Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Hertha Berlin - 10. prosince 2017   18:00

Augsburg
75' Caiuby (Max)
1:1
(0:0)
Hertha Berlin
90+1' Kalou  (Stark)
Augsburg
Hitz – Framberger, Gouweleeuw, Hinteregger, Max – Ku (81. R. Khedira), Baier (C) – Heller (77. Schmid), Gregoritsch, Caiuby – Finnbogason (89. Córdova).
Luthe – Danso, Či Tong-won, R. Khedira, Morávek, Schmid, Córdova.
M. Petersen
WWK Arena, Augsburg
Almenning Jarstein – Plattenhardt, Rekik, Langkamp, Weiser – Skjelbred, Stark – Leckie (59. Lazaro), Mittelstädt (80. Kalou) – Ibišević (C) (59. Esswein), Selke.
Klinsmann – Pekarík, Esswein, Lazaro, Lustenberger, Maier, Kalou.

SESTŘIH: Augsburg - Hertha 1:1. Kalou zachránil bod v závěru

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek dne!
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 10:2. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:9.
Je konec! Augsburg nakonec neudržel nadějné vedení a s Herthou Berlín remizoval 1:1. V úvodní pětačtyřicetiminutovce byl aktivnějším celkem domácí Augsburg. V první šanci se objevil Caiuby, jehož ránu zlikvidoval brankář soupeře. Deset minut před přestávkou si Michael Gregoritsch naběhl na zpětnou přihrávkou, ale jeho nepovedenou střelu přizvedl Rune Almenning Jarstein na břevno. Stejný hráč se ještě uvolnil těsně před přestávkou, jenže jeho technický pokus proskákal vedle zadní tyče. Po přestávce se dlouho hrál hodně opatrný fotbal. Až patnáct minut před koncem otevřel skóre po rohovém kopu aktivní Caiuby ! Augsburg si vedení s přehledem kontroloval, ale v nastaveném čase vyskočil na pěkný centr Stark a Salomon Kalou stanovil finální skóre 1:1.
90+2'
90+1'
Hertha právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Hertha v nastaveném čase dokázala vyrovnat! Do pokutového území přiletěl nadýchaný centr. Niklas Stark vrátil míč před branku a SALOMON KALOU dopravil míč do sítě!
90+1'
Nastavují se dvě minuty!
90'
Augsburg zahrával další rohový kop. Domácí fotbalisté se rozhodli, že budou hlavně tahat čas. Michael Gregoritsch nakonec odcentroval, ale jeho pobídka byla velmi nepřesná.
89'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Alfred Finnbogason, přichází Sergio Córdova.
88'
Karim Rekik fauloval na polovině hrací plochy Baiera a za svůj zákrok si vykoledoval žlutou kartu.
87'
Hitz dlouho otálel s rozehrávkou z vlastní poloviny. Nakonec nakopl míč na pravé křídlo, kde se Alfred Finnbogason dopustil útočného faulu. Hertha bude znovu rozehrávat.
86'
Marvin Plattenhardt se natahoval po odraženém míči, jenže Schmid jej k němu nepustil a nechal balón propadnout do zámezí. Hertha bude vhazovat.
85'
Skvěle hrající Caiuby si na levé straně hrací plochy hravě poradil s dvojicí fotbalistů v modrém. Autor dosud jediné branky poté přenesl hru na vlastní obránce.
84'
Kalou se tentokrát pustil do hlavičkového souboje na polovině hrací plochy. Hostující náhradník však nepřetlačil Gregoritsche a Augsburg může uklidnit hru.
83'
Salomon Kalou se zpoza hranice pokutového území opřel do odraženého balónu. Hostující hvězdě zakončení moc nesedlo a Hitz si připsal snadný zákrok.
82'
Max sprintoval za krásnou přihrávkou do pokutového území. Domácí obránce si při svém postupu pomohl nedovoleným zákrokem, což rozhodčímu neuniklo.
81'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ja-Čeol Ku, přichází Rani Khedira.
80'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Maximilian Mittelstädt, přichází Salomon Kalou.
