v utkání je zde, dolů odešel Soto a nahradil jej Moritz.
60
Za námi je hodina hry a domácí Werder stále ztrácí dvě branky na svého soupeře.
58
Druhé střídání Mainzu v utkání, hřiště opustil Zimling a nahradil ho Choupo-Moting.
58
Hra je dosti nepřesná, hosté zahušťují střed hřiště a o to mají domácí těžší dostat se k zakončení.
56
Brémy v posledních minutách ukazují výrazné známky aktivity, no hosté si drží svůj náskok a čas pomaličku, ale jistě utíká.
55
Po nedovoleném zákroku rozehrávali domácí přímý kop, který jen tak prosvištěl nad brankou Mainzu.
52
Werder přepíná na vyšší rychlostní stupeň a hostům to začíná dělat potíže. Do pokutového území letělo hned několik nebezpečných centrů, přičemž po tom nejlépe trefeném zakončoval Di Santo, ale na brankové čáře dokázal Karius míč fantasticky vyrazit
50
Rychlý brejk hostů zastavuje píšťalka rozhodčího, který odpískal ofsajd.
48
Ostrý souboj ve vzduchu končí srážkou dvou hráčů, vše je posouzeno jako faul toho hostujícího.
47
Také na druhé straně se musel ukázal brankář, tentokrát se jednalo o slabší střelu z levého křídla, která skončila v rukavicích Mielitza.
46
Až ke Kariusovi doskákal centr a brankář hostů jej v pohodě zachytil do rukavic.
46
Domácí se pokusili o rychlou rozehrávku po nedovoleném zákroku, ale rozhodčí vše zastavuje a vrací míč na místo prohřešku.
46
Do druhého poločasu již nenastoupil v dresu Mainzu český fotbalista Pospěch, kterého nahradil Svensson.
46
Domácí hráči již jsou připraveni na hrací ploše a právě nyní vybíhají ze šaten také hosté.
Hosté vedou po prvním poločase o dvě branky a to i přestože se Brémy dostávaly v závěru půle do tempa. Úvodní gól zápasu padl v 7. minutě zásluhou Müllera, kterého doplnil o deset minut později Okazaki.
První poločas
45+2
V závěru prvního poločasu dochází k prvnímu střídání. Hřiště opustil Kroos a nahradil ho Ekici (BRM).
44
Soto (MAI) dostal zbytečnou žlutou kartu za faul ve středu hřiště a i sám se tomu diví.
43
Mielitz předvedl famózní zákrok po standardní situaci v závěru poločasu tak drží naděje Werderu alespoň trošičku reálné.
41
Ostrý centr z levé strany dokázala obrana Mainzu přizvednout a tím celou situaci vyřešit.
40
Tempo hry nyní malinko upadlo, hraje se převážně ve středu hřiště a to pochopitelně vyhovuje hlavně hostům.
39
Nepřesný centr obrana Mainzu pouze hlavičkou přiťukla ke svému brankáři, jenž bude odkopávat.
36
Po nepřesné akci domácích se odkopává od brány Mainzu.
33
Praporek rozhodčího na čáře zastavil útočnou akci Mainzu, píská se totiž ofsajd.
31
Po další ze zblokovaných střel budou hosté rozehrávat rohový kop.
30
Gebre Selassie (BRM) se dostal k hlavičce a zamířil velmi dobře, brankář hostů se však po míči hodil jako tygr a stačil jej vyrazit, následné dorážce zabránila pozorná obrana Mainzu.
29
Makiadi (BRM) se pokusil zakončit, ale míč minul. Rohový kop se bude opakovat, ale tentokrát z druhé strany.
29
Ostrý souboj u rohového praporku končí rozhodnutím rozhodčího, Werder má k dispozici rohový kop.
27
Mielitz vykryl dobrou střelu z dvaceti metrů, ale dokázal ji vyrazit pouze těsně před sebe. Tam už už dobíhal hostující hráč na dorážku, no Mielitz stačil skočit po míči a zabránit katastrofě z pohledu Brém.
25
Gebre Selassie (BRM) dává zabrat obraně soupeře a to i přestože se jedná o obránce. Český reprezentant však dokáže po křídlech skvěle doplňovat před sebou stojící spoluhráče a opět se tlačil k centru, ten však neprošel.
24
Makiadi (BRM) se nepříjemně srazil v hlavičkovém souboji a je odveden mimo hřiště, kde bude jeho ošetření pokračovat.
23
Po standardní situaci to v šestnáctce jenom tak zahučelo, míč však nakonec těsně míjí prostor brány a Werder se tak ani tentokrát ke snížení nedostává
22
Tak také Brémy ukazují, že se nechtějí v žádném případě smířit s porážkou. V pokutovém území došlo k několika velkým šancím, ani jedna z nich však snížením nekončí. Parádní práci odvedl brankář Karius, jenž vše vyřešil.
21
Celá akce Brém však pokračovala a výsledkem snažení hráčů v zeleném je zisk rohového kopu.
20
Vysoký míč prolétl celým pokutovým územím a nikdo z domácích hráčů jej nedokázal zasáhnout.
17
Jako blesk z čistého nebe přichází druhá branka Mainzu a nyní to tak budou mít domácí hráči o to složitější.Takový polocentr – polostřela z velké dálky skončila na břevně a od toho se míč odrazil přímo na kopačku SHINJI OKAZAKIHO a ten neměl problém s voleje překonat překvapeného brankáře. Také tento gól jde na vrub brankáři Brém, který dnes rozhodně nehraje svůj top zápas.
16
Zimling (MAI) upadl po souboji ve středu hřiště a tak se píská opět proti domácím.
15
Navíc na trávníku zůstává ležet jeden z hráčů Mainzu a tak se nyní čeká na jeho ošetření.
14
První žlutou kartu zápasu uviděl Lukimya-Mulongoti (BRM).
14
Brémy se hnali do rychlého protiútoku, no hosté se stihli rychle vrátit a tak je celá akce přibržděna.
12
Brémy se snažili ve středu míče vykombinovat obranu soupeře, ale ta vše zvládla s velkým přehledem.
10
Bránění rohového kopu obrana Werderu zvládla na jedničku. Zatím však domácí nic v utkání nepředvedli a zaslouženě prohrávají.
9
Další zmatek před bránou Brém na sebe nenechal dlouho čekat, tentokrát dokázat Mielitz s vypětím všech sil míč dostal společně s obránci na roh.
7
Nakonec se Mainz také dočkává otevření skóre, no výrazně jim k tomu pomohl brankář Mielitz, který stál daleko za šestnáctkou a po jedné dlouhé přihrávce se dostal do složité pozice, kterou skvěle využil NICOLAI MÜLLER. Ten fantastickým lobem nedal domácímu brankáři šanci a otevřel skóre dnešního zápasu.
6
Hosté v úvodu zápasu jasně aktivnějším týmem, opět zde byla snaha centrem překvapit domácí obranu, ale tentokrát se hráči v bledě modrém k zakončení nedostali.
5
Z následné standardní situace však 1. FSV nic nevytěžil.
4
Centr proskákal až před bránu a tam si Mielitz neporadil příliš přesvědčivě a daroval tak hostům rohový kop.
4
Další faul jednoho z domácích a Mainz bude mít k dispozici zajímavou standardní situaci z takových třiceti metrů.
2
Okazaki (MAI) sice zůstal sám proti dvojici soupeřů, ale chytře si pokryl míč a došel si pro faul.
1
Ten doskákal až ke Kariusovi, který jej v pohodě schoval v rukavicích.
1
Úvodní výkop obstarali hosté, jejich rozehrávka však byla okamžitě napadána a Werder následně míč také získal.
1

