Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Hertha Berlin - 17. prosince 2017   18:00

Lipsko
68' Orban (Bruma) • 90+2' Halstenberg (Demme)
2:3
(0:2)
Hertha Berlin
5' Selke  (Esswein) • 31' Kalou  (Lazaro) • 51' Selke
Lipsko
Gulácsi – Klostermann (61. Kaiser), Konaté (31. Demme), Orban, Halstenberg – Kampl, Ilsanker, Keïta, Bruma – Y. Poulsen (46. Augustin), Werner.
Mvogo – Augustin, Demme, Compper, Bernardo, Kaiser, Laimer.
Willenborg – Aarnik, Henschel
Red Bull Arena (Leipzig)
Almenning Jarstein – Pekarík (46. Skjelbred), Stark, Torunarigha, Plattenhardt – Lustenberger, Maier – Esswein, Lazaro, Kalou (72. Haraguči) – Selke (69. Ibišević).
Kraft – Duda, Dardai, Haraguči, Ibišević, Langkamp, Skjelbred.

SESTŘIH: Lipsko - Hertha 2:3. Kolaps domácích, přesilovka od 7. minuty nestačila

Dnešní zápas je u konce, Lipsko si prohrálo zápas úplně samo. Od sedmé minuty hrálo proti deseti hráčům, přesto nechalo soupeře utéct do vedení 0:3. To už nestihlo dotáhnout, a tak prohrává a nechává všechny body Berlínu. Já se s vámi pro tuto chvíli loučím, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
90+4'
90+2'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Lipsko sice dává gól, ale času už nemá dostatek na to, aby ještě srovnalo. Na přesný míč si na malém vápně naskočil Halstenberg a hlavičkou překonal z bezprostřední blízkosti brankáře Jarsteina. Při zakončení se ale těžce narazil o tyčku a zápas už stoprocentně nedohraje.
90+1'
Werner se dostal do zakončení, ale byl mu odmáván ofsajd.
90'
Nastavovat se budou 3 minuty.
89'
Zápas se chýlí ke svému konci. Uvidíme, kolik sudí nastaví nad rámec základní hrací doby.
87'
Lazaro zatáhl za záchranou brzdu a zastavil únik za cenu faulu.
86'
Hertha drží míč a šetří čas, tohle už skutečně nevypadá dobře s Lipskem.
84'
Další odklizený míč z vápna Berlína, Lipsko je pod tlakem a je to na jeho hře znát.
83'
Další ofsajd Lipska, tohle už vypadá s domácím celkem hodně špatně.
81'
Ibišević vidí žlutou kartu za zdržování.
80'
Domácí dnes vyloženě nechtějí vyhrát. Augustin běžel ze strany sám na branku, ale trefil pouze Jarsteina. Z následné dorážky se nedokázal prosadit ani Keita.
79'
Ofsajd Lipska, Hertha už s rozehráním útočné akce rozhodně nespěchá.
78'
Žlutou kartu dostává Genki Haraguči (Hertha BSC).
78'
Ani další centr nepřinesl nebezpečí pro branku Jarsteina. Čas ubíhá nesmírně rychle pro Lipsko.
77'
Po rohovém kopu se k zakončení nedostal nikdo, domácí ale nadále drží míč na svých kopačkách.
76'
Střela Wernera byla sražena do zámezí, roh pro Lipsko.
75'
Tohle musí Augustina nesmírně mrzet. Ten dostal skvělý pas za obranu, měl před sebou pouze brankáře, ale zbrkle zakončoval, a tak Jarstein nemusel mít žádný strach z inkasování druhé branky.
75'
Kampl hned dvakrát centroval do vápna, ani jeden míč se ale neujal.
73'
Kampl netrefil míč vůbec dobře, Jarstein tak neměl žádnou práci. Do konce zápasu zbývá přibližně dvaceti minut včetně nastavení.
72'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Salomon Kalou, přichází Genki Haraguči.
70'
Domácí dostali impulz, otázkou ale zůstává, zdali mají dostatek času na dva góly, neboť hosté brání skutečně zodpovědně.
69'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Vedad Ibišević.
68'
Domácí zahrávali rohový kop, ale prosadit se z něj nedokázali. Následně si míč doběhl Bruma, přesně nacentroval na volného WILLIHO ORBANA, který přesnou hlavičkou skóroval.
66'
Bruma pronikl do vápna, byl ale sražen k zemi. Sudí nedovolený zákrok neodpískal.
65'
Esswein se při přebírání míče nacházel v ofsajdu, a tak se na sebe nemusí zlobit, že samostatný únik neproměnil.
63'
Střela Kampla končí vysoko nad břevnem, domácí jsou skutečně znechucení dnešním vývojem zápasu.
62'
Selke běžel úplně sám na branku, ale hattrick nezaznamenal! Jeho rána skončila pouze na tyčce, tohle je velká škoda pro Herthu.
61'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Lukas Klostermann, přichází Dominik Kaiser.
61'
Střela Kampla skončila v moci brankáře Jarsteina, hostující gólman neměl příliš mnoho problémů s tímto pokusem.
59'
Kampl našel na hranici velkého vápna Brumu, ten ale vůbec netrefil branku. Domácím dnes skutečně nevyjde absolutně nic.
57'
Keita se uvolnil ve vápně, následně ale napálil míč pouze do brankáře Jarsteina.
55'
Selkeho finální přihrávka byla nepřesná, hosté si ale míč ihned vybojovali a znovu útočí.
54'
Domácí ztratili chuť hrát, naopak Hertha si zápas nesmírně užívá a znovu útočí, nyní jde do přečíslení.
51'
Hertha právě vstřelila branku!
Po rohovém kopu se k zakončení dostal DAVIE SELKE a nedal brankáři žádnou šanci. Ještě před zakončením ale po kontaktu s ním upadl Werner, nicméně sudí nechal tento zákrok bez povšimnutí.
A mohlo být rozhodnuto. Brankář Gulásci vyškrábl špičkami prstů střelu z pravé strany, k dorážce se snažil jeden z hostujících procpat, ale podklouzl a nezakončil.
50'