79'
Hertha se hodně trápí. Niklas Stark poslal přihrávku na levou stranu, jenže Per Ciljan Skjelbred se rozběhl opačným směrem. Augsburg bude rozehrávat.
77'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Marcel Heller, přichází Jonathan Schmid.
75'
Augsburg právě vstřelil branku!
Augsburg se dostává do vedení! Maxův centr od rohového praporku propadl ke zcela osamocenému CAIUBYMU, který si jej zpracoval hrudí a dělovkou jej uklidil pod břevno!
74'
Niklas Stark postupoval vpřed, jenže neustál souboj s obráncem. Následný protiútok domácích táhl Max, který však vybojoval pouze rohový kop.
73'
Na stadionu panuje parádní atmosféra. Domácí fanoušci cítí, že jejich oblíbenci si dnes s Herthou mohou poradit a tlačí Augsburg do útoku.
72'
Domácí jsou nadále aktivnějším celkem a snaží se najít recept na pozornou defenzívu Herthy. Po přestávce však nadále čekáme na první šanci.
71'
Marcel Heller potáhl míč vpřed po pravé straně hrací plochy. Domácí fotbalista akci zbytečně zpomalil a celý přechod Augsburgu do útoku vyšuměl k autovému vhazování.
70'
Caiuby tentokrát bojoval na opačné straně hrací plochy. V souboji s Weiserem však neměl šanci a míč ztratil. Hertha může po delší době zaútočit.
69'
Caiuby skvěle vypomohl obraně Augsburgu. Domácí záložník se v blízkosti postranní čáry natlačil před Essweina a hostující střelec jej stáhl k zemi.
68'
Ja-Čeol Ku fauloval v hlavičkovém souboji na vlastní polovině. Domácí fotbalista si v souboji se Starkem pomohl loktem. Vše se obejde bez karetního trestu.
67'
Raphael Framberger operoval s míčem na pravé straně hrací plochy. Nakonec našel volného Hellera, jež se nedokázal otočit a vybojoval pouze vhazování.
66'
Marcel Heller rozehrál na pravou stranu, jenže jeho spoluhráč si nepotykal se zpracováním. Hertha tak uklidnila situaci kombinací na vlastní polovině.
65'
No a následný přímý kop se hostům docela povedl. Marwin Hitz vyrazil za centrem na malé vápno, vrhl se před dotírajícího Langkampa a balón vyboxoval.
64'
Střídající Lazaro pláchl Maxovi po levém křídle a domácí obránce hasil nebezpečí jen za cenu karetního trestu.
63'
Domácí zahrávali další rohový kop. Tentokrát se centr snesl na hranici pokutového území, kde číhali dva připravení obránci hostujícího celku.
62'
Caiuby kolem sebe měl moře volného prostoru. Domácí záložník vymyslel přihrávku na levou stranu, jenže přihrál prudce a nikdo v bílém už míč nezastihl.
61'
Střídající Alexander Esswein se ihned zapojil do ofenzivního výpadu hostujícího celku. Esswein vypálil zpoza šestnáctky a pořádně protáhl domácího brankáře.
60'
Je za námi hodina hry a stále čekáme na úvodní branku dnešního utkání. Po přestávce se navíc ze hry vytratily rovněž brankové příležitosti.
59'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Alexander Esswein.
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Mathew Leckie, přichází Valentino Lazaro.
58'
Marwin Hitz vyrazil ven z branky a bez problémů si došel pro nepřesnou přihrávku za obranu Augsburgu. Gólman domácího celku ihned rozjel další akci.
57'
Raphael Framberger vykouzlil krásnou přihrávku podél pravé postranní čáry. Za míčem spěchal Michael Gregoritsch, před kterým Langkamp zakopl míč na roh.
56'
Per Ciljan Skjelbred zahrál na polovině hrací plochy rukou. Hostující záložník se sice diví, ale verdikt hlavního arbitra se už měnit nebude.
55'
Marcel Heller se snažil uvolnit na pravé straně hrací plochy. Domácí fotbalista se rychle zbavil obránce, ale svůj centr poslal jen do dalšího hráče.
54'
Tentokrát se fotbalisté Augsburgu pokusili sehrát nacvičený signál. Nikdo v bílém dresu se však do padajícího míče neopřel. Hertha se znovu ubránila.
