Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Dortmund - 30. září 2017   15:30

Augsburg
11' Caiuby (Max)
1:2
(1:2)
Dortmund
4' Jarmolenko   • 23' Kagawa  (Jarmolenko)
Augsburg
Hitz – Opare, Gouweleeuw, R. Khedira (38. Ku), Hinteregger, Max – Heller (80. Thommy), Baier, Caiuby – Finnbogason, Gregoritsch (67. Córdova).
Luthe – Stafylidis, Schmid, Ku, Córdova, Thommy, Danso.
Fritz – Schaal, Pelgrim.
WWK Arena, Augsburg
Dortmund
Bürki – Ł. Piszczek, Papastathopoulos, Bartra, Toljan – Dahoud (57. G. Castro), Weigl, Kagawa (81. Toprak) – Jarmolenko (63. Philipp), Aubameyang, Pulisic.
Weidenfeller – Zagadou, Sancho, Şahin, Philipp, G. Castro, Toprak.

SESTŘIH: Augsburg - Dortmund 1:2. Aubameyang nedal penaltu

Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a u Bundesligy zase někdy napočtěnou!
Statistiky utkání

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 23:12.
Je konec! Borussia Dortmund udržela své hubené vedení a porazila Augsburg 2:1. O všem rozhodl již první poločas, kde Borussia vstřelila dvě branky. Prosadili se Andrij Jarmolenko a Šindži Kagawa. Na straně domácích vstřelil jedinou branku Caiuby, v závěru utkání neproměnil penaltu Pierre-Emerick Aubameyang.
90+7'
90+6'
Rozhodčí nechal hru pokračovat ještě o několik desítek sekund déle. Augsburgské snažení před brankou bylo ukončeno po faulu na Maximiliana Philippa.
90+6'
Poslední akce utkání skončila v rukavicích Romana Bürkiho. Centr od levé lajny nebyl ničím, co by švýcarského brankáře nějak ohrozilo.
90+4'
Hra se přerušuje kvůli Sokratisovi Papastathopoulosovi, jenž byl loktem trefen do hlavy. Sergio Córdova byl tím, kdo řeckého tvrďáka zasáhl. Uvidíme nejspíše poslední nákop Dortmundu.
90+3'
Po odkopu přes polovinu hřiště se do vápna hnal Pierre-Emerick Aubameyang. Gabonský smolař dne byl ovšem na hranici pokutového území o míč obrán, pokračuje se útokem Augsburgu.
90+2'
Augsburskou arénou to nyní jen zahučelo! Alfred Finnbogason dostával nadýchaný míč na penaltu, který se mu ovšem nepovedlo zasáhnout. Balon tak skončil těsně vedle branky.
90+1'
Až do vápna se proháčkoval hostující Pierre-Emerick Aubameyang. Následnou přihrávkou na zadní tyčku oslovil Philippa. Ten ale na nabídku nakonec nedosáhl.
90'
Na druhé straně další pokus Caiubyho. Ten si narazil míč o Piszczeka a zakončoval. Levačkou míč ovšem poslal jen nad branku přihlížejícího Bürkiho.
89'
Nadýchaný centr na zadní tyčku dostával americký reprezentant Christian Pulisic. Ten se dostal do zakončení, hlavičkou ovšem míč poslal jen nad branku.
87'
Daniel Opare šel do skluzu a následně protestoval. Nemohlo to tak skončit jinak, než udělením žluté karty pro krajního obránce Augsburgu.
86'
Do zakončení se dostal Caiuby, který střílel z vápna. Míč trefil z voleje, ale branku o několik metrů nakonec přepálil. Opět se bude odkopávat od branky švýcarského brankáře.
85'
Hra pokračovalo odkopem od branky Romana Bürkiho, který s rozehrou logicky nespěchá. Čeká nás posledních pár minutek, Augsburg bude tlačit anebo se o to aspoň bude pokoušet.
83'
Hosté nyní v pěti postupovali do vápna, tam se jim ale zakončení nedostalo. Bránící hráč celou situaci přečetl a zastavil pronikání hostujícího celku.
82'
Augsburg má poslední chvilky na vyrovnání aktuálního stavu. Nyní dostával přihrávku za obranu Finnbogason, pokračovat ovšem nemohl díky ofsajdu.
81'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Šindži Kagawa, přichází Ömer Toprak.
80'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Marcel Heller, přichází Erik Thommy.
79'
Tak to byla hodně bídně rozehraná penalta od Aubameyanga. Ten mohl svůj celek uklidnit, zkoušel zakončení Antonína Panenky, ale míč skončil jen v náruči připraveného Hitze!
78'
Žlutou kartu dostává Ja-Čeol Ku (FC Augsburg).
78'
Ale pozor. Hra se přesouvá na druhou stranu, kde se bude kopat penalta! Ja-Čeol Ku zde fauloval, čehož si rozhodčí všiml díky video asistenci!
76'
Domácí vletěli po pravé straně do vápna, střelecký pokus Sergia Córdovy ovšem skončil v autu a rozhodčí ukázal na rohový kop.
