90+3
Konec zápasu. Wolfsburg po špatné první půli slaví velký obrat díky výkonu zlepšenému úplně k nepoznání.
V poločase vedl Hoffenheim zásluhou Zubera 0:1, navíc nastřelil břevno. Druhou půli začali lépe domácí a ze standardní situace vytěžili rychlé vyrovnání. Prostřední část druhého poločasu opět patřila hostům, kteří však své šance už proměnit nedokázali, naopak Wolfsburg po krátkém intermezzu znovu zabral a soupeře doslova přejel. O vítězství nakonec rozhodl zblízka střídající Didavi po další standardce v 73. minutě a náskok si už zelenobílí pohlídali, když jim další gól správně nebyl uznán, neboť míči chybělo pár centimetrů, aby byl celým objemem za brankovou čarou.
Hoffenheim tedy klesl na páté místo v bundesligové tabulce a po sérii 17 kol bez porážky prohrává druhý z posledních tří zápasů. Wolfsburg zůstává čtrnáctý, ovšem náskok na šestnáctý Werder Brémy navýšil po dnešku na 6 bodů.
Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera.
90+3
Błaszczykowski nestihl míč na hrací ploše, Baumann pospíchá s rozehrávkou, zbývají poslední vteřiny.
90+2
Půl nastavení je za námi, zelenobílí drží hru daleko od vlastní brány, což jim maximálně vyhovuje.
90+1
Právě začalo tříminutové nastavení.
90
Taktické střídání Wolfsburgu: hřiště opouští Yunus Mallı, defenzivu přichází vyztužit Christian Träsch.
89
Oliver Baumann chytá Didaviho centr a okamžitě vysouvá své spoluhráče vpřed. Na útočné polovině ovšem hosté faulují a znovu o míč přicházejí.
87
Vzápětí napomíná rozhodčí žlutou kartou za protesty i jeho spoluhráče Kevina Vogta.
87
Žlutou kartu dostává Benjamin Hübner (TSG 1899 Hoffenheim).
86
Szalai pěkně sklepl míč pro Terrazzina, který okamžitě posunul na rozběhnutého Zubera, ten celou akci zbrzdil nepřesnou přihrávkou.
85
Zuber sám zakončuje, ale měl hodně rozhozená mířidla – po jeho střele vhazují domácí aut.
84
Po Zuberově centru se natahoval Terrazzino, měl to sice na dlouhou nohu, ale dokázal získat pro Hoffenheim aspoň roh.
83
Nejmladší trenér dějin bundesligy Julian Nagelsmann má pro dnešek dostřídáno: ze hřiště odvolává Nadiema Amiriho, na trávník vysílá Pirmina Schweglera.
82
Bádenský klub se může usadit na polovině domácích, porážka by mu dost zkomplikovala boj o Ligu mistrů.
79
Zuber u rohového praporku fauloval Mallıho, další zajímavá standardka pro domácí.
76
Domácí se radovali z gólu, jenže předčasně. Gerhardtův přízemní centr z levé strany tečoval Mario Gómez za brankovou čáru, kde se po něm natáhl Baumann a dokázal ho vyškrábnout. V první chvíli to vypadalo na gól, ale rozhodčí měl obdivuhodný postřeh. Nechal pokračovat ve hře a branková technologie skutečně potvrdila, že míč nepřešel čáru celým objemem, ale jen asi ze tří čtvrtin.
75
Žlutou kartu dostává Yunus Mallı (VfL Wolfsburg).
73
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Domácí dotáhli obrat podobným způsobem, jako vyrovnali. Tentokrát zahrávali přímý kop skoro od půlící čáry, hostující obrana znovu jen vyhlavičkovala ven, jenže po hlavičce domácího Knocheho opačným směrem dopadl míč před DANIELA DIDAVIHO, který ho v pádu dokázal zblízka dostat za brankovou čáru.
71
Druhý poločas má opravdu grády, s prvním dějstvím se to nedá srovnat. Po delší době zahrozili zase "Vlci", Gerhardt se zjevil na zadní tyči po Mallıho centru sám před Baumannem, který jeho pokus o jesličky vystihl a míč na brankové čáře snad spíše zasedl, než chytil.
70
Zdá se, že Hoffenheim po zakřiknutém vstupu do druhého poločasu znovu přebírá otěže zápasu. Benaglio teď musel mimo svůj vápnem vymezený prostor, aby odkopl míč do zámezí.
67
Na rohy je vyrovnáno stejně jako na góly. Čtvrtý rohový kop Hoffenheimu žádnou významnější událost nezpůsobil.
66
Obrovská příležitost Hoffenheimu, při níž byli v hlavní roli střídající hráči. Szalai se uprostřed pokutového území prosadil ke střele, kterou vyběhnutý Benaglio pouze jednou rukou přizvedl. Míč pak vykopl z brankové čáry Błaszczykowski.
65
Didavi se snažil protlačit k nakopnutému míči, Baumannovi se ve spolupráci se Sülem podařilo situaci zvládnout.
62
Dnešní utkání sleduje 23.148 diváků.
62
Mallı se ještě kličkováním na velkém vápně ke střele neprosadil, poskakujícího míče se zmocnil Didavi a pálí prudce kousek nad břevno.
60
Střídá i Wolfsburg: pro dnešek dohrál Vieirinha, příležitost dostává Jakub Błaszczykowski.
59
S šancemi se roztrhl pytel. Demirbay se kličkou na velkém vápně zbavil obránce a prudce vypálil levačkou, Benaglio výborným zákrokem vyráží znovu na roh.
58
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází chorvatský útočník Andrej Kramarić, nastupuje maďarský reprezentant Adám Szalai.
55
Teď pro změnu zatrnulo domácím příznivcům. Amiriho střela zpoza šestnáctky nevyhlížela nebezpečně, ale těsně před Benagliem skočila a zkušený švýcarský brankář měl co dělat, aby ji vyškrábl aspoň na rohový kop.
53
Hosté se ubránili a přenášejí hru na útočnou polovinu.
52
Domácí jsou po přestávce k nepoznání. Nádhernou ránu střelce vyrovnávací branky Arnolda z 25 metrů vyškrábl Baumann robinzonádou na roh.
50
Z předchozí šance přece jen domácí těží vyrovnání. Rohový kop rozehrál Rodríguez, odvrácený míč pak napálil levačkou zpoza šestnáctky MAXIMILIAN ARNOLD a dráhu letu ukončila až napnutá síť za zády bezmocného Baumanna.
49
Wolfsburg si vypracoval zdaleka největší šanci dne! Didavi perfektní kolmicí vysunul Maria Gómeze, který běžel sám na Baumanna. Ten se nenechal vyprovokovat k pádu a Gómezovo zakončení dokázal vytěsnit na roh.
48
Po rohu se dostal k hlavičce právě nový muž Didavi, míč k jeho smůle proletěl těsně nad břevnem. Baumann ovšem situaci kontroloval.
47
Vierinha hledal křížným pasem Gerhardta, ten se prosadil v souboji s Kadeřábkem a vybojoval na českém reprezentantovi rohový kop.
46
Wolfsburg o přestávce vystřídal: na trávník se již nevrátí nizozemský bundesligový debutant Riechedly Bazoer, na jeho místo nastoupil Daniel Didavi.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
45+1
První poločas skončil. Domácí v něm nepředvedli vůbec nic, hosté trefili z trestného kopu po faulu na českého reprezentanta Kadeřábka břevno a pak zakončil Zuber povedenou akci zatím jediným gólem.
Sledujeme zatím jen sotva průměrný fotbal, snad bude druhá pětačtyřicetiminutovka zajímavější.

