Bundesliga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Augsburg - 9. února 2018   20:30

Lipsko
17' Upamecano  • 70' Keïta
2:0
(1:0)
Lipsko
Gulácsi – Laimer, Orban (C), Upamecano, Klostermann – Kampl, Ilsanker, Keïta (80. Lookman), Bruma (90. Kaiser) – Y. Poulsen (84. Augustin), Werner.
Mvogo – Bernardo, Konaté, Lookman, Schmitz, Kaiser, Augustin.
Jablonski – Henschel, Pfeifer
Red Bull Arena (Leipzig)
Augsburg
Hitz – Framberger, Danso, Hinteregger, Max – R. Khedira, Baier (C) – Heller (46. Schmid), Ku, Caiuby (87. Morávek) – Gregoritsch (76. Córdova).
Luthe – Parker, Morávek, Janker, Schmid, Kačar, Córdova.

SESTŘIH: Lipsko - Augsburg 2:0. Domácí jsou po výhře druzí, Morávek hrál v závěru

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní duel ovládli domácí, kteří soupeři mnoho prostoru nedali. Lipsko zápas zvládlo, dokázalo dvakrát skórovat a při pohledu na průběh zápasu se dá říci, že v poklidném tempu si došlo pro tři body.
90+2'
90+2'
Probíhá poslední nastavená minuta, snaha Augsburgu je již marná, dnes z Lipska odjedou hosté s prázdnou.
90'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Bruma, přichází Dominik Kaiser.
87'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Caiuby, přichází Jan Morávek.
87'
Odpískaným ofsajdem končí nyní akce Augsburgu.
86'
Souboj o míč na polovině Lipska, které také získává míč.
84'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Jean-Kévin Augustin.
83'
Hosté se ubránili, naopak se dostali i do brejku, který zakončil střelou Sergio Córdova, skóre zápasu se ale nemění.
81'
Lipsko je nyní na konci, domácí si vytvořili další šanci, hosté se ubránili, ale je z toho rohový kop z levé strany.
80'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Naby Keïta, přichází Ademola Lookman.
79'
Timo Werner (RB Lipsko) napálil z přímého kopu břevno!
78'
Yussuf Poulsen (RB Lipsko) faulován v blízkosti šestnáctky soupeře, domácí útočník se těžce zvedá z trávníku.
76'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Sergio Córdova.
75'
Marwin Hitz (Augsburg) vykopává míč až na polovinu soupeře.
74'
Naby Keïta (RB Lipsko) a Timo Werner se nyní dostali na hranici šestnáctky soupeře, druhý jmenovaný pak ještě v těžké pozici dokázal vystřelit, ale netrefil branku.
72'
Daniel Baier (Augsburg) rozehrál, poslal míč do vápna, kde se ale hosté nedokázali prosadit.
71'
Z protiútoku vybojovali hosté rohový kop, který rozehrají z pravé strany.
70'
Lipsko právě vstřelilo branku!
NABY KEÏTA to zkusil přímo na branku a je úspěšný, gólman Marwin Hitz ještě stihl zareagovat na změnu směru míče, ale levou nohou nakopl míč pod břevno.
69'
Naby Keïta (RB Lipsko) jde po levé straně dopředu, domácí nakonec vybojovali volný přímý kop v blízkosti šestnáctky soupeře, hosté se budou muset mít na pozoru!
68'
Hosté rozehráli z levé strany, Caiuby (Augsburg) nakonec pálí z prostoru před vápnem, branku ale přestřeluje.
67'
Daniel Baier (Augsburg) nyní prověřil Pétera Gulácsiho, ten jeho pokus vyráží na roh.
65'
Philipp Max (Augsburg) rozehrál z pravé strany, bránící Bruma ale míč odvrací do bezpečí.
64'
Rohový kop pro Augsburg, hosté rozehrají z pravé strany.
63'
Timo Werner (RB Lipsko) rozehrává, zkouší to přímo na branku, kterou ale přestřeluje, v hledišti to pouze zahučelo.
62'
Volný kop pro domácí tým, je to v blízkosti šestnáctky, odkud se již dá ohrozit branka soupeře.
61'
Pěkná individuální akce domácího Brumy, který se z levé strany dostal až k vápnu, z jehož hranice vystřelil, míč se stáčel k brance, ale nakonec skončil vedle.
60'
Je za námi hodina hry, domácí stále hájí těsné vedení, Augsburgu nelze upřít snaha, ale na polovině soupeře jsou hosté zatím hodně bezzubí.
58'
Volný kop Augsburgu na polovině Lipska, je to ale na centr, než na přímou střelu a tak to také dopadlo – centr letí k vápnu, domácí odvrací.
57'
Odkop od branky Augsburgu, míč směřuje na polovinu Lipska, míč ale získávají domácí.
56'
Raphael Framberger (Augsburg) vhazuje z pravé strany, na polovině soupeře, míč ale bleskově získávají domácí.
54'
Timo Werner (RB Lipsko) jde po pravé straně až do vápna, pálí, ale jeho přízemní střelu Marwin Hitz chytá.
53'
Marwin Hitz (Augsburg) rozehrává od své branky, míč putuje na levou stranu.
52'
Dlouhý pas Augsburgu směřuje k vápnu soupeře, ale tam kralují obránci Lipska.
51'
Domácí se ženou po pravé straně dopředu, ale nakonec končí míč u Marwina Hitze.
50'
Kevin Kampl (RB Lipsko) poslal centr do vápna, tam ale dobře zasáhl hlavou Michael Gregoritsch.
49'
Rohový kop pro Lipsko, domácí budou rozehrávat z levé strany.