75'
A další žlutá karta. Nyní se provinil domácí Marcel Heller, jenž bez míče poslal k zemi pronikajícího Toljana. Uvidíme tedy další standardní situaci.
74'
Tvrdě nakopnutý míč do malého vápna Borussie byl ztečován a letěl do branky. Bürki míč vyboxoval a Ausgburg následně vybojoval další rohový kop.
73'
Jeremy Toljan následně musel zatáhnout za záchranou brzdu, když mu na pravé straně unikal jeden z domácích. Uvidíme tedy standardní akci Augsburgu, Toljan inkasuje kartu.
72'
Další míč do brankoviště Hitze vletěl z pravé strany, kde se snažil Pulisic. Domácí brankář si každopádně připsal povedený zákrok a rychle založil útok.
71'
Příležitost měl po centr Pulisice Aubameyang, kterému se ovšem hlavičkou zblízka nepovedlo překonat Hitze. Ten šanci ostrostřelce vyboxoval nad branku!
70'
Druhý poločas moc aktivní hry nenabízí. Augsburg se snaží něco vymyslet, ale není moc úspěšný. Borussia hraje špatně a nedaří se jí vymyslet vůbec nic.
69'
Tvrdě byl následně dohrán Łukasz Piszczek a Caiuby si opravdu koleduje. Rozhodčí jej nyní jen varoval, ale toto udělat se žlutou kartou chce hodně velké sebevědomí.
68'
Domácí borci se dostávali do rychlého útoku, ten byl ovšem přerušen zasahujícím Bartrou, jenž zahrál skvěle hlavou. Pokračuje se autem Augsburgu.
67'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Sergio Córdova.
66'
Celá akce domácího celku byla zakončena hlavičkou Michaela Gregoritsche. Jeho pokus ale Bürkimu moc problémů nenadělal, míč skončil v jeho rukavicích.
65'
Do útoku tak prošli domácí, kterým se povedlo u levého praporku vybojovat aut. Skvěle zapracoval Daniel Baier, který dnes hraje povedené utkání.
64'
Standardní situace po faulu na Jarmolenka byla odvrácena na rohový kop. Ten byl zahráván z pravé strany, hosté zakončovali z nějakých pětadvaceti metrů, míč nakonec skončil vysoko nad brankou.
63'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Andrij Jarmolenko, přichází Maximilian Philipp.
62'
A další zákrok Caiubyho na aktivně hrajícího Jarmolenka. Domácímu střelci bylo již vše sečteno a vidí první karetní trest dnešního utkání.
61'
A další míč vletěl do šestnáctky Borussie Dortmund. Na penaltě se k němu dostával Alfred Finnbogason, zakončení ovšem nepřišlo, a tak se pokračuje protiútokem hostí.
60'
Jeremy Toljan musel nyní zabrat, aby se mu povedlo odkopnout míč před dotírajícím hráčem Augsburgu. Nakonec byl úspěšný, domácí nicméně budou rozehrávat aut.
58'
Střelecký pokus domácích z nějakých dvaceti metrů byl zblokován na rohový kop. Po standardní situaci se blýskl parádním zákrokem Bürki, jenž u své tyčky vyrazil hlavičku Caiubyho!
57'
Mezitím je na hřišti ošetřován Andrij Jarmolenko, jenž byl faulován Caiubym. Nešlo vůbec o příjemný zákrok, ukrajinský fotbalista bude ovšem nejspíše v pořádku.
57'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Gonzalo Castro.
56'
Caiuby nyní ubránil míč před dotírajícím hráčem Borussie, a tak se bude odkopávat do branky Hitze, jenž neměl ve druhém poločase nic na práci.
55'
Borussii se na začátku druhého poločasu vůbec nedaří a koleduje si o vyrovnávací branku. Uvidíme, zda se povede Augsburgu zakončit jejich aktivní hru.
54'
Po rohovém kopu přišla tvrdá střela Michaela Gregoritsche, jemuž se ovšem nepovedlo trefit branku. Míč skončil pouze pár metrů nad břevnem.
53'
Sokratis Papastathopoulos to nyní udělal parádně a vybojoval odkop od branky Bürkiho. Sudí utkání to ovšem špatně vyhodnotili a domácí borec se k teči nepřiznal.
51'
Byl z toho ovšem rohový kop, který nadělal Bürkimu nějaké problémy. Míč nejdříve vyboxoval a poté musel rychle zpátky do branky. Míč ale nakonec ukryl v rukavicích.
50'
Opět se domácím fotbalistům povedlo vybojovat standardní situaci. Nyní z toho bude přímý kop téměř z poloviny hřiště, k přímému ohrožení branky určitě nedojde.
49'
Následoval rohový kop domácího celku z pravé strany, který zakončoval Baier. Domácí borec se dostával k hlavičce, ale jeho zakončení přesné nebylo.
