Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Lipsko - 19. září 2017   20:30

Augsburg
4' Gregoritsch (Finnbogason)
1:0
(1:0)
Augsburg
Hitz – Opare, Gouweleeuw, Hinteregger, Max – R. Khedira, Gregoritsch (46. Ku) – Morávek (63. Heller), Baier (C), Caiuby – Finnbogason (89. Córdova).
Luthe – Stafylidis, Danso, Ku, Córdova, Schmid, Heller.
Siebert – Rohde, Seidel
WWK Arena, Augsburg
26 113 diváků
Lipsko
Mvogo – Schmitz (81. Kaiser), Orban (C), Compper (46. Ilsanker), Halstenberg – Sabitzer, Kampl, Demme, Bruma – Werner, Y. Poulsen (60. Forsberg).
Gulácsi – Bernardo, Ilsanker, Laimer, Kaiser, Palacios, Forsberg.

SESTŘIH: Augsburg - Lipsko 1:0. Morávkův tým má tři výhry v řadě

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Toto utkání sledovalo 26 113 diváků.
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:9. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 15:17.
Je dobojováno. Ve druhé půli jsme branku neviděli a domácí tým tak udržel své těsné vedení až do konce utkání. Hosté se marně snažili o srovnání stavu, obrana domácích v čele s brankářem Hitzem nic takového nepovolila. Je tedy konec a tři body si připíší domácí hráči, hosté naopak odjedou s prázdnou.
90+3'
90+3'
Marwin Hitz bude mít další odkop a troufám si napsat, že to bude poslední dotyk s míčem v tomto utkání. Hlavní sudí už pak odpíská konec zápasu.
90+2'
Po neúspěšné střele hostů měl další odkop Marwin Hitz, jenž dlouhým nákopem poslal míč daleko od své branky a ukrojil druhou minutu nastavené doby.
90+1'
Nová akvizice na hřišti, domácí Sergio Córdova, střílel z pravé strany, ale balón si to namířil jen vysoko nad hostující bránu. Yvon Mvogo bude mít k dispozici odkop od své branky.
90'
Hlavní sudí nastavuje nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase tři minuty navíc.
90'
Běží poslední minuta řádné hrací doby a u míče jsou hosté, kteří stále operují před domácí brankou. Jenže se ne a ne dostat k pořádné střele, která by Hitze ohrozila.
89'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Alfred Finnbogason, přichází Sergio Córdova.
88'
Domácí byli v další slibné šanci, ale zastavil ji další obranný zákrok hostů. Ti okamžitě spěchají směrem k domácí brance.
87'
Na opačné straně pak střílel po zemi Rani Khedira, ale Marcel Halstenberg míč zachytil a pomohl znovu brankáři hostů Yvonu Mvogovi, který nemusel zasahovat.
86'
Hosté to v předbrankovém prostoru domácích znovu příliš překombinovali a rázem skončila další jejich akce. Takhle to nepůjde, jsou až příliš čitelní pro obranu Augsburgu.
85'
Emil Forsberg se neprokličkoval mezi dvěma domácími obránci a naděje hostů znovu skomírá. Domácí jdou směrem dopředu a už nikam příliš nespěchají. Soustředí se hlavně na obranu.
84'
Na malou domů poslal míč hostující Dominik Kaiser, Yvon Mvogo ho pak hned poslal dlouhým nákopem směrem dopředu a hosté míří do další akce. Moc času na srovnání nepříznivého skóre jim ale nezbývá.
83'
Marcel Heller nabíhal se svým spoluhráčem na branku hostů, poté dostal přihrávku a z voleje napálil míč směrem k brance Lipska, ale ten skončil jen vedle pravé tyče z pohledu hostujícího brankáře.
82'
Bruma poslal balón Kevinu Kamplovi a ten se snažil o střelu. Tu ale znovu zablokovala obrana Augsburgu. Znovu tak těsný náskok domácí fotbalisté udrželi. Alespoň pro tuto chvíli.
81'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Benno Schmitz, přichází Dominik Kaiser.
