Bundesliga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Freiburg - 14. října 2017   15:30

Bayern
8' Schuster(vl.)  • 42' Coman (Robben) • 63' Th. Alcântara (Hummels) • 75' Lewandowski (T. Müller) • 90+3' Kimmich (Coman)
5:0
(2:0)
Bayern
Ulreich – Kimmich, J. Boateng (82. Süle), Hummels, Alaba – Javi Martínez (70. Rudy), Th. Alcântara, Robben, T. Müller (78. Tolisso) – Coman, Lewandowski.
Starke – Rafinha, James Rodríguez, Rudy, Süle, Tolisso, Wriedt.
Frank Willenborg
Allianz Arena, München
Freiburg
Schwolow – Lienhart, Schuster, Söyüncü, Frantz (71. Ravet) – Stenzel, Günter, Höfler, Niederlechner – Kent (67. Petersen), Haberer.
Gikiewicz – Koch, Kath, Kübler, Petersen, Ravet, Terrazzino.

SESTŘIH: Bayern - Freiburg 5:0. Domácí poprvé pod Heynckesem řádili

To je ode mne vše. Přeji Vám krásný zbytek sobotního odpoledne a u dalších přenosů na shledanou.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 7:2. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 5:7.
Je tu konec! Heynckes slaví svůj návrat do Bayernu vítěznou premiérou. Ve druhém poločase jsme poměrně dlouho čekali na gól, poté se však Bayern rozehrál a Alcantara, Lewandowski a Kimmich upravili výsledek na konečných 5:0! Domácí tak bez problémů zvládli domácí utkání a dále nahánějí vedoucí Dortmund.
90+4'
90+3'
Bayern právě vstřelil branku!
Tak přeci jen je to 5.gól! JOSHUA KIMMICH se skvěle zorientoval před bránou a těžkou přihrávku, která mu směřovala na paty, dokázal patičkou tečovat do brány. Krásný závěr utkání.
90+2'
Perfektní výsledek pro staronového trenéra Bayernu! Tomu se říká vstup do angažmá.
90'
Nastaveny budou 3 minuty.
89'
Roh odvrácen. Přesto se Bayern ještě snaží skórovat a uštědřit Freiburgu nepopulárního "bůra".
88'
Ještě uvidíme rohový kop domácích.
85'
Robben předvedl to, co umí asi nejlépe ze všech. Rychlá zasekávačka na levou stranu a následná technická střela na vzdálenější tyč. Tentokrát to však ke gólu nevedlo.
84'
Freiburg by si zasloužil gólovou radost za dnešní výkon. Zejména za 1. poločas. Bohužel, dnes narazil na "strojově" hrající Bayern, který prokázal neskutečnou produktivitu a kvalitní obranu.
82'
Střídání v týmu Bayern Mnichov; odchází J.Boateng a přichází N.Sule.
81'
Tolisso měl šanci navýšit skóre, přízemní střelu však vyráží Schwolow.
80'
Pro polského útočníka to byl již 9. gól v sezóně! A jak je vidět, rád by přidal i desátý. nyní se řítil do další šance, o míč však přišel.
78'
Střídání v týmu Bayern Mnichov; odchází T.Muller a přichází C.Tolisso.
77'
To už zavání debaklem. Dnešní utkání si již domácí bez problému pohlídají a mohou poslední čtvrt hodinku odehrát naprosto v klidu.
75'
ROBERT LEWANDOWSKI se také zapisuje mezi střelce dnešního utkání. Muller skvěle vybojoval míč a doonalou přihrávkou našel v náběho právě Lewandowskiho. Ten poté přízemní ranou překonal vybíhajícího Schwolowa.
74'
Coman motá protihráče, poté se pokusil skvělou průnikovou přihrávkou najít Alabu, ten však rychlý balón nestihl.
72'
Bayern již nikam nespěchá. Obránci domácích si vyměňují balón na půli hřiště a vypadá to, že by takhle mohli pokračovat až do konce zápasu.
71'
Střídání v týmu SC Freiburg; odchází M.Frantz a přichází Y.Ravet.
70'
Střídání v týmu Bayern Mnichov; odchází J.Martinez a přichází S.Rudy.
69'
Bayern hraje nyní v deseti hráčích, protože za zraněného Martineze zatím nikdo nenaskočil. Freiburg tak drží míč a snaží se vsítit gól.
67'
Střídání v týmu SC Freiburg; odchází R.Kent a přichází N.Petersen.
67'
A Martinez usedá na střídačku. Má problémy s ramenem a bude muset střídat.
65'
Martinez zůstává ležet na trávníku a bude potřebovat ošetření.
63'
THIAGO ALCANTARA technickou střelou zpoza vápna překonává Schwolowa a Bayernu je rázem jedno, že se pokutový kop nakonec nekonal! Krásná střela, krásný fotbalový moment.
62'
A penalta se kopat nebude! Uvidíme pouze rohový kop.
62'
Videorozhodčí v akci! Penalta ještě není zcela jednoznačně určena.
60'
Penalta pro Bayern Mnichov! Rukou zahrál Soyuncu a rozhodčí nezaváhal a píská pokutový kop.
59'
Lewandowski – Robben – Lewandowski! Tito dva borci nyní motali hlavy hostující obraně, bohužel pro Bayern se do svých kliček zamotali sami a o míč přišli.
58'
Freiburg cítí šanci. DOmácí se teď naprosto nesmyslně zatáhli před vlastní území a nechávají tvořit hosty.
56'
Kent se statečně pral s převahou protivníků. Poté raději vrátil míč obráncům, nicméně je to snad poprvé, co se role obrátily a brání Bayern Mnichov.
54'
Robben našel Kimmicha, ten mu balón vrátil a nizozemský borec se pokusil rychle projít do vápna. Obrana ho ovšem zastavila.
53'
Lewandowski je jeden z mála domácích borců, který se stále snaží aktivně zapojovat do kombinace, nabíhat si pro přihrávky a překvapit soupeře.
51'
Přetažený centr v klidu chytá Schwolow do rukavic.
49'