48'
Philipp Max posílal míč od levé postranní čáry až do vápna. Pokoušel se najít Caiuby a další spoluhráče jako při první brance domácích. Míč ovšem skončil v zámezí.
47'
Augsburg nechce nic uspěchat a kombinuje v poklidném tempu na vlastní polovině. Borussia vysoce napadá a pokouší se domácím uzmout míč.
46'
Je za námi aktivní první poločas, jenž končí vedením Borussie Dortmund. Hned ve čtvrté minutě skóroval Andrij Jarmolenko, který se prosadil v pokutovém území. Caiuby sice vyrovnal sedm minut na to, ale aktuální stav určil krásnou brankou Šindži Kagawa. 2:1 pro hosty po první půli.
45+2'
45+2'
A Kagawa mohl zvýšit vedení lídra Bundesligy. Dostal přihrávku do vápna a levačkou zakončoval na přední tyčku. Hitz zde nebyl a míč by neměl, japonský fotbalista poslal ovšem míč nad branku.
45+1'
Do slibné akce dostával míč Daniel Baier, jenž byl na levém křídle. Už už se pokoušel přihrávat do vápna, v ten moment mu byl ale odmáván ofsajd. Poslední akci prvního poločasu vedou hosté.
45'
Po nákopu za obranu Borussie musel ven z branky Roman Bürki, protože by proti němu postupoval unikající hráč Augsburgu. Švýcarský brankář vše stihl a míč odkopl do autu.
44'
Rohový kop hostům sice nevyšel, i tak jsou ovšem u míče na vlastní polovině a kombinují. Určitě nebudou chtít chybovat, aktuální výsledek by rádi přenesli i do druhého poločasu.
43'
Míč na penaltu dostával Mahmoud Dahoud, který po zemi zakončoval k tyčce. Míč byl ovšem ještě tečován a Hitzem sražen na rohovým kop. Uvidíme tedy další standardku domácích.
42'
Sokratis Papastathopoulos následně po vzdušném souboji padl k zemi, jeden z domácích jej loktem zasáhl přímo do čelisti, a to bolí. První žlutá karta ovšem nepřišla.
41'
Borussia se následně dostala do aktivního snažení před brankou Augsburgu. Vše bylo zakončeno střelou z hranice vápna, která byla ovšem zablokována.
40'
Aktivní hra domácího celku byla zakončena pokusem z nějakých dvaceti metrů. Střela jednoho z domácích měla sice parádní razanci, míč ale skončil několik metrů vedle branky.
39'
Hra je v posledních minutách mírně bez tempa a moc akcí nevidíme. Naposledy to byl právě Aubameyang, který měl šanci. Po této příležitosti ale dosud nic nepřišlo.
38'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází Ja-Čeol Ku.
37'
Ze hřiště odkulhal jeden z domácích fotbalistů, který se ve vzdušném souboji zranil. Uvidíme, zda bude v pořádku a moci pokračovat ve hře.
36'
Následoval rohový kop a pokračující aktivní hra Dortmundu. Marc Bartra se dostával do zakončení, předtím byl ovšem v ofsajdovém postavení. Rozhodčí tak hru přerušili.
35'
Pronikající Jarmolenko byl následně poslán k zemi a ačkoli se to domácím hráčům i fanouškům nelíbilo, o faul jednoznačně šlo. Pokračuje se hrou žlutočerných.
34'
Domácí celek se pokouší aktivně kombinovat, střelecké pokusy na branku Hitze ovšem neproudí. Uvidíme, jak se Augsburgu povede další kombinace.
32'
Borussii akce nevyšla a přišel protiútok, který ovšem hosté vyřešili. Následně Aubameyang dostal přihrávku přes půlku hřiště a unikal sám na Hitze. Toho ovšem kličkami neumotal.
31'
Daniel Baier si počínal na levé straně nedovoleně a Borussia bude zahrávat standardní situaci. K míči se staví Andrij Jarmolenko, který svou levačkou bude hledat spoluhráče ve vápně.
30'
Půl hodina hry je za námi a my viděli již tři branky! Borussia Dortmund zatím zaslouženě vede a aktivní hrou fanoušky vůbec nenudí. Uvidíme, jak se povede odpovědět Augsburgu.
29'
Následný centr do šestnáctky proletěl malým vápnem, v brance ale nakonec neskončil. Hitz měl nyní celkem velké štěstí, že se do míče ani jeden z hostů neopřel.
28'
Tvrdě byl následně poslán k zemi Christian Pulisic, jenž se drží na nohu, nešlo o úplně jemný zákrok. Daniel Opare může být rád, že neviděl žlutou kartu.
27'
Pierre-Emerick Aubameyang dostával přihrávku do šestnáctky, kterou si patičkou zpracovával a pokoušel si přehodit obránce. Míč ale skončil na jeho hlavě, Hitz se následně dostal k zákroku.