Statistiky prvního poločasu: střely na bránu 1:3, střely mimo 2:3, rohy 1:1, ofsajdy 2:1, fauly 9:9, držení míče 45%:55%.
45+1
Čtvrtý sudí Jablonski zvedl nad hlavu tabuli s jedničkou.
45
Arnold zezadu sáhl na rameno unikajícího Demirbaye, ten se na trávníku drží kupodivu za kotník a zjevně tahá čas, kterého do poločasové přestávky moc nezbývá.
44
Kadeřábek obranným zákrokem odehrál na první roh Wolfsburgu. Po něm hlavičkoval vysoko nad bránu Gómez.
42
Amiriho střílený centr nadělal Benagliovi nečekané potíže, k poskakujícímu míči se málem procpal Kramarić. Nakonec se domácí obraně podařilo odkopnout hrací předmět do bezpečí.
41
Demirbay byl při svém křídelním průniku naremplován téměř k reklamnímu panelu, hosté po chvilce na vydechnutí rozehrávají standardku jen do strany a kombinují na půlící čáře.
40
Chvilkové přečíslení nedotáhl Zuber, domácí šli do protiútoku, ale opět jen posílají míč do Baumannových rukavic.
36
Vlci sice oproti úvodu utkání převzali iniciativu, což je vzhledem ke skóre 0:1 logické, soupeřovu obranu však vůbec ničím nedokážou překvapit.
34
A opět přímý kop z velmi dobré pozice pro Wolfsburg. Mallıho výzvu odvrací nekompromisní hlavičkou daleko ven stoper Hübner.
33
Řada útoků na obou stranách ztroskotala hned v zárodku, teď byl například Wolfsburgu odmáván asi desetimetrový ofsajd.
30
V rychlém sledu další zajímavý přímák pro Wolfsburg, tentokrát se ujal rozehrávky Mallı. Míč si s lehkostí stáhl do rukavic brankář Baumann.
29
Rodríguez se trestný kop z 30 metrů rozhodl napálit přímo na bránu, ale nebyl to dobrý nápad. Míč nedoletěl ani na malé vápno.
26
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Na Demirbayovu dobře načasovanou uličku si do pokutového území naběhl STEVEN ZUBER a technicky dokonale provedenou placírkou na zadní tyč překonává Benaglia.
25
Bouře v hledišti, Mallı skončil po souboji s krajanem Demirbayem na zemi přímo na velkém vápně, rozhodčí Seibert rezolutně rozpažuje.
24
Žlutou kartu dostává Riechedly Bazoer (VfL Wolfsburg).
23
Hoffenheim poprvé střídá. Uth není schopen s bolavými zády pokračovat ve hře a na jeho místo nastupuje Marco Terrazzino.
21
S naraženými zády prozatím opouští trávník hostující útočník Uth. Svěřenci nejmladšího kouče bundesligy Nagelsmanna hrají o deseti.
19
Vzápětí míří dlouhý nákop na Yunuse Mallıho, míč před ním zalehl znovu brankář Baumann.
19
Menších zmatků v obraně Hoffenheimu málem využil Mario Gómez, nakonec v situaci, zavánějící malou domů, ukryl míč v náručí Baumann.
18
Na Kramarićův hezky zakroucený střílený centr nabíhal jak jeho kolega Uth, tak domácí brankář, který byl u míče na malém vápně o zlomek vteřiny dřív. Oba se pak bolestivě srazili, podle názoru rozhodčího Seiberta se nejednalo o faul ani z jedné strany.
17
S prvním rohem Hoffenheimu si domácí obrana dokázala poradit.
16
Na rozehrávku přímého kopu se čekalo přes dvě minuty, než se rozestavila zeď a vyřešily strkanice v ní. Když pak Demirbay kopl do míče, stálo to za to. Benaglia zachránilo jen čistě trefené břevno.
13
Dravým průnikem vpřed se blýskl Pavel Kadeřábek. Až téměř na hranici šestnáctky ho zastavil nedovoleně Ricardo Rodríguez a vidí za tento zákrok žlutou kartu.
9
Postupný útok hostů pokračoval i po dalším Zuberově pokusu, který neprošel dál. Po chvíli se dostal k míči Uth a křížnou střelou mířil výrazně nepřesně.
6
Amiri šikovně prostrčil míč mezi dvěma protihráči do pokutového území Zuberovi, jehož střela byla zablokována. Z protiútoku zkoušel Mallı překvapit Baumanna z velké dálky, gólman Hoffenheimu byl ale připraven.
5
První nadějná možnost domácích vznikla, když Mallı rozehrával trestný kop. Jeho spoluhráčům byl však vzápětí na malém vápně odpískán útočný faul.
3
V úvodu utkání mají jasnou převahu hosté, zelenobílým ještě téměř nepůjčili míč, jejich centry však zatím snadno sbírá brankář Benaglio.
1
Utkání právě začalo. Wolfsburg nastoupil ve světlezelených dresech a bílých trenýrkách, Hoffenheim hraje v modrém.