53'
Michael Gregoritsch si na hranici pokutového území zpracoval Maxův centr z levé strany. Domácí střelec pohotově zakončil, ale Karim Rekik jeho ránu srazil na roh.
52'
Marcel Heller spěchal za odraženým míčem na pravou stranu hrací plochy. Domácí fotbalista balón sice dostihl, ale už nedokázal přesně přihrát.
51'
Domácí zahrávali další rohový kop. Philipp Max odcentroval na malé vápno, jenže volný Caiuby na jeho střílený centr nedosáhl. Jeden z domácích se poté dopustil faulu.
50'
Alfred Finnbogason zazdil nadějnou akci domácího celku. Útočník Augsburgu spěchal s míčem u nohy do pokutového území. Po obou stranách měl rozběhnuté spoluhráče, ale nedokázal přihrát.
49'
Maximilian Mittelstädt vystihl přihrávku do pokutového území, zbavil se rozběhnutého soupeře, jenže vysokou přihrávkou na polovinu domácích nenašel nikoho v modrém.
48'
Domácí kombinují na polovině berlínského celku a hledají cestičku do pokutového území. Nikdo v tmavém dresu rozehrávku Augsburgu neatakuje.
47'
Selke uspěl v hlavičkovém souboji na polovině domácího celku a prodloužil míč na levou stranu, kam spěchal Leckie. Před druhým jmenovaným zakročil ve skluzu Max.
46'
Augsburg se hned v úvodu druhého poločasu dere do útoku. Raphael Framberger potáhl míč po levém křídle a odcentroval. Jeho přízemní přihrávku zastavil Langkamp.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce byl aktivnějším celkem domácí Augsburg. V první šanci se objevil Caiuby, jehož ránu zlikvidoval brankář soupeře. Deset minut před přestávkou si Michael Gregoritsch naběhl na zpětnou přihrávkou, ale jeho nepovedenou střelu přizvedl Rune Almenning Jarstein na břevno. Stejný hráč se ještě uvolnil těsně před přestávkou, jenže jeho technický pokus proskákal vedle zadní tyče. Do kabin se proto odchází za bezbrankového stavu.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Michael Gregoritsch si na hranici pokutového území zasekl míč, připravil si jej na pravačku a vypálil. Jeho technická střela před brankářem ještě skočila a těsně minula branku!
44'
Exekuce následného přímého kopu se zhostil Marvin Plattenhardt. Hostující fotbalista vyslal nadýchaný centr, který obrana domácích s přehledem odvrátila.
43'
Caiuby na vlastní polovině fauloval Jarsteina a za svůj prohřešek vidí žlutou kartu.
42'
Leckie obdržel pěknou přihrávku do běhu, jenže příliš dlouho váhal s přihrávkou na spoluhráče a nedokázal přesně přihrát. Hostující trenér se zlobí.
41'
Michael Gregoritsch na polovině hrací plochy uklidnil rozehrávku Augsburgu a poslal zpětnou přihrávku na spoluhráče z defenzívy. Domácí nadále kombinují.
40'
S následným centrem na malé vápno si pozorná obrana Augsburgu bez problémů poradila. Právě Selke si naskakoval na povedený centr, ale k zakončení se nedostal.
39'
Na druhé straně zahrávala Hertha rohový kop. Ještě před jeho rozehrávkou musel hlavní rozhodčí uklidňovat Selkeho, který se dnes často dostává do potyček s obranou.
38'
Raphael Framberger se pokusil překvapit obranu celku z hlavního města dlouhou přihrávkou po pravé straně. Na jeho přihrávku ale nedosáhl nikdo v bílém.
37'
Aktivní Max tentokrát musel centrovat v hodně těžké pozici. Krajní obránce Augsburgu vyslal centr na značku pokutového kopu a Langkamp měl plné nohy práce.
36'
Následný centr od rohového praporku přiletěl na přední tyč, kde jej Ja-Čeol Ku přizvedl na malé vápno, kde kraloval důrazný stoper Sebastian Langkamp.
35'
Max opět sprintoval s míčem až na polovinu Herthy. Nakonec vyslal nadýchaný centr na zadní tyč, ale Marcel Heller se přes Weisera k hlavičce nedostal.