80'
Alfred Finnbogason napálil míč na hranici velkého vápna, ale ten zamířil jen do připravených rukavic hostujícího brankáře, jenž tak podržel svůj tým a naděje na srovnání.
79'
Emil Forsberg byl v pokutovém území hodně aktivní, ale ke střele se nedostal. Zamotal se do svých vlastních kliček a akce Lipska tak měla opět jepičí život. Je tedy u samého konce.
78'
Na druhé straně ho následoval Daniel Baier, jenž to také s tvrdostí přehnal. I on vyfasoval žlutou kartu.
77'
Kampl tvrdě najel do soupeře a ten padl k zemi. Sudí opět vytahuje žlutu kartu.
76'
Marwin Hitz musel být ve svém brankovišti pozorný, když na něho mířilo trio hostů. Nakonec celou situaci dokázal ustát a pomohla mu k tomu i obrana.
75'
Daniel Baier poslal míč dloubáčkem na Alfreda Finnbogasona, ten udělal dva kroky navíc, našel si lepší střeleckou pozici, ale ve finální fázi selhal. Míč mu utekl od pravé nohy a okamžitě si ho převzali hosté.
73'
Hráči Augsburgu založili další akci, na jejím konci byla střela z rohu velkého vápna z kopačky Marcela Hellera, ale ta zamířila jen vedle hostující branky. Yvon Mvogo se raději roztáhl v brance, ač nakonec nemusel.
72'
Hosté stále marně dobývají domácí branku. Jejich další střela vyzněla naprázdno. Marcel Halstenberg střílel z hranice velkého vápna, ale balón skončil jen na pozorné domácí obraně.
70'
Po autovém vhazování hostů se právě hráči Lipska dostali do zajímavé akce před velký vápnem, sérii přihrávek však překazil obranný zákrok Benna Schmitze, který pak míč poslal do středu hřiště.
69'
Nic z toho ale nebylo, míč si v pohodě převzal brankář Yvon Mvogo a hned ho rozehrál mezi své spoluhráče nakrátko a ti spěchají před branku domácích, kterou hájí Marwin Hitz.
68'
Domácí vybojovali rohový kop a pokusí se z této standardní situace ohrozit hostující bránu.
67'
Na druhé straně pak založili slibnou šanci domácí hráči, konkrétně pak Jeffrey Gouweleeuw. Ten našel volného Daniela Baiera před brankou Lipska, ale jeho střela zamířila jen vysoko nad branku hostů.
66'
Marcel Sabitzer vyslal centr na nabíhajícího Tima Wernera, ale souhru hostů překazil obranný zákrok Raniho Khediry, který jim do přihrávky vložil svoji pravačku a akci Lipska zastavil.
65'
Letící míč do pokutového území odhlavičkoval do bezpečí Daniel Opare a po něm pak spěchal do útoku Ja-Čeol Ku. Ale před Mvogem jeho tým nic nepředvedl a i tato akce končí bez gólového efektu.
64'
Rani Khedira uvolnil nabíhajícího Ja-Čeol Kua a ten se dostal do těsné blízkosti branky Lipska. Jenže střela mu příliš nesedla a balón tak skončil jen vedle hostující branky.
63'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Jan Morávek, přichází Marcel Heller.
62'
Na velkou šanci hostů reagovali domácí hráči dalším útokem, před brankou hostů zblízka střílel Daniel Baier, ale balón se odrazil jen před brankáře Mvoga. Ani dorážka Daniela Opareho brankou neskončila.
61'
Marcel Halstenberg se postaral o obrovskou šanci hostů. Jeho střela vzduchem mířila do branky domácích, ale Marwin Hitz ji dokázal svou rukavicí vytěsnit mimo svoji branku a hodně tak svůj tým a jeho těsný náskok podržel.
60'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Emil Forsberg.
59'
Na druhé straně byl mezi třemi tyčemi pozorný Yvon Mvogo, na kterého mířila střela z dobrých dvaceti metrů, kterou vyslal Alfred Finnbogason, ale i on byl pozorný.
