Zajímavé utkání mezi Kolínem nad Rýnem a Schalke 04 končí zřejmě spravedlivou dělbou bodů. Obě mužstva praktikovala ofenzivní pojetí hry a k vidění tak byla spousta gólových příležitostí. Branky přesto padaly pouze v prvním poločase. Ve druhé minutě otevřel gólový účet zápasu Schöpf a gólem do šatny vyrovnal Modeste.
90+3
90+3
V poslední nastavené minutě domácí zahrávali standardní situaci a málem se radovali z vítězné trefy. Centrovaný balon proskotačil až na zadní tyč, kde Heintz tělem nebo kolenem zakončoval nad břevno. V hledišti to jenom zahučelo...
90+2
V celku FC Schalke 04 došlo k poslední výměně: trávník opustil Nabil Bentaleb a opačným směrem zamířil Thilo Kehrer.
90+1
Hrát se bude ještě minimálne tři minuty. Přesně tolik času totiž sudí Stieler nastavil nad rámec řádné hrací doby.
89
Hosté v závěru zápasu vytrvale zaměstnávají obranu kolínského týmu.
88
Gólman Kolína nad Rýnem bezpečně polapil Bentalebův pokus z nařízeného přímého volného kopu.
85
Defenziva Schalke čelila rohovému kopu a svou úlohu zvládla na výbornou.
81
Za útočný faul přichází žlutá karta. Dostává ji Alessandro Schöpf (FC Schalke 04).
81
A ještě jedna příležitost hostující ekipy, která je v posledních okamžicích velmi nebezpečná! Meyer se opřel do míče zpoza šestnáctky a Kessler u pravé tyče vytáhl excelentní zákrok, kterým podržel svůj tým. Strážce kolínské brány si tímto vysloužil potlesk publika.
80
Další šance Schalke! Kolašinac zleva procpal balon do předbrankového prostoru a tam svou tutovku zazdil Choupo-Moting, který trestuhodně minul odkrytou část brány.
78
Střídání v týmu FC Schalke 04: Guido Burgstaller přepouští své místo Ericu Choupo-Motingovi.
76
Blízko vstřelení gólu byl Burgstaller, který se stal adresátem přihrávky do běhu a po vniknutí do levé části pokutového území vypálil kolem vyběhnuvšího Kesslera ke vzdálenější tyči. Neúspěšnému střelci pak nezbylo nic jiného, než se chytit za hlavu...
75
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: odpracováno má Miloš Jojić a svůj fotbalový um přijde předvést Simon Zoller.
73
Dnes už poněkolikáté se v postavení mimo hru ocitl Modeste.
72
Za podražení Goretzky uviděl Frederik Sørensen (1. FC Kolín nad Rýnem) žlutě zbarvený kartonek.
70
Ōsako vypustil jedovatou střelu a ta zamířila vedle pravé tyče. Kesslera, který se prolétl vzduchem, japonský hráč pořádně vyděsil.
68
Kolešinac u lajny inkasoval tvrdý hit, po kterém se skácel k zemi. Potřeba bude jeho ošetření.
67
Jako by mě trenér FC Schalke 04 vyslyšel: ze hřiště stáhl Daniela Caligiuriho a na jeho místo poslal Maxe Meyera.
66
Tempo hry ve druhém poločase opadlo a určitě by se zvýšilo nějakou změnou na hřišti.
65
Sørensen chtěl roztáhnout hru na pravou stranu, jenomže Olkowski zachytil míč až za postranní čárou.
63
Exekutorem standardky se stal Schöpf a uvnitř vápna se pak ke střele dostal Höwedes, který trefil pouze bránícího Modesteho.
62
Burgstaller byl kousek od pravého okraje pokutového území faulován Heintzem.
60
Rausch střelou z nařízené standardky gólmana Schalke nepřekvapil. Zamířil totiž přímo doprostřed brány.
59
Naldo (FC Schalke 04) stáhl útočícího hráče k zemi a žluté kartě, kterou inkasoval, se nemůže vůbec divit.
58
Goretzka poslal načechraný centr na hlavu Kolašinace a ten na zadní tyči zakončoval nad cílené zařízení.
57
Už několik desítek vteřin se hraje výhradně kolem středového kruhu. Tato pasáž hry je poměrně nezáživná.
55
Ōsako posunul míč dopředu na Modesteho a jemu uzavřel cestu bránící Badstuber.
54
Přihrávku Rausche obránce srazil mimo branku a následný Jojićův centr z rohu hřiště obránci odvrátili do bezpečí.
53
Heintz před hranicí pokutového území odzbrojil Schöpfa. Hosté se sice dožadovali odpískání faulu, ale nic takového se nestalo.
51
Benjamin Stambouli (FC Schalke 04) na útočné polovině zajel do Jojiće a za nešetrný faul byl potrestán žlutou kartou.
49
Praporek asistenta rozhodčího je nahoře a to znamená jediné – ofsajd. V něm byl načapán Modeste.
48
