Utkání je u konce, domácí Hertha nedokázala ve druhém poločase proměnit své šance, naopak udeřilo na druhé straně, když se prosadil Maximilian Philipp, který pojistil vítězství Freiburgu. Ode mě je to pro tento zápas vše, loučím se s vámi a zase někdy u onlajnů, nashledanou.
90+4
90+4
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Felix Klaus, přichází Mensur Mujdža.
90+3
Schieber si nerozuměl s Wagnerem a bude se kopat od Bürkiho brány.
90+3
Darida odkopává míč po menším závaru před Bürkim.
90+2
Na druhé straně hřiště zahrozil Schmid, jeho střela z dobré pozice ale končí jen uprostřed brány.
90+1
Nastavují se 4 minuty.
90
Bürki s rozehrávkou nespěchá a za zdržování hry dostává žlutou kartu.
89
Za odraženým míčem se v pokutovým územím dral Stocker, hosté se ale i přes nejistý Bürkiho zákrok ubránili a odkopli míč.
88
Domácí se připravili o šanci dalším faulem a čas jim teď ubíhá hodně rychle.
87
Obrovskou šanci měl po rohovém kopu Stocker, Kath ale dokázal jeho střelu vykopnout z brankové čáry!
86
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Oliver Sorg, přichází Julian Schuster.
85
Domácí vybojovali rohový kop, zatím ale zůstává na zemi zraněný Sorg.
84
Riether se dopustil faulu na vlastní polovině, domácí tak mají šanci udeřit ze standardní situace.
83
Útok Herthy končí opět u Bürkiho, který byl první u míče v pokutovém území.
82
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Maximilian Philipp, přichází Florian Kath. Pro Katha je to první start za dospělé mužstvo Freiburgu.
81
Schmid získal míč po špatné rozehrávce hostů, akce Freiburgu ale neměla dlouhého trvání.
80
Darida se výborně vrátil k Schieberovi, který ho nakonec fauloval.
79
Domácí se z přímého kopu neprosadili a do protiútoku se dostal Freiburg. Philipp ale nakonec celou akci zpomalil a nakonec nepřesně přihrál.
78
Darida fauloval na vlastní polovině Wagnera, přímý kop pro domácí.
77
Žlutou kartu dostává Jonathan Schmid (SC Freiburg).
77
Guedé se se štěstím protlačil do vápna, jeho střílená přihrávka ale končí v zámezí.
76
Günter trefil při odkopu jen Schibera, následný odraz možná trochu vylekal Bürkiho, míč ale končí nějaký ten metr vedle.
75
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Salomon Kalou, přichází Sandro Wagner.
74
Žlutou kartu dostává domácí Per Ciljan Skjelbred.
72
Hegeler se pokusil překvapit hostující obranu, jeho přihrávka ale nebyla přesná.
71
Beerens zpomalil celou akci domácích a nakonec fauloval. Hosté už s rozehrávkou nespěchají.
70
Kalou se na pravé straně neprosadil, Hertha ale bude alespoň vhazovat.
69
Ke střele z dálky se dostal Brooks, Bürki ale míč nadvakrát zkrotil.
68
Žlutou kartu dostává domácí Marvin Plattenhardt.
66
Hertha sice drží míč většinu času na svých kopačkách, hosté se ale brání velmi zodpovědně.
65
Darida dobře zabojoval a získal míč pro svoje barvy.
64
Druhé střídání domácích, Ronnyho nahrazuje Hosogaj.
62
Domácí kombinovali před velkým vápnem soupeře, nakonec ale míč získal Torrejón.
61
Další faul domácích na jejich vlastní polovině, tentokrát se provinil Schulz.
60
Hosté rozehráli zajímavý signál, domácí obrana ale zareagovala včas.
59
Pekarik fauloval Schmida a tentokrát je z toho zajímavý přímý kop pro Freiburg.
58
Guedé byl faulován na polovině hřiště a hosté si tak mohou oddechnout.
57
O střelu z dálky se postaral Stocker, jeho střelu i následnou dorážku Kaloua ale vyrazil skvělý Bürke!
55
Hosté už se soustředí hlavně na defenzivu a rychlé protiútoky. Po jednom z nich byl odmáván ofsajd Guedému.
54
Hra se v posledních minutách trochu přiostřuje, sudí Kinhöfer ji ale nechává plynout.
52
Freiburg právě vstřelil branku!
Schmid poslal od rohového praporku před bránu přesný centr, na který si naskočil MAXIMILIAN PHILIPP, proti jehož hlavičce neměl Kraft šanci.
52
Po akci Daridy se Schmidem budou hosté zahrávat rohový kop.
51
Domácí se provinili útočným faulem a tak si mohou hosté na chvíli oddechnout.
49
Domácí to opět zkusili po levé straně, Stocker se ale dostal s míčem až za brankovou čáru.
48
Plattenhardt se snažil prosadit dopředu po levé straně, nakonec ale jen fauloval Klause.
47
Skjelbred fauloval ve vzájemném souboji Philippa, hosté tak budou rozehrávat.
46
Obrovská šance domácích hned po 12 vteřinách druhé půle! Schieber poslal přihrávku před bránu a Kalouovi na malém vápně scházely jen centimetry!
46
Domácí před druhým poločasem vystřídali, Schulze nahradil Beerens.
46
První poločas je u konce. Hertha v něm sice byla o něco lepším týmem, hostující Freiburg ale dokázal využít jedinou větší šanci zápasu, kdy se prosadil Felix Klaus. Jestli se domácím podaří zvrátit průběh utkání uvidíme ve druhém poločase, který začne zhruba v 16:32.
45
44