26'
Žlutočerní klidní tempo hry a kombinují na vlastní polovině, k míči se dostává také brankář Bürki. Následně uvidíme nějakou akci směrem dopředu.
25'
Útok domácího Augsburgu středem hřiště nyní takticky zastavil Mahmoud Dahoud. Hra bude pokračovat rozehrou bavorského celku, jenž má za úkol podruhé v utkání vyrovnat.
23'
Dortmund právě vstřelil branku!
Výborná akce Borussie Dortmund, která se opět dostává do vedení! Andrij Jarmolenko se dostal k míči na pravé straně vápna, ale nezakončoval. Posunul míč na ŠINDŽIHO KAGAWU, který naprosto neskutečným lobem překonal bezmocného Hitze!
22'
Zajímavě rozjíždějící se akce Borussie Dortmund. Andrij Jarmolenko udělal na pravé straně kličku a posílal míč do malého vápna. Zde se měl prosadit Aubameyang, míč před ním ovšem chytil brankář.
21'
Přímo ve středu travnaté plochy si faulem pomohl hostující Julian Weigl. Spíše takový taktický faul nebyl nijak trestán, nicméně Augsburg bude rozehrávat standardní situaci.
20'
Philipp Max se ujal exekuce celé situace a nevyřešil to úplně nejlépe. Míč mířil na zadní tyčku, ale nikdo se do něj neopřel. Ten tak skončil v zámezí a odkopávat se bude od branky Bürkiho.
19'
Následně přišel u pravé lajny faul Marca Bartry na Caiubyho, kterého fauloval ve vzdušném souboji. Domácí tak budou zahrávat standardní situaci z velice dobré vzdálenosti.
17'
Daniel Opare vybojoval míč a snažil se jej odkopnout od branky Augsburgu. Trefil ovšem hlavu napadajícího Toljana, kterého to muselo neskutečně zabolet. Německý mládežnický reprezentant bude ovšem v pořádku.
16'
Následně se domácí hnali do rychlého protiútoku, který chtěli rychle zakončit. Přihrávka směrem dopředu nebyla ovšem dle pravidel, píská se ofsajd.
15'
Vedoucí branku měl na noze nejlepší střelec Bundesligy, Pierre-Emerick Aubameyang. Gabonský fotbalista dostal přihrávku do běhu a zakončoval. Míč ale skončil na rukavicích Hitze.
14'
Žlutočerní kombinují na útočné polovině a pokouší se něco vymyslet. Domácí se snaží vysoce napadat, což se jim nemusí úplně vyplatit.
12'
Borussia se chce hned dostat zpátky do hry a snaží se něco vymyslet. Augsburg ale bude tento stav chtít udržet co nejdéle. Stěžovat si ovšem nebudeme, dvě rychlé branky utkání jen podpoří.
11'
Augsburg právě vstřelil branku!
Ale pozor, rychlá akce Augsburgu a je vyrovnáno! CAIUBY dostal přesný centr na zadní tyčku a hlavičkou do protipohybu brankáře Bürkiho srovnal stav utkání!
9'
A ne že bychom byli nějak daleko. Jarmolenko hledal svým centrem do šestnáctky volného Aubameyanga, před ním byl ovšem balon vyboxován vyběhnutým Hitzem.
8'
Hra pokračuje kombinační hrou Borussie Dortmund, která se dostala hned v úvodu utkání do vedení, které je důležité pro vývoj utkání. Dočkáme se druhé branky?
7'
U pravého rohového praporku se pokoušel cokoliv vymyslet domácí Marcel Heller. Jeho přihrávka do vápna ovšem nikoho v bílém nenašla, u míče zůstal bránící Bartra.
6'
Právě Jarmolenko se následně objevil po nedovoleném zákroku na zemi a hodně se zlobí na faulujícího Maxe. Rozhodčí vše vyřešili pro Augsburg, jenž zůstává u míče.
4'
A následný rohový kop skončil první brankou utkání, Borussia jde rychle do vedení! ANDRIJ JARMOLENKO se dostal k míči ve vápně a luxusní patičkou jej poslal za záda Hitze – naprostá paráda ukrajinského borce.
3'
První šance také pro domácí. Alfred Finnbogason se dostával do zakončení hlavičkou, ale míč trefil jen do rukavic Bürkiho. Na druhé straně pálil Kagawa a Hitz si připsal první větší zákrok utkání!
2'
Elegantně postupoval po pravé straně až do vápna Andrij Jarmolenko, který se pokoušel přihrávat na penaltu. Tam byl ale bránící hráč, jenž mu nedovolil připsat si asistenci.
1'
Utkání právě začalo! Borussia Dortmund rozehrála a kombinuje na vlastní polovině. Následně se bude chtít dostat do útoku a již na tom pracuje.
1'
Krásné odpoledne všem fanouškům německého fotbalu! Utkání mezi Augsburgem a Borussií Dortmund startuje za pár chvilek.