Werder Bremen: Mielitz – Fritz (C), Lukimya-Mulongoti, Caldirola, Gebre Selassie – Makiadi, Kroos, Elia – di Santo, Hunt, Selke.
Náhradníci: R. Wolf – Schmitz, Ekici, Ignjovski, Trybull, Yıldırım.

1. FSV Mainz 05: Karius – Pospěch, Bell, Noveski (C), Park – Polter, Geis, Zimling, Soto, N. Müller – Okazaki.
Náhradníci: Mathenia – Svensson, Díaz, Saller, Moritz, Mallı, Choupo-Moting.

Rozhodčí: Sippel – Leicher, Schüller.
Vzájemné zápasy

Poslední vzájemné souboje se datují do loňské sezóny a lepší bilanci mají Brémy. Ty nejprve v 10. kole vyhráli doma 2:1 a v odvetě ve 27. kole remizovali na hřišti soupeře 1:1.
1. FSV Mainz 05

Mainz na tom také není nikterak dobře, po špatném vstupu do sezóny se však přece jen malinko oklepal a po vítězství v minulém kole doma s Frankfurtem se dostal na průběžnou 9. příčku se šestnácti body.

Také Mainz se může soustředit výhradně na boje v Bundeslize, v poháru sice došel alespoň do druhého kola, tam však prohrál s Kölnem.

Poslední ligové zápasy:

10. kolo: 1. FSV Mainz 05 – Braunschweig 2:0
11. kolo: Augsburg – 1. FSV Mainz 05 2:1
12. kolo: 1. FSV Mainz 05 – Frankfurt 1:0
Werder Bremen

Werderu patří momentálně v lize 11. příčka a to jistě není nic, čím by se dalo výrazněji chlubit. Domácí tým nasbíral zatím patnáct bodů ve dvanácti zápasech s pasivním skóre 13:20.

Brémy navíc vypadly také z ligového poháru, kde hned v prvním kole nestačily na 1. FC Saarbrückem, když prohráli 3:1 po prodloužení.

V lize navíc tým vyhrál naposledy v 6. kole 0:2 na hřišti Hamburgu, od té doby si připsal pouze tři body za tři remízy. V posledních třech zápasech odešli Brémy vždy jako poraženi.

10. kolo: VfL Wolfsburg – Werder Bremen 3:0
11. kolo: Werden Bremen – Hannover 96 3:2
12. kolo: Schalke 04 – Werder Bremen 3:1
Německá Bundesliga má v neděli na programu jako již tradičně dvě utkání. V tom pozdějším budeme sledovat souboj Werderu Brémy s 1. FSV Mainz 05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.