47'
Kevin Kampl (RB Lipsko) pálí z nějakých pětadvaceti metrů, ale Marwin Hitz chytá.
46'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Marcel Heller, přichází Jonathan Schmid.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:31.
První poločas bojovného utkání končí vítězstvím favorizovaného Lipska. To vede těsně 1:0 díky gólu Upamecana a domácí zatím mohou být nadmíru spokojeni. Svého soupeře totiž k ničemu nepouští, Augsburg zatím nemá protihru na dobře hrajícího soupeře.
45'
45'
Poslední minuta řádné hrací doby prvního poločasu, míč má opět domácí gólman, který již nespěchá s rozehrávkou.
43'
Nákop hostů končí u Pétera Gulácsiho (RB Lipsko), míč mají domácí.
42'
Lipsko na útočné polovině, sledujeme sled několika přihrávek, na konci útočného snažení domácích je nepřesná střela Timo Wernera.
40'
Útočným faulem Caiubyho končí akce Augsburgu, míč získávají zadarmo domácí.
39'
Michael Gregoritsch (Augsburg) se prodral do zakončení, jeho střelu ztečoval Willi Orban mimo branku, roh pro hostující tým.
38'
Hosté ztrácí míč, dopředu jdou domácí, Timo Werner pálí z levé strany, slabou střelu ale Marwin Hitz v pohodě chytá.
37'
Pomalá rozehrávka Augsburgu, to se opět divákům nelíbí, slyšíme hlasitý pískot.
35'
Ofsajdem Augsburgu končí další akce zápasu, domácí mohou rozehrávat.
34'
Ja-Čeol Ku (Augsburg) našel pěknou kolmicí ve vápně Michaela Gregoritsche, jemuž střela ale nesedla, Péter Gulácsi v pohodě chytá.
32'
Dlouhý nákop domácích na polovinu soupeře, tam bojuje o míč Yussuf Poulsen s bránícím Philippem Maxem a vše končí útočným faulem domácího útočníka.
30'
Je za námi první půl hodina hry, domácí vedou v zatím hodně bojovném utkání 1:0, Augsburg zatím branku Gulácsiho v podstatě neohrozil.
29'
Před gólmana Marwina Hitze jde nyní rozehrávka hostů, diváci pískají.
28'
Tento rohový kop hosté v pohodě ubránili, na pravé straně zabojoval ještě Yussuf Poulsen (RB Lipsko), ale míč nakonec skončil v autu.
27'
Yussuf Poulsen (RB Lipsko) posílá pas z pravé strany do vápna soupeře, Martin Hinteregger (Augsburg) odvrací na roh, ten domácí rozehrají z pravé strany.
26'
Konrad Laimer (RB Lipsko) fauluje na polovině soupeře Caiubyho, míč pro Augsburg.
25'
Ne, standardní situace se Augsburgu zatím vůbec nedaří a platí to i pro tento volný kop.
24'
Domácí faulují a míč tak získávají hosté, kteří budou rozehrávat na polovině Lipska.
23'
Rani Khedira (Augsburg) nestíhal v souboji s Timo Wernerem, kterého fauluje a dostává za to žlutou kartu.
22'
Lipsko drží míč na útočné polovině, ale ne na dlouho.
21'
Míč ale vybojoval Ja-Čeol Ku (Augsburg), hosté ale po přechodu půlící čáry ztrácejí míč a nyní se musí vracet bleskově zpět.
20'
Další volný kop domácích, tentokrát již na polovině soupeře.
19'
Naby Keïta (RB Lipsko) faulován Ja-Čeol Ku, útočný faul hostů, míč pro domácí.
17'
Hosté sice ubránili rohový kop, ale domácí zůstali i nadále u míče. Po parádní střele Poulsena, kterou Marwin Hitz vyrazil, dokázal odražený míč poslat do branky, mezi nohama gólmana, DAYOT UPAMECANO.
17'
Střelu Timo Wernera vyráží Marwin Hitz (Augsburg) na roh, zatím nejfotbalovější okamžik celého zápasu.
16'
Statistika držení míče – 47% : 53%.
15'
Lukas Klostermann (RB Lipsko) rozehrál z levé strany, ale hosté se ubránili.
14'
Rohový kop pro Lipsko, vůbec první roh pro domácí.
13'
Autové vhazování hostů, z pravé strany, na polovině soupeře... akce Augsburgu končí záhy útočným faulem.
12'
Domácí s míčem u půlící čáry, následuje pas na pravou stranu, nakonec pálí z dálky Bruma, ale hodně nepovedeně.
11'
Zatím se domácí moc do šancí nedostávají, nyní končí akce Augsburgu odpískaným útočným faulem.
10'
Mezitím domácí rozehráli, hosté ale odvrací míč do autu.
9'
Faulující Raphael Framberger (Augsburg) dostává za zákrok na Wernera žlutou kartu.
9'
Timo Werner (RB Lipsko) faulován na polovině Augsburgu, domácím se tak nabízí výhoda volného kopu.
8'
Z pravé strany rozehrál Philipp Max (Augsburg), ale nic z toho není, gólman Péter Gulácsi nemusel zasahovat.
7'
Po zákroku Willi Orbana mají hosté výhodu rohového kopu.
6'
Konrad Laimer (RB Lipsko) zkouší poslat míč na útočníky, to se mu podařilo, domácí jdou dopředu.
5'
Kevin Kampl (RB Lipsko) poslal pas před branku, který ale obránce Augsburgu odvrátil.
4'
Martin Hinteregger (Augsburg) fauluje u vlastního vápna Naby Keïtu, volný kop pro Lipsko, z pravé strany, je to spíše rohový kop.
3'
Augsburg s míčem na své polovině, divákům se to nelíbí a slyšíme pískot z tribun.
2'
Souboj na polovině Lipska, hosté vybojovali míč a mohou vhazovat z pravé strany.
1'