K zakončení se nikdo z domácích nedostal, Hertha míč ihned odvrátila do bezpečné vzdálenosti od branky Jarsteina.
49'
Lipsko bude zahrávat rohový kop, brzký gól by mohl pomoct k bodovému zisku. Čím déle ale budou domácí na nule, tím bude obrana Herthy pevnější.
48'
Lipsko se tlačí kupředu, ale je to stejné jako v prvním poločase, Hertha betonuje, a tak není kudy projít.
46'
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Peter Pekarík, přichází Per Ciljan Skjelbred.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Jean-Kévin Augustin.
46'
První poločas je za námi a nutno dodat, že s mírně nečekaným výsledkem. Domácí hráli už od sedmé minuty proti deseti hráčům, přesto prohrávají 0:2. Hostům vyšly dva rychlé brejky, a tak jsou velmi blízko k bodovému zisku. Uvidíme, co naordinuje trenér domácímu výběru na druhý poločas, zůstaňte s námi!
45+5'
45+4'
Kampl dostal ideální přihrávku do vápna, ihned našel volného Wernera, ten ale z bezprostřední blízkosti netrefil branku.
45+3'
Hra byla přes 2 minuty přerušena kvůli zranění Pekaríka, nyní můžeme pokračovat.
45'
45'
Keïta tvrdě fauloval na středu hřiště, trestem je žlutá karta.
44'
Keita se zbavil svého strážce na hranici velkého vápna, ihned se pokusil vypálit, ale jeho rána prosvištěla o milimetry vedle branky!
42'
Kampl si nyní neporuzuměl s Brumou, brankář Jarstein bude odkopávat z vlastního vápna.
40'
Bruma pronikl do vápna soupeře, hledal tam někoho ze spoluhráčů, ale hosté se na poslední chvíli zachránili odkopem!
39'
Bruma si seběhl blíže k ose hřiště, ihned vypálil, ale jeho střela skončila v rukavicích brankáře.
37'
Tohle je obrovská smůla Lipska! Po rohovém kopu se odrazil míč za vápno, tam se objevil střídající Demme, který napálil míč do břevna!
36'
Další roh pro Lipsko. K míčí se staví Kampl.
35'
Lipsko si prostě neví rady s defenzívou Herthy Berlín, ta je od prvního gólu zatažená a soupeře nepouští vůbec k ničemu.
33'
K zakončení se nedostal nikdo, Lipsko ale nadále drží míč.
33'
Lipsko bude zahrávat rohový kop.
31'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Ibrahima Konaté, přichází Diego Demme.
31'
A je to o dva góly. Lipsko je jasně lepším týmem, soupeři téměř nepůjčí balón, přesto inkasuje. SALOMON KALOU si naskočil na centrovaný míč a zakončil přesně do horního rohu branky.
29'
Berlín je nebezpečný z brejků. Nyní se do jednoho dostal a bude zahrávat po faulu zkrácený rohový kop.
28'
Ofsajdové pravidlo nyní zastavilo útočnou akci Berlína. Lipsko bude rozehrávat u svého vápna a znovu se bude tlačit kupředu.
26'
Stále ta stejná písnička, Lipsko tlačí na obranu soupeře, ta ale nepovoluje. Skutečně zde není téměř žádné místo na průchod.
25'
Nedovolený zákrok Wernera, i tentokrát se vše obejde bez karetního trestu.
24'
Berlín se po dlouhé době dostal k vápnu soupeře, ale střílený centr byl odklizen pozornou obranou.
23'
Lipsko stále nemůže přijít na recept, jak by mohlo přelstít obranu soupeře. Hosté brání v šesti, sedmi své vápno.
22'
Útočný faul Timo Wernera, Hertha bude rozehrávat na vlastní polovině.
20'
Poulsenův míč končí v zámezí, brankář Jarstein bude odkopávat od své branky.
19'
Bruma pronikl do vápna, hledal někoho ze spoluhráčů, ale marně, obrana Herthy míč odkopla daleko od branky.
18'
Centr Wernera byl nepřesný a skončil v zámezí, domácí se ale k míči dostali ihned zpátky.
18'
Zakončení se mezi tři tyče vešlo, ale brankář Gulásci byl tam, kde být měl.
17'
Hosté budou zahrávat standardní situaci z dobrých dvaceti metrů.
15'
Nepřesný centr z pravé strany, z domácích neměl nikdo šanci zakončit.
14'
Hertha pouze odevzdala míč a znovu se zatáhla do obranného postavení.
13'
Tohle musí Lipsko mrzet. Halstenberg našel přesným centrem Klostermanna, ten ale míč vůbec netrefil, a tak mohl zůstat brankář Jarstein klidný.
12'
Lipsko tlačí na svého soupeře, ten je ale zatažený ve vápně a nenabízí příliš mnoho prostoru.
10'
Halstenberg to vzal na sebe, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.
9'
Následná strkanice je u konce, Lipsko bude zahrávat standardní situaci z hranice velkého vápna.
7'
Torunarigha už je v kabinách, Hertha bude dohrávat zápas skutečně v deseti! Německý stoper zastavil unikajícího soupeře nedovoleně a byl poslán do sprch!
7'
Sudí vytáhl červenou kartu, nicméně nyní se bude zkoumat na videu, zdali ji skutečně udělí.
5'
Hosté se ujímají vedení! Z pravé strany přilétla přihrávka, ani jeden z domácích bránících hráčů si míče nevšímal, ten se dokutálel až k DAVIE SELKEMU, který neměl problém zakončit z velmi výhodné pozice.
4'
Bruma vyběhl z pravé strany blíže k ose hřiště, tvrdě vypálil, ale brankář Almenning dokázal jistě zakročit a střelu vyrazil.
3'
Poprvé se na útočnou polovinu podíval i hostující tým, avšak vymyslet tu nedokázal nic. Lipsko je opět u balónu a míří vpřed.
1'
Do vápna Herthy přilétl zajímavý centr, k zakončení se dostal Bruma, ale míč netrefil ideálně a branku vysoce přestřelil.
1'
Lipsko drží míč na vlastních kopačkách a míří pomalu kupředu.
1'