Herthě se ještě ke konci poločasu podařilo zatlačit svého soupeře, závar před Bürkim ale ukončil faul Kaloua.
43
Schieber poslal tvrdým zákrokem k zemi Güntera, kterému se na nohy příliš nechce.
42
Guedému byl opět odmáván ofsajd, hrát mohou domácí.
41
Freiburg nikam nespěchá, je vidět, že chce dohrát první poločas bez obdržené branky.
41
Stocker fauloval při napadání Güntera a rozehrávat budou hosté.
39
Darida hledal svou přihrávkou Guedého, ten ale o míč rychle přišel.
38
Kalou se pokusil překvapit Bürkiho střelou z dálky, jeho sražená rána ale končí v rukavicích gólmana Freiburgu.
37
Hosté se dostali z těžké pasáže a hra se vyrovnává.
36
O přímou střelu se pokusil Schmid, mířil ale mimo.
35
Ronny fauloval u vlastního vápna a dobrou šanci z přímého kopu mají tentokrát hosté.
34
Na druhé straně zahrozil Schmid s Guedém, obrana domácích odkopla míč do zámezí.
33
Tentokrát nerozehrál Ronny přímý kop zle, nakonec se ale domácí připravili o šanci faulem.
32
Schieber byl faulován v blízkosti vápna hostů, další šance ze standardní situace pro Herthu.
31
Freiburg je pod velkým tlakem, domácím se ale stále nedaří dostat se do výraznější šance.
30
Na druhé straně zkusil štěstí z dálky Darida, nemířil ale přesně.
29
Centrovaný míč od Stockera sebral Bürki, po jeho pokusu o rychlý brejk ale hosté rychle přišli o míč.
29
Stocker se výborně uvolnil na pravé straně, po jeho přihrávce do vápna na poslední chvíli zakročil Klaus. Roh pro Herthu.
28
Po Schieberově akci centroval Schulz, na přetažený centr nejlépe zareagoval Günter, který odkopl míč. Domácí jsou v posledních minutách každopádně lepší.
27
Pořád stejná písnička. Bürki poměrně bez problémů chytá centr do pokutového území.
26
Další faul hostujícího mužstva před pokutovým územím, faulovaný byl tentokrát Schieber.
26
Klaus se po tvrdém osobním souboji sbíral ze země hodně těžce, vypadá to ale, že je v pořádku.
25
Míč poslal před bránu Ronny, Bürki byl ale opět pozorný.
24
Torrejón se provinil vysokou nohou v souboji s Pekarikem a je z toho zajímavá standardní situace pro domácí.
23
Nakonec na levé straně neudržel míč Günter a tak mohou zaútočit domácí.
22
Schmid dostal míč do vápna, kde byl Philipp, ten ale v těžké pozici neudržel míč. Hosté budou alespoň vhazovat.
21
Bürki si dovolil odvážnou kličku proti napadajícím hráčům domácích, zatím ale gólmanovi Freiburgu vše vychází na jedničku.
20
Pro míč si opět došel Bürki, domácím se zatím centrované míče vůbec nedaří.
19
Kalou se uvolnil okolo Daridy, který ho poslal k zemi nedovoleným zákrokem. Přímý kop pro Herthu.
19
Darida hledal ve vápně rozběhnutého Güntera, u míče byl ale jako první domácí brankář Kraft.
18
Na druhé straně se dostal k centru Schmid, Guedé byl ale v ofsajdovém postavení.
17
Před bránu posílal míč Pekarik, Bürki ale míč bez problémů sebral.
16
Domácí se snaží uklidnit hru a nenechat se obdrženou brankou rozhodit.
14
Guedé se dostal z levé strany do vápna, se štěstím udržel míč ve hře a po jeho přihrávce před bránu opařil domácí šťastným angličanem FELIX KLAUS!
14
Při útočné snaze se provinil faulem Skjelbred, rozehrávat budou hosté.
13
K míči se postavil právě Schmid, s jehož centrem ale neměla obrana Herthy příliš práce.
12
V blízkosti velkého vápna Herthy byl faulován Schmid a je z toho zajímavý přímý kop pro hosty.
12
Obrovskou chybu vyrobil Darida, který měl štěstí, že po přihrávce Kalou nezpracoval míč ve vápně Stocker.
11
Dlouhý míč Pekarika skončil jen v rukavicích Bürkiho, který rozehrává na dvojici stoperů před sebou.
10
Kalou ztratil zbytečně míč na pravé straně, po zásahu Philippa je z toho nakonec aut pro hosty.
9
Schieber se sice na levé straně neprosadil, berlínské mužstvo ale zůstává u míče.
8
Akci Freiburgu opět ukončil faul, domácí ale následně nerozehráli přesně.
8
Na Olympijském stadionu zatím vládne velmi dobrá atmosféra, je vidět, jak se fanoušci na dnešní zápas těšili.
8
Hertha to nakonec zkusila dlouhým míčem za obranu, bude se ale jen kopat od Bürkiho brány.
7
Domácí drží míč na své polovině a nikam se zatím neženou.
6
Další vzájemný souboj Guedého a Brookse končí znovu faulem útočníka Freiburgu.
6
Guedé fauloval v hlavičkovém souboji Brookse a tak mohou opět hrát domácí.
5
Po centru do vápna se k zakončení dostal Schieber, Bürki ale bez problémů chytá.
4
Tentokrát byl Pekarik faulován a je z toho standardní situace pro domácí mužstvo.
3
Pekarik si nepohlídal ofsajdové postavení a rozehrávat bude gólman Freiburgu, Bürki.
2
Za domácí obranu se prodíral Guedé, stopeři Herthy si ale nakonec poradili.
1
Úvodní výkop obstarali hosté, kteří nyní kombinují na své polovině.
1
-2
Hráči jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání za pár minut začne.