58'
Hitz se nyní znovu zaskvěl, když střelu jednoho z hostů vyrazil konečky svých prstů do bezpečí a rázem tak byla zastavena další slibně se rozvíjející akce Lipska.
57'
A další rána z kopačky Tima Wernera, jenž svou další útočnou akci do zdárného konce nedotáhl. Hostům se zatím nedaří najít recept na výborně hrající domácí tým i jeho obranu v čele s gólmanem Hitzem.
56'
V ofsajdové pasti se ocitli opět hráči domácích, kterým tak postranní sudí zastavil jejich akci. U míče tak budou hosté a pokusí se před domácí brankou o srovnání stavu skóre.
55'
Domácí pak pokračovali ve hře, míč potáhl směrem k velkému vápnu Rani Khedira a poté našel přesnou přihrávkou Jana Morávka, ten okamžitě vystřelil, ale balón zamířil pouze vysoko nad branku hostů.
54'
Ja-Čeol Ku byl sražen k zemi u levé postranní čáry, ale hlavní sudí hostujícího hráče napomenul a vše vyřešil jen domluvou.
53'
Poté se míče zmocnili domácí, kteří opět zamířili směr branka Lipska. Z pravé strany dostal přihrávku Alfred Finnbogason, který svou pravačkou provětral rukavice hostujícího brankáře.
52'
Žlutí se i na druhé straně. Sabitzer něco ostrého řekl směrem k hlavnímu sudímu a ten vytahuje znovu žlutý kartónek.
51'
Další střela hostů, kterou vyslal Bruma, ale opět narazil na tvrdou hráz v podobě obrany domácího celku. Ten tak půjde znovu útočit.
50'
Jan Morávek si počínal příliš tvrdě a svého soupeře poslal k zemi. Dostává za to vůbec první žlutou kartu tohoto zápasu.
49'
Domácí znovu zaútočili a na polovině Lipska zahrozili další střelou, ale brankář hostů za pomoci své obrany pomohl k tomu, že se ani tentokráte skóre nemění.
48'
Nyní byla k vidění série nepřesností na obou stranách a ani jeden tým se nedostal do blízkosti brankáře soupeře. Nyní už ale s míčem na svých kopačkách spěchají do útoku hosté.
47'
Na druhé straně pak z pravé strany vyslal centr do pokutového území Khedira, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k míči nedostal.
46'
Mvogo po zákroku vlastní obrany získal míč a hned ho odkopl zpět do hry a poslal tak hosty do první útočné akce ve druhém poločase.
46'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Ja-Čeol Ku.
46'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marvin Compper, přichází Stefan Ilsanker.
46'
Střely na branku: 1 – 1
První poločas je za námi. Už ve čtvrté minutě hry se prosadili domácí hráči, když se prosadil Michael Gregoritsch, jehož našel zpětnou přihrávkou Alfred Finnbogason. Hosté se pak snažili o srovnání stavu skóre, ale nepovedlo se jim to. Alespoň prozatím. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který začne ve 21:30.
45'
45'
Tak ne, nebylo potřeba a nastavovat se nebude ani minuta. První poločas je tak minulostí.
45'
Jdeme do poslední minuty řádné hrací doby v první části hry a uvidíme, zda hlavní sudí nastaví nějakou tu minutu navíc.
44'
Daniel Opare nadvakrát zneškodnil střelu hostů a pomohl tak svému brankáři, který nemusel vůbec zasahovat a také udržet těsný jednobrankový náskok.
43'
Hráči Augsburgu se nechali na polovině hřiště připravit o balón a nabídli tak hostům rychlý protiútok. Z něho ale lipští fotbalisté nic nevytěžili.
42'
A ani nyní po střele zblízka z kopačky Marcela Halstenberga.
41'
Dvě akci založili znovu hosté, kteří se v závěru prvního poločasu snaží srovnat, ale znovu se jim to nepodařilo.