FC Augsburg: Hitz – Opare, Gouweleeuw, Hinteregger, Max – R. Khedira, Baier – Heller, Gregoritsch, Caiuby – Finnbogason.
Náhradníci: Luthe – Stafylidis, Schmid, Ku, Córdova, Thommy, Danso.

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Papastathopoulos, Bartra, Toljan – Dahoud, Weigl, Kagawa – Jarmolenko, Aubameyang, Pulisic.
Náhradníci: Weidenfeller – Zagadou, Sancho, Şahin, Philipp, G. Castro, Toprak.

Rozhodčí: Fritz – Schaal, Pelgrim..
BORUSSIA DORTMUND (1.)

Lídrem německé Bundesligy je Borussia Dortmund, která dosud neprohrála a ztratila jen dva body. Tato ztráta přišla v utkání na půdě Freiburgu, který i s vypětím všech sil udržel bezbrankovou remízu. Schwarzgelben mají v lize parádní formu, naposledy doma zesměšnili Borussii Mönchengladbach 6:1. Kolo předtím vyhráli 3:0 v Hamburku. Nejlepším střelcem týmu i ligy je už klasicky Pierre-Emerick Aubameyang.
FC AUGSBURG (5.)

Bavorskému celku se vstup do nového ročníku Bundesligy povedl náramně a aktuálně mu patří krásná pátá pozice. Fuggerstädter sice v prvním kole prohráli 0:1 na půdě Hamburku, následně ale přišly jen výhry či remízy. Poslední výhra se datuje do pátého kola, kdy Augsburg vyhrál 1:0 nad Lipskem. Nejlepším střelcem týmu je Islanďan Alfred Finnbogason, jenž zaznamenal již čtyři trefy.
Krásnou sobotu přeji všem fanouškům německého fotbalu! V rámci sedmého kola Bundesligy budeme sledovat střetnutí mezi pátým Augsburgem a prvním Dortmundem. Souboj o důležité ligové body startuje v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.