Hertha BSC: Kraft (C) – Pekarík, Hegeler, Brooks, Schulz – Skjelbred, Plattenhardt – Kalou, Ronny, Stocker – Schieber.

Náhradníci: Burchert – Langkamp, Hosogaj, N'Djeng, Niemeyer, Beerens, Wagner.

SC Freiburg: Bürki – Sorg (C), Höhn, Torrejón, Günter – Klaus, Riether, Darida, Schmid – Guédé, Philipp.

Náhradníci: Mielitz – Krmaš, Daehli, Schuster, Mujdža, Schahin, Kath.
Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Thorsten Kinhöfer, na čarách mu budou vypomáhat Christian Fischer a Frederick Assmuth.
Vzájemná utkání:

Freiburg 2 – 2 Hertha Berlin 19.09.2014
Hertha Berlin 0 – 0 Freiburg 28.02.2014
Freiburg 1 – 1 Hertha Berlin 22.09.2013
Hertha Berlin 1 – 2 Freiburg 10.04.2012
Freiburg 2 – 2 Hertha Berlin 19.11.2011
Hostující Freiburg je na tom v tabulce ještě hůře, zatím si připsal jen 18 bodů a nachází se na sestupové, 17. příčce. Z jarních utkání má Freiburg stejnou bilanci jako domácí Hertha, jednou vyhrál a ze dvou utkání odešel jako poražený.
Domácí Hertha na tom není v tabulce nijak slavně, po dvaceti kolech má na svém kontě 21 bodů a patří jí 15. místo, jen jedno místo za barážovou příčkou. Ze tří jarních ligových utkání dokázala Hertha jednou vyhrát, zbylé dvě utkání skončily prohrou týmu německého hlavního města.
Dobrý den, dnes nás čeká zápas dvou týmů z konce tabulky Bundesligy, domácí Herthy BSC a hostujícího SC Freiburg. Utkáním vás bude provázet Jan Číhal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.