Jakoby se hráči museli po příchodu z šaten rozkoukat. Hra je taková ospalá, pomalá a bez myšlenky.
48'
Alcantara vyškolil jednoho z hostujících borců skvělým driblinkem.
46'
Vypadá to, že oba celky vstupují do druhé fázi hry ve stejném složení. Míč má opět na kopačkách Bayern a snaží se ěnco kloudného vymyslet.
46'
Máme za sebou 1. poločas, ve kterém byl lepší mnichovský celek. Po rychlém gólu Mullera se ale aktivita z kopaček domácích vytratila a i Freiburg měl své příležitosti. Ke konci poločasu ovšem navýšil vedení Coman a hosté tak budou muset velmi zabrat, aby urvali alespoň remízu z tohoto utkání.
45'
45'
Lewandowski napálil Hoflera. Obětavý zákrok záložníka Freiburgu.
44'
Teď už to bude pro hosty nesmírně těžké. Vstřelit minimálně 2 góly v Alianz Aréně není nic lehkého.
42'
Jako blesk z čistého nebe přichází druhý gól! Robben svou klasickou akcí překvapil obránce a nebezpečně vypálil. Schwolow jeho ránu vyrazil do vzduchu, kde se nejrychleji zorientoval KINGSLEY COMAN a hlavičkou zvyšuje vedení svého týmu.
41'
hráči se na hřišti trochu rozvášnili. Po sporném zákroku jednoho domácích se vytvořil shluk hráčů, kteří do sebe začali všemožně strkat a rozhodčí je musel "rozehnat".
39'
Kimmich zkoušel dvakrát nacentrovat do vápna, ani jednou se to však příliš nepovedlo.
38'
Sledujeme typické utkání Bayernu v letošní sezóně. Velmi dobrý začátek a aktivní hra, která přinese brzy gól. poté se hráči jakoby zatáhnou, přestanou se snažit a je z toho poměrně nudný a pomalý zápas.
36'
A Freiburg potřetí. Gunter centroval a Frantz skvěle vletěl do vápna, jeho hlavička však mířila vedle. To je škoda, zápasu by jistě gól jen a jen prospěl.
35'
A další snaha hostů. Tentokrát to byl Kent, který si navedl balón na střed a pokusil se propálit Ulreicha. I jeho rána byla zblokována obranou.
34'
Náznak šance pře bránou Ulreicha. Tam se na hranici vápna dostal ke střele Frantz, jeho pokus byl ale zblokován obranou.
33'
Muller hledal Robbena, Schwolow byl ale rychlejší.
31'
Alaba se dostal do úniku po levé straně, přihrávku ale nasměroval do rukavic Schwolowa.
30'
Musí být velmi náročené pro hráče Freiburgu většinu času běhat bez balónu. Ale co jim zbývá, domácí jsou velmi dominantní.
29'
Hra se oproti začátku poměrně uklidnila. Hosté zlepšili obranu, domácí již nejsou tak aktivní, a tak se balón převážně pohybuje daleko od obou pokutových území.
26'
Další ofsajd. Nyní se v něm ocitl Lewandowski a opět se jednalo o centimetry. Skvělá práce od rozhodčího.
24'
Muller v ofsajdu. Bylo to těsné, ale pomezní situaci viděl správně. Je to škoda pro bayern, jejich kapitán by mohl postupovat sám na bránu.
22'
Robben 3x zkusil vybídnout některého ze spoluhráčů přihrávkou. Když se k němu dostal míč napočtvrté, neváhal a vypálil. Bohužel pro něj mu střela vůbec nesedla.
20'
Coman – Muller – Robben. Tito 3 si bez problému vyměňují balón před vápnem Freiburgu.
18'
Bayern si hraje. Momentálně by se mohlo dění na hřišti jmenovat "kolikrát za minutu se dá nacentrovat do vápna soupeře?". Neuvěřitelná pasivita hostů.
17'
Lewandowski a Muller byli velmi nebezpeční v pokutovém území. Další roh už nepřinesl nic zajímavého.
16'
Kimmich vybojoval rohový kop po dobré přihrávce od Robbena.
15'
Ani jeden z celků se nikam nežene. U domácích je to pochopitelné, u hostů bych čekal větší aktivitu.
14'
Ulreich rozehrává další útočnou akci domácích. Freiburg nyní ale dobře napadá a Kimmich má trochu problémy.
12'
Roh pro domácí přinesl zakončení od Martineze, bylo ovšem velmi nepřesné. Freiburg je evidentně otřesen z velmi rychlého gólu, Bayern si dělá co chce.
10'
Martinez to zkusil z velké vzdálenosti a nebylo to vůbec marné. Schwolow ale skvěle zakročil.
10'
Lewandowski si nyní nerozumněl se svými spoluhráči a odevzdal tak kulatý nesmysl soupeři.
8'
To je skvělý začátek od domácího celku. Ohromnou zásluhu na tomto gólu má Alaba. Nejprve v podstatě vybojoval míč, poté si náběhem řekl o balón a skvěle přihrál před bránu. Tam byl velmi důrazný THOMAS MULLER, který s trochou štěstí procpal míč přes brankáře do brány. Gól však nakonec vyhodnocen jako vlastní.
6'
Šance na obou stranách! Jak Ulreich tak Schwolow ale zvládli skvěle tyto nebezpečné situace!
4'
Musím ještě podotknout, že Bayern trápí velké množství zraněných hráčů. Ribery, Neuer, Vidal, Bernat. To jsou všechno skvělí hráči, bez kterých je mnichovský velkoklub přeci jen slabší.
3'
Zápas začal tak, jak nejspíše každý očekával. Bayern drží balón, Freiburg zatažen před vlastním pokutovým územím. Tento obrázek uvidíme nejspíše často.
1'
Krásné slunečné odpoledne v Mnichově je pro fotbal jako stvořené. Domácí se jistě budou chtít ukázat před novým trenérem, kterým je Jupp Heynckes.
1'
Oba týmy už jsou na hrací ploše! Domácí jako obvykle v červených dresech, hosté mají dresy bílé.