40'
Philipp Max poslal balón přes postavenou zeď, ale jeho spoluhráč Michael Gregoritsch z výskoku hlavou míč netrefil a ten končí v moci hostů.
39'
Faul hostů před velkým vápnem a je z toho standardní situace v podobě volného přímého kopu pro domácí celek.
38'
Jan Morávek obešel obránce Lipska a poté poslal na hostující bránu vzdušnou střelu, ta se ale mezi tři tyče znovu nevešla.
37'
Philipp Max zahrál rohový kop, míč poslal do pokutového území, ale tam ho nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal hlavou usměrnit mezi tři tyče.
36'
Po delší době o sobě dali znát domácí, kteří založili pohlednou akci kousek za velkým vápnem, jenže následně pak svou střelu poslal vedle Jan Morávek.
34'
Marcel Halstenberg uvolnil nabíhajícího Tima Wernera, ale tomu míč sjel a nakonec se ke střele nedostal.
33'
Hosté zvyšují tempo hry a znovu se dostali před domácí branku, kde ovšem další střela zařízení minula.
31'
Bruma založil akci hostů, na jejímž konci byla střela Benna Schmitze, ale brankář domácích si s ní hravě poradil a nepustil hosty k vyrovnání.
30'
Dlouhý nákop kus za velkým vápnem Poulsenovi nevyšel, k míči se dostal Rani Khedira, ale ten svou střelu poslal jen do připraveného hostujícího gólmana.
29'
Po další akci Augsburgu skončil míč v zámezí a autové vhazování hostů provede Timo Werner.
28'
Z rychlé akce nakonec nic nebylo a také hosté ubránili útočnou akci domácích. Ti ovšem stále drží těsný náskok.
27'
Daniel Opare si nyní připsal obranný zákrok, když střelu Tima Wernera zablokoval a následně pak domácí měli odkop od své branky.
26'
Hra se přelévá ze strany na stranu, nyní to zase zkoušeli hosté před brankou Augsburgu, ale Marcel Sabitzer mířil jen vysoko nad domácí branku.
24'
Michael Gregoritsch běžel sám na branku hostů, ale svou akci do konce dotáhnout nemohl. Byl totiž v ofsajdové pasti a to neuniklo čárovému sudímu.
23'
Na druhé straně minul branku domácích Yussuf Poulsen a hra se tak otáčí znovu na opačný konec hřiště.
21'
Timo Werner si naběhl na přihrávku svého spoluhráče a z pravé strany to zkoušel vzdušnou střelou, z výskoku ale míč zachytil jeden z domácích obránců a šanci hostů zastavil.
20'
Alfred Finnbogason se omlouvá svým spoluhráčům poté, co zbytečně uspěchal svou střelu v blízkosti branky Lipska a k míči se nakonec nedostal.
18'
Daniel Baier si připsal obranný zákrok, když nohou zachytil střeu Marcela Halstenberga. Nicméně hráči domácího týmu jsou stále hodně aktivní.
17'
Na druhé straně se dostali do přečíslení znovu hráči Augsburgu, ale následná střela Raniho Khediry zaplula jen do náruče hostujícího gólmana.
15'
Hosté byli v další slibné akci, jenže jejich snahu zastavilo postavení mimo hru a míč tak hráči Lipska ztratili.
13'
Timo Werner dostal přihrávku blízko domácí branky a poté svou prudkou střelou trefil jen brankáře Hitze, který měl své rukavice připravené.
12'
Alfred Finnbogason napodobil svého spoluhráče a také on vyslal přízemní střelu, jenž skočila jen na pozorné hostující obraně. Další šance na straně Augsburgu, který je zatím aktivnější, než hosté z Lipska.
11'
Michael Gregoritsch se dostal do další slibné šance před hostující brankou, ale poté se chytil za hlavu, že svou střelou, která málem ohrozila branku hostů, brankáře Mvoga nepřekonal.
10'
Znovu se ke střele dostali domácí hráči, kteří jsou hnáni svými příznivci do útoku, ale tentokráte se vůbec ke střele nedostali.