34'
Augsburg mohl jít do vedení! Raphael Framberger odcentroval do pokutového území, kde zakončoval Michael Gregoritsch, jehož nečistě trefenou střelu vyrazil brankář na břevno!
33'
Na světě je první žlutá karta dnešního utkání! Mathew Leckie fauloval rozběhnutého Caiubyho a je zaslouženě potrestán.
32'
Caiuby si z levé strany naběhl na centr do pokutového území a dostal se do zakončení. Domácí fotbalista hlavičkoval v těžké pozici a zamířil mimo tři tyče.
31'
Mathew Leckie napadal rozehrávku domácích obránců na hranici pokutového území. Útočník hostujícího celku dostal pod tlak Gouweleeuwa, ale ten si věděl rady.
30'
Davie Selke se z pravé strany prosmýkl do pokutového území, kde po kontaktu s Maxem upadl. Hlavní rozhodčí měl incident přímo před sebou a faul neodpískal.
29'
Alfred Finnbogason si nabíhal do pokutového území za vysokou přihrávkou. Domácí útočník na balón nedosáhl a obrana Herthy může uklidnit hru.
28'
Raphael Framberger vhazoval na polovině Herthy. Domácí obránce však při uvedení míče do hry porušil pravidla a rozhodčí ukázal aut pro Herthu. I tohle se stane na bundesligové úrovni.
27'
Max si zopakoval rozehrávku rohového kopu. Tentokrát centroval z opačné strany. Na jeho přetažený centr však nedosáhl nikdo z domácích hráčů.
26'
Caiuby si naskočil na prudkou přihrávku z autového vhazování. Domácí záložník prodloužil balón hlavou, ale nikdo v bílém dresu se k němu nedostal.
25'
Max zahrával rohový kop. Na jeho vysoký centr si naskočil Jeffrey Gouweleeuw, jenže domácí stoper poslal svůj pokus vysoko nad břevno.
24'
Philipp Max opět podpořil ofenzívu domácího celku náběhem po levé straně. Tentokrát si míč rychle zasekl, ale jeho vysoký centr vyboxoval brankář.
23'
Hertha zahrávala přímý kop. Na krásný centr si naběhl Sebastian Langkamp, jenže sám byl z obrovské šance natolik překvapen, že minul branku o garážová vrata.
22'
Mathew Leckie si naběhl na přihrávku do blízkosti pokutového území, ale Jeffrey Gouweleeuw jej poslal nedovoleným způsobem k zemi. Hertha bude zahrávat přímý kop.
21'
Philipp Max se dostal k odraženému míči na polovině Herthy. Krajní obránce domácího celku se uvolnil, jenže jeho oblouček na Finnbogasona zastavila obrana.
20'
Mitchell Weiser vyslal přihrávku za obranu Augsburgu. Maximilian Mittelstädt se za míčem pouze rozběhl, ale když viděl lépe postaveného obránce, zastavil se.
19'
Caiuby si naběhl na přihrávku z autového vhazování. Domácí záložník si míč bleskově zpracoval a roztáhl hru do strany. Heller jeho pobídku nezachytil a míč propadl do autu.
18'
Augsburg se snaží prodrat do pokutového území soupeře, ale Hertha brání opravdu pozorně. Raphael Framberger vyslal přihrávku podél pravé postranní čáry, ale míč zastavil Weiser.
17'
Karim Rekik skvěle přistoupil v souboji k Finnbogasonovi. Hostující obárnce nepustil soupeře do zakončení a přizvedl balón do rukavic brankáře.
16'
Marcel Heller si v pokutovém území počkal na odražený míč a dostal se do zakončení. Vzrušení před brankou Herthy bylo zbytečné, jelikož rozhodčí signalizoval ofsajd.
15'
Philipp Max opět operoval na polovině hostující celku. Krajní obránce domácího celku vymyslel přihrávku do pokutového území, ale Gregoritsch nestačil zakončit.
14'
Maximilian Mittelstädt dostal prostor na pravé straně pokutového území a ihned přihrál do šestnáctky. Jeho pobídku však zablokoval připravený obránce.