Míč si do rohového čtvrtkruhu postavil Rausch a zakroutil ho na bránu. Fährmann musel sáhnout k boxerskému úderu.
47
Olkowski v rohu hřiště podstoupil souboj s Badstuberem a vytěžil z něj exekuci rohového kopu.
46
Žádný z trenérů se během poločasové přestávky nerozhodl některého z hráčů vystřídat.
46
Úvodní poločas měl vyrovnaný průběh a byl orámován dvěma góly. Už ve 2. minutě poslal hosty do vedení Schöpf a před koncem půle vyrovnal Modeste. Nebezpečný byl také pokus domácího Jojiće, který z velké dálky vyprášil rukavice gólmana a na opačné straně Goretzka trefil tyč. Diváky musela první půle bavit, a pokud se po změně stran obraz hry rapidně nezmění, máme se na co těšit.
45+2
45
V prvním poločase nastavil sudí Stieler dvě minuty.
43
Köln právě vstřelil branku!
Na hranici ofsajdu se pohybující ANTHONY MODESTE obdržel přihrávku zprava a gólmana překonal přesnou střelou letící k pravé brankové konstrukci. Domácí díky gólu do šatny vyrovnávají stav utkání.
42
Jojić vyděsil Fährmanna dalekonosným projektilem. Jeho bombu jako z děla gólman Schalke vyrazil s vypětím všech sil.
41
Ōsako marně sprintoval za dlouhým nákopem. U míče byl totiž dříve Badstuber, který se pak stal faulovaným hráčem.
39
Kombinační souhra domácího mužstva neměla dlouhého trvání. Utnul ji asistent rozhodčího, který přistihl v ofsajdu Rausche.
38
Domácí se posunuli vpřed a operují na útočné polovině.
37
Kolín nad Rýnem v poklidu kombinuje na svém území.
35
Höwedesův vzdušný pas se stal kořistí brankáře Kesslera.
33
Hosté byli velice blízko zdvojnásobení svého náskoku. Na hranici pokutového území si zpracoval míč Goretzka a jeho prudká rána zaťukala na levou tyčku.
32
Domácí se pak dostali k míči a vyslali dlouhý pas, který směřoval na v ofsajdu stojícího Hectora.
31
Hector doslova převálcoval útočícího Caligiuriho. Jednoznačný faul.
29
Aktivní Jojić se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti, ta mu ale vůbec nesedla.
28
Goretzka nedovolil Jojićovi odcentrovat balon do pokutového území. Domácí přesto zůstali u míče.
26
Po několika hlavičkových soubojích uvnitř pokutového území ukořistil míč gólman Fährmann.
25
Faul Badstubera znamená přímý volný kop kolínského mužstva. Jak to dopadne?
23
Hra se přesunula doprostřed hřiště, kde hráči svádějí usilovné bitvy o míč.
21
Prvním napomenutým hráčem utkání se za nedovolený zákrok stává Neven Subotić (1. FC Kolín nad Rýnem).
20
Modeste musel odejít za postranní čáru, ale o chvíli později se znovu zapojil do hry.
19
Po jednom z ostřejších soubojů zůstal ležet na trávníku Modeste a právě je v péči týmových lékařů.
18
Před hranicí vápna vypálil Goretzka a jeho rána z hlubokého záklonu prolétla vysoko nad břevnem.
17
Rausch byl přistižen v postavení mimo hru. Nepřímý volný kop pro Schalke 04.
15
Na centrovaný míč si u zadní tyče naskočil Sørensen a svou hlavičku umístil vedle brankové konstrukce.
14
Souboj muž proti muži podstoupil Jojić a ze svého samostatného tažení vytěžil rohový kop.
13
Höger vzdušným pasem hledal Modesteho, toho ale obránce k balonu nepustil.
12
Modeste si nepohlídal ofsajdovou linii, takže jeho následná střela už byla zbytečná.
10
Následoval rohový kop Jojiće, po kterém hrací předmět přistál na hlavě některého z obránců.
9
Rausch chtěl naservírovat míč do vápna, ale zákrok obránce jeho úmysl zhatil.
8
Sørensen se poblíž středového kruhu provinil proti pravidlům. Míč pro Schalke 04.
6
Schöpf se prezentoval centrem do pokutového území, který odvrátil Heintz.
4
Hráči Schalke drží míč na svých kopačkách a vyměňují si ho mezi sebou.
2
Schalke právě vstřelilo branku!
Někteří diváci se ještě ani nestačili usadit na svá místa a už viděli gól. Caligiuri se rozběhl po levé straně a adresoval míč do předbrankového prostoru, kam si naběhl špatně obsazený ALESSANDRO SCHÖPF a s přispěním levé tyčky otevřel gólový účet zápasu.
1
Úvodní výkop provedli fotbalisté Schalke 04.
1
Tobia Stieler společně se svými asistenty právě přivádí hlavní aktéry utkání na hřiště.