VfL Wolfsburg: Benaglio – Knoche, Gustavo, Rodríguez – Bazoer – Vieirinha, Seguin, Arnold, Gerhardt – Gómez, Mallı.
Náhradníci: Casteels – Horn, Träsch, Didavi, Błaszczykowski, Mayoral, Ntep.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Süle, Vogt, Hübner – Rudy – Kadeřábek, Demirbay, Amiri, Zuber – Uth, Kramarić.
Náhradníci: Stolz – Soares, Bičakčić, Polanski, Schwegler, Szalai, Terrazzino.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

VfL Wolfsburg bojuje v letošní sezóně bundesligy o záchranu, aktuálně je čtrnáctý s 19 body a skóre 17:27, od sestupové příčky ho dělí tři body, dnešní zápas má ovšem klub z města volkswagenů a mistr Německa z roku 2009 a předloňský vicemistr k dobru a případná výhra může jeho fanouškům zajistit alespoň pro nejbližší týden klidnější spánek.
V posledních dvou kolech Wolfsburg vždy těsně prohrál: doma s Augsburgem 1:2 a pak jediným gólem v Kolíně nad Rýnem.
O více než dvě třetiny branek se letos postarali Yunus Malli a Mario Gomez, každý z nich skóroval šestkrát.

TSG 1899 Hoffenheim je v mnohem příjemnějším postavení, v neúplné tabulce je pátý a dnes se může jakýmkoli bodovým ziskem vyšvihnout na třetí příčku, která z bundesligy zaručuje účast v Lize mistrů. Bádenský klub je remízovým králem letošního ročníku, z 19 zápasů pouze jednou prohrál (teprve v 18. kole v Lipsku), zato desetkrát plichtil – výsledkem je 34 bodů a skóre 35:19.
Snad jen pro úplné fotbalové nováčky je třeba dodat, že barvy Hoffenheimu hájí i český reprezentační obránce Pavel Kadeřábek, který sem přestoupil v létě 2015 z pražské Sparty.
Nejlepším střelcem mužstva je desetigólový Sandro Wagner, šest branek nastřílel jeho útočný kolega Mark Uth.
Před týdnem Hoffenheim doma rozdrtil Mohuč 4:0.

Vzájemné zápasy:
Ačkoliv postavení v tabulce favorizuje hosty, Wolfsburgu se doma proti Hoffenheimu historicky daří, z osmi bundesligových střetnutí na svém hřišti pětkrát zvítězil (z toho dvakrát 4:0), dvě utkání skončila nerozhodně a jen jednou v roce 2012 se z výhry 1:3 radovali fotbalisté z Bádenska.