13'
Per Ciljan Skjelbred zachytil rozehrávku Augsburgu na jeho polovině. Hostující fotbalista okamžitě hledal Selkeho, který byl těsně bráněn a přišel o balón.
12'
Max zahrával přímý kop v blízkosti pokutového území Herthy. Ja-Čeol Ku si naběhl na prodlouženou přihrávku, ale z voleje poslal míč nad břevno!
11'
Caiuby přečetl nepřesnou rozehrávku hostujícího celku a spolu se spoluhráčem postupovali proti jedinému obránci. Domácí záložník se rozhodl pro zakončení, ale Jarstein jeho pokus zneškodnil!
10'
Michael Gregoritsch potáhl míč na polovinu domácího celku a odcentroval do pokutového území, kde číhal Selke. Hostující střelec se přes Maxe k zakončení nedostal.
9'
Maximilian Mittelstädt si na polovině hrací plochy troufl na efektní kličku, jenže balón si ukopl daleko od nohy a už jej nedohnal na hrací ploše. Augsburg bude vhazovat.
8'
Philipp Max tentokrát poslal dlouhý míč do pokutového území. Na přihrávku si nabíhal Caiuby, jenže kolem důrazného Langkampa se neotočil.
7'
Philipp Max vhazoval na polovině hostujícího celku. Domácí obránce našel Calubyho, který se krásně otočil kolem Weisera, ale jeho centr srazila obrana na rohový kop.
6'
Mitchell Weiser krásnou patičkou prodloužil míč na polovinu Augsburgu. K balónu se bleskově dostal Mathew Leckie, ale jeho přihrávka za obranu neprošla.
5'
Hosté opět uklidňují hru kombinací na vlastní polovině hrací plochy. Do rozehrávky Herthy Berlín se nyní zapojil také brankář Rune Almenning Jarstein, jež rozehrál velmi nepřesně.
4'
Hertha zahrávala první rohový kop dnešního utkání. Mitchell Weiser vykouzlil centrovaný míč na malé vápno, ale Langkamp na balón nedosáhl.
3'
Hertha je v úvodních minutách aktivnějším celkem. Hosté se usadili na polovině Augsburgu a postupnou kombinací se snaží prodrat do pokutového území.
1'
Domácí fotbalisté obstarali výkop do dnešního utkání. Augsburg se ihned vydal do útoku, ale dlouhý nákop za obranu berlínského celku zastavil pozorný Langkamp.
1'

FC Augsburg: Hitz – Framberger, Gouweleeuw, Hinteregger, Max – Ku, Baier (C) – Heller, Gregoritsch, Caiuby – Finnbogason.
Náhradníci: Luthe – Danso, Či Tong-won, R. Khedira, Morávek, Schmid, Córdova.

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Plattenhardt, Rekik, Langkamp, Weiser – Skjelbred, Stark – Leckie, Mittelstädt – Ibišević (C), Selke.
Náhradníci: Klinsmann – Pekarík, Esswein, Lazaro, Lustenberger, Maier, Kalou.

Rozhodčí: M. Petersen.
FC Augsburg

Naopak Augsburg prožívá povedenou sezónu. Ve čtrnácti duelech vybojoval dvacet dva bodů a v případě výhry se posunu na pozice zaručující účast v pohárech. Augsburg je silný doma, kde prohrál jen s Dortmundem a Hannoverem. Navíc se veze na vítězné vlně. Po výhře nad Wolfsburgem přišla minulý týden výhra 3:1 nad Mohučí.
Hertha BSC

Berlínská Hertha letos neprožívá zrovna povedenou sezónu. Celek, ve kterém působí také Vladimír Darida, zatím vybojoval sedmnáct bodů a patří mu až dvanáctá pozice bundesligové tabulky. Venku v šesti duelech vybojovala bodů šest. Ve čtvrtek navíc doma hrála v rámci Evropské ligy a s Ostersundem pouze remizovala 1:1. Uvidíme, zda berlínské trápení bude pokračovat.
Příjemný podvečer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z Bundesligy. Společně se podíváme na duel mezi Augsburgem a Herthou Berlín. Výkop je stanoven na 18 hodin.