RB Lipsko: Gulácsi – Laimer, Orban, Upamecano, Klostermann – Kampl, Ilsanker, Keïta, Bruma – Y. Poulsen, Werner.
Náhradníci: Mvogo – Bernardo, Konaté, Lookman, Schmitz, Kaiser, Augustin.

FC Augsburg: Hitz – Framberger, Danso, Hinteregger, Max – R. Khedira, Baier – Heller, Ku, Caiuby – Gregoritsch.
Náhradníci: Luthe – Parker, Morávek, Janker, Schmid, Kačar, Córdova.

Rozhodčí: Jablonski – Henschel, Pfeifer.
FC AUGSBURG
Augsburg se snaží dotáhnout na příčky, zajišťující pohárovou Evropu. Na ty aktuálně ztrácí pouze dva body. Augsburg svými výsledky nijak neoslňuje, nicméně pravidelně boduje, v posledních devíti ligových kolech pouze dvakrát nebodoval, celkově pak nasbíral velmi slušných patnáct bodů a bodovat bude chtít i na hřišti Lipska.
RB LIPSKO
Domácí svádí usilovnou bitvu o druhé místo, za naprosto suverénním Bayernem Mnichov. Druhou příčku zatím drží fotbalisté Bayeru Leverkusen, kteří ale mají stejný počet bodů, jako Lipsko na místě třetím. O bod zpět je pak dvojice Borussia Dortmund a Schalke, o další bod méně má pak šestý Eintracht Frankfurt! O neskutečné vyrovnanosti na druhém až osmém místě svědčí minimální, aktuálně pouze čtyřbodový, rozdíl. Lipsko je doma velmi silné, z deseti zápasů ztratilo jediný zápas a body se čekají i ze souboje s Augsburgem.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 22. kola německé Bundesligy, v němž RB LIPSKO přivítá na svém stadionu FC AUGSBURG. Utkání v lipské Red Bull Areně povede trojice německých sudích, jako hlavní Jablonski, na čarách s asistenty Henschelem a Pfeiferem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.