Bayern Mnichov: Ulreich – Kimmich, J. Boateng, Hummels, Alaba – Javi Martínez, Th. Alcântara, Robben, T. Müller – Coman, Lewandowski.
Náhradníci: Starke – Rafinha, James Rodríguez, Rudy, Süle, Tolisso, Wriedt.

SC Freiburg: Schwolow – Lienhart, Schuster, Söyüncü, Frantz – Stenzel, Günter, Höfler, Niederlechner – Kent, Haberer.
Náhradníci: Gikiewicz – Koch, Kath, Kübler, Petersen, Ravet, Terrazzino..
SC Freiburg
Patnácté místo po sedmi kolech. Sedm bodů, jediná výhra a skóre 5:11. To je sezóna 2017/18 v číslech v podání Freiburgu. Není to teda žádná sláva. Až v posledním utkání hosté zabrali a vybojovali proti Hoffenheimu poměrně překvapivé vítěství. V dnešním utkání může Freiburg pouze překvapit.
Bayern Mnichov
Co si budeme nalhávat, letošní sezóna není pro Bayern příliš dobrá. Liga Mistrů nezačala pro německý velkoklub příliš dobře, když si od PSG přivezl 3 góly. A domácí soutěž zatím také nevychází podle představ.
Po sedmí zápasech jsou domácí na 2. místě za svým největším konkurentem – Dortmundem. Skóre 16:7 by bral snad každý, z minulých sezón však víme, že Bayern dokáže doslova zamknout svou bránu, což se letos nedaří.
V posledních zápasech "utrpěl" Bayern Mnichov 2 remízy a dnes bude chtít jistě bodovat naplno.
Krásné odpoledne milí fotbaloví fanoušci! Mé jméno je Martin Primus a dnes se společně podíváme na utkání mezi Bayern Mnichov a SC Freiburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.