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Konaté, Orban, Halstenberg – Kampl, Ilsanker, Keïta, Bruma – Y. Poulsen, Werner.
Náhradníci: Mvogo – Augustin, Demme, Compper, Bernardo, Kaiser, Laimer.

Hertha BSC: Almenning Jarstein – Pekarík, Stark, Torunarigha, Plattenhardt – Lustenberger, Maier – Esswein, Lazaro, Kalou – Selke.
Náhradníci: Kraft – Duda, Dardai, Haraguči, Ibišević, Langkamp, Skjelbred.

Rozhodčí: Willenborg – Aarnik, Henschel.
Poslední vzájemné utkání spolu týmy sehrály v květnu letošního roku, tehdy zvítězilo Lipsko na půdě Herthy vysoko 4:1. I dnes je považováno za favorizovaný celek.
Hertha Berlín je na tom o poznání hůře, má jednadvacet bodů, ke kterým patří skóre 23:23. Hertha přehrála v minulém zápase Hannover 3:1 po dvou gólech Kaloua a jedné trefě Torunarigha.
Lipsko je na tom momentálně dobře, je na čtvrtém místě se ziskem osmadvaceti bodů a kladným skóre 25:22. Pokud by dnes vyhrálo, poskočí hned na druhé místo za Bayern. V minulém zápase hrálo Lipsko na půdě Wolfsburgu a remizovalo 1:1. Gól vstřelil v dvaapadesáté minutě Halstenberg.
Dobrý večer, vítám vás u online přenosu z německé Bundesligy. Na programu je duel, ve kterém změří síly RB Lipsko a Hertha BSC. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 18:00, vás provede Radim Sochor.