1. FC Kolín nad Rýnem: Kessler – F. Sørensen, Subotić, Heintz – Olkowski, Höger, Jojić, Hector (C), Rausch – Modeste, Osako.
Náhradníci: Müller – Clemens, Zoller, Maroh, Klünter, S. Özcan, Hartel.

FC Schalke 04: Fährmann – Höwedes (C), Naldo, Badstuber – Schöpf, Goretzka, Stambouli, Bentaleb, Kolašinac – Burgstaller, D. Caligiuri.
Náhradníci: Nübel – Geis, Meyer, Choupo-Moting, Kehrer, Nastasić, Huntelaar.

Rozhodčí: Stieler – Thielert, Jöllenbeck.

FC Schalke 04

Schalke by se rádo vyhnulo bojům o záchranu a tento záměr klubu z Gelsenkirchenu zatím ideálně vychází, když se nachází na jedenáctém místě. Minulý zápas fotbalisté Schalke sehráli v domácím prostředí a jejich soupeřem bylo mužstvo Herthy, které se do hlavního města vrátilo s prázdnou.

FC Schalke 04 – Hertha Berlín SC 2:0 (1:0)
Branky: 41. Burgstaller, 62. Goretzka.
1. FC Kolín nad Rýnem

Kolín atakuje pohárové příčky a k tomu, aby dorovnal ztrátu na třetí Frankfurt, mu schází pouze tři body. A právě na třetí pozici se kolínský celek mohl vyhoupnout v předchozím kole, neuspěl však na půdě Freiburgu, který zastavil jeho šestizápasovou sérii bez porážky.

SC Freiburg – 1. FC Kolín nad Rýnem 2:1 (1:1)
Branky: 32. Grifo, 77. Philipp – 39. Modeste.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemné nedělní odpoledne. Německá Bundesliga má na programu 21. kolo, v jehož rámci proti sobě nastoupí 1. FC Kolín nad Rýnem a FC Schalke 04. Utkáním, jehož úvodní výkop je naplánován na 17:30, vás prostřednictvím online textové reportáže provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.