8'
Timo Werner centroval balón do pokutového území, tam ale nikoho svou přihrávkou nenašel a rázem tak skončilo další útočné tažení týmu Lipska.
7'
Střela Khediry skončila jen vedle branky Lipska a odkop od svého zařízení provede Yvon Mvogo.
6'
Série přihrávek na polovině Augsburgu hostům nevyšla a aktivní fotbalisté domácího celku se vrhají do další útočné akce.
5'
Hosté se pokusili o rychlý útok, odpověď na inkasovanou branku ale nepřišla. Místo toho jdou znovu na polovinu Lipska domácí fotbalisté.
4'
Augsburg právě vstřelil branku!
Domácí se ujímají vedeni. Nejprve nevyšla přihrávka Caiubyho na Alfreda Finnbogasona v pokutovém území, druhý jmenovaný však poslal zpětnou přihrávku na MICHAELA GREGORITSCHE, který poté svou střelou dopravil míč za záda hostujícího brankáře – 1:0. Asistence: Alfred Finnbogason.
3'
Na druhé straně to kličkou zkoušel Timo Werner, ale jeho následná přízemní střela skončila jen na pozorném brankáři domácích Marwinu Hitzovi.
2'
Kousek za levou postranní čárou zahrávali domácí volný přímý kop, míč se snesl až k hostujícímu brankáři, který ho vyrazil před sebe, dorážka Morávka pak skončila jen vysoko nad.
1'
Hosté se jako první vrhli do prvního útoku, ale na polovině domácích nic nevymysleli a hra se tak otáčí na druhou stranu.
1'
Oba celky se už chystají na hrací plochu a utkání tak za malý okamžik bude moci začít.

FC Augsburg: Hitz – Opare, Gouweleeuw, Hinteregger, Max – R. Khedira, Gregoritsch – Morávek, Baier (C), Caiuby – Finnbogason.
Náhradníci: Luthe – Stafylidis, Danso, Ku, Córdova, Schmid, Heller.

RB Lipsko: Mvogo – Schmitz, Orban (C), Compper, Halstenberg – Sabitzer, Kampl, Demme, Bruma – Werner, Y. Poulsen.
Náhradníci: Gulácsi – Bernardo, Ilsanker, Laimer, Kaiser, Palacios, Forsberg.

Rozhodčí: Siebert – Rohde, Seidel.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Naposledy se spolu oba celky utkaly v březnu letošního roku a FC Augsburg doma s Lipskem remizoval 2:2. Dojde i dnes na dělbu bodů nebo jeden z týmů dokáže zvítězit?
RB Lipsko

To hosté z RB Lipsko jsou o jedno patro v tabulce výše, a sice šestí se stejným počtem bodů jako má jejich dnešní soupeř. Také mají na svém kontě sedm bodů za dvě výhry, prohru a remízu. Jen díky lepšímu skóre jsou tedy lépe postaveni. Fotbalisté Lipska se probojovali také do hlavní fáze Ligy mistrů, kde sehráli v minulém týdnu první utkání ve skupině a připsali si remízu s francouzským Monakem. V lize naposledy remizovali 2:2 s Borussií Mönchengladbach. Jak si povedou na půdě svého soupeře?
FC Augsburg

Domácí FC Augsburg se v tabulce nachází na sedmém místě a na své konto si připsal dosud sedm bodů za dvě výhry, jednu remízu a jednu prohru. Oba vítězné zápasy se zrodily za sebou, nejprve doma Augsburg smetl 3:0 Kolín nad Rýnem a poté venku zdolal 2:1 Frankfurt. Dnes by rádi znovu před svými diváky plně bodovali a připsali si třetí výhru v řadě za sebou, ale proti Lipsku to nebude vůbec nic jednoduchého.
Hezký večer přeji všem příznivcům kvalitní kopané. Dnes je na programu vložené páté kolo německé Bundesligy a my v jeho rámci budeme prostřednictvím tohoto online přenosu sledovat utkání mezi týmy FC Augsburg